Jak wstrzymać obliczenia, jeśli zostanie uruchomiony proces o znanej nazwie?

Zaczęty przez Arthusp, 24 Styczeń 2012, 15:39

Arthusp

Hej!

Pamiętam, że kiedyś coś takiego czytałem, ale nie mogę teraz odnaleźć: jak wstrzymywać obliczenia, na czas uruchomienia określonej aplikacji? Tzn. np. uruchamiam jakąś wirtualkę czy grę (np. SC2), uruchomiony zostaje określony proces, np. VirtualBox.exe czy sc2.exe. I jak zmusić Bonic Managera, aby na czas uruchomienia takiego procesu wstrzymywał obliczenia?

lolek


Arthusp



lolek


Troll81

w wersjach niższych używaj boinctasks. To jest istny scyzoryk szwajcarski jesli chodzi o możliwości ustawień preferencji.

Agbar

Możesz też użyć pliku cc_config.xml. Pozwala na wyłączenie tylko GPU w <exclusive_gpu_app/> przy uruchomieniu odpowiedniej aplikacji.

Uważaj z wyłączaniem obliczeń dla VirtualBox.exe, bo od wersji 7 VB może być uruchamiany przez BOINC. Przypuszczam, że nie wiadomo, co się stanie, kiedy uruchomi się zadanie z Test4theory :fright: Chociaż raczej ten przypadek ktoś jakoś obsłużył |-?

Arthusp

Mam coś potencjalnie ciekawego:

http://boinc.berkeley.edu/wiki/Client_configuration rzecze:

<exclusive_app>filename.exe</exclusive_app>
    BOINC will suspend computing whenever the executable is running (e.g., a game). Case is ignored in filenames. Multiple applications can be specified. List-add.pngNew in 6.3.13
<exclusive_gpu_app>important.exe</exclusive_gpu_app>
    BOINC will suspend use of GPUs whenever the executable is running. List-add.pngNew in 6.10.20


Więc: stworzyłem w c:\ProgramData\cc_config.xml (Win7) plik o treści:

<cc_config>
   <options>
<exclusive_app>SC2.exe</exclusive_app>
<exclusive_app>firefox.exe</exclusive_app>
<exclusive_app>VirtualBox.exe</exclusive_app>
   </options>
</cc_config>


I przynajmniej po włączeniu Firefoxa BoincMagager w zakładce "Zadania" pokazuje:
Wstrzymany - uruchomiona aplikacja z priorytetem wyłączności.

Czyli może to być to, co potrzeba.  :boing:
Zobaczymy niebawem w praniu, jak to działa z VirtualBoxem, a pewnie później z nową wersją BM.
Testy na wersji 6.10.58.

Agbar