Bionic Manager - nie łączy

Zaczęty przez alibipl, 19 Luty 2010, 21:50

alibipl

Zainstalowałem dziś BIONIC Manager-a (wersja 6.10.18) i podłączyłem się do projektu SETI@home. Dane do konta poprawnie wpisałem, a manager stale w statusie programu wypisuje "Ponowna próba połączenia za ..." lub "Oczekiwanie na połączenie z serwerem projektu". I tak od dłuższego czasu nie może się połączyć i pobrać próbek. W czym może być problem?

Tomasz R. Gwiazda

sprawdzales status serwerow na stronie projektow ?
bo wg tego co widze to wlasnie leza :)

TJM

SETI ma od paru dni problemy techniczne, pisze o tym na ichniejszym forum.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

ja mam na 1 hoscie problem

Win7 x64
Boinc 6.10.18


Płyta: ASUS P6T SE
CPU: Intel Core i7-930 QuadCore,2.8GHz
GPU: Gigabyte ATI Radeon HD5870 UD
Cooler: Scythe MUGEN rev. B
RAM: 6GB RAM OCZ (triple channel)
Elektrownia: Corsair (850W)


Wszystko na nim dziala, tylko nie raportuje probek. :)
Znaczy jak recznie wybiore opcje zeby "zaktualizuj projekt" to sie aktualizuje.
Nowe probki pobiera wiec nie brakuje mu ich, ale przeliczonych nie raportuje.

Czas na przestrzeni ktorego to sprawdzalem to 24h


Ten komp ustawiony jak wszystkie inne moje hosty ktore dzialaja bez problemu.
Liczone na nim: Docking, DNET, WuProj

apohawk

Widziałem sytuację, w której BM nie aktualizował projektu i nie żądał nowych próbek, jeśli co najmniej jedna próbka tego projektu jest wstrzymana ('suspend'). Ale żeby aktualizował projekt, żądał nowych zadań, a przeliczonych nie raportował próbki, to tylko jak nie odesłał plików danej próbki. Nie zalega nic w uploadzie?
No good deed goes unpunished.


AiDec

1. Dorzuc cc_config z report immediately

albo

2. Dodaj `poganiacza`



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

no tak myslalem o tym poganiaczu :)

G

Skoro już tracisz czas na tego kompa -proponuję przejść (przy okazji) na nowszą wersję Boinca. Ja miałem podobne problemy nie tylko podczas wstrzymania już pobranych próbek, ale też gdy nie ustawiałem stałego dostępu do sieci, gdy nie było ustalonego domyślnego połączenia w managerze Boinca, oraz po zaznaczeniu " nie pobieraj więcej próbek" (Ciebie nie dotyczy).
Chyba, że poganiacz wszystko załatwi.

       

AiDec

Cos mi sie kojarzy ze odsylanie probek, tudziez niejako `update` projektu, w normalnych okolicznosciach wystepuje raz na 24h.   <- Cos mi sie tak jakos kolocze z tylu czaszki.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Nie wiem czy co 24h, ale wiem, że update robi się sam, jak chce więcej próbek. Widać dobrze przy GPU. Update'y co parę minut i to nie tylko projektów, które mają próbki GPU, bo BM próbuje wyżebrać próbki GPU od np. SIMAPa  ;D
No good deed goes unpunished.

AiDec

Nie porownuj CPU do GPU, tak jak nie porownuje sie osobowego z ciezarowka  ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Na przykładzie GPU pokazuję mechanizm. Aktualizacja się robi jak jest zapotrzebowanie na próbki, a nie co magiczne 24h. Włącz Virtual Praire albo inny projekt z krótkimi jednostkami na CPU, jeśli nie ufasz temu co się dzieje w obecności GPU ;)
No good deed goes unpunished.

toms83

Troszkę odkopię temat, bo mam podobny problem, a nie będę zakładał takiego samego wątku.

Mam problem z Boinc na wirtualnej maszynie. Główny system to Win 7 64b, na wirtualce zainstalowany xp32. Chodzi o to, że menedżer na xp chodzi ok, połączenie z netem jest, coś tam sobie liczy, ale od czasu do czasu w wiadomościach pojawia się:

Boinc can't access Internet - chceck network connection or proxy configuration.

Cała sytuacja o tyle dziwna, że tak jak pisałem, net jest cały czas, www śmiga a tylko boinc coś krzyczy. Na domiar złego, wyskakuje okienko z informacją że Boinc nie mógł nawiązać połączenie i owe okienko jest "nadrzędne", przez co blokuje menedżera i tym samym liczenie na nim. Nie ma problemu, gdybym siedział przy tym kompie regularnie, niestety nie ma takiej możliwości.

Dariusz

witam

mam problem jak w temacie wiec nie zakładam nowego

dziś zainstalowałem Bionika 2.10.58 przyłączyłem się do projektu SETI lecz niestety cały czas próbuje się połączyć już dłuższy czas i nic z tego
mam Win7 wyłączam wszystkie zapory i nadal nic z tego :wth:

mimeq



Dariusz

dzięki za szybką odpowiedź poczekamy zobaczymy co będzie

Troll81

Dla pożądności zalecam podłączenie się do dwóch projektów, Jak jeden padnie to policzysz coś z drugiego. jesli lubisz projekty kosmiczne to polecę einsteina lub milkyway. Napisz o sobie w dziale wizytówki, skąd jesteś czym się zajmujesz jaki masz sprzęt i zainteresowania. Postaramy się coś ci dobrać pod Twoje zainteresowania :D

33oliver

Postawiłem na kompie świeży system Win 7 x64, zainstalowałem BM i nie łączy się - nie można nic dodać - kaplica...

co robić?

Peciak

Po wgraniu po raz pierwszy boinc na czysty komputer zawsze ale to zawsze należy ponownie uruchomić system bo potem nawala komunikacja pomiędzy menagerem a clientem i jest kaplica.
Swego czasu 3rni miał taki problem i go rozszyfrował w wątku bodajże coś tam "z czerwonym dynksem"

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

33oliver

no tak, nowa wersja nie wymaga restartu ale jednak trzeba ja zrobić....