Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Jak obliczać na GPU?

Zaczęty przez alive2pac, 14 Październik 2010, 20:43

alive2pac

Witam. Jako początkujący użytkownik BOINCA, mam pewien problem. Zaistalowałem dzisiaj BOINCA, wpisałem się do projektu Milkyway. Wszystko poszło dobrze, jednak obliczenia są wykonywane na CPU (AMD Athlon II 630 @ 3.2 Ghz) co trwa jak mi się wydaje dłuzej i jest droższe ( z tego co wyczytałem) niż na GPU (Radeon HD 5770). Zatem moje pytanie brzmi, jak przełączyć obliczenia na GPU?

Troll81

Witaj na naszym forum, zapraszam do działu wizytówki.

Co się zaś tyczy pytania. Wejdż na strone projektu i zaznacz by wysyłał ci jedynie próbki na GPU sprawdź czy boinc manager wykrywa twoje GPU (widok zaawansowany, zakładka wiadomości)

powinienes gdzies na samym początku zobaczyć coś podobnego

Cytat2010-10-06 08:28:50        ATI GPU 0: ATI Radeon HD 4700/4800 (RV740/RV770) (CAL version 1.4.515, 512MB, 960 GFLOPS peak)

apohawk

Witamy na pokładzie  :parrrty:

No niestety, na 5770 milkyway nie policzysz, bo ta karta nie wspiera wystarczająco dokładnych obliczeń (double-precision). Możesz ją za to podpiąć do projektu Collatz Conjecture lub DNETC i liczyć na tej karcie. Reszta jak Trollu napisał.
No good deed goes unpunished.

Krzysiak

Polecam link
http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/ATIStreamSDKv1.4Beta/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

alive2pac

Zmieniłem na Collatza. Sprawdziłem w wiadomościach i istnieje tam wpis "no usable GPUs found". Dlaczego nie wykrywa GPU?

simonic

Zainstaluj najnowsze sterowniki i to powinno pomoc...


Peciak

Cytat: alive2pac w 14 Październik 2010, 21:08
Zmieniłem na Collatza. Sprawdziłem w wiadomościach i istnieje tam wpis "no usable GPUs found". Dlaczego nie wykrywa GPU?
Jeżeli liczysz na Windowsie to faktycznie ściągasz tylko najnowsze sterowniki do ATI oraz odhaczasz na stronie projektu że liczysz GPU.
Jeżeli używasz linuksa to dodatkowo ściągasz odpowiednią optymalkę ze strony projektu i postepujesz tak jak jest napisane w pliku txt

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

W zależności od windowsa trzeba jeszcze odpowiednio zainstalować. Na viście i 7 boinc musi być uruchamiany na aktualnie zalogowanym użytkowniku, aby mieć dostęp do grafy, nie może być instalowany jako usługa.
Zainstaluj także najnowsze sterowniki.
No good deed goes unpunished.

flesh

ja mam takie cudo i niestety nie wiem jak sie za to zabrac a na moim lapku mam Geforca 8400m g 128 mb

2010-12-27 17:33:31   GPUGRID   Message from server: Your NVIDIA GPU has insufficient memory (need 254MB)

idzie jakos to zmniejszyc? albo czy sa jakies inne projekty na mniejsze karty?

Cyfron

Projekt Primegrid, podprojekt PPS (Sieve)

BTW:
Zapraszamy do działu wizytówki  :arrr:

simonic

Ewentualnie ulubiony przez punktomaniaków :) Collatz Conjecture...

Dla tej w PPS sieve karty długość liczenia WU to około 8h 30min.


Troll81

niektóre aplikacje projektów po prostu wymagają duzo pamięci na karcie i tego nie przeskoczysz chyba że w BIOSie przydzielisz więcej pamięci dla karty...

jabu74 - ekspert

flesh ja też mam ten problem - mało pamięci VRAM na karcie (w moim przypadku 256MB). Możesz zmniejszyć rozdzielczość maksymalnie ile się da, liczbę kolorów do minimum oraz ustawić w preferencjach "wydajność" zamiast "jakość" obrazu/przetwarzania - powinno zwolnić się do stu kilkudziesięciu MB (tak w przypadku nvidia) ale to i tak okazało się za mało.

Krzysiak

Cytat: simonic w 27 Grudzień 2010, 19:58
Ewentualnie ulubiony przez punktomaniaków :) Collatz Conjecture...

A ja myślałem że na Milce można więcej wyciągnąć


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

na niektórych kartach collatz lepiej sie zachowywuje...

simonic

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 23 Styczeń 2011, 22:29
Cytat: simonic w 27 Grudzień 2010, 19:58
Ewentualnie ulubiony przez punktomaniaków :) Collatz Conjecture...

A ja myślałem że na Milce można więcej wyciągnąć

Ale niestety milka wymaga Double precision od karty a Collatz nie :) Podobn na wszystkim to pójdzie. U mnie działało na 8400GT.


Puma

A spróbuj może wejść do menagera  BOINC-a---> zaawansowane----->preferencje lokalne  i zaznacz --->używaj także procesora karty graficznej kiedy komputer jest w użyciu

Arthusp

Cytat: alive2pac w 14 Październik 2010, 21:08
Zmieniłem na Collatza. Sprawdziłem w wiadomościach i istnieje tam wpis "no usable GPUs found". Dlaczego nie wykrywa GPU?

Cytat: simonic w 14 Październik 2010, 21:11
Zainstaluj najnowsze sterowniki i to powinno pomoc...

Polecam także zainstalowanie SDK. Porównaj czas przed zainstalowaniem i po zainstalowaniu i daj znać, czy coś się poprawiło. http://developer.amd.com/gpu/AMDAPPSDK/downloads/Pages/default.aspx.