Chlodzenie metalem

Zaczęty przez AiDec, 07 Listopad 2008, 04:50

AiDec

Podobno lepsze od WC...

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Zestaw_chlodzacy_przy_pomocy_cieklego_metalu_za_chwile_w_sklepach-14456.html


Jakos nie moge uwierzyc... ;)

Poza tym wielka zaleta WC (w przeciwienstwie do powyzszego rozwiazania) jest prawie calkowite wyprowadzanie ciepla poza obudowe kompa (co pomaga chlodzic m.in. grafy, czy HDD). Gdyby toto mialo heatpipe`y wyprowadzane poza obudowe i tam caly heatspreader, to predzej bym sie zainteresowal. Odprowadzanie ciepla do srodka obudowy + trzy 280-ki + 6 twardzieli prawdopodobnie ugotowaloby moj sprzet :(.

Jak juz robia cos nowoczesnego, to niech dzialaja poprawnie do konca. Niech nie biora przykladu z Microshitu - tyle super nowosci w Viscie, tylko wszystko kurna przedwczesna pre-alfa  XD

Anyway, jesli ktos to przetestuje, to ciekaw jestem opinii :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

[PBT] Horpah

spokojnie , będzie w sklepach to na pewno będą testy

TJM

Wątpię, żeby było lepsze od WC, to po prostu nierealne, pewnie czysty marketing. Może i jest lepsze od jakiegoś zestawu z małym obiegiem wody wewnątrz obudowy, ale moim zdaniem to jest sztuka dla sztuki a nie WC. Prawdziwe WC zaczyna się wtedy, kiedy ciepło można wytransportować daleko od kompa i gdzieśtam po cichu sobie je rozproszyć :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.