Promocja BOINC@Poland

Zaczęty przez Troll81, 10 Styczeń 2008, 12:25

Mchl

W zależności od pory dnia, od nas może być szybciej ;)
http://www.boincatpoland.org/mk/Miesiecznik_Komputerowy_12_2009_01.pdf

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

No proszę.... moje dziecko na 31 stronie :D

misiek

Cytat: Mchl w 09 Styczeń 2010, 00:34
W zależności od pory dnia, od nas może być szybciej ;)
http://www.boincatpoland.org/mk/Miesiecznik_Komputerowy_12_2009_01.pdf

Oj nie wiem czy to dobry pomysł. Jak link do Was się rozejdzie, to możecie mieć problem z serwerem. Macie jakieś limity na transfer? Pierwsze wydanie zjadło kilkaset GB transferu ;)

Mchl

Zobaczymy, najwyżej zdejmę. Na razie jesteśmy daleko od wykorzystania tego co mamy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Cytat: Troll81 w 09 Styczeń 2010, 00:57
No proszę.... moje dziecko na 31 stronie :D

A to nie jest czasem dobry pomysł na newsa Trollu? :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

MOże i jest :D ale głupio tak pisać newsa o sobie :D

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

BOINC@POLAND[HA$]

Witam ...
oglądałem sobie staty Polski i nas tam nie ma.....

Idąc przykładem za naszymi kolegami uważam że członkowie naszego zespołu przy nicku używali skrót B@P
albo pełną nazwę...
To miałoby wpływ na widoczność w statach.... i może bidziło by zainteresowanie kolejnych członków....
należałoby zamieścić instrukcję, że po dołączeniu do naszego zespołu trzeba uaktualnić nicka....

Co wy na to?

EDIT
w pierwszej setce jast has troche i byłoby widać z jakiego teamu jesteśmy.....

Peciak

Myślałem o tym ale jak pomyślę że rozwalą mi się staty na około 3 tygodnie to słabo mi się robi  |-?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Szopler

Zmieniłem nicka na BAM! z Szopler na [BOINC@Poland] Szopler... zobaczymy jak bardzo się rozjedzie  %)

BOINC@POLAND[HA$]

Nie sądze, że jest to kwestia przymuszenia...
jeżeli wiekszość z nas... aktywnych userów da przykład to będzie to traktowane jako norma i dobry zwyczaj.

Chciałbym aby wiecej osób wypowiedziało się w tym temacie

A jeżeli w jeden dzień zmienisz nicka we wszystkich projektach to chyba nie powinno byc takiego dramatu...

Troll81

Jak w jeden dzień zmienisz to będzie trwało 3 tygodnie :D jak po kolei to dłużej :D

Poza tym w niektórych projektach już nie zmienisz (np. pPot tables) i statsy pozostaną rozjechane pomiędzy dwa nicki....

Peciak

Cytat: 5z0pl3r w 20 Styczeń 2010, 18:35
Zmieniłem nicka na BAM! z Szopler na [BOINC@Poland] Szopler... zobaczymy jak bardzo się rozjedzie  %)
nie zapomnij tylko pozmieniać we wszystkich swoich projektach  ;D

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Szopler

W projektach nazwa użytkownika zmienia się sama :) w momencie gdy BAM! łączy się z projektem. Jak na razie zaktualizowało mi nazwę w 5 projektach. Oczywiście problem będzie z zakończonymi, ale może synchro CPID'a załatwi sprawę.

Szopler

Procedura zmiany nazwy użytkownika :)
1. Wchodzimy na BAM! i dalej "Strona główna konta" z menu.
2. Edytuj konto
3. Zaznaczamy odnów CPID
4. Wpisujemy nową nazwę (najlepiej [BOINC@Poland] nick), email oraz 2x hasło
5. Klikamy "Zachowaj"
6. Czekamy 24h ;)
...
7. Mamy zaktualizowane nazwy użytkownika we wszystkich projektach do których jesteśmy podłączeni za pomocą BAM!

PS.
W kliku projektach zmieniło mi niemal od razu bez odnawiania CPID'a, ale w większości dopiero po zaznaczeniu w.w. opcji.

Troll81

A jak z projektami już nieczynnymi?? przestawiło ci nazwę usera w nich??

Szopler

w Predictorze tak choć BAM! jeszcze tego nie widzi... w Intelligence Realm - czekam na account key bo hasła zapomniałem... zobaczymy. Riesel Sieve - stronka nie działa więc nie mam jak sprawdzić, a BAM! jeszcze nie odnotował zmiany...

Bo w sumie to dopiero dzisiaj kliknąłem w odnowienie CPID'a ;) - jutro będzie 100% pewność co i jak.
Póki co to w MW, WCG, NQueens, abcbeta, geneticlife, MindModeling, proteins, VTU, cells, boincalpha, SillyPi, Sudoku, picevolvr, MW@GPU i orbit mi nie zmieniło... czekam!

Pantarhei

#257
Przeglądając stronę TomaszaPawła ( http://www.tomaszpawel.republika.pl/index_pliki/Page380.htm ), doszedłem do wniosku, że jego "powitanie" jest znacznie lepsze od tego, na naszej stronie głównej, ponieważ jest bardziej zrozumiałe dla słabiej zorientowanych internautów. U nas już w pierwszym zdani pojawia się trudne słowo "BOINC". Jest pod nim, co prawda link, do encyklopedycznego wyjaśnienia, ale to wymaga kolejnego kliknięcia i wprowadza nieporządek. Zdania są wielokrotnie złożone, co nie sprzyja szybkiemu "chwytaniu", a pamiętajmy że społeczeństwo jest coraz bardziej obrazkowe.  %)
Zamiast:
"BOINC@Poland jest największym polskim zespołem platformy BOINC, działającym we wszystkich projektach. Tworzymy społeczność internetową, która wspiera nowych uczestników, dzieli się informacjami ze świata BOINC oraz rozpowszechnia ideę obliczeń rozproszonych w Polsce.

Mając na celu nie tylko popularyzację BOINC w kraju, lecz również stworzenie czołowej drużyny BOINC na świecie, odpowiednio reprezentującej Polskę na arenie międzynarodowej, chcemy zrzeszyć jak największą liczbę polskich użytkowników BOINC."

Proponowałbym:
Boinc@Poland jest największą polską drużyną zapaleńców wspierających rozwój nauki. Jest nas już ponad 5000. Realizujemy projekty od matematycznych, przez ekologiczne, do medyczno-biologicznych.
Ty również, w prosty sposób, możesz pomóc globalnej nauce. Wystarczy przyłączyć się (tu link) do BOINC. Nasza społeczność internetowa wspiera nowych użytkowników i dzieli się z nimi wszelkimi potrzebnymi informacjami.

Mamy na celu, nie tylko popularyzację BIONC w kraju, lecz również stworzenie czołowej drużyny na świecie, odpowiednio reprezentującej Polskę i zrzeszającej jak największą liczbę polskich użytkowników.


Nie upieram się przy tym kształcie, ale sprawa warta jest dyskusji.

Zrobiłem mały EDIT
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek

dobre, naprawdę dobre. Jeśli o mnie chodzi to ja bym to wstawił na naszą stronkę

Machloj

zdecydowanie lepsze od obecnego :)

Troll81

wszystkie cztery łapki trolla za :D

Pantarhei

Warto by było  wpisać  to grubsza czcionką, czy w inny sposób wyróżnić. Obecnie cała strona jest edytowana jednakowym krojem i rozmiarem.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Skret

A myśleliście może o reklamach w lokalnych gazetach ? Z tego co pamiętam to lokalna gazetkach w moim mieście chciała 60 zł za 3 emisje reklamy 14x7 cm ;) To nie tak dużo a efekt mógłby być - chociaż z drugiej strony można te pieniądze przeznaczyć na SKB@P

Troll81

Reklama reklamą.... musiałbyś wypuścić artykuł sponsorowany........ a to kosztuje drożej......

Pantarhei

Wystarczył by banerek z naszym logo, chwytliwe hasło w rodzaju - "Przyłącz się i uderz z nami na Czechów" (mówię poważnie) i wyraźny adres strony.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

BOINC@POLAND[HA$]

A jeżeli w jeden dzień zmienisz nicka we wszystkich projektach to chyba nie powinno byc takiego dramatu...
[/quote]Ja swojego nicka nie mam zamiaru zmieniać niezależnie od tego ile osób zmieni i na ile będzie to "norma", "przymus" lub "dobry zwyczaj" :P
[/quote]

I jest tak jak napisałeś, nie musisz Ty i nie musi nikt inny natomiast był to mpomysł abyśmy byli bardziej widoczni jako team.
W tej chwili jak wchodzisz na top 100 useró w Pl to widać tam jeden zespół z czołówki.
Osobiście uważam, że koledzi mieli dobrego pomysła.
Bo początkujący może spoglądać na staty userów anie na staty teamów....


Tomasz R. Gwiazda

proponuje do stronki teamu na stronach projektów dorzucić nasz sign: http://www.boincstats.com/signature/team_9063.gif

żeby pokazać co liczymy


Co do reklamy w prasie to ... pisanie artykułów dla Miesięcznika Komputerowego, myślę ze lepszy efekt i za darmo

TJM

Cytat: Skret w 25 Styczeń 2010, 11:14
A myśleliście może o reklamach w lokalnych gazetach ? Z tego co pamiętam to lokalna gazetkach w moim mieście chciała 60 zł za 3 emisje reklamy 14x7 cm ;) To nie tak dużo a efekt mógłby być - chociaż z drugiej strony można te pieniądze przeznaczyć na SKB@P

A jaki nakład tej gazetki ?
U mnie w mieście reklama w gazecie też jest tania jak barszcz, ale nakład niewielki, no i czytelnicy to raczej głównie moherowe bereciki...

Jeśli już się reklamować, to chyba lepiej w necie, na jakichś większych stronach.
Przy odrobinie szczęścia może udałoby mi się wynegocjować tanią reklamę tutaj - jestem tam teoretycznie administratorem, więc może coś bym zdziałał. Jednak profil typowego użytkownika forum, według mojej wiedzy, bardzo odbiega od naszych standardów %)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Skret

Nie pamiętam jaki nakład ... coś koło 500 sztuk ;p - także głupi pomysł ... Reklama w jakimś portalu byłaby dużo lepsza ... jakiś pclab albo benchmark.pl -> dałyby najlepsze efekty  :attack:

Pantarhei

To wszystko to bardzo dobre pomysły (fora, ogłoszenia w gazetach). Ale zacznijmy od podstaw, od tego do czego nam najbliżej. Od strony głównej.

Moja propozycja zmiany "powitania" spotkała się z Waszym pozytywnym odzewem, wiec czy ktoś, kto wie jak, mógłby to nowe powitanie tam wstawić?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Skret

I usystematyzujmy to jakoś ... są setki pomysłów - zrobi się bajzel i nic nie wyjdzie

Pigu

Cytat: Pantarhei w 25 Styczeń 2010, 16:01
To wszystko to bardzo dobre pomysły (fora, ogłoszenia w gazetach). Ale zacznijmy od podstaw, od tego do czego nam najbliżej. Od strony głównej.

Moja propozycja zmiany "powitania" spotkała się z Waszym pozytywnym odzewem, wiec czy ktoś, kto wie jak, mógłby to nowe powitanie tam wstawić?

cieszę się, że pojawiają się inicjatywy typu "patrzcie co zrobiłem" zamiast "trzeba zrobić to i tamto"

odnośnie powitania imo zmiana na lepsze

Aegis Maelstrom

Cytat
Boinc@Poland jest największą polską drużyną zapaleńców wspierających rozwój nauki. Jest nas już ponad 5000. Realizujemy projekty od matematycznych, przez ekologiczne, do medyczno-biologicznych.
Ty również, w prosty sposób, możesz pomóc globalnej nauce. Wystarczy przyłączyć się (tu link) do BOINC. Nasza społeczność internetowa wspiera nowych użytkowników i dzieli się z nimi wszelkimi potrzebnymi informacjami.

Mamy na celu, nie tylko popularyzację BIONC w kraju, lecz również stworzenie czołowej drużyny na świecie, odpowiednio reprezentującej Polskę i zrzeszającej jak największą liczbę polskich użytkowników.

Ładnie napisane. Jedyne, co wyłapuję, to zbędny przecinek w "Mamy na celu, nie tylko", może też "internetowa" (w końcu to strona WWW :) ).

Jeśli chcemy w ogóle pojechać marketingiem po bandzie, można zacząć a la WCG :) :


Czy chcesz pomóc w walce z rakiem? Marzysz o nowych szczepionkach, a może odkryciu nowych asteroid? Interesują Cię liczby pierwsze, a może struktura naszej galaktyki?

Ty też możesz pomóc: trafnie przewidywać klimat naszej planety i strukturę białek, szukać sygnału od pozaziemskiej cywilizacji lub rozwijać kwantowe Monte Carlo.

Wystarczy Twój komputer. Start zajmie Ci x (właśnie, ile?) minut.

Współczesne komputery to potężne maszyny, których w pełni nie wykorzystujemy, a ich moc jest bardzo cenna dla naukowców. Codziennie setki tysięcy (??) ochotników z całego świata przekazują nadwyżki swojej mocy obliczeniowej nauce.


I teraz lecimy o BOINC@Poland...

Przyłączam się - instrukcja krok po kroku (link).

Dobre, czy za długie? :)

P.S. Po namyśle, ostatni akapit przed opisem B@P może być później. Z dalszymi info dlaczego i że to nie żadna ściema.

Pantarhei

#273
O to właśnie chodzi. Ja pisalem ostroznie, tak by bylo podobnie do starego tekstu, zeby nie robic zbytniej rewolucji. Ale im ciekawiej tym lepiej. Ostatni akapit juz gdzies w bardziej szczegółowym dziale powinien być umieszczony.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Kryniek

Jeśli chodzi o promocję to ja ze swojej strony Panowie przypomne o czymś, co tylko my mamy jako jedyna drużyna w Polsce. Pierwsze miejsce w google po wpisaniu BOINC.

To jest bardzo dużo, gdyż wszędzie gdzie się rozmawia o BOINC to potem 90% niezorientowanego "narybku" i tak wejdzie w google i tam będzie szukać.
Wniosek z tego żeby jak nawięcej wszędzie ględzić o BOINC, bez podawania linku do naszej strony (coby nie posądzili o spamowanie) a i tak do nas trafią.

Mamy Page Rank = 5 a jako że siedze troche w pozycjonowaniu stron to wiem że to jest piękny wynik bez specjalnej reklamy czy kampanii reklamowej :respect:

Pantarhei

Przez te wszystkie spory polskich teamów, wojny na górze wzrosła konkurencja na rynku BOINC w Polsce, a co za tym idzie jakość "usług" i nawet nie zauważyłem, ze Czesi są już zupełnie w zasięgu Polski. Zjemy ich jak nic. http://pl.boincstats.com/stats/boinc_country_stats.php?pr=bo&st=0#11

Niezły kanał  :( Nie będę miał po co liczyć.., po co żyć...  :(
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Kryniek

No jak byśmy byli na 8 miescu to trzeba przyznać że Polska będzie w czołówce świata. Chociaż w czymś %)

Szopler

Na taki pomysł wpadłem... w kwestii promowania BOINC i B@P w ogóle. Mianowicie kalendarz w formacie A3. Na każdej kartce obrazek, screen lub coś związanego z danym projektem (projekt do miesiaca przypisac wg. pm z zeszlego roku) + pare zdan opisu. Na poczatku kalendarza prezentacja naszej drużyny i logo. Powiesić to w pracy, szkole, domu ;).

Waldek1989

Np. z takim opisem, przykładowo jak ostatnio dał nt. Rosetty Aegis.

Gargul

Nie głupi pomysł. Wybrać 12 ciekawych projektów, po jednej ciekawej graficzce + jakieś przyciągające frazy... Można  też pomyśleć o całorocznym, z logo B@P. Ładne jest. Nie jedna firma, ma dużo gorsze :P.

Przykładowy cennik z empik foto (czyli da się na pewno taniej)
cena\cena w promocji

Kalendarze

3,99 PLN
Otwarcie sesji

34,99 27,99 PLN
Kalendarz na biurko

19,99 15,99 PLN
Kalendarz roczny

69,99 55,99 PLN
Kalendarz ścienny A3

49,99 39,99 PLN
Kalendarz ścienny A4