Test4Theory@Home czyli nowe LHC

Zaczęty przez Troll81, 13 Marzec 2011, 21:30

Gargul

Nowa wersja aplikacji - 5.04. Jeśli macie projekt zawieszony, to go podnieście i meldujcie adminom jak się sprawuje. Zwłaszcza zachęcam tych, którym się ostatnio wysypywał. Do dzieła, pomóżmy w zagładzie świata!  :attack:  XD

AL

#41
Dobiłem do 5k i na tym koniec. Z ostatnich zmian, projekt dobrze zaczął przydzielać punkty za czas pracy. Do tej pory naliczał punkty tylko za czas pracy od ostatniego włączenia komputera - więc jak miałeś próbkę 40 godzinną zaawansowaną w 98% - to po ponownym włączeniu komputera i doliczeniu pozostałych 2% w kilkadziesiąt minut dostawałeś kilka zamiast kilkaset punktów. Teraz to już zostało poprawione.

Création de votre logo

Tomasz R. Gwiazda

pojawil sie w Boincstats w zarzadzaniu projektami (mozna odnalezc i zalozyc konto z poziomu boincstats)

Tomasz R. Gwiazda

a i pytanko, na jakiej to zasadzie dziala ?

jako WU sciaga sie Virtualka ? zarzada sie nia cos czy klient Boinc robi wszystko ?

mikus

#44
1 zadanie ściągało 220MB i po 12 sekundach błąd :D
Kolejne próbki od razu ściąga, ale się wykrzacza :P

Jutro zobaczę jak po resecie kompa (i boinca) będzie, bo dopiero teraz VB zainstalowałem.

mimeq

Postanowilem sprobowac i o dziwo narazie ok, zastanawiam sie nad checkpointami bo rano musze wylaczyc lapka a we wlasciwosciach WU czas pracy 9h a punkt przywracania 2:47

http://i56.tinypic.com/e3cjl.jpg


mikus

#46
mimeq, okno z VB automatycznie samo wyskakuje?
Czy trzeba samemu coś tworzyć?

edit.
Ok widzę: http://boinc01.cern.ch/debugging

mimeq

wszystko zrobilo sie samo, sciagnalem pakiecik podany na stronie projektu zainstalowalem, dodalem projekt w BM pozwolilem sciagnac WU (bez zadnych restartow) pojawily sie dwa okna - windowsowe te co masz na screenie i drugie cos w stylu cmd i tam chyba okno konsoli linuxa, dluzy czas cos tam sie dzialo zanim zalapalo ale smiga  ;)


mikus

U mnie na Linuxie (64 bit) wciąż nie działa. Myślę, że to problem z uprawnieniami, ale nie chce mi się w to bawić.

RAD-Poland

#49
U mnie na Linuxie (Mandiva 64 bit) na razie działa.
Próbka (~49% po 12h) przetrwała kilka przełączeń miedzy projektami, nie powinno być problemu, tylko trochę długie te próbki 24h.
W repozytorium miałem jedynie dostęp do VB v4.0.6 musiałem pobrać i zainstalować zalecaną wersję VirtulalBox'a v4.1

EDIT: zmuszony byłem wyłączyć kompa (energetyka dała ciała, UPS tylko 25min, a zanik trwał ponad 1h)
po załączeniu nie zanotowałem problemu z punktem przywracania
(wyłączyłem przy 56% a załączył się 56,xx% normalnie BM odświeża co 1%, obecnie kontynuuje ~60% wu)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

HaNocri

Warto napisać, że projekt funkcjonuje już jako otwarty beta test. Udało mi się uruchomić pod Debainem 64-bit, lecz nie bez kłopotu. Maszyna wirtualna nie chciała wystartować, pomogło dopisanie użytkownika boinc do grupy vboxusers. Być może Ubuntowcom też to pomoże.
Jako ciekawostka: wewnątrz okna maszyny wirtualnej można przełączać się po wirtualnych konsolach i tak alt+f2 jakiś licznik postępu, alt+f5 top, alt+f6 ekran logowania. Ma ktoś hasło roota?  :arrr:

Troll81


HaNocri

Do tej maszyny wirtualnej CERNu, ale doczytałem, że sama maszyna jest też pubicznie dostępna tutaj http://cernvm.cern.ch/portal/
Zapewne jest to jakiś wariant Scientific Linux, którego CERN używa. Można pobrać obraz i się pobawić, choć nie bardzo wiem na jakiej zasadzie działa dostęp do infrastruktury CERNu w celu przeprowadzenia jakiś eksperymentów, pewnie jest jakaś autoryzacja.

mikus

#53
Policzyłem 1 próbkę na Windowsie. Trwało to prawie równo 24h (czas pracy procesora niby jest podany 119 s, ale patrzyłem, że cały czas 1 rdzeń zżerał) . Rezultat: 750 pkt.
Chciałem spróbować powyższego sposobu na Linuxie, ale tymczasem nie ma żadnej pracy:

CytatProblem with job supply from CERN

WE HAVE A PROBLEM. WE BELIEVE SOME "ROGUE" SYSTEMS ARE SUCKING OUR QUEUES DRY AND THUS OVERLOADING THE SUPPLY OF JOBS TO EVERYONE ELSE.

Please be patient - we will try and fix this as soon as possible.

Until this problem is understood, we have disabled the creation of new jobs and users for the moment. As soon as the system is recovered, the work units flow will be restored.


LHC@home 2.0 team

Posted 11 August 2011 21.00