[2010-10-23 - 2010-10-30] NFS@Home - Pre-Halloween Haunt

Zaczęty przez Peciak, 04 Październik 2010, 23:40

Peciak

http://pl.boincstats.com/bam/challengeChat.php?chid=99

Jak w temacie szukam chętnych którzy będą uczestniczyć w tym wyścigu. A wyścig zgłaszam na PM do MCHL
Projekt NFS był już
- projektem miesiąca
- braliśmy udział w wyścigu
http://www.boincatpoland.org/smf/wyscigi-teamow/(2010-08-08-2010-08-15)-nfs-mid-august-push/
i zajeliśmy 4 miejsce
wyżej pewnie nie podskoczymy ale warto spróbować

Powtarzam to co już wiemy
- fajnie się go liczy
- przyzwoicie punktuje ( no nie jest to może rewelacja typu aqua ale na moich prockach intela 2,9 za 3300 sek pracy daje 44 pkt a jest to aplikacja 32 bit)
- potrzebuje dużo, dużo RAMU - mimo że na stronie projektu można wybrać trzy rodzaje zadań tj. l
- promuje linuksa gdyż tam jest aplikacja 64 bit która daje niezłego kopa
asieved - rarely used so work is rarely available, only for small numbers:
lasievee - work nearly always available, uses up to 0.5 GB memory: - potrzeba 1 GB na rdzeń
lasievef - occasionally used for huge factorizations, uses up to 1 GB memory: - potrzeba zdecydowanie więcej niz 1 GB na rdzeń

zadanka z pamięcią 1 GB są specjalnie punktowane gdyż za ten sam czas pracy oferują 65 pkt  

Chętnych zapraszam








,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

No good deed goes unpunished.

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

No na linuksie Orbit jest mocną konkurencją dla NFS. Może coś innego w między czasie się pojawi, dlatego piszę 'pomyślimy'. Przypomnij przed wyścigiem, bo pewnie wyleci mi z głowy  :shame:
No good deed goes unpunished.

dziubas

* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

michalc

Cześć,

chciałbym tylko dodać że jeśli ktoś będzie liczył ten projekt na kalkulatorze podobnym do mojego (CoreDuo T2300@1.66GHz i 4GB RAM) to najlepiej będzie wyłączyć pobieranie próbek z aplikacji 'lasievef'.

U mnie po 4, maksymalnie 5 minutach liczenia był błąd. Po wykluczeniu tej aplikacji problem zniknął.

Pozdrawiam

Michał

apohawk

Witamy na pokładzie  :parrrty:

Błędy miałeś pewnie przez brak pamięci. Nie wiem, ile ten procek ma wątków, bo wszystkich inteli nie ogarniam, ale lasievef potrzebuje ponad 1GB RAMu na jedną próbkę i parę minut ładuje się do pamięci.
Tym, którzy mogą liczyć lasievef bez problemów, polecam tą aplikację, bo lepiej punktuje, przynajmniej jak ostatnio liczyłem NFS.  XD
No good deed goes unpunished.

michalc

Cześć,

mój procesor ma dwa wątki, jeśli dobrze odczytuję wyniki z programu CPU-Z (http://www.bankfotek.pl/view/786756).

RAMu mam fizycznie 2x2GB, BOINC widzi to tak "2010-10-18 21:41:55      Memory: 2.99 GB physical, 4.83 GB virtual", więc teoretycznie powinno wystarczyć pamięci zakładając dwa zadania po 1GB RAMu na każde. Może tu mam ustawioną zbyt małą wartość - "2010-10-18 21:41:55         max memory usage when active: 2143.69MB"?

Sam nie wiem. A może po prostu jest to wina 32-bitowego procesora i takiego samego systemu?

Michał

Peciak

RAM-u masz 4 GB ale system 32 bitowy może wykorzystać max 3 GB z ogonkiem, zakładam że masz także kartę graficzną montowana na płycie głównej i ona tez pobiera trochę RAMu dla siebie. W obecnej sytuacji Ramu masz jednak za mało na zadania lasievef. Możesz zwiekszyć wykorzystanie ramu w ustawieniu menagera BOINC ale wtedy zacznie Ci mulić system bo to pewnie Windows.
jeżeli chcesz bezstresowo przejść wyścig to wybierz do zadań tylko zadania lasieved oraz lasievee

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81


michalc

Dziękuję kamrrratom za pomoc, teraz już wszystko wiem  :D

Michał

Peciak

Kamraci dzisiaj o 23.59 włączamy liczenie aplikacji NFS  :attack:
można postąpić też trochę mniej uczciwie i nałapać sobie próbki wcześniej przeliczyć je i odesłać po godzinie 00.00  :ph34r:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

Jak doliczy bufor z RALPHa, to będzie liczyć NFS. Za kilkanaście godzin.
No good deed goes unpunished.

dziubas

przełączę 64bitowce jak tylko skończą liczyć  rosettę, może być trochę po północy.
dzięki za przypomnienie
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

dziubas

* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

No good deed goes unpunished.

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

No good deed goes unpunished.

mimeq

Nie wiem czemu akurat ten wyscig traktujecie/my tak powaznie ale dobra przestawiam sie i ja ;p


[B@P] MSW


uczenn

Ja również poświęcam 30% mocy obliczeniowej na ten projekcik, a reszta idzie na projekt miesiąca :).

mimeq

Poki co III miejsce, ale California State U. Fullerton Physics Dept. kawalek po kawleczku nam uciekaja. Roznica oscylowala kolo 5k teraz widze juz 8k  :wth:


Peciak

A no co tu gadać są po prostu lepsi od nas i tyle - sorry nie lepsi  :no: - jest ich więcej

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

mimeq

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 24 Październik 2010, 00:20
A no co tu gadać są po prostu lepsi od nas i tyle - sorry nie lepsi  :no: - jest ich więcej

Piotrze raczej wiecej maszyn bo:

Greg   California State U. Fullerton Physics Dept.    4     79,271

1 acc na 4 miejscu robi caly wynik  :fright:

Ja juz wyzej nie podskocze laptop + stacjonarka,na cluda zbyt pamieciozerne wiec leci dalej PM


michalc

Cześć,

czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć w jaki sposób sprawdzić ile punktów uzyskałem w wyścigu?

Umiem dotrzeć do statystyk drużynowych, ale dalej ani trochę.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Michał

lolek


[B@P] MSW


michalc

Cześć,

ja mam pytanie do kamratów z pierwszej trójki w wyścigu: czy Wasze punkty są zdobyte przez jeden komputer? A jeśli tak to czy mogę prosić o parametry (płyta/procesor/pamięć)?

Palę się ze wstydu, bo ja na swoim komputerku w jedną dobę robię tyle ile Wy w godzinę lub jeszcze mniej...  :shame:

Michał

dziubas

ty się nie pal, każdy orze jak może, każdy punkt się liczy
:respect:

oczywiście nię liczę na jednej maszynie

Cytat: michal.ciechelski w 26 Październik 2010, 10:34
Palę się ze wstydu, bo ja na swoim komputerku w jedną dobę robię tyle ile Wy w godzinę lub jeszcze mniej...  :shame:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Peciak

No cóż w moim przypadku są to 3 komputery

główna maszyna phenom II 1090 T z 6 rdzeniami @ 3,9 z 8 GB RAM na pokładzie system Ubundu 10.04 64 bit liczy tylko próbki za 65 pkt czyli lasievef - komp liczy 16 godzin na dobę czas liczenia próbki 1900 - 2200 sek

druga maszyna to  phenom II z 4 rdzeniami 965 BE @ 3,2 z 8 GB RAM na pokładzie z WIN 7 64 bit (ale to bez znaczenia bo aplikacji 64 na ten projekt pod windowsa nie ma) liczy próbki za 65 pkt czyli lasievef - komp liczy 8 godzin na dobę czas liczenia próbki 3600 -4000 sek

trzecia maszyna to intel E7500 z 2 rdzeniami @ 2.93 z 2 GB RAM na pokładzie system  Ubundu 10.04 64 bit liczy tylko próbki za 44 pkt czyli lasievee - 8 godzin na dobę czas liczenia próbki 2400 - 2600 sek

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

Jako ten trzeci w zespolu w tym wyścigu się wypowiem.
Mam sporo mniej punktów od Peciaka i dziubasa, ale liczę na jednym kompie :P
Phenom II X4 945 @3.0GHz, 4GB RAM, Linux 64bit, tylko aplikacja lasievef, ta najbardziej pamięciożerna i najlepiej punktująca. Liczy 24h/dobę, chociaż muszę niedługo zrobić jakiś maintenance.
Tu link do hosta:
http://escatter11.fullerton.edu/nfs/show_host_detail.php?hostid=10813

Mam jeszcze drugiego kompa, ale tam jest windows i liczy projekt miesiąca.
No good deed goes unpunished.

Peciak

Przeczytałem sobie post Apohawka o tym że ma 4 GB RAMU na swoim phenomku czyli 1 GB na rdzeń i liczy próbki lasievef te najtłustsze za 65 pkt i postanowiłem zaryzykować
przełączyłem maszynkę intel E7500 z 2 rdzeniami @ 2.93 z 2 GB RAM na pokładzie system  Ubundu 10.04 64 na próbki 1 GB
i co
ano to
co linuks to linuks
gra i buczy próbki liczy i odsyła
i żadnych cudów zwiechów itp nie robi.
Szkoda że tak późno ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

dziubas

#35
dwa razy na jednym linuksie miałem chwilowy brak dostępnej dla boinca pamięci, skutkowało to tylko czasowym wstrzymaniem startu próbki (z odpowiednim komunikatem błędu w BM)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

michalc

Cześć,

tak spoglądam na statystyki drużynowe i wydaje mi się że u drużyny (o nazwie niemożliwej do wymówienia) co jest na I-szym miejscu NFS@Home jest projektem miesiąca  %)

Michał

dziubas

może tak będzie łatwiej: sic itur ad astra

Cytat: michal.ciechelski w 27 Październik 2010, 18:09

[...] u drużyny (o nazwie niemożliwej do wymówienia) [..]

* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

michalc

No tak, teraz wszystko jest jasne, mimo iż z łaciny nigdy orłem nie byłem. Zaliczałem się raczej do nielotów  :shame:

Michał

Peciak

nie wiedziałem co ja tak coś osłabłem w liczeniu projektu
a tu proszę projekt na grafę wrąbał mi się do liczenia na CPU i proc marnował  :shame:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."