Czy warto organizować zbiórkę kasy na karty graficzne dla SKB@P

Zaczęty przez Troll81, 30 Wrzesień 2008, 13:29

Czy warto organizować zbiórkę kasy na karty graficzne dla SKB@P

Tak bo to podbije RAC teamu
20 (57.1%)
Nie, lepiej kupić kolejnego kompa
12 (34.3%)
Nie bo to poroniony pomysł
1 (2.9%)
NIe obchodzi mnie to
2 (5.7%)

Głosów w sumie: 35

PBT_marian_boss

No ale chyba było uzgodnione że kończymy zbiórkę na SKB@P III i dopiero grafika. Więc skończmy jedno nim zaczniemy drugie.

Pigu


PBT_marian_boss


Pigu


Troll81


krzysztof.p

Może i warto zbierać na kolejny komputer. Sam się składałem skromnie na II. Jednak w obecnej chwili poczekam na zbiórkę grafik, no i może całego kompa z grafikami. Pytanie tylko czy macie to gdzie trzymać. a druga kwestia to taka rozrastająca się farma kompów oprócz tego że zajmuje coraz więcej przestrzeni, też przyczyniać się będzie do powiększania rachunków za prąd. Komputer z np 4 grafami na pokładzie będzie miał za to potężną moc i stosunkowo niewiele zajmował przestrzeni. Co myślicie o takiej płycie z 4 slotami PCI-E 16 http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=26441? Tania nie jest, ale jakby się chciało złożyć 4 osobne kompy to wychodzi dużo taniej. A może dobrze by pomyśleć o takiej płycie przy III? Później tylko by się grafy do niej dokupiło. Oczywiście ekspertem w boincowym świecie nie jestem, i to tylko taka moja koncepcja skierowana na CUDA :), jednak uważam że przyszłość, to programowanie wielowątkowe i rozproszone, a NVidia ze swoją CUDA jak widać przebojem weszła na rynek.

Pigu

na oko na tej płycie 4 grafy nie ujadą :P w 2 dolne sloty po prostu nie wejdą ze względu na szerokość

AiDec

Cytat: Pigu w 29 Listopad 2008, 10:09
na oko na tej płycie 4 grafy nie ujadą :P w 2 dolne sloty po prostu nie wejdą ze względu na szerokość

Racja, nie wejda.


Cytat: krzysztof.p w 29 Listopad 2008, 10:04
Może i warto zbierać na kolejny komputer. Sam się składałem skromnie na II. Jednak w obecnej chwili poczekam na zbiórkę grafik, no i może całego kompa z grafikami. Pytanie tylko czy macie to gdzie trzymać. a druga kwestia to taka rozrastająca się farma kompów oprócz tego że zajmuje coraz więcej przestrzeni, też przyczyniać się będzie do powiększania rachunków za prąd. Komputer z np 4 grafami na pokładzie będzie miał za to potężną moc i stosunkowo niewiele zajmował przestrzeni. Co myślicie o takiej płycie z 4 slotami PCI-E 16 http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=26441? Tania nie jest, ale jakby się chciało złożyć 4 osobne kompy to wychodzi dużo taniej. A może dobrze by pomyśleć o takiej płycie przy III? Później tylko by się grafy do niej dokupiło. Oczywiście ekspertem w boincowym świecie nie jestem, i to tylko taka moja koncepcja skierowana na CUDA :), jednak uważam że przyszłość, to programowanie wielowątkowe i rozproszone, a NVidia ze swoją CUDA jak widać przebojem weszła na rynek.

Ja od samego poczatku jestem za grafami. Ale skoro chlopaki chca stawiac kompa, to niech skladaja - przeciez ichnia mobo i tak wezmie 3 grafy :). Wiec zlozyc kompa, a grafy i tak pozniej dokupimy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

poza tym grafy jak na razie mielą jeden projekt.. A wtedy może mniej chętnych by było do sponsorowania naszej małej farmy.

krzysztof.p

Cytat: Pigu w 29 Listopad 2008, 10:09
na oko na tej płycie 4 grafy nie ujadą :P w 2 dolne sloty po prostu nie wejdą ze względu na szerokość
Ale czemu miałaby nie pociągnąć? Co do dolnych slotów to faktycznie nie wejdą. Ale kto powiedział że mają wejść z ich fabrycznymi radiatorami? Myślałem raczej o zastąpieniu radiatorów od przynajmniej 2 dolnych kart blokami do chłodzenia cieczą. Ja u siebie co prawda sam procesor chłodzę najtańszym zestawem z hydrox-a (ten z 6m wężami konwekcyjnymi wijącymi się za kompem), ale ważne że jest to ciche, i spełnia w 100% swoją rolę. Konserwacja sprowadza się do dolania do zbiorniczka 1 na rok szklanki Dynagel-u, i spokojnie jeszcze bym obciążył nim grafę :), gdybym jakąś niezintegrowaną miał. Ja się dalej upieram przy grafach, bo i temat jest o tym. W ogóle to przyszłość zapowiada się ciekawie. trafiłem na ciekawy ogólnikowy artykuł http://republika.onet.pl/30522,25,1,fabryka.html Ogólny wydźwięk jest taki, że liczyć się będzie tak naprawdę to rozwiązanie, dla dla którego najwięcej programistów zacznie tworzyć aplikacje. W świetle tych informacji nasuwa się pytanie czy w ogóle warto cokolwiek teraz kupować, skoro nie wiadomo czym za 2 lata boincowy team się zainteresuje najbardziej ;). I co tak naprawdę będzie w tedy prawdziwym liczącym się w platformie BOINC potworem do liczenia.

Pigu

warto, bo przez te 2 lata policzy dużo wu

na ten moment z kolei nie warto kupować mobo pod wiele pci -mamy w końcu do obsadzenia już 2 i będzie trzecie - zanim się z tym wyrobimy (3 kolejne zbiórki) trochę potrwa (rok? z pewnością bo idą coraz wolniej) - wtedy się pomysli

Troll81

najpierw to może złóżmy SKB@P III a potem to może uzbierajmy na chociaż jedną grafę.

Pigu