AMD Radeon HD 5970 (dwurdzeniowa)

Zaczęty przez AiDec, 14 Sierpień 2010, 19:22

33oliver

Ok, to jeszcze jedno...

Z czego może wynikać fakt różnicy czasu w przeliczanych próbkach.

Goofyx`owi liczy np MW w 1,30 a mnie w 2min z hakiem....

Troll81

Procek nie wyrabia z podawaniem WU do karty graficznej??

Krzysiak

Tak to może być ten powód do tego
do tego kto ma jakie OC ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

33oliver

#43
Niestety mam za mało miejsca aby włożyć 5970, wraz z Accelero Xtreme 5970, które dziś założyłem, i 5770 ponieważ wtyczki reset/Power LED/itd. zbyt mocno wystają i uniemożliwiają włożenie 5970 w górne gniazdo PCIe

a z kolei 5770 włożona w górne gniazdo zasłania wentyle z Accelero w 5970 przez co nie ma dostępu do powietrza i 5970 masakrycznie się grzeje. Po kilku minutach od włączenia temp na sekcjach zasilania skoczyły aż do 120*C.

Mam jeszcze jedno pytanie odnoście regulacji wentyli w Accelero. GPU-Z pokazuje mi, że wentyl chodzi na poziomie 30% - około 700rpm a Accelero ma do 2000rpm - nie zauważyłem aby z powodu zbyt wysokiej temp ilość obrotów wzrosła - przez co temp tak skoczyły do góry. Na rdzeniach była około 80*C czyli tak jak przy referencyjnym chłodzeniu.

Myślałem, że Accelero samo reguluje ilość obrotów w zależności od temp ale wszystko wskazuje na to, że tak nie jest - w moim przypadku.... w referencyjnym chłodzeniu słychać było wchodzenie wentyla na wyższe obroty.

Przy samej 5970 wraz z Accelero Xtreme w kompie mam przy liczeniu MW temp na rdzeniu około 80*C a na sekcjach zasilania dochodzi do 115*C. To zbyt wysokie temp jak na Accelero - ale przypuszczam, że jest to wina tych 700rpm, które wskazuje GPU-Z i nie wiem jak zwiększyć ilość obrotów do 2000rpm w Accelero?

Troll81

Wypieprzyć sterowanie obrotami :D wszak karta i tak będzie chodzić na maks :D

33oliver

Jak wyłączyć sterowanie obrotami w Accelero? Wtyczka wentyli z Accelero jest podłączona bezpośrednio do karty....

3Rni

CCC - ATI Overdrive

v enabled manual fan control

i robisz jak chcesz najlepiej na 100% i tak cicho jeszcze bedzie
np. w dnetc temp sekcji w granicach 80-84 przy temp rdzenia 50-55

33oliver

#47
ok, super - zmienione - dzięki.

sprawdzę zaraz temp pod obciążeniem....


EDIT:

Przy MW 55*C na rdzeniach i 80*C na sekcjach zasilania
CC - 50*C na rdzeniach i 70-72*C na sekcjach zasilania



Jak oglądacie jakieś multimedia/film - wyłączacie GPU czy nie?

33oliver

#48
Potwierdzam uruchomienie 3 rdzeni 2x w 5970 i 1x w 5770 po podłączeniu 3 kabli we wszystkich gniazdach :)

Dziwne są tylko czasu liczenia:

2010-10-29 01:08:54      ATI GPU 0: ATI Radeon HD5700 series (Juniper) (CAL version 1.4.838, 1024MB, 1360 GFLOPS peak)
2010-10-29 01:08:54      ATI GPU 1: ATI Radeon HD5800 series (Cypress) (CAL version 1.4.838, 1024MB, 2320 GFLOPS peak)
2010-10-29 01:08:54      ATI GPU 2: ATI Radeon HD5800 series (Cypress) (CAL version 1.4.838, 1024MB, 2320 GFLOPS peak)

Czasy przeliczania MW na poszczególnych rdzeniach

0-5770 - 3min 30sek
1-5970 - 6min 10sek - 7min
2-5970 - -----||-----

http://img841.imageshack.us/f/schowek01v.jpg/
http://img221.imageshack.us/f/schowek02sl.jpg/
http://img837.imageshack.us/f/schowek01us.jpg/

czyli wychodzi na to, że procek nie nadąża podawać próbki do 5970 przez co liczy 2x dłużej niż by była sama?

W takim wypadku taki układ wydaje mi się jest nieopłacalny, szybciej będzie liczyć 5970 sama.


Czasy przeliczeń w CC:

5770 - 12min 23sek
5970 - 13min 29sek
5970 - 15min 21sek

sama 5970 - 6min 50sek - 7min 10sek

http://img502.imageshack.us/f/schowek01sv.jpg/


EDIT:

Procek chodzi z normalnymi zegarami 2,8GHz i ma 56*C chłodzony powietrzem. Temp max tego procka to 70*C - sądzicie, że gdyby go podkręcić do około "65*C" - około 3,8GHz poprawiłoby to znacząco osiągi tandemu 5970/5770?

Krzysiak

#49
HD5770 nie liczy milky@home - błąd dopiero HD5830 jest wstanie przeliczać  :no:

też podobnie miałem przy HD4770 i HD4650
Jeden rdzeń stukał dwie próbki

HD5970 liczy 3 próbki
odpal sobie GPU-z i zobacz rozkład temperatur

A najgorsze że Boinc potrafił się zamotać i Collatz dalej stukał dwie próbki na HD4770 + jedną na HD4650

I najprawdopodobniej będzie u ciebie   XP


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Czyżby niedługo RAC miał nam skoczyć???

goofyx

Cytat: Troll81 w 29 Październik 2010, 09:45
Czyżby niedługo RAC miał nam skoczyć???
Pewnie tak :)
Sama 5970 potrafi wyciągnąć RAC na poziomie ok.320-330k tyś <- więc fajnie:)

Troll81

trzeba siać siać siać.....

33oliver

Martwi mnie to, że po dzisiejszej nocy połowę próbek CC ma sygnaturę "błąd" - jak wspominałem moja karta pochodzi z testów i zaobserwowałem już m.in. nie pełne obciążenie rdzeni podczas przeliczania i zastanawiam się czy może być z nią coś nie tak....?

I teraz nie wiem czy te 1400zł wraz z przesyłką jakie dałem za nią jest jej warte w takim stanie. MW jeszcze nie zaobserwowałem by wywaliła. Dnect`a również nie.

Próbka wywala się po 2 sekundach, w sumie wywalił ich 239 licząc od 3 w nocy do 10:00

http://img190.imageshack.us/f/schowek01dy.jpg/

Mam na nią 7 dni gwarancji rozruchowej więc muszę się spieszyć z podjęciem decyzji czy ja zostawić czy zwrócić. Otrzymałem ja w środę więc do wtorku mam czas.

Tomasz R. Gwiazda

Jak sie ma do wyboru liczenie MW i Dnet to bym wogole CC nie bral pod uwage....

Troll81

spróbuj ją odpalić na czystmy systemie i ruszyć nią tylko collatz. Cos mi śmierdzi że liczy dnetc bezbłędnie a sypie się na collatzu....

33oliver

Nie mam Phenom`a od Piotra - poszedł na zdiagnozowanie gwarancyjne swojej wadliwości - i nie mam możliwości odpalić jej na czystym systemie. Na kompie domowym stawianie nowego systemu nie wchodzi w grę - za dużo dodatkowej pracy związanej z dodatkowym oprogramowaniem.

Tomasz R. Gwiazda

w takiej sytuacji to ciezko wykluczyc cokolwiek :)

33oliver

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 29 Październik 2010, 07:24
HD5770 nie liczy milky@home - błąd dopiero HD5830 jest wstanie przeliczać  :no:

też podobnie miałem przy HD4770 i HD4650
Jeden rdzeń stukał dwie próbki

HD5970 liczy 3 próbki
odpal sobie GPU-z i zobacz rozkład temperatur

A najgorsze że Boinc potrafił się zamotać i Collatz dalej stukał dwie próbki na HD4770 + jedną na HD4650

I najprawdopodobniej będzie u ciebie   XP


a co z czasami CC? tez się znacząco wydłużyły - jak to wytłumaczyć? Przecież 5770 liczy CC.

Czasy przeliczeń w CC:

5770 - 12min 23sek
5970 - 13min 29sek
5970 - 15min 21sek

sama 5970 - 6min 50sek - 7min 10sek

Krzysiak

1. paska między kartami nie założyłeś czasami ?
2. Sprawdź po temperaturach czy na pewno HD5770 liczy


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

33oliver

#60
1.Nie - nie zakładałem paska.
2.W tej chwili już nie będę tego sprawdzać - nie ma to dla mnie znaczenia skoro czasy są na tyle wydłużone, że sama 5970 liczy wydajniej niż w tandemie z 5770.

Czy bezpiecznie jest podkręcić 5970 poprzez CCC - ATIOverdrive - czy lepiej zrobić to w inny sposób?
Czytałem, że karty da się wycisnąć więcej niż automatyczna blokada w Biosie do 1000 na rdzeń i 1500 na pamięci może więc warto spróbować podkręcić ją i sprawdzić jak się to odbije na czasach liczenia - próbował ktoś już? Goofix pisał, że podkręcał i niewiele to dało ale nie wiadomo do ilu podkręcał. Poza tym ja mam Accelero to temp nie powinny byc za wysokie?

3Rni

to ze masz ACC to znaczy ze możesz cieszyć sie cisza ale to nie oznacza ze możesz podkręcać kartę a szczególnie w okolice 1000
chłodzenie ACC ma jedna zasadnicza wadę - beznadziejne chłodzenie sekcji V -- podkręć i spr w gpuz a sam zobaczysz

karty 5970 są bardzo wadliwe ale maja na szczęście długą gwarancje i bez problemu można je wymieniać na nowe - ja juz 4 szt mam nowe od gwaranta
te karty nie byly projektowane dla takich maniaków jak my do pracy 24/7 w stresie i do tego w duzym OC

co innego wodowanie kart wtedy można poszaleć :D

33oliver

Co się działo, że masz już 4 szt od gwaranta?

Ja zakupiłem model testowy, który ktoś otrzymał prosto od AMD, bez emblematów i mam gwarancje jedynie na 7dni, do wtorku 2.11.

3Rni

Cytat: 33oliver w 29 Październik 2010, 20:40
Co się działo, że masz już 4 szt od gwaranta?

liczyły BOINC  XD -- glownie temp je zabija, u mnie często liczą w duecie 5970 a to dodatkowy stres :D


ps. kupiłem i dziś zainstalowałem tego asroka co pisaliśmy o nim i pięknie chodzą na nim 2x59 -- ale na sterach 10.5 fix bez cf z dummy plugami

AiDec

Cytat: 33oliver w 28 Październik 2010, 22:08
Jak oglądacie jakieś multimedia/film - wyłączacie GPU czy nie?

To zalezy z jakiej app korzystam. Jesli jest to oryginalna app z serwera, to nie ma takiej potrzeby. Natomiast jesli jest to modyfikowalna wersja, ustawiona na najwyzszy priorytet dla przetwarzania, to wtedy film potrafi sie ciac, a zatem mozna albo wstrzymac przetwarzanie albo przywrocic na czas ogladania domysle ustawienia.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: 33oliver w 29 Październik 2010, 10:24
Martwi mnie to, że po dzisiejszej nocy połowę próbek CC ma sygnaturę "błąd" - jak wspominałem moja karta pochodzi z testów i zaobserwowałem już m.in. nie pełne obciążenie rdzeni podczas przeliczania i zastanawiam się czy może być z nią coś nie tak....?

I teraz nie wiem czy te 1400zł wraz z przesyłką jakie dałem za nią jest jej warte w takim stanie. MW jeszcze nie zaobserwowałem by wywaliła. Dnect`a również nie.

Próbka wywala się po 2 sekundach, w sumie wywalił ich 239 licząc od 3 w nocy do 10:00

http://img190.imageshack.us/f/schowek01dy.jpg/

Mam na nią 7 dni gwarancji rozruchowej więc muszę się spieszyć z podjęciem decyzji czy ja zostawić czy zwrócić. Otrzymałem ja w środę więc do wtorku mam czas.
Masz coś spierniczone ze sterownikami.
Za pierwszym razem też tak miałem :(
Postawiłem system od zera (u mnie to Win 7 64bity), postawiłem stery od ATI i wtedy wszystko ruszyło.

Krzysiak

Cytat: 33oliver w 29 Październik 2010, 20:40
Ja zakupiłem model testowy, który ktoś otrzymał prosto od AMD, bez emblematów i mam gwarancje jedynie na 7dni, do wtorku 2.11.

A gdzie i za ile można taką nabyć ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

33oliver

Na allegro

http://allegro.pl/ati-radeon-hd-5970-2gb-bcm-jedyna-okazja-i1278168024.html

apohawk

Osobiście bym to wymienił. To ma działać, a nie marnować dziennie ileś tam mojego cennego czasu.
No good deed goes unpunished.

33oliver

Nie ma opcji wymiany - gość miał tylko jedna sztukę. Jedynie zwrot do 7 dni gwarancji rozruchowej - ale na jakiej podstawie - karta przecież sprawna, chodzi..

Troll81

Zwrot i kup se inną :D chyba ze ta była w bardzo atrakcyjnej cenie. Wtedy licz MW i Dnet a collatza zostaw w spokoju.

33oliver

Kup se inna znaczy zapłać więcej :)

Jutro zapuszczam na cały dzień MW i zobaczę jak to wychodzi punktowo bo na obecna chwilę mam 195tys pkt ale liczyłem trochę MW trochę CC.

apohawk

Oszczędzasz kasę albo zdrowie i nerwy. Wybór należy do Ciebie. Ja bym to zwrócił i wydał kasę na coś lepszego, skoro jest taka możliwość, to nawet lepiej. Odłóż na 6970.
No good deed goes unpunished.

33oliver

Jak po jutrzejszym dniu okaże się, że robi min 3000tys to zostawię, jak będzie mniej to chyba zwrócę.

goofyx

Cytat: 33oliver w 29 Październik 2010, 23:32
Jak po jutrzejszym dniu okaże się, że robi min 3000tys to zostawię, jak będzie mniej to chyba zwrócę.
3000tys <- 3 miliony to ci nie zrobi ;)
Ale ta karta spokojnie osiąga 300tyś ;)
Tylko czasem trza dać 2-3 dni na rozpędzenie się w danym projekcie <- np.: w CC potrzebowałem około 5-6 dni żeby zacząć wyrabiać średnią ponad 300tyś.

Jak jej nie zwrócisz i nie będziesz jej chciał to może ja ją odkupię od ciebie.

33oliver

Jedno zero za dużo wskoczyło - cyfrówka/literówka :)

Teraz zostawiam cały czas na MW tylko, żeby nie mieli jakiś zawiasów i zobaczymy ile wyciąga. Do poniedziałku może zdąży się rozkręcić.

Cena dobra więc szkoda by było jej się pozbywać no ale wszystko zależy od wydajności/punktacji.

goofyx

Cytat: 33oliver w 29 Październik 2010, 23:50
Jedno zero za dużo wskoczyło - cyfrówka/literówka :)

Teraz zostawiam cały czas na MW tylko, żeby nie mieli jakiś zawiasów i zobaczymy ile wyciąga. Do poniedziałku może zdąży się rozkręcić.

Cena dobra więc szkoda by było jej się pozbywać no ale wszystko zależy od wydajności/punktacji.
W MW i Dnetc pkt przyznawane są w miare na bieżąco <- w CC mam osobiście średnio 500 WU na pendingu.

Waldi

Cytat: 33oliver w 29 Październik 2010, 23:50
Jedno zero za dużo wskoczyło - cyfrówka/literówka :)

Teraz zostawiam cały czas na MW tylko, żeby nie mieli jakiś zawiasów i zobaczymy ile wyciąga. Do poniedziałku może zdąży się rozkręcić.

Cena dobra więc szkoda by było jej się pozbywać no ale wszystko zależy od wydajności/punktacji.

Jak Ci w Milce chodzi to nie kombinuj tylko zostaw sobie.

33oliver

nawet jak będzie robić 195tys na dzień??

goofyx

Cytat: 33oliver w 30 Październik 2010, 00:22
nawet jak będzie robić 195tys na dzień??
masz coś zapierniczone ze sterami chyba.
5970 i 195tyś w MW to porażka.