Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

internet mobilny

Zaczęty przez Troll81, 12 Lipiec 2011, 15:22

Troll81

poszukuę dobrej oferty na internet mobilny. Chodzi mi o to by wykorzystać moją leciwą nokię e51 jako modem. Już gmeram jak ścągnąć z niej simlocka. to co mnie interesuje to jak największe pokrycie kraju i jak najdłuższy okres ważności. Oferta musi być prepaid. Zna się ktos na tym? moze ktoś z praktyki doradzić?

Mociumpel

Sprawdź Play-a - mam mobilny i ciągnę na E52 z ERA/T-mobile ze starych jeszcze rocznych kontraktów (umowa na rok - teraz czas nieokreslony) ale mam za mało bo 2GB/29 zł/miesiąc.
Było za mało więc sprawdziłem ofertę Playa z modemem za 39 zł - gdyby nie to że musiałem pożyczac antenę to ciągnął jak głupi na tych ich 4G - problem że albo masz zasieg albo go nie masz - brak mozliwości przejścia z UMTS-a na GSM - system zerojedynkowy niestety w tej sieci jest. Do miasta niedaleko okna oferta jak znalazł.
Teraz oferta ERY/T-mobile jest taka sobie - Oranżady, Hajplusy i inne testowałem i żaden poza ERĄ/Tmobile nie łapał mi prawie w piwnicy - pozostałem przy Erze.
Z opinii ludzi którzy korzystają a także z forum http://www.bez-kabli.pl duża częśc ludzi potwierdza ż enie ma jak dawna Era - prawie wszedzie gdzie inne klekaja Era radzi sobie jakoś. Rzecz jasna to statystyka kilkutysięczej rzeszy niemniej myśle że miarodajna. Niestety techniczna doskonałośćnie idzie w parze z przyzwoitymi abonamentami czy prepaidami - niemniej ze swojej strony polecam próbne 7-dniowe terminy w innych sieciach - to popularne i nie kosztuje nic - można też spórbować "wynająć" na próbę z modemem jak ja - mimo szczerego zadowolenia koniecznośc biegania za Playem z antena nie była kusząca więc zrezygnowałem  - było darmo więc koszt ino zeta chyba ...
Poza tym E52 ma bardzo dobry modem ;)))

Sebastian M. Bobrecki

Może zobacz to:
http://www.aero2.pl/www/ubdi.html
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

a ktoś testował ten darmowy dostęp?

Troll81

Mam pytanie do osób mieszkających w Warszawie. Czy ktos mógłby posredniczyć w zakupie usług od Aero2 ? chodzi o to że kartę SIM trzeba odebrać w siedzibie w warszawie. A to znacząco utrudnia sprawę. jakby ktos się podjął posrednictwa to być może wiele osób od nas byłoby zainteresowanych zakupem? Szczególnie ci mieszkający w dużych miastach gdzie aero spokojnie sięga....

Martin Fox

Nie powtarzaj bzdur aero2.pl/pdfs/Zamowienie_BDI_Aero2_10102011.pdf.
Wysyłka do ciebie kosztuje 7zł. A użycie googla (choć te dokumenty są też na stronie aero2) jest darmowe. Zadałeś sobie choć trud wejścia na stronę aero2 i sprawdzenia?

Troll81

Racja. Opierałem się na starych informacjach....  :shame:

Krzysiak

Dobra po 2 miesiącach  ;D doszła w końcu do mnie karta sim od aero2
i teraz pytanko w jaki modem zainwestować ?
O Huawei E3131 z PLAY doczytałem że sprawia kłopoty

Ma ktoś używa jest wstanie polecić ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gaballus

Siostra korzysta około 2 miesięcy właśnie na E3131, głównie pod Linuksem, ale zdarza się i Windows. Jak do tej pory nie narzekała więc nie mogę potwierdzić informacji że sprawia problemy. Jedyny minus tych modemów jaki zauważyłem to gniazdo antenowe, nie ma takiej opcji żeby podczas korzystania z zewnętrznej anteny nie uszkodzić tego gniazda, zostanie ono wyrwane wcześniej czy później (prawie na pewno wcześniej). Oczywiście modem trzeba odpowiednio przekonfigurować aby współpracował z Aero, ale są o tym informacje w sieci.

Krzysiak

Działa to w ogóle komuś  >:(
Zakupiłem modem
MODEM USB HUAWEI E3131
+
ANTENA DO MODEMU HUAWEI 11dBi

Niby sieć wykrywa
Niby wszystko poustawiane jak w instrukcji


Ale za nic nie chce nawiązać połączenia  :wth:

Lokalizacja Gdańsk -Stogi/Krakowiec


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pszyklejony

Może tu znajdziesz jakąś podpowiedź

http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-polegaja-problemy-z-huawei-e169.html

Krzysiak

Stwierdzam że AERO2 to jedna wielka pomyłka  :wth: - nie wiem czy jest to wina tego że jest usługą darmową - 8km od CENTRUM Gdańska zasięg nie pozwalający na zalogowanie się
Mam wrażenie że AERO2 jest przymusowym dodatkiem do otrzymanej częstotliwości dla pana S. - ciekaw jestem czy ktoś to w ogóle nadzoruje i gdzie kierować swoje pretensje ?


Kupiłem starter PLAY z przymusu (trzeci raz w tym roku zaginał kabel telefoniczny w nocy ) działa idealnie  :p_arr:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pszyklejony

#12
Pisz do jego kolegi z KRRiT  :P
Mi odbierało w lesie, 15 km od centrum Wawy. Z taką anteną Ci nie łapie ?! Niemożliwe, o czymś zapomniałeś.

Szopler

Dokładnie - o czymś zapomniał.
Albo oprogramowanie modemu który kupił uniemożliwia połączenie, albo coś z konfigiem. Nie możliwe żeby AERO2 w centrum dużego miasta nie działało.

Ania

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Sierpień 2012, 21:02
Stwierdzam że AERO2 to jedna wielka pomyłka  :wth: - nie wiem czy jest to wina tego że jest usługą darmową - 8km od CENTRUM Gdańska zasięg nie pozwalający na zalogowanie się
Mam wrażenie że AERO2 jest przymusowym dodatkiem do otrzymanej częstotliwości dla pana S. - ciekaw jestem czy ktoś to w ogóle nadzoruje i gdzie kierować swoje pretensje ?

Tak jest to wymuszone działanie. I chwała im za to.

d_worms