Grafiki do SKB@P3 (superkomputer B@P)

Zaczęty przez Cyfron, 01 Marzec 2011, 12:28

Pigu

Cytat: apohawk w 02 Marzec 2011, 16:29
Tak jak pisałem, nie wiem, czy gsr prowadzi jakieś dyskusje poza forum.

więcej wiary - wiem, że z wieloma sprawami w teamie nie było najefektywniej ostatnimi czasy, ale to już zaczęło ulegać zmianie

co do samej grupy - żyjemy i mamy się znakomicie - od kwartału gryźliśmy zęby z niecierpliwości czekając aż Cyfron ogłosi co ogłosił w pierwszym poście tego wątku - teraz gdy możemy przystąpić do sensownego wydawania kasy trwa wewnątrz grupy zawzięta dyskusja - efekt ostateczny zostanie ogłoszony w czwartek o 24.00 - w piątek Cyfron może przejechać się na zakupy  :attack:

a odnośnie wyboru konkretnego modelu dyskutujcie tu dalej - obserwujemy ten wątek i każda merytoryczna informacja może wpłynąć na stanowisko grupy

Cyfron

poprawka - z kupowaniem czekam do przyszłego tygodnia - chcę do poniedziałku sprawdzić jeszcze stabilność komputerów (SKB@P3 uruchomiony w poniedziałek chodzi bez przerwy do tej pory, jak będize chodził do poniedziałku, to myślę, że śmiało i spokojnie można kupować grafiki :) )

Tomasz R. Gwiazda

nikt Cie nie zmusi :D
Tez uwazam ze warto dobrze przetestowac all zeby potem nie miec na dzien dobry problemow

AiDec

Cytat: apohawk w 02 Marzec 2011, 16:29
Nawet nie pamiętam, kto w tej grupie był. Lolek, bo ma pod ksywką, to mi się przypomina i jeszcze krzyszp mi się kojarzy. Najwidoczniej ty AiDec też jesteś w grupie, szkoda byłoby nie skorzystać z twojej wiedzy i doświadczenia  ;D

Chyba jestem. Znaczy tak mi sie wydaje ze jestem ;). Anyway glos oddalem (wiec jak nie jestem w grupie, to wycialem numer  ;) ). W grupie sa naprawde wartosciowe osoby. I co prawda napisales:

Cytat: apohawk w 02 Marzec 2011, 12:44
Z tej grupy to ostatnio najczęściej lolka na forum widzę. Resztę chyba wcięło.

To nie jest to do konca prawda. Ot po prostu nie znajac skladu grupy, nie wiedziales kto sie udziela. Ja moge jedynie od siebie napisac, ze poza lolkiem, to jeszcze co najmniej 6 osob udziela sie codziennie, albo prawie codziennie (a Ty najzwyczajniej nie wiedziales ze to TE osoby :) ).



Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Marzec 2011, 22:25
no wlasnie, zadnej alternatywy nie podano

Podalem 5970 ze zmodernizowanym ukladem chlodzenia, ale widze ze ludziska ida w zielone tym razem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

cenowo to jednak to zadna alternatywa :)
ale chodzilo  mi o zielonych

lolek

U zielonych wyższe modele to już przepłacanie.

A co do grupy to sam się zastanawiam dla czego ja mam to nad sygnaturką a AiDec np. nie.

S6X

Ja bym zaproponował gtx 460 768MB. http://www.ceneo.pl/10621857 Więcej ramu nie potrzeba a główna różnica to 336vs384 shadery i taktowanie na korzyść gtx 560 http://www.hwcompare.com/8872/geforce-gtx-460-vs-geforce-gtx-560-ti/. Wystarczy lekko podkręcić a gtx 460 kręcą się masakrycznie dobrze  :)

Troll81

460 - 907 GFlops
560 - 1263 GFlops

jak dla mnie to 30% różnicy

460 ok 600 kosztuje
560 ok 900

emik

czyli cena wzrasta 50% - według mnie w takim wyliczeniu lepiej zakupić 2 sztuki 460


mimeq

Szczerze mowiac tez myslalem o 460ce, ale sie nie skladalem  (jeszcze) wiec tylko sobie gdybam  :P


Szopler

2x460 z dobrym chłodzeniem + zasiłka + OC i jazda :attack:

Sebastian M. Bobrecki

Ja mam w na luzie dwa GTX295 które mógłbym podarować. Pytanie tylko czy to wystarczy bo to już jednak konstrukcje dość leciwe?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Cyfron

jak zawsze - mogę to przyjąć do SKB@P ale nie wiem, czy będzie to gdzie wsadzić - jedynie w SKB@P3 są wolne PCIe, które chcemy zająć jakąś nową grafiką - trzeba by było załatwić kompa do Twoich grafik - może ktoś inny będzie chętny?

mimeq

#53
Trzeba cos "pokombinowac" zeby sie sprzecik nie marnowal  %)
Moglbym ewentualnie "wsadzic" 1 tu zmieniajac kompa na kolejnego SKB@P  ;)

http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=187623

jeszcze ewentualnie kupie/przyjme kosc 512 bo mam 3 kosci po 512 ale do 2GB musza na tej mobo byc obsadzone wszystkie banki...


lolek

To może najpierw kupić jedną kartę i zasiłkię, a w drugi slot włożyć jednego GTXa? Tylko nie wiem jak ze sterami.

Nawiedzony

Cytat: lolek w 03 Marzec 2011, 18:55
To może najpierw kupić jedną kartę i zasiłkię, a w drugi slot włożyć jednego GTXa? Tylko nie wiem jak ze sterami.

Nie wiem czy do końca dobrze zrozumiałem, ale jeśli chodzi Ci o to, że do kompa np z gtx560 dołożyć gtx290 to nie ma najmniejszego problemu ze sterownikami  ;) przynajmniej ja się nie spotkałem bo najnowsze sterowniki obsługują również karty aż do serii 8xxxGT ;) a w panelu nV widzi je po prostu jako 2 GPU które można z osobna poustawiać.

Cyfron

a ten nowy zasilacz to będzie w ogóle potrzebny?
Bo do tego jeszcze nie doszliśmy...

Troll81

moze jak jest chętny do oddania dwóch NV to weźmy je do SKB@P a za pieniądze sfinansujmy 4 potworka? kasy juz jest dość na złożenie czegoś solidnego....

Pigu

Grupa decyzyjna głosami 4 do 1 zadecydowała o zakupie karty ze stajni zielonych GTX 560 dając tym samym Cyfronowi zielone światło do wydania drużynowych dukatów jak tylko skb@p w którym wyląduje karta zostanie uznany za stabilny

@ Cyfron - jako, że ostatnio wiele się zmieniało w skb@p mam pytanie - jaki mamy zailacz i jaką płytę w kompie do którego pójdzie nowa karta?

@ b0b3r - zaraz coś wymyślimy by te karty się nie zmarnowały  %)

zatem kamrraci - ku chwale teamu i teamowego racu  :parrrty:

Cyfron

Płyta główna ASUS P5Q-E
Zasilacz: CHIEFTEC 560W CFT-560-A12S

Pigu

zatem jeszcze jedno pcie mamy i po zmianie zasilacza powinna konfiguracja uciągnąć dodatkowego 295 (acz to w sumie 3 gpu - nie znam się na sterach od nv - uciągną?)

po zakupie 560tki podliczymy kasę i zobaczymy co z zasilaczem  :book:

mimeq

Ciekawy potworek - wydanosc sensowna ale zapotrzebowanie na prad prawie jak 5970 ...  :P



lolek

Na zasiłę powinno bez problemu starczyć  :) A ta karta powinna punktować, aż miło  :D

Cyfron

Propozycje grafik, które padły w tym wątku, według ich wymienienia:
ATI 5970
NV560 Ti
NV550 (jako druga karta po powyższej)
NV GTX 460
NV GTX 295

I jeśli dobrze rozumiem - GTX295 ma większą moc obliczeniową niż 560-tka ? (według specyfikacji zamieszczonych w postach i wartości GFlopsów)

i te 295 możemy mieć 2 za darmo od b0b3r-a http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/grafiki-do-skbp3/msg134693/#msg134693 ?

mimeq

295ka to jest chyba dwurdzeniowiec  ;D i ma spore zapotrzebowanie na prad (okolice 5970) i tak, jako taki ma chyba wiecej mocy (teoretycznie) niz 560Ti (jakies 5xx GFlops) jesli chodzi o suche liczby.


lolek

Osobiście bym zmienił zasiłkę i wpakował tam te GTXy, a za kasę zbudował nowego kompa

Cyfron

ja na chwile obecną bym się wstrzymał z kupnem nowych kompów, ponieważ nie wiem, czy będę w stanie dać im "jeść" - chodzi o możliwości przyłącza prądowego które tam mam.

Dopóki nie zmierzę dokładnie obciążenia linii i nie dowiem się ile biorą komputery, to nie wezmę żadnego dużego komputera.

Więc co robimy?
Bo czy kupie zasiłkę, czy kupię grafikę to mi to obojętne, a jak jest szansa na 2x 235 za darmo, to myślę, że nie ma się co zastanawiać i czekam na ich przesyłkę, kupuje dobry zasilacz (wybierze się jaki) a pozostałą kasę albo damy na nowy komputer, który będzie stał u kogoś, albo poczekamy, aż mi do Laboratorium przyjdzie porządny miernik mocy i zmierzę obciążenie i się okaże, że mogę jeszcze jakiegoś kompa postawić.

Poważnie możemy liczyć na te grafiki b0ber ?

Nawiedzony

Jak macie możliwość mieć za darmo dwa takie potworki jak GTX295, to oczywiście lepiej za cenę nowej grafy kupić wysokiej klasy zasilacz i bić punkty w projektach nV - czysta wydajność do zainwestowanych funduszy za tym przemawia ;)

Tomasz R. Gwiazda

no to kupujemy zasilke

Cyfron

kupimy, jak b0b3r przyśle grafiki :)

Pigu

oczywiście jeżeli b0b3r podtrzymuje chęć przekazania na rzecz skb@p 2x gtx295, to wpływa to w istotny sposób na plany zakupowe  %)

proszę o wiążącą deklarację i najlepiej przesyłkę do Cyfrona  :parrrty:

Szopler


Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Pigu w 07 Marzec 2011, 00:21
oczywiście jeżeli b0b3r podtrzymuje chęć przekazania na rzecz skb@p 2x gtx295, to wpływa to w istotny sposób na plany zakupowe  %)

proszę o wiążącą deklarację i najlepiej przesyłkę do Cyfrona  :parrrty:

Zdecydowanie podtrzymuję, tylko dajcie mi informacje dokąd mam je wysłać :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.


AiDec

Tez jestem w takich okolicznosciach za zakupieniem dobrej silnej zasilki.

A grafy sprezentowane przez b0b3ra to konstrukcja bardzo udana, wiec ciesze sie ze posiedza w SKB@P. 295 to podwojne, acz ciut odchudzone 280GTX (takie 280 x2). Sadze ze jedna 295 pojdzie na zasilce 560W, natomiast dwoch na pewno bym tam nie wkladal do czasu kupienia lepszej zasilki.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Sebastian M. Bobrecki

Mi dobrze razem działały na Corsair 850TX :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

mimeq

b0b3r  a tak z ciekawosci, dlaczego teraz leza bezczynnie ?  :P


Sebastian M. Bobrecki

Bo:
1). Nie są mi już potrzebne.
2). Nie mam do czego ich wstawić.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

legis

Cytat: b0b3r w 07 Marzec 2011, 16:34
Bo:
1). Nie są mi już potrzebne.
2). Nie mam do czego ich wstawić.


Ja bym taką jedną przygarnął   ::)

Cyfron

otrzymałem obiecane grafiki od b0b3ra - jutro zrobię im zdjęcia i uaktualnię odpowiedni wątek na forum.

Wątek zamykam