Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Minimalny zapas zadań na...

Zaczęty przez Argento, 25 Czerwiec 2013, 14:52

Argento

Czy w opcji jwt., używa ktoś wartości poniżej 1,00 dni? Zapytuję, ponieważ odnoszę wrażenie, że przy ustwieniu np. 0,25 dni, manager nie pobiera nowych WU... Natomiast w momencie wstawienia wartości 1,00 dni, śsie aż miło.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

krzyszp

Cytat: Argento w 25 Czerwiec 2013, 14:52
Czy w opcji jwt., używa ktoś wartości poniżej 1,00 dni? Zapytuję, ponieważ odnoszę wrażenie, że przy ustwieniu np. 0,25 dni, manager nie pobiera nowych WU... Natomiast w momencie wstawienia wartości 1,00 dni, śsie aż miło.
To dlatego, że zbyt krótki czas uniemożliwia wykonanie wiékszości próbek (statystycznie, biorác pod uwagé czas komputera poświécony na przetwarzanie).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Argento

Hmm, rozumiem krzyszp. Istnieją jednak WU, których czas przetworzenia liczony jest w minutach. Tym samym przy ustawieniu np. 0,25 dni jest to 6h, a więc wystarczająco na sporą paczkę WU. Właściwie to nie sprawdzałem tych ustawień w dłuższym okresie czasu, a istnieje możliwość, że dany projekt o krótkim czasie przetwarzania WU miał pusty bufor, pozostaje mi to sprawdzić  :attack:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

stiven

Sprawdzałem w konfiguracji 0,25 0,25; 0,25 0,5; 0,25 1,00. 
Działa aczkolwiek bywają problemy z pobieraniem WU, dla których manager przewiduje znacznie dłuższe czasy.
Potrafi zgłupieć.

Argento

I wszystko jasne  :p_arr:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Karlik

Ja mam zazwyczaj (nie licząc jakichś wyścigów albo dłuższego wyjazdu) 0,25 i 0,5, nie zauważam żadnych problemów.

krzyszp

Cytat: Karlik w 25 Czerwiec 2013, 15:37
Ja mam zazwyczaj (nie licząc jakichś wyścigów albo dłuższego wyjazdu) 0,25 i 0,5, nie zauważam żadnych problemów.
Jeżeli masz Managera i przeliczanie stale włáczone - manager uwzglédnia procentowy czas przeliczania w stosunku do normalnego działania kompa. Tzn, że jeśli ktoś liczy BOINC przez 6h dziennie, to wykorzystuje tylko 25% czasu komputera na BOINC, a wiéc próbki, które potrzebujá realnie 10 minut ściágná sié tylko w przypadku, gdy średnio dziennie mamy właczonego managera (i liczenie) przez 40 minut dla tego projektu (manager uwzglédnia w tym ilość projektów jak również priorytety na projekt).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

Do tego dochodzi również deadline: przy krótkim deadline,  a długim ceche'u, także są problemy ze ściąganiem WU.

Argento

U mnie manager włączony jest właściwie przez cały uptime. I tym samym, aby zaspokoić żądzę wiedzy, z pewnością sprawdzę to dokładniej. Niestety muszę poczekać aż moje zlecenia trochę zwolnią...  :dunno:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento