Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

6.10.?

Zaczęty przez X X X, 09 Wrzesień 2009, 02:30

X X X

Kolejne wcielenia 6.10 próbują sobie zasłużyć na miano wersji rekomendowanej.

Troll81

hm.... trzeba będzie potestować :D

[PBT] Horpah

wersja 6.10.x wykrywa już karty ATi, ułatwia to liczenie milki z innym projektem jednocześnie na jednym komputerze.
Jest to wersja testowa i to prawdopodobnie dość wczesna więc mogą być problemy.
Raczej Instalować powinny jedynie osoby liczące na kartach ATi.

Tomasz R. Gwiazda

to czekamy na relacje kogos z Ati

X X X

Z tego co pamiętam, to szybciej doczekasz się emerytury niż informacji o współpracy z BOINC pochodzących z koncernu ATI/AMD.
XD
Mogę potestować, ale czy jest choćby jedna osoba, która odpaliła na tym kliencie równocześnie GPU/ATI i CPU?

TJM

Na razie szkoda czasu na testy, wystarczy zobaczyć listę mailingową - bugów jest chyba rekordowa liczba i to całkiem poważnych.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

[PBT] Horpah

jest nowa wersja 6.10.5

Szopler


sesef


X X X

Tamże 6.10.7. Polecana dla posiadaczy ATI.

Tomasz R. Gwiazda

a obsluguje Milke z defaulta ?

sesef

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Wrzesień 2009, 19:27
a obsluguje Milke z defaulta ?

Jak wrzucisz opto 0.20 to ruszy, ale tak żeby samo sobie ściągnęło appke to nie ruszy bo serwer milki nie jest do tego przystosowany.

X X X

Ale Colla ściąga defaultowo bez problemu już wersja 6.10.6 i to chyba pierwszy taki przypadek. Aczkolwiek wersja "optimized" jest minimalnie szybsza.

sesef

6.10.9

x86
http://boinc.berkeley.edu/dl/boinc_6.10.9_windows_intelx86.exe

x64
http://boinc.berkeley.edu/dl/boinc_6.10.9_windows_x86_64.exe

[PBT] Horpah

#14

KrzychuP

No dobra, mało mam czasu ostatnio i nie mogę zgłębiać tajemnic forum na bieżąco, więc poproszę o zwięzłą, krótką, etc. odpowiedź.
Jadę jeszcze na wersji 6.5.0 managera.
Warto się przesiąść na 6.6.x (zalecana), czy może załadować 6.10.x (testowa) - jest stabilna?

X X X

Jeśli nie jedziesz na grafach, to zalecana stabilna wystarczy.

Peciak

#17
Ja na wersje 6.10 robię nakładę 6.5 - działa i to jak :attack:
niestety wywala błędy na Prime Sierpiński Problem więc wróciłem do 6.4.7 i nakładki 6.5

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

rzyrant

Ja tez kozystam z wersji 6.10.13 i dziala bez zarzutu. Jak narazie nie odczulem "przyjemnosci" zwiazanych z testowa wersja. Wszysko dziala.

eclipse99

Cytat: KrzychuP w 21 Październik 2009, 10:47
No dobra, mało mam czasu ostatnio i nie mogę zgłębiać tajemnic forum na bieżąco, więc poproszę o zwięzłą, krótką, etc. odpowiedź.
Jadę jeszcze na wersji 6.5.0 managera.
Warto się przesiąść na 6.6.x (zalecana), czy może załadować 6.10.x (testowa) - jest stabilna?

Kiedyś AiDec (poprawcie mnie jeli się mylę) napisał że 6.5.0 jest najlepsza i że poinformuje wszystkich jeśli pojawi się wersja lepsza, chyba do tej pory nie informował ?   ;D

Raptor77

AiDec ma kompa zepsutego i nowych BOINC nie testował ;)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

AiDec

Komp juz jako tako naprawiony. Nie stwierdzilem istnienia w pelni sprawnych nowych BM :(. Aczkolwiek przyznaje ze nie testowalem 6.10 (i nie zamierzam - nie mam powodu, testuje za to wszystkie nowe 6.6 jak tylko sie ukazuja).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

[PBT] Horpah

to masz okazję jest 6.6.41

Troll81

mi na forum collatza poradzili przesiadkę na wersję 6.10.x

apohawk

Przez ok. tydzień miałem 6.10.13 i właśnie wgrałem 6.10.16.
Na 6.10.13 bezproblemowo zaciągał aplikacje i liczył próbki dla ATI w collatz, ale nie w milkyway. Jednocześnie bezproblemowo liczył inne projekty (Seti, Rosetta, Cosmology) na CPU, więc polecam 6.10.x jeśli ktoś chce użyć ATI do collatza, a CPU do innych projektów. Wgrać, podłączyć do projektu i patrzeć jak liczy ;)
No good deed goes unpunished.

TJM

Ja na razie w ogóle nie polecam 6.10, ostatnie wersje mają ciekawy bug - wskakuje znienacka 'jednowątkowość' - klient zaczyna zachowywać się jak na jednordzeniowym procu, jedzie z odpalonym cały czas jednym zadaniem. Z tego co widzę, problem pojawia się tylko po podpięciu się do niektórych kombinacji projektów - u mnie np. Enigma + Primegrid + Edges wywołują to maksymalnie w ciagu paru godzin.
Najgorsze jest to, że gdy problem wskoczy ciężko się tego pozbyć - nie pomagają reinstalki managera, trzeba czyścić całkowicie katalog data.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

No, ale bez przynajmniej 6.10.10, prawidłowa praca Collatza na Ati jest trudno wykonalna.

Peciak

A ja zastanawiałem się czemu mi przy liczeniu  Collatza +Enigma + Primegrid po kilku godzinach wywalają się zadania "prieme sierpiński problem "

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

X X X

Bo liczysz to na AMD. To tyle w skrócie.

Peciak

Wcześniej też to liczyłem na AMD i błędów nie było ale była to typowa aplikacja 6.5 bez kombinowania

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TJM

W PSP na pewno żadnych problemów z AMD nie ma, mój AMD-złomik przeliczył prawie 10,000 zadań i nie było ani jednego invalida/errora.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

#31
Z moich dyskusji z ekipą PG wynika, że aplikacje LLR Woodall i Sierpiński, są aplikacjami najmocniej obciążającymi komputery. Aby uzyskać poprawne wyniki należy zejść znacząco z temperaturą CPU i pamięci.

Przetestowałem to na swoim Phenomie - przy temp. 56C, chodzi wszystko, ale Woo i PSP czasem zawodzą, częściej rzecz jasna Woo. Natomiast po zastosowaniu porządnej chłodnicy do CPU (50-52C) oraz pamięci z radiatorami, kłopoty z liczeniem tych podprojektów znikają. Natomiast Intel liczy te zadania na standardowym chłodzeniu.

PS: Sorry TJM, ale kiedy zrobiłeś te 10k zadań w Woodallu czy Sierpińskim, skoro nie masz nawet brązowej ikonki w tych projektach?

TJM

Rypnęły mi się z PPS, tak czy siak PSP mam 1200+ przeliczonych, wszystko na AMD i 0 błędów.
Temperatura to jakieś bajki, po prostu komp musi być stabilny - u mnie temperatura na CPU sięga spokojnie 70 stopni i nic się nie wysypuje.
Jedynie Woodall sprawiał problemy, które znikły po poprawkach w aplikacji.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Peciak

od kiedy wróciłem do wersji 6.4.6 i poprawkach do 6.5 wszystko liczy sie stabilnie i bez żadnych błędów

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

3891mike

6.10.17 wersja rekomendowana aktualnie i u mnie działa chwilowo bez problemu:)


Adalbert

Pierwsza rekomendowana 6.10.x
3891mike, na jakim systemie masz odpalone?

apohawk

Wgrałem 6.10.17 niedawno i działa bez problemów, ale z 6.10.16 i 6.10.13 też problemów nie miałem. OS WinXP 64. Na linuksie jeszcze nie sprawdzałem.
No good deed goes unpunished.

Troll81

jutro reinstalka na nową wersję :D

Niekumaty Burak

Zainstalowałem 6.10.17 i tu niespodzianka, nie widzi karty graficznej NVIDIA. Wróciłem do 6.6.41.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Tomasz R. Gwiazda

u mnie dziala i to na kilku kompach wiec to nie wina managera tylko twojego konfiga