Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Potrzebuje pomocy znawcy w temacie plyt glownych i PCI

Zaczęty przez AiDec, 24 Lipiec 2008, 20:23

AiDec

Bede mial niedlugo dwie `specjalne karty` ktore beda podpiete jednoczesnie do USB (dane) i PCI (zasilanie). Klopot w tym ze najprawdopodobniej nie zmieszcze tych kart w gniazda PCI ze wzgledu na brak miejsca (dwa porty PCI sa miedzy trzema PCIExpress w ktorych beda duze grafy). Czy ktos moze wie, badz chocby ma pomysl jak ten problem rozwiazac? Nie spodziewam sie przedluzek PCI ( :P ), ale moze ktos kiedys sie spotkal z solucja? Bo jedyne co mi w tej chwili przychodzi do glowy, to uzycie dodatkowej mobo to zasilania tychze kart...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

[PBT] Horpah

prawdopodobnie użycie drugiej płyty głównej do zasilania tych dwóch kart skończy się spaleniem sprzętu.
Przypadek jest faktycznie trudny, jedynie co mi przychodzi do głowy to znaleźć dwa złącza PCI przylutować przewody zasilające i podłączyć do tych kart, starać się by przewody były jak najkrótsze.

Mchl

Też bym chyba tak kombinował, jeśli PCI ma dostarczać tylko zasilanie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

dać z zasilacza na piny po prostu? kup 2x pci slot, pociągnij do niego tylko zasilania i przyczep gdzie masz ochotę w obudowie

AiDec

Cytat: Horpah w 24 Lipiec 2008, 20:54
prawdopodobnie użycie drugiej płyty głównej do zasilania tych dwóch kart skończy się spaleniem sprzętu.


IMHO nie widze powodu do spalenia sie sprzetu w takiej sytuacji...




Cytat: Pigu w 24 Lipiec 2008, 22:12
dać z zasilacza na piny po prostu? kup 2x pci slot, pociągnij do niego tylko zasilania i przyczep gdzie masz ochotę w obudowie


Kto pyta nie bladzi :). To jest chyba faktycznie najlepsze rozwiazanie :). Jakos dziwnie nie przyszlo mi to do glowy (chyba zmeczony jestem praca...). Dzieki :D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

A jednak może się coś zjarać, zasilaczy 'komputerowych' nie można połączyć równolegle w żadnym wypadku (zazwyczaj kończy się przepływem bardzo dużego prądu między zasilaczami), na złączu USB masz wyprowadzone +5V więc jak do karty PCI podłączysz +5V z drugiego zasilacza i gdziekolwiek na karcie będzie połączenie, z całości najprawdopodobniej pójdzie dym lub strzeli bezpiecznik SMD przy porcie USB na płycie, o ile jest tam taki.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Cytat: TJM w 24 Lipiec 2008, 23:42zasilaczy 'komputerowych' nie można połączyć równolegle w żadnym wypadku

A jednak nie do konca masz racje. To znaczy podstawowo tak, ale sa juz od dawna na rynku bardzo proste rozwiazania umozliwiajace podlaczenie dwoch zasilaczy na raz do np. jednej plyty. I nie pisze tutaj o rozwiazaniach redundantnych, tylko o zwyklych kabelkach. Stosuje sie je w bardzo pradozernych maszynach. Wiem, bo sam rozwazalem uzycie takiego rozwiazania do zasilania mojej nowej stacjonarki (wymaga 1500W), ale na szczescie znalazlem odpowiednia zasilke.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

kup na szrocie zasiłkę standardu AT (włącza sie totot przyciskiem :D) i po prostu masz osobne źródło zasilanaia. ja tak kiedyś zasilałem napędy bo zasiłka ledwo trzymała płyte z urządzeniami.

Mchl

Cytat: Troll81 w 25 Lipiec 2008, 09:15
kup na szrocie zasiłkę standardu AT (włącza sie totot przyciskiem :D) i po prostu masz osobne źródło zasilanaia. ja tak kiedyś zasilałem napędy bo zasiłka ledwo trzymała płyte z urządzeniami.

A rzeczony przycisk wyprowadź na obudowę i naklej nad nim napis 'Nitro'

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

:D albo daj napis [nuke'em all] i zrób duży czerwony przycisk :D

AiDec

Cytat: Mchl w 25 Lipiec 2008, 10:59
A rzeczony przycisk wyprowadź na obudowę i naklej nad nim napis 'Nitro'

Cytat: Troll81 w 25 Lipiec 2008, 11:46
:D albo daj napis [nuke'em all] i zrób duży czerwony przycisk :D


Na powerze bedzie napis `BOOM` :P. Tak na wszelki wypadek jakby mi cos nie wyszlo (a plany mam tak ambitne ze sam sie boje, a na skladanie kompa biore 2 tygodnie urlopu...).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

to chyba sam będziesz hodował kryształy na pracu przez te 2 tygodnie. jeden dzień wystarcza na skręcenie nawet najbardziej skomplikowanego kompa. No chyba ze masz servery blade w szafkach po 42U każda i budujesz klaster z kilkudziesięciu szaf. No to wtedy konfigurowanie tego wszystkiego trochę trwa :D

AiDec

#12
Cytat: Troll81 w 25 Lipiec 2008, 14:53
to chyba sam będziesz hodował kryształy na pracu przez te 2 tygodnie. jeden dzień wystarcza na skręcenie nawet najbardziej skomplikowanego kompa. No chyba ze masz servery blade w szafkach po 42U każda i budujesz klaster z kilkudziesięciu szaf. No to wtedy konfigurowanie tego wszystkiego trochę trwa :D

Zacznijmy od wstawienia podwojnego WC. Pierwsze WC do proca, mostka i regulatorow napiecia. Pozniej 3x280GTX. Trzeba je przerobic na WC (sa AC). Podpiecie drugiego WC do graf i do pamieci (to bedzie akurat cholernie klopotliwe - zobaczycie pozniej na zdjeciach dlaczego). Wstawienie i konfiguracja dwoch i-RAMOW i postawienie na nich systemu + postawienie kolejnych trzech OS na 4xHDD w RAID0. Stery, pache, konfiguracja. Pozniej OC.

To naprawde troche zajmie. Sadze ze samo WC zajmie mi z dzien, a moze zajac nawet dwa (najtrudniejsza czesc - zwodowanie trzech dwiescieosiemdziestek...). Do tego plany (zalezy jak z finansami wyjdzie) wstawienia rowniez 4xHDD do wody.

System ma byc extremalnie OC, ale przy zachowaniu ciszy (WC, maty wyciszajace, gumowe uszczelki, specjalne wenty...). Nie mysl ze to bedzie proste albo szybkie. Tym bardziej ze to bedzie pierwsza tak skomplikowana konstrukcja robiona przeze mnie. A nie chcialbym stracic qpy kasy przez drobny blad, czy niedopatrzenie (badz stracic kilka MHz :P ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

novi

chyba to nie pierwsze wc..skoro tylko 2 tyg.na złozenie tego monstrum ??..że nie wspomnę o oc

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

AiDec

#14
Nie, nie pierwsze. Jakies 10-te. Ale pierwsze tak `intensywne`. A i tym razem bede korzystal czesciowo z firmowych WC Zalmana.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

a ja zamiast inwestowac tyle w OC kupiłbym 4 procową płyte pod 4jajeczne xeony. Potęga 16 jajek w boincu daje kopa :D ew żeby było prościej kupiłbym po prostu 2 lub 3 kompy za pieniądze jakie wydasz na OC. a i tak za rok będą szybsze proce niż twój maksymalnie OC-nięty komp :D

maxim

#16
No nie :( Przez Was juz nie wiem co mam zrobic. Chcialem kupowac Q9450 ale dzis zauwazylem ze Xeon 2GHz quad core jest niewiele drozszy :( Plyte mysle zebym znalazl jakas ktora obsluguje Xeony, co mam zrobic podpowiedzcie. Ma ktos jakies doswiadczenie z Xeonami ?

Pozdrawiam

Mchl

Cytat: Troll81 w 25 Lipiec 2008, 17:34
a ja zamiast inwestowac tyle w OC kupiłbym 4 procową płyte pod 4jajeczne xeony. Potęga 16 jajek w boincu daje kopa :D ew żeby było prościej kupiłbym po prostu 2 lub 3 kompy za pieniądze jakie wydasz na OC. a i tak za rok będą szybsze proce niż twój maksymalnie OC-nięty komp :D

Liczy się fantazja :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#18
Cytat: Troll81 w 25 Lipiec 2008, 17:34
a ja zamiast inwestowac tyle w OC kupiłbym 4 procową płyte pod 4jajeczne xeony. Potęga 16 jajek w boincu daje kopa :D


Gdybym robil stacje pod BOINC to tak. Ale pograc na tym to nie pogram :P


Cytat: Troll81 w 25 Lipiec 2008, 17:34
ew żeby było prościej kupiłbym po prostu 2 lub 3 kompy za pieniądze jakie wydasz na OC. a i tak za rok będą szybsze proce niż twój maksymalnie OC-nięty komp :D


Za rownowartosc tego kompa zlozylbym pewnie ze 20-25 stacji do BOINCA, ale na dwudziestu Q6600 nie odpale jednego Crysisa full detal na 2560x1600 :P . A nawet jesli by mi sie to udalo (hehe), to ile by to pradu zarlo! I jak by to buczalo w chacie!



Cytat: Mchl w 25 Lipiec 2008, 18:30
Liczy się fantazja :D


Oj tak, tak, tak :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

to nie lepiej kupić PS3 i 19-24 kompy do boinca? :D

AiDec

Cytat: Machloj w 26 Lipiec 2008, 20:58
to nie lepiej kupić PS3 i 19-24 kompy do boinca? :D


Nie lubie konsol. Nie cierpie padow - myszka i klawa musi byc. Malo gier, brak ciekawego oprogramowania... Moja girlfriend kupila sobie Wii i to mi starczy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

taa - sprzedać mercedesa i kupić sobie 80 kaszlaków  :P

AiDec

Cytat: Pigu w 26 Lipiec 2008, 22:04
taa - sprzedać mercedesa i kupić sobie 80 kaszlaków  :P


Swieta racja.


A wracajac do tematu, to jesli nie uda mi sie dorwac osobnego kontrolera PCI, to jednak dam zasilanie z drugiej plyty. Wszystko na to wskazuje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

upewnij się, że nie ma galwanicznych połączeń, nie chcemy by poszedł jakiś prąd wyrównawczy między zasiłkami, ale gdzie ty tą drugą mobo zmieścisz hehe, z niecierpliwością czekam na fotki

Troll81

maxim jak kupisz płytę pod xeony (socket 771) to będziesz musiał kupować drogie pamięci FB-Dimm, tam innej opcji nie ma (o dużym OC raczej też zapomnij, chyba że się szarpniesz z kasą na płytę). Rozejrzyj się lepiej za xeonami na socket 775 (ponoć są takie).

novi

#25
ponoć są ;D  ..pracuję na takim prawie rok

http://processorfinder.intel.com/List.aspx?ParentRadio=All&ProcFam=528&SearchKey=

ale jak już coś nowszego ..i szybszego .. to polecam Power6, taktowany standardowo na 4,7GHz

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

maxim

#26
Znalazlem cos takiego http://www.scan.co.uk/Product.aspx?WebProductId=812079, drozsze o jakies 150 funtow od Q9450 i zastanawiam sie czy warto.

Albo to http://www.kikatek.com/product_info.php?products_id=71657&source=froogle w cenie Q9450. Kurde sam juz nie wiem.

Troll81

weź pod uwage wysoką magistralę xeonów i q9450. To oznacza niski mnożnik i kiepskie możliwości OC (przynajmniej na dzisiejszych płytach. Poza tym q6600 jest juz dobrze sprawdzonym prockiem ze sporym potencjałem OC.

novi

jak już musi byc Quad to ten brałbym ten tańszy X3350-to jest taki lepszy odpowiednik Q9450.
Tamten X3360 rózni sie tylko mnoznikiem , zamiast 8 ma 8,5 a więc niewiele wiecej.
Na nowych chipach P45 wyciagaja na Q9450 prawie 4GHz a wiec na lepszym Xeonie pewnie łatwiej

http://img520.imageshack.us/my.php?image=q13dh9.jpg

tu link do oc Q9450:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=182602&highlight=x3350

tu masz X3350, 3,8Ghz przy 1,33Vcpu to ślicznie i wystarczy dobre chłodzenie powietrzem

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=181781&highlight=x3350&page=22

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

Troll81

ale q6600 jest prawie 2 razy tańszy a i tak nieźle się kręci :D

novi

plus zakup gaśnicy do tego 6600 @ 3,8GHz  ;D

ps.a wc to już sporo wiekszy wydatek niż ta różnica

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

maxim

Pieniadze to nie wszystko, q6600 jest na szynie 1066 a chcialbym juz miec jednak to 1333.

Troll81

zrobisz jak zechcesz. Nikt ci nie każe kręcić tego q6600 do 3,8 ghz. wystarczy 3,2 i i tak będziesz miał niezły RAC. ale jeśli priorytetem jest wysoka szyna to co innego. Tylko po co ci wysoka szyna? Zamierzasz przesiąść się na ddr3??

maxim

Tak, wlasnie mysle o przejsciu juz na ddr3. Biore chyba plyte z chipsetem X48 i tego Xeona :D

Troll81

no fakt. Xeon potrafi wykorzystać szybszą szynkę :D ale sporo cię będzie kosztowac taka zabawa. DDR3 są spooooro droższe