Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Gra PC dla niewidomych

Zaczęty przez Troll81, 11 Maj 2012, 13:13

Troll81

http://gry.onet.pl/artykuly/odyseja-kosmiczna-dla-niewidomych,1,5125721,artykul.html

Ufol

Szkoda, że nie napisali więcej o tym dźwięku, tzn. czy zastosowano binauralność. Gdy ma się na łbie lepsze słuchawki, to odtwarzając coś nagranego w ten sposób naprawdę odnosi się wrażenie przebywania w danym miejscu. Doskonała metoda na klimat horroru. Jakby ktoś miał jakieś pliki z tej zajawki, to proszę o podesłanie mi ich na email.

Cyfron

a przy okazji (trochę off) - czy byłbyś Ufol zainteresowany nagraniami binauralnymi czegoś?
W Laboratorium mamy możliwość dokonania takich nagrań, tylko nie wiem czy jest sens :)

Ufol

Proszę, napisz coś więcej, co nagrywacie, lub możecie nagrać binauralnie? Skoro wątek ktoś czyta, to chwilę pozamulam o grach dźwiękowych. Ukazuje się ich sporo, ale w Polsce to zupełny margines. Istniało jakieś pięć lat temu coś takiego jak gry klango, lecz cały pomysł upadł, przepadł w otchłani sieci. Nawet wersje demonstracyjne znikły. W zeszłym roku pojawiła się gra Serce Zimy, lecz niestety znów wszystko się rozleciało.

Troll81

kiedyś ruszy. tak jak ruszyły audiobooki

Ufol

O Sercu Zimy kiedyś wspomniałem tu:
http://www.boincatpoland.org/smf/hobby/gry/msg168471/#msg168471
A oto jak całe przedsięwzięcie się zakończyło:
http://www.sercezimy.pl/tpsa/run?n=1812_aktualnosci_tekst&p1=252636&p2=1501
Pomysł na przygodówkę dobry, aktorzy znakomici, czemu się to nie udało? Może ktoś zażądał zbyt wiele, słaba promocja, nie wiem. Wszystko kończy się nietypowo, tj. można sobie ściągnąć pełną wersję za darmo i wyruszyć na kawałek wojny napoleońskiej na stepach Rosji w 1812 roku.

Cyfron

Cytat: Ufol w 31 Lipiec 2012, 23:09
Proszę, napisz coś więcej, co nagrywacie, lub możecie nagrać binauralnie?

myślę, że mogę powiedzieć, że jesteśmy nagrać w stanie wszystko w dowolny sposób. W tym bardzo ciche rzeczy (mono, w komorze bezechowej), jak również nagrania binauralne - mikrofony douszne lub symulator głowy i torsu (ale nie wiem jak z jakością tego :)

Morys0856

Przetestuje sobie to Serce Zimy, bo mnie zaciekawiło :)

Ufol

Szczerze polecam, wciąga cholernie. Istnieją jeszcze jakieś gry dźwiękowe na jabłko. Napiszę więcej, gdy się czegoś konkretnego dowiem. Nie znam tego systemu, więc będę musiał się skonsultować z kimś w nim obeznanym.

Morys0856

Niestety nic z jabłka nie posiadam ale serce zimy jest naprawdę ciekawe. Szkoda, że projekt "upadł".

Ufol

Gra pomyślana genialnie, ale mało internetowych wędrowców się o niej dowiedziało. Produkt musi być opisany na łamach popularnych portali, wtedy trafi do większej grupy odbiorców. Nie mam pojęcia, kto, w tym wypadku, za to odpowiada. Być może wysłali opisy do wielkich witryn a redaktorzy artykuł odrzucili? Sami twórcy nie zadbali o rozpropagowanie gry, bo nie wysłali wieści, gdzie tylko się da? Nie chcę się zagłębiać w arkana promocji, obecnie to już bez znaczenia.
Wiadomo, iż przebić się z nowym pomysłem jest bardzo ciężko. Mamy w tym względzie liczne doświadczenia, mam oczywiście na myśli próby promocji Boinc w Polsce. Niejako podobnie wygląda znajomość kwestii gier dźwiękowych. Niewielu ludzi w ogóle dopuszcza taką ewentualność, aby ślepy w coś tam grał, z resztą: Po co mu to?

Troll81