Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Aion

Zaczęty przez AiDec, 04 Sierpień 2009, 14:58

AiDec

Tak, tak. Aion, nie Ion :).


Tym razem nie bedzie o grafach, platformach, procach, ale o grze.

Po znudzeniu sie Tabula Rasa, wielokrotnym skończeniu Crysis, Crysis Warhead, F.E.A.R. 2, Gears of War, setkach ukończonych misji w Left 4 Dead (gra w to ktoś, może się spikniemy na partyjke? :)), czekając na Diablo III i Starcrafta 2 wróciłem do MMO. Korzystając z okazji ze właśnie przed momentem wyłączyli mi serwer i w związku z tym mam trochę wolnego czasu ;), jako beta-tester Aion chciałbym Was zachęcić do tej gry  :arrr:.


Może tytułem wstępu :): youtube.com/watch?v=AMqLy2jLhYc



Grywalem w swoim czasie w wiele MMO/MMORPG, z tych ktore do dzisiaj milo wspominam to Knights Online (staroc, grafika z poprzedniego wieku, ale znakomita grywalnosc!) i Tabula Rasa (fantastyczna gra, po prostu genialny temat i klimat, doskonaly interfejs uzytkownika, niestety pogrzebana przez kiepskie decyzje tworcow i GM`ow  - wielka strata dla swiatowego MMO :/). Byly tez inne, takie jak WoW i Lord of the Rings Online ktore jakos nigdy do konca do mnie nie przemowily. Lineage i Warhammer Online z ktorych ucieklem po jednym dniu grania. Moglbym jeszcze dlugo wymieniac.

Jako ex alfa- i beta-tester Tabula Rasa i milosnik Crysis, jakis czas temu zostalem zaproszony do beta-testow Aion. Poczatkowo nie wiedzialem dlaczego wybrano mnie, pozniej poznalem przyczyne :). W zwiazku z faktem, ze tworcami sa m.in. Ci, ktorzy przylozyli reki do powstania Tabula Rasa, od razu zainteresowalem sie tematem i nie zawiodlem sie.


Pierwsze slowo o grze: ``AION to najnowsza produkcja NC Soft – studia specjalizującego się w tworzeniu fantastycznych gier MMO (m.in. Guild Wars, Lineage, Tabula rasa). Fabuła Aion: Tower of Eternity podejmuje temat odwiecznej walki Dobra ze Złem. W mitycznej krainie Atreia, pomiędzy dwoma wymiarami istnieje brama, zwana Tower of Eternity. Oddziela ona ziemie Asmodian i Elyos, dwóch ludów, które niegdyś łączyła braterska relacja. Po wielkim kataklizmie ich drogi rozeszły się, a braterstwo zastąpiła wzajemna nienawiść. Krucha równowaga sił zostaje zachwiana gdy w Atrei pojawia się tajemnicza rasa Balaur... ``.

Dlaczego chcialbym Was zachecic? Wiecie co w niej jest najlepsze? Klimat! Dlatego ze ta gra czerpie ze wszystkiego co najlepsze w MMO i nie tylko MMO, a potem dodaje jeszcze karmelowa polewe i wisienke na topie. Majac fantastyczny interfejs jak w Tabula Rasa, gra tworzy podobny klimat mrocznego swiata w ktorym nigdy nie jestescie pewni czy przezyjecie nastepna minute, w ktorym co chwile ogladacie sie za swoje plecy wypatrujac przeciwnikow, w ktorym gra swiatel czy poruszenie sie jakiegos cienia powoduje ze natychmiast rzucacie na siebie wszystkie mozliwe czary/skille ochronne i spieprzacie ile sil, a przy tym macie grywalnosc o wiele wiele lepsza niz w WoW. Swiat w ktorym pogoda ma realny wplyw na rozgrywke, a trzecia tajemnicza sila - Balaur (NPC) - opowiada sie raz po Waszej, a raz po przeciwnej stronie. Dodajmy do tego prawdziwie epickie bitwy, zdobywanie i obrona twierdz (siege quests) w swiecie, w ktorym macie obok siebie magie i armaty, smoki i statki kosmiczne, magiczne ptaki ktore przenosza Was miedzy lokacjami i teleporty, bitwy latajacych okretow i podniebne walki, ogromne potwory, demony, zywioly i magiczne golemy. Ale co tam statki kosmiczne, latajace okrety i teleporty... A co byscie powiedzili jakby Wam wyrosly skrzydla? Yes! W trakcie gry macie mozliwosc wykonania questa, po wykonaniu ktorego zostajecie wyniesieni na `wyzszy poziom egzystencji` (proces ten jest okraszony fenomenalna klimatyczna cut-scenka, w ogole caly Campaign quest prowadzacy do tego 3ma niezly poziom), ktory pozwala Wam na uzywanie skrzydel i prawie dowolne eksplorowanie swiata! Malo, w czasie lotu mozecie rowniez walczyc! Tego jeszcze nigdzie nie bylo. Dlugo nie zapomne mojego pierwszego lotu. Dlugo nie zapomne jak sie o tym dowiedzialem ze moge latac he he. To bylo jeszcze we wczesnej becie i nie bylo jeszcze wielu komunikatow informacyjnych. Walczylem na skraju klifu i przegrywajac walke cofalem sie do tylu. Bylem pewien ze jeszcze pare metrow mam... Mylilem sie. Zaczalem spadac... I jakos tak przez przypadek nacisnalem jakis klawisz na klawiaturze i... zaczalem szybowac! To bylo naprawde niesamowite. Pozniej nauczylem sie nie tylko szybowac, ale rowniez latac... Tego sie nie da opisac! Ci ktorzy latali na gryfach w WoW i zachwycali sie tymi przelotami, niech sobie wyobraza jakby to bylo fajnie gdyby gryfem mozna bylo dowolnie kierowac... youtube.com/watch?v=-CNDKiP1QzM - zwroccie szczegolna uwage na ostatnia minute filmu. Polecam rowniez ten: youtube.com/watch?v=OmSJdl8ji6Y.


Ale wiecie co jest w tej grze najlepsze? Nie, nie klimat. Grafika! To po prostu cudo jakiego jeszcze MMO nie widzialo, a powod jest bardzo wyrazny: CryEngine! Tak, wyobrazacie sobie jak wyglada MMO na silniku Crysis`a i FarCry`a? Aion jest jedyna gra MMO ktora z niego korzysta i dlatego ma niespotykane w innych MMO efekty graficzne. He he grafika jest debesciarska - sa piekne tereny, sa tez i mroczne klimaty... Z reszta sami zobaczcie (to jeszcze filmik z bety): youtube.com/watch?v=qtEO_4x6zl8. I nie zapomnijcie wsluchac sie w muze. Odpalcie sobie filmik w HD, na pelny ekran i dajcie dzwiek na full - od razu uprzedzam, filmik jest w calosci na silniku gry, a muza jest z samej gry (spotkacie sie z nia w niektorych sytuacjach).

A tutaj macie przyklad efektow specjalnych (czary, skille). Wszystko jest autentycznie z gry:


Ale tak naprawde, to nie klimat, nie grafika sa najlepsze. Najlepsza jest muza! He he. Ta gra ma naprawde wspaniala oprawe muzyczna autorstwa fenomenalnego kompozytora i pianisty New Age - Yang Bang Ean, przy wspolpracy 73-osobowej London Symphony Orchestra i kilku chorow! Najczęstsze klimaty muzyczne to beda akcenty Tybetanskie, Indyjskie i Poludniowo Amerykanskie, ale nie tylko. W grze uslyszycie nad jeziorami i w lesnych lokacjach spokojne fortepianowe brzmienia: youtube.com/watch?v=JTyXEFQHIyg, youtube.com/watch?v=WDOYV6VGEuE. Badz tez lekko mroczniejsze w ciemnych puszczach: youtube.com/watch?v=pNtUw0S4MSo. Jeszcze inne w nocy: youtube.com/watch?v=y63x15XsxSc. Zachęcam rowniez do posluchania `Main theme`:



No dobra, powiedzmy sobie szczerze, najlepsze sa tak naprawde efekty specjalne XP. Animacje czarow, umiejetnosci, magicznych przedmiotow (i niemagicznych - morgenszterny wymiataja graficznie  ;D): youtube.com/watch?v=33fCVf2lgUw. W tym filmiku swietnie wypadl Templar (taki Guardian) zgarniajacy na siebie stado przeciwnikow, Ranger ze strzalem seryjnym polaczonym z knock-back, Rangerka z Mass shotem i Assassinka teleportujaca sie za plecy przeciwnika po jego ucieczce i killujaca go `z backstaba` (wszystkie efekty specjalne jak i caly ten filmik sa calkowicie wziete z realnej rozgrywki). I ponownie fantastyczna muza. No po prostu mniodzio (zwlaszcza w okolicy polowy filmiku podczas lotu na wlasnych skrzydlach). Tym razem uslyszycie rowniez po raz pierwszy chor do spolki z orkiestra symfoniczna (pod koniec).


Troszke wiecej o swiecie, kilka wyjatkowo wypasionych lokacji, prezentacja kilku wysokopoziomowych skilli i fragment realnej rozgrywki raid/siege: youtube.com/watch?v=uARq44JPmvw (ponownie polecam HD+Full screen+Ful voice :)).


Bardzo duze mozliwosci personalizacji wygladu postaci (do tego tatuaze, piercing, wybor glosu...). Naprawde ogromne - to juz blizej The Sims 3 z takimi mozliwosciami niz jakiegokolwiek MMO: youtube.com/watch?v=BE_Ake-mh4U. Mozecie stworzyc kogos podobnego do siebie, sasiada, a takze elfa, krasnoluda, diabla, demona, Trolla XP, 80cm mikrusa, 3-metrowego olbrzyma... W grze fajnie wygladaja 80cm kobietki zrobione na elfki i ubrane na zielono/fioletowo. Wygladaja jak faerie :). Mozecie sie tez pobawic w robienie filmikow jak ten z chinskiej bety ;D: youtube.com/watch?v=4-2BzE4fqsU, czy jak ten `dramat milosny` z bety Koreanskiej: youtube.com/watch?v=KpwULUa6BdU&feature=related. A moze stworzycie nowe itemy XP - ten filmik naprawde wymiata - marchewkowe daggery to nic, staff-dmuchawiec tez, ale ryba-miecz i polearm-widelec rozlozyly mnie na podlodze  XD: youtube.com/watch?v=RnpMpYqHOGY.





Osiem klas postaci (Gladiator, Templar, Ranger, Assassin, Sorcerer, Spiritmaster, Cleric, Chanter), dwie plcie, dwie grywalne rasy. Ktora rasa zagracie - jasna, czy ciemna? Ta dobra, czy ta zla? A jestescie pewnie ze ta jasna jest dobra? A co jesli sie okaze ze to ta ciemna, drapiezna, jest tak naprawde dobra? Ktora strone konfliktu wybierzecie? Zajmiecie sie tluczeniem mobow, trzeciej rasy (Balaur), a moze wojny z rasa przeciwna, a moze zdobywanie/utrzymywanie twierdz?


Tutaj macie przedstawione kilka klas postaci:

Sorcerer (typowy Mag): http://www.youtube.com/watch?v=xPo_LIEs_rE
Spiritmaster (Sumonner): http://www.youtube.com/watch?v=T4agXsm-jBo
Ranger: http://www.youtube.com/watch?v=NS8ZYaAxPlU
Assassin: http://www.youtube.com/watch?v=hY3HX0h3CwQ
Gladiator (Warrior): http://www.youtube.com/watch?v=Zl_DJI5B0TY
Templar (Guardian): http://www.youtube.com/watch?v=h-xwNeuNwaM
Cleric: http://www.youtube.com/watch?v=7xNMEvedQuk
Chanter (Buffer): http://www.youtube.com/watch?v=3YoFjXyvvcQ


Dodatkowe informacje:

Zbroje: http://www.youtube.com/watch?v=LY3K-UB5zsw
Giant flying monster: http://www.youtube.com/watch?v=Dw1QjFozi1I
Flying creature: http://www.youtube.com/watch?v=j4BA_aJ-o6M

I na koniec delikates - azjatycki `Siege`: youtube.com/watch?v=UTew7TMZBG0



Chcecie wiecej? Zapraszam tutaj: aiononline.com.pl/news.php



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


TRZECIAK

To jakaś zagadka ?  :)


AiDec

Bylo `under construction` XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TRZECIAK

Wow Aidec Tobie coś odpalają za taką reklamę ?

Swoją drogą spoooooro czasu grałem w Lineage i chętnie bym znów w coś popykał, a nie tylko Boinc :P
Zaraz zabieram się do oglądania :P


Pigu

po kilku latach z Ultimą Online boję się wciągać w jakiekolwiek mmo - za bardzo się angażuję, nawet głupiego bruta koxam  %)

Tomasz R. Gwiazda

btw: ktos gral kiedys moze w gre przez www pt. Red Dragon ? :)

TRZECIAK

Cytat: Pigu w 04 Sierpień 2009, 18:25
po kilku latach z Ultimą Online boję się wciągać w jakiekolwiek mmo - za bardzo się angażuję, nawet głupiego bruta koxam  %)

Pigu i o to właśnie chodzi :P

Ja po Lineage ponad 6 miesięcy grałem codziennie w css. W między czasie gry typu ogame 2 pierwsze serie i 2 pierwsze serie następcy ogame (tytuł zapomniałem  :shame:) potem się jakieś lamy zwaliły do gry i lipa się zrobiła. Kolejna gierka to była EVE online, ale mimo iż grałem długo to bez większych sukcesów. Od ok. roku w nic online niegram, a coś by się porobiło.

Ekipę z forum w sumie mamy więc założenie teamu było by do zrealizowania.


kempler

Cytat: Thomas_waw w 04 Sierpień 2009, 18:33
btw: ktos gral kiedys moze w gre przez www pt. Red Dragon ? :)
Grałem bodajże na 1 roku studiów czyli kupę lat temu. Fajne było ale samemu było ciężko. Jakoś mnie nie wciągnęło.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

pytanie podstawowe. jaki sprzęt do tego i ile kosztuje przyjemność :D

AiDec

Cytat: Thomas_waw w 04 Sierpień 2009, 18:33
btw: ktos gral kiedys moze w gre przez www pt. Red Dragon ? :)

Gralo sie gralo, zawodowo, z najlepszymi, z Kozakami sie piwo pilo i z Arturro omawialo plany rozwalenia systemu monetarnego  %) (wiesz o czym pisze?).


Cytat: TRZECIAK w 04 Sierpień 2009, 17:07
Wow Aidec Tobie coś odpalają za taką reklamę ?

Nie, nic. Nawet o tym nikt nie wie. Po prostu staram sie odwalac dobra robote. Jak gra warta uwagi, to zachecam. Jakby to byla lipa jak Conan, to bym nie pisnal ani slowka co by nawet nie zainteresowac.


Cytat: Troll81 w 04 Sierpień 2009, 20:26
pytanie podstawowe. jaki sprzęt do tego i ile kosztuje przyjemność :D

I tutaj jest pare ciekawostek. Po pierwsze mimo CryEngine i tysiecy osob na raz w grze, a moze raczej dzieki wspanialym optymalizacjom... gra nie ma duzych wymagan. Napisze jutro, bo mie dzisiaj `łociec` wizytuje i sie mi we lbie kreci :D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#11
Co do wymagan, to sa one naprawde niskie. Najnizsza grafa jaka te gre uciagnie to ATI X1550 128 MB lub GeForce 6600 128MB. I wszystko jasne? :). Zalecane ATI Radeon HD2600 256 MB lub GeForce 7600 256 MB.

W ramach przykladu napisze, ze na mojej 280GTX (specjalnie niepodkreconej dla testow) przy rozdzialce 2560x1600 i wszystkim na absolutny MAX, mam min. FPS 60 i srednie FPS 135. To chyba wyjasnia wszystko. Jednym utrudnieniem sa Rajdy, czyli jesli na ekranie bedzie Wam smigac setka ludzi, to bedzie na kiepskiej grafie stopklatka. U mnie przy najwiekszym mozliwym rajdzie FPS`y spadaly do 25 przy wszystkim na absolutny MAX.


aiononline.com.pl/artykul.php?art_id=51



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Raptor77

Cytat: Troll81 w 04 Sierpień 2009, 20:26
pytanie podstawowe. jaki sprzęt do tego i ile kosztuje przyjemność :D

kiedyś (CBT2 i 3) odpalałem to na 9600GT i w 1280x1024 gra śmigała bez AA, ostatnio przegapiłem CBT ale z tego co widziałem to chyba 14 znowu rusza kolejna beta
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

AiDec

Tak, czternastego kolejna Closed beta (dla tych co maja wstep). Natomiast juz za 40 dni gra bedzie w sprzedazy. Jak dla mnie to swietnie sie sklada, bo dzieki temu bedzie w co pograc przynajmniej do czasu Diablo III :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ok. powiedzmy że moja 8600gt toto uciągnie. Ile będzie ta przyjemność kosztować??

TRZECIAK

#15
Ja zakupiłem pre ordera Aion'a i jutro zlukam o co cho :P

Cytat: Troll81 w 05 Sierpień 2009, 21:08
ok. powiedzmy że moja 8600gt toto uciągnie. Ile będzie ta przyjemność kosztować??

Pre order 20 zeta. Narazie zapewne.

EDIT:
Następne otwarte beta testy między 14-17 sierpnia.
http://kindred.aion.tv/status/

Sama gra ma rozpoczęcie 20 września i będzie kosztować ok 180-300 zł w zależności od wersji (standardowa lub kolekcjonerska) a miesięcznie abonament będzie wynosił podobno ok 43-55 zeta.


AiDec

Cytat: TRZECIAK w 05 Sierpień 2009, 21:13
EDIT:
Następne otwarte beta testy między 14-17 sierpnia.

Z tego co mi wiadomo, to beda to zamkniete beta testy. Moze mam nieprawidlowe informacje, ale z tego co mi pisali, to otwartych beta testow nie przewiduja. Jednakoz zawsze mozna sprobowac sie wbic :). Sciagnac klienta i zainstalowac zawsze mozna :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#17
Dla tych ktorzy mieliby ochote juz zaczac sie przygotowywac do AION`a, polecam wczesniejsza instalacje klienta :):
aionsource.com/forum/general-guides/17107-how-download-install-aion-without-problems.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#18
Osoby ktore zamierzaja grac w ta gre prosze o wpisywanie sie tutaj. Zorganizuje to tak, abysmy razem wszyscy grali na tym samym serwerze, po tej samej stronie, w tej samej gildii. Pod doborowym przywodztwem.

Wszystkich potencjalnych graczy zachecam do korzystania z TeamSpeak - najlepsza komunikacja podczas rozgrywki :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TRZECIAK

Jak narazie ja jestem chętny. Potem zobaczymy. No i odnośnie strony to może dla odmiany jakąś jasną (ile można być po ciemnej stronie mocy) ?

Przy okazji Aidec jeśli będziesz brał udział w weekendowych testach to daj znać co gdzie i jak, bo mam nadzieję od jutra od ok 22-23 co nieco potestować tą gierkę.


AiDec

Jutro wbijam sie do AION o 21.00, ale to jest Closed Beta. Nie wiem czy uda Ci sie wbic. Nie przewidywano Open Beta przed rozpoczeciem wlasciwej gry. Bede testowal inne klasy (miedzy innymi SpiritMastera). Jak chcesz od razu dolaczyc do Gildii, to podbij do mnie na PM przekaze Ci gdzie i jak uderzyc.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

fajna ta planetka

Kret_polny

Czekałem na AION od ładnych paru lat, ale się zawiodłem. Grałem trochę w zamkniętej becie assasinem, niestety mimo chęci nie udało mi się dolewelować do Abyss - solowanie 20 - 25 lvl nie jest zbyt przyjemne, a ludzie jakoś nie byli skłonni do składania drużyn.  :wth: Aktualnie gram w otwartą betę spiritmasterem, ale też bez rewelacji. Dla mnie gra nie ma tego czegoś co przyciąga człowieka do ekranu. Co trzeba przyznać, to to że ma bardzo zoptymalizowany silnik.

Wcześniej grałem przez 3 lata w Final Fantasy XI, kilka darmowych mmorpgów, po prostu chyba mam coraz większe wymagania dotyczące gier online.  XD Na przykład taki Wurm Online mnie bardziej wciągnął od AION.

sstratoss

Ja również czekałem z niecierpliwością na AIONa i również sie zawiodłem  :(. Gra niczym (prawie) się nie różni od Runes of Magic. Oczywiście ma swoje plusy, takie jak grafika(silnik CryEngine ładnie się sprawuje) czy szeroka gama customizacji postaci. Nie ukrywam, że z największą niecierpliwościa czekam na możliwość spróbowania PvP latanego (ale to dopiero po osiągnięciu 25 lvla). Natomiast zraziło mnie też pare rzeczy... myślę tu głównie o organizacji Questów - są wyjątki - ale zdecydowana większość ogranicza się do ogranych schematów typu " przynieś, podaj, powymiataj". Pod tym względem gatunek MMO jest niestety skostniały do bólu i AION nie wyłamał się z tej konwencji. Może się to zmieni na wyższych poziomach oraz na te pozwalające na wejście do instancji. Następny minus to pieniądze w grze, a konkretnie kinah, szybko się zdobywa i wydawa w ogromnych ilościach. Coś mi mówi, że nadchodzi wielka fala farmiących botów i handlarzy złotem (np. tak jak w 9Dragons). Mam też cichą nadzieję na zmiane zabezpieczeń GameGuarda bo obecnie uchodzi za system tragiczny.


:

Kret_polny

Ponoć w wersji chińskiej( która jest na rynku od ponad roku) aż się roi od botów. :(
Co do questów, to szkoda że autorzy nie pokusili się o większą ilość cut-scenek, jest ich bardzo mało i są bardzo krótkie( a przynajmniej do 22lvl bo dalej nie zaszedłem). Początkowo czytałem wszystkie teksty fabularne, ale po osiągnięciu 15lvl zacząłem je przeklikiwać - doszedłem do wniosku, że szkoda czasu na nie.  :attack: Ale w sumie było kilka ciekawych questów - chyba najbardziej podobał mi się ten, w którym ktoś tam teleportował mnie do obozu przeciwnej frakcji. ;)

AiDec

A mi Aion bardzo przypadl do gustu. Tak bardzo ze nie moglem sie dlugo zdecydowac kim grac :). Padlo na SpiritMastera, ale Assassin tez jest przefajny :). Botow jeszcze na zadnej becie (closed/open) nie widzialem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#26
Piekne lokacje, wspaniale postaci i... fantazyjni bossowie :)

youtube.com/watch?v=c8Po_tSfrEM



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#27
youtube.com/watch?v=vw5xaHsp2t8 - koniecznie ogladac w HD :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

pinkne, nie do końco lubię japońskie machańce, ale pinkne

AiDec

Ja japonskich machancow niecierpie, ale musze Ci powiedziec ze zupelnie, ale zupelnie sie tej japonszczyzny w grze nie odczuwa. Juz przedzej jest to widoczne na filmikach, ale to tylko chodzi o ustawienia kamery. Natomiast w samej rozgrywce to jest to bardziej odczuwalne jak... amerykanski thriller.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

trochę przeszkadzał mi rozmiar topora tego zawodnika hehe

i tak zapewne nie ruszę - byłem kilka lat uzależniony od mmo i teraz gry tego typu budzą we mnie lęk  :shame: