Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Brak Danych do pracy

Zaczęty przez donimik, 11 Wrzesień 2006, 21:41

donimik

Od dwoch dni wychodzi mi "No work from project". najprawdopodobniej jest to spowodowane przenoszeniem ogromnej bazy nagrań na inny serwer. może to jeszcze trochę potrwać więc proszę uzbroić się w cierpliwość
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

kalium

No to Kolego proszę sobie jakiś inny projekt dołączyć, bo się w międzyczasie komp marnuje (chyba, że sobie naściągałeś wcześniej trochę próbek). Jak ustawisz duży przydział dla Seti, to będzie głównie jego liczyło, a dodatkowy projekt raczej sporadycznie.
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=9518714f264091061dde3f72dc99074b][/url]

ansuz

Jeśli chcesz liczyć głównie seti, a nie ma w nim aktualnie jednostek to dołącz inny projekt jak napisał kalium. Dobrze by było wybrać projekt z dużym deadlinem, a małymi jednostkami. Wtedy moc kompa się nie marnuje, a ty liczysz ciągle głównie seti. Powodzenia  :D
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

donimik

nie bójta się :] oczywiście że podpiąłem się pod inny. w tym wypadku rossette:]

Ok godziny 4 rano polskiego czasu seti@home ponownie zaczął wysyłac próbki
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

marcin20_21

Cytat: "donimik"
Ok godziny 4 rano polskiego czasu seti@home ponownie zaczął wysyłac próbki

Chyba nawet wcześniej:P około 2 juz miałem nowe próbki;)
url=http://www.puzzlepirates.com/register/welcome.wm?from=r490404][/url]

PMG

Donimik - nie żebym sie czepiał tylko ciekawy jestem - ty w sygnaturce masz swoje statystyki ? Bo skoro niby liczysz seti ( i tylko seti) to dlaczego RAC masz 0 ? To że Rosetty ci jeszcze nie złapało to rozumiem  - ale tego RAC nei .

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AL

Cytat: "pmgpmg"Donimik - nie żebym sie czepiał tylko ciekawy jestem - ty w sygnaturce masz swoje statystyki ? Bo skoro niby liczysz seti ( i tylko seti) to dlaczego RAC masz 0 ? To że Rosetty ci jeszcze nie złapało to rozumiem  - ale tego RAC nei .
Oj namnożyło się kont, namnożyło. Dwa są już chyba nie aktualne ( z czego jedno z nich wyświetlane jest w sygnaturce). Tu link do tego aktywnego. Donimik - musiałby sobie podmienić cpid na ten: 2128dac8078375e0ae83c20589f61086
Mam natomiast pytanie dla Donimik'a - dlaczego liczysz jako "Międzynarodowy" - a nie dla polski? Podkreślam - to tylko pytanie, a nie zadne oskarżenie.

donimik

już to zmieniałem ale nie wiem czemu daelj mi wychodzi jako międzynardowy :/ i dzięki za nowe cpid wogole ze statami to mam jakies jazdy :/
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

bartsob5

na efekt trzeba poczekac do najblizszej aktualizacji dziennej, to dlatego nic sie nie zmienilo..

donimik

---------- 01:33 13.09.2006 ----------

a mam pytanie przy usuwaniu też trzeba czekac do aktualizacji?? bo postanowiłem usunąć konto i jeszcze raz je stworzyć od początku może teraz lepiej wyjdzie

---------- 22:24 17.09.2006 ----------

hmmm czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie?? Pytałem czy na Boincstats trzeba czekać na usunięcie konta?? bo już kilka dni temu dalem na usunięcie go bo chciałem od nowa wszystko zrobić a tu ciągle nic. dalej to konto jest :/
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

bartsob5

jakos nie bardzo rozumiem:|

PMG

A tak ogólnie to można usnąć konto ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

donimik

no zobaczcie. mam konto na boincstats ale miałem z nim problemy boi jak robiłem 3 różne projekty to osobno mi wychodziło seti a osobno pozostałe 2 bodajże malaria i einstein. na każdym różne były CPID i nic nie dawało. dalej tak mam takjakby się te konta wogóle nie zsynchronizowały. i wreszcie doszedłem do wniosku że najprościej byłoby je usunąć i stworzyć od początku nowe odrazu obejmujące te projekty. dałem na dlete acount potwierdziłem i powinno mi usunąć ale dalej to konto ciągle jest :/ minął już tydzien odkąd tak zrobiłem i dalej nic
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=0ee2a681e83dbbc58c61f1d4b2e95ce9][/url]

bartsob5

8O  mowisz o statystkach caly czas??? bo tam nie ma czegos takiego jak konto, tylko statystki dla uzytkownika :| i nie ma innej mozliwosci zlikwidowania konta jak zsynchronizowanie go do innego. upewnij sie ze jest ten sam adres email i na przyjamniej jednym kompie masz wszystkie projekty...

AL

---------- 20:57 17.09.2006 ----------

Cytat: "pmgpmg"A tak ogólnie to można usnąć konto ?
Chyba nie ma takiej możliwości, można co najwyżej po przez konto projektu - zmienić jego nazwę. Jeśli ktoś ma konta w kilku projektach i każdy z nich wyświetla mu się osobno (i to od dłuższego czasu) - to powodem może być użycie różnych maili i haseł w poszczególnych projektach - przez co BOINCSTATS widzi te konta jako osobnych użytkowników. Jest na to sposób. Na kontach poszczególnych projektów zmieniemy w opcjach maila(może być jakiś nowy stworzony tylko i wyłącznie do tej operacji - potem w razie czego możemy przepisać wszystkie projekty na swój ulubiony email) na jeden taki sam  we wszystkich projektach - no i hasło też musi być wszędzie takie same. Ważne też aby we wszystkich projektach używać tego samego nicka - bo potem nazwa naszego użytkownika może wyglądać dziwnie. Np. gdyby donimik połączył swoje obecne konta to jego nazwa zamiast "K@azek" brzmiałaby "K@azek/ Kazek". Prawdziwy problem pojawia się dopiero gdy mamy dwa konta w ramach jednego projektu (ja tak mam np. w seti) - tutaj niestety nieda się zmienić maila na tego samego.

---------- 21:07 ----------

Cytat: "bartsob5"upewnij sie ze jest ten sam adres email i na przyjamniej jednym kompie masz wszystkie projekty...
bartsob5 - ma 100% racji. Sam mam na jednym hoście wszystkie projekty - choć zwykle nie liczę na nim więcej niż 2-3 projektów (w tym samym okresie). Natomiast jeden z moich hostów rególarnie raz na jakiś czas mi bruździ i rozsynchronizowuje mi statystyki - wtedy pomaga tylko odpalenie tego hosta z wszystkimi projektami i przeliczenie i odesłanie z niego w "feralnym" projekcie jakiejś próbki. Po wykonaniu na nim takiej operacji sytuacja zwykle w ciągu 48h wraca do normy.

MJ19

No to mili państwo szykuje się nam dłuższa przerwa :?  http://setiathome.berkeley.edu/forum_thread.php?id=39188
Mam nadzieję,że w miarę sprawnie się z tym uporają.A tymczasem warto chyba przerzucić się chwilowo na inne projekty.

sourcerer

No ja jak narazie zastopowalem wszystko bo mam 2 duze WU, jeden Einstein-a ( po 14 h - 61.3% ) oraz AstroPulse-a ( po 28h - 20.04 % ).

MJ19

Mchl może jakiś news o tym na stronie głównej??Tak,żeby ludzie wiedzieli i komputery się nie marnowały.

AL

Cytat: "MJ19"Mchl może jakiś news o tym na stronie głównej??Tak,żeby ludzie wiedzieli i komputery się nie marnowały.

Ok. - Postaram się coś sklecić przed 15. Wczoraj już o tym myślałem - ale czasu mi brakło.



EDIT

[link nie aktualny]Gotowe.

D_T_G

Chyba można już zdjąć tego newsa :roll:

Pochwalcie się co ciekawego liczyliście w 'zastępstwie'?


AL

Cytat: "D_T_G"Chyba można już zdjąć tego newsa :roll:

Pochwalcie się co ciekawego liczyliście w 'zastępstwie'?

Dlaczego? Dostałeś już jakieś świerze jednostki? Z tego co wyczytałem na forum Seti to uruchomili ten tymczasowy komputer + wszystkie starocie jakie mieli wcześniej - aż im się ciepło w pokiku zrobiło :wink:  i próbują z tym wszystkim dojść do ładu. Naprawiają błędy, wczoraj chyba nawet aktualne statystyki wyeksportowali, poza tym szukają prawdziwej przyczczyny awarii (podejrzewają jeden z dysków twardych - który zaczął robić błędy i poniszczył im co nieco) - ale najważniejsze to to, że chyba nadal nie wytwarzają nowych jednostek do przetworzenia. No przynajmniej tak to wygląda na ich stronie ze stanem serweów:
http://setiathome.berkeley.edu/sah_status.html

"Results ready to send   0"

No i brak jakiegokolwiek newsa na ich stronie głównej, że w pełni do życia wrócili...

D_T_G

Heh faktycznie, ubzdurało mi się, że w poniedziałek mieli dostać jakieś zastępcze serwerki do wyrabiania WU, skojarzyłem, że wczoraj na boincstats pojawiły się punkty za seti, więc pomyślałem, że już jest wszystko ok. W takim razie nie zdejmuj tego newsa ;)


Czerwek

ehh... kolejna jednostka, ktora jakims cudem w nocy dostalem poszla sie ... znaczy sie wysypala sie po 13 minutach...

AL

Cytat: "Czerwek"ehh... kolejna jednostka, ktora jakims cudem w nocy dostalem poszla sie ... znaczy sie wysypala sie po 13 minutach...

Wszystko to dla tego, że teraz w obiegu są jedynie jednostki od osób u ktrórych się one wcześniej "wysypały" lub dane osoby nie zdążyły ich przeliczyć przed deadlinem. W takich sytuacjach takie jednostki z automatu są rozsyłane do następnych osób - tak aby w końcu zebrało się kworum.

Czerwek

Cytat: "AL"
Cytat: "Czerwek"ehh... kolejna jednostka, ktora jakims cudem w nocy dostalem poszla sie ... znaczy sie wysypala sie po 13 minutach...

Wszystko to dla tego, że teraz w obiegu są jedynie jednostki od osób u ktrórych się one wcześniej "wysypały" lub dane osoby nie zdążyły ich przeliczyć przed deadlinem. W takich sytuacjach takie jednostki z automatu są rozsyłane do następnych osób - tak aby w końcu zebrało się kworum.

hmm... tego nie wiedzialem...
myslalem, ze to sa jednoski, ktore w jakis sposob ucierpialy poprzez te problemy w ubieglym tygodniu i np. nie zostaly wylapane przez "sito" jako wadliwe...

Wydmek

Najgorsze jest to, że rosetta nie pobiera mi tak dużo próbek w kolejce - i muszę biegać często do mojego beznetowca - ale póki co jeszcze dliczają się ostatki z seti :)
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



PanStaszek

A mnie już zaczyna ta przerwa w S@H lekko irytować. Dzień dwa rozumiem, ale tyle czasu...
Ponadto zastanawiam się czego uczą na uniwerkach za wielką wodą, bo mi w Polsce pojęcie REDUNDANCJI wbili do głowy na zawsze. No ale może ich nie stać na zapasowe maszyny na wypadek awarii.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

MJ19

Cytat: "pa_well"A mnie już zaczyna ta przerwa w S@H lekko irytować. Dzień dwa rozumiem, ale tyle czasu...
Niestety projekt ruszy najwcześniej w poniedziałek(a zacząłem się rozkręcać) :( Na nowe próbki więc przyjdzie nam jeszcze poczekać a i nie wiadomo jak będzie z ich ilością zaraz po uruchomieniu serwerów.

Pigu

w międzyczasie złapię ciut pkt w rosettcie

Wydmek

He He - ale w związku z tym awansowałem z RAC na 8 miejsce - chwilowo ale zawsze to "coś" ;)
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



kevin_pl

a ja sie zastanawialem dlaczego seti mi przestalo liczyc :(
ale juz wiem i widze, ze czesciej na forum musze zagladac :(

pozdrawiam wszystkich liczacych  :D

Pigu

CytatMay 12, 2007
Update: We got the new server yesterday, inserted our old disks and booted it up. It came right up, but verifying the file systems took overnight. The work is being created, the splitters and assimilators are working. It will be a while before we catch up. Thank you for your continued patience and support.

Macminik

Juz od około 6:00 można ściągać nowe dane i liczyć...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_146406.gif[/img]

bartsob5

Cytat: "Macminik"Juz od około 6:00 można ściągać nowe dane i liczyć...

a czemu ty masz ustawione kraj 'wegry'?

PanStaszek

No na razie pobranie jakiejkolwiek próbki graniczy z cudem. Udało się to tylko jednej maszynie z kilkunastu chodzących mojej stajni . Nie wiem czy warto już ustawiać "Delayed detach"  dla Rozetki która chwilowo zastąpiła mi S@H.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Pigu

mam już 25 wu w kolejeczce - będzie dobrze :)

kempler

Napisałem newsa o zakończeniu awarii.
Tempo tworzenia nowych WU:

Current result creation rate.........10.52/sec

Tak więc trochę to potrwa aż wszystko wróci do normy.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Wydmek

U mnie złapało trzy próbki ale serwer jest chyba tak obciążony że nie mogę ich zciągnąć :(
 miało być tak pięknie - wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy!! :)



MJ19

No niestety ale po próbki są ogromne kolejki bo serwer nie nadąża :? Ale dobrze,że już tworzy i daje polecenie managerowi żeby ściągał.

Macminik

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "Macminik"Juz od około 6:00 można ściągać nowe dane i liczyć...

a czemu ty masz ustawione kraj 'wegry'?

Bo jak liczyłem BOINC w 2005 roku to mieszkałem na Węgrzech zasadniczo. Teraz jeszcze nie zdążyłem przestawić
img]http://www.boincstats.com/signature/user_146406.gif[/img]