Nowe miejsca dla Superkomputera B@P?

Zaczęty przez Cyfron, 26 Wrzesień 2010, 16:09

goofyx

Może nie do końca w temacie.
Nawiązując do tematów "koła wzajemnej adoracji" oraz "starszyzny".
Osobiście rozumiem obie strony, zarówno tej starszyzny jak i młodszyzny.
Z jednej strony jestem świeżak <- aktywnie liczę i forumuje dopiero od czerwca i czasami mam wrażenie, że jestem po prostu statystyką (B@P ma ponad 6000 członków, a ja jestem jakimś jednym). Też oferowałem, że mogę jeden sprzęt przygarnąć, co ostało pominięte, a z drugiej strony ....
Nie dziwię się starszyźnie, dlaczego? Też całkiem nie dawno kupiłem liczydło za parę tysięcy i nie widzę wysyłania go gdziekolwiek, nawet jeśli miałby stać za freeko, chyba że znałbym kogoś najlepiej osobiście i długo. Dlatego ta starszyzna nie zaufania do młodszyzny.
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem <- tak jak pisałem rozumiem odczucia obu stron.
Tylko nie chciałbym, aby w ramach jednego zespołu jaki stanowimy rozwijały się kolejne mioty <- tak jak było w wojsku. Jest starszyzna i młodziaki <- po pewnym czasie dochodzą nowi i jest starszyzna + średniaki + młodziaki <- i tak każdy w swojej grupie. Młodziaki jak wiadomo pełni zapału, starszyzna gasi zapał, a średniakom jest w siora w no.

ps. Mam nadzieję, że na końcu czasów starszyzna dopuści młodziaków w krąg ludzi zaufanych.

krzyszp

Cytat: goofyx w 27 Wrzesień 2010, 22:05
Może nie do końca w temacie.
Nawiązując do tematów "koła wzajemnej adoracji" oraz "starszyzny".
Osobiście rozumiem obie strony, zarówno tej starszyzny jak i młodszyzny.
Z jednej strony jestem świeżak <- aktywnie liczę i forumuje dopiero od czerwca i czasami mam wrażenie, że jestem po prostu statystyką (B@P ma ponad 6000 członków, a ja jestem jakimś jednym). Też oferowałem, że mogę jeden sprzęt przygarnąć, co ostało pominięte, a z drugiej strony ....
Nie dziwię się starszyźnie, dlaczego? Też całkiem nie dawno kupiłem liczydło za parę tysięcy i nie widzę wysyłania go gdziekolwiek, nawet jeśli miałby stać za freeko, chyba że znałbym kogoś najlepiej osobiście i długo. Dlatego ta starszyzna nie zaufania do młodszyzny.
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem <- tak jak pisałem rozumiem odczucia obu stron.
Tylko nie chciałbym, aby w ramach jednego zespołu jaki stanowimy rozwijały się kolejne mioty <- tak jak było w wojsku. Jest starszyzna i młodziaki <- po pewnym czasie dochodzą nowi i jest starszyzna + średniaki + młodziaki <- i tak każdy w swojej grupie. Młodziaki jak wiadomo pełni zapału, starszyzna gasi zapał, a średniakom jest w siora w no.

ps. Mam nadzieję, że na końcu czasów starszyzna dopuści młodziaków w krąg ludzi zaufanych.

goofyx proszę, śledź odpowiedni wątek - tam dyskutujemy na ten temat i myślę, że sprawa jest wyjaśniana :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

no to możemy wrócić do tematu ewentualnych nowych miejsc dla SKB@P ?

krzyszp

Jęśli odległość nikogo nie zraża (koszt przesyłki), to mam ofertę:

Mam biuro, w którym nie mam limitu na prąd, ale ograniczoną przestrzeń, 8Mbit łącze (w obie strony), ale brak możliwości przekierowania portów. Jako, że to moje biuro, więc dostęp 24/7. Jeden problem - to jest w UK...

Edycja:
Zapomniałem dopisać, że budynek jest "ekologiczny", więc nie ma klimatyzacji (w lato jest ciepło), zdjęcie budynku jest tutaj. Adres mojej firmy tutaj. Pomieszczenie mam małe, więc ewentualnie mogę jednego kompa przytulić...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 27 Wrzesień 2010, 22:35
Jęśli odległość nikogo nie zraża (koszt przesyłki), to mam ofertę:

Mam biuro, w którym nie mam limitu na prąd, ale ograniczoną przestrzeń, 8Mbit łącze (w obie strony), ale brak możliwości przekierowania portów. Jako, że to moje biuro, więc dostęp 24/7. Jeden problem - to jest w UK...
Brak limitu na prąd? Jak to?

Cyfron

no jest to daleko, chociaż może więcej kompów z "obczyzny" by się tam zebrało - jest więcej osób z zagranYcy?

krzyszp

Cytat
Brak limitu na prąd? Jak to?

Po prostu w cenie wynajmu biura jest uwzględniony prąd, nic za to dodatkowo nie płacę... Budynek jest zasilany energią wiatrową i słoneczną...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

Przez SKB@P będziesz więcej słońca zużywał ;)
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: krzyszp w 27 Wrzesień 2010, 22:41
Cytat
Brak limitu na prąd? Jak to?

Po prostu w cenie wynajmu biura jest uwzględniony prąd, nic za to dodatkowo nie płacę... Budynek jest zasilany energią wiatrową i słoneczną...
Miodzio :)

krzyszp

Cytat: goofyx w 27 Wrzesień 2010, 22:43
Cytat: krzyszp w 27 Wrzesień 2010, 22:41
Cytat
Brak limitu na prąd? Jak to?

Po prostu w cenie wynajmu biura jest uwzględniony prąd, nic za to dodatkowo nie płacę... Budynek jest zasilany energią wiatrową i słoneczną...
Miodzio :)
Tak przy okazji, wiatrak zasilający ma plakietkę firmową "Iskra" :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Na razie zprzęt jest w kraku. Jak będzie dalej czas pokaże :D

AiDec

Cytat: krzyszp w 27 Wrzesień 2010, 22:35
Jęśli odległość nikogo nie zraża (koszt przesyłki), to mam ofertę:

Mam biuro, w którym nie mam limitu na prąd, ale ograniczoną przestrzeń, 8Mbit łącze (w obie strony), ale brak możliwości przekierowania portów. Jako, że to moje biuro, więc dostęp 24/7. Jeden problem - to jest w UK...

Edycja:
Zapomniałem dopisać, że budynek jest "ekologiczny", więc nie ma klimatyzacji (w lato jest ciepło), zdjęcie budynku jest tutaj. Adres mojej firmy tutaj. Pomieszczenie mam małe, więc ewentualnie mogę jednego kompa przytulić...

IMHO swietna opcja. Aczkolwiek trza pamietac, zeby wszystko na default ustawic przed wysylka. Co by sie nie ugotowaly sprzety  ;D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

pytanie jak z wwozem takiej ilosci złomu do UK...

AiDec

Nie musimy mowic o `takiej ilosci`. Jeden czy 2 kompy tez by bylo ok. A w 21-szym wieku zarzadzanie rozproszonymi po swiecie kompami nie jest wielkim problemem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Jakiej znowu "takiej ilości złomu"? krzyszp pisał o jednym kompie.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Skoro nowe miejsce zostało wybrane to można by zamknąć wątek.