Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Fusion-io ioDrive

Zaczęty przez AiDec, 14 Grudzień 2008, 00:51

AiDec

Cyt.:


Serwis TweakTown jako (chyba) pierwszy przedstawił kompletne wyniki testów dysku Fusion-ioDrive, zapowiadanego przez producenta jako najszybszy dysk na świecie. Jak się okazuje, nie były to czcze przechwałki, produkt deklasuje dyski klasycznej konstrukcji a także najszybszy dotychczasowy dysk SDD - Intel X25-M. By choć w niektórych testach osiągnąć zbliżoną wydajność posiłkowano się aż ośmioma dyskami Seagate 15K.6 zestawionymi w macierzy RAID. Jak zwykle w przypadku takich osiągnięć znaleźć można jeden poważny minus, cenę. Testowany dysk o pojemności 80GB wyceniony jest obecnie na blisko 3000 dolarów, jego więksi bracia są odpowiednio drożsi (np. 320GB za 14.400 dolarów).

http://www.tweaktown.com/reviews/1683/1/exclusive_look_at_fusion_io_iodrive_pcie_solid_state/index.html



@TJM: Rzuc okiem na Read Access Time i Write Access Time :D. A jako serwer plikow? Ho ho... Tylko ta cena... ;)  XD



No ale, wg. TweakTown jest to produkt klasy `Must have`  XD XD XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

no i świetna ma czasy dostępu. pytanie jak z transferem?? Pchał ktoś na to 300mb backupu?? usiłowali potem te 300MB backupu w drugą stronę?? Dyski FC pewnie by ich czapkami przykryły :D

TJM

Przepiękna rzecz, niestety dla przeciętnego zjadacza chleba na pewno długo jeszcze nie będzie dostępna. Przecież jak na polskie standardy, to nawet dyski SSD są jeszcze bardzo drogie :/ A co tu dopiero mówić o wyłożeniu 3k USD na pojedyńczy dysk. Oczywiście jeśli jakaś firma potrzebuje rozwiązania pod bardzo obciążone bazy danych, to może to być jak znalazł.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Kolejne masakra:

http://www.frazpc.pl/news/25040-PhotoFast_GMonster_Promise_piekielnie_szybki_SSD

Tylko ze tym razem cenowa :P. Po pobierznym przeczytaniu juz mialem szukac resellera he he. Ale jak zobaczylem cene za wersje 1TB (a ta wlasnie mialem zamiar kupowac) to mi uszy zwiedly  XD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka