Piwo Ciechan - tolerancja i poprawność - wybiórcza

Zaczęty przez Krzysiak, 22 Wrzesień 2014, 21:20

apohawk

Cytat: Troll81 w 13 Listopad 2014, 11:49
CytatW Polskich mediach też ostatnio zrobiło się głośno, gdy Harman proponował debatę w sprawie kazirodztwa. Czy jest potrzeba takiej debaty? Polacy na szczęście nie są jeszcze zdegenerowani.
I poruszył bardzo ważny temat. Po pierwsze to co robi w sypialni dwójka dorosłych ludzi nie powinno być sprawa państwa. Po drugi jak chciałbyś ścigać prawnie takie przestępstwo? Przyjmujesz że rodzeństwo które jest kochankami samo na siebie doniesie? Po trzecie. Skoro oboje chcieli to nie ma ofiar a bez ofiar wg mnie penalizacja nie powinna mieć miejsca.
To, co robi w sypialni dwójka dorosłych ludzi nie powinno być sprawą państwa, tylko ich prywatną, ale tak długo, póki nie pojawia się z tego człowiek trzeci. Wtedy można rozważać, czy skazali niewinnego człowieka na choroby i cierpienie z powodu własnego egoizmu lub ignorancji. Kolejna warstwa, to wszechobecny socjalizm. W warunkach "bezpłatnej" opieki zdrowotnej egoistyczna decyzja takiej dwójki odbija się poważnymi konsekwencjami materialnymi na otaczającym ich społeczeństwie. W socjalizmie to nie oni będą płacić za leczenie ich dziecka i nie państwo, a współobywatele, więc w takiej sytuacji mogą mieć roszczenia wobec sposobu rozporządzania ich mieniem, czyli środkami z "bezpłatnej" służby zdrowia, w końcu płacą za to w podatkach.
Uważam, że niech sobie robią, co chcą w sytuacji, w której mnie by to w żaden sposób nie obciążało, opiekę medyczną załatwiają sobie sami, nie płacę za ich błędy.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Słuszny temat Apohawk. Ale zauważ że karalne jest już samo współżycie.

Temat czy świadome czy nie. Czy świadomie skazali młodego człowieka na cierpienie? Trzeba by to ewentualnie przemyśleć. A co z kobieta która podczas badan płodu dowiaduje się o jego ciężkim uszkodzeniu ale decyduje się urodzić zamiast na aborcję? Też ja skazać? Czy kazać ponosić koszty leczenia? Moze węc prewencyjnie dla oszczednosci wprowadzimy badania prenatalne i zaczniemy usuwać płody z zespołem downa, porażeniem mózgowym itp? Jak blisko stąd do eugeniki?

krzyszp

Zapominacie Panowie, że nawet KK w określonych warunkach daje dyspensę na związki kazirodcze (decyzją papieża)... Więc temat na pewno nie jest prosty i oczywisty, pomimo faktu, że powoduje powstawanie wad genetycznych u ewentualnego płodu.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pilman

Powiem tak ręce opadają jak czytam to co piszesz.

Pierwszy przykład po roku 2000. Ten sam jegomość optuje za usunięciem pedofilii z DSM.
2002. Richard Green, psychiatra, który blisko30 lat wcześniej argumentował za wykreśleniem homoseksualizmu z klasyfikacji zaburzeń psychicznych, ujawnia się jako zwolennik usunięcia pedofilii z DSM [15], co wzbudza szereg komentarzy innych naukowców [16].

Ilu jest tych wszystkich lekarzy, że uważa iż jest to błędne założenie?  To jak widzimy na przykładzie powyżej robią wodę z mózgu co niektórym. Naprawdę ma się bawić w szukanie w internecie linków by zaspokoić Twoją próżność?

Cambridge - [Po homopropagandzie, następuje pedopropaganda. Swój ,,naukowy" początek ma ona na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie – brytyjskim Cambridge. Uniwersytet w Cambridge zorganizował konferencję akademicką, w której udział wzięli ,,niezależni eksperci", starający się dowieść, że ,,pedofilia jest naturalna i normalna dla mężczyzn", ,,znacząca część normalnych mężczyzn chciałaby odbyć stosunek seksualny z dziećmi" czy ,,normalni mężczyźni są podniecani przez dzieci". Podczas kolejnej prezentacji stwierdzono także, że powinno się ,,uwolnić pedofilię" i zmienić nastawienie społeczeństwa wobec tej dewiacji. Uczestnicy ,,konferencji naukowej" chcą także wprowadzić pojęcie ,,hebefilii", czyli seksualnych preferencji dla dzieci między 11 a 14 rokiem życia.]

Przecież wiemy, że kazirodztwo jest karalne - tak czy nie? Poza tym Hartman pochwalał kazirodztwo: "Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku". Kazirodztwo to nie jest miłość siostrzano-braterska, jak ją kreuje Hartmann. Ten facet ma oblicze Josefa Fritzla.

Nie neguję powstawania przepisów w przypadku gdy są one konieczne. W przypadku takiej gospodarki lewicowej, mamy do czynienia z gospodarką sterowaną centralnie co nie jest dobre. To pewnie wiesz. Dlatego napiszę to wyraźnie pewne przepisy regulujące odgórnie są z założenia błędne. Czasem warto wziąć rozwiązanie jak to się mówi na chłopski rozum niż dzielić, rozgryzać dany temat. Przeżucie ileś razy tematu nie zmieni podejścia w przypadku dewiacji seksualnych w momencie wprowadzeniu odgórnego przepisu. 

Troll81

Zacznijmy od tego Pilman że

Pedofilia nie jest karalna już teraz. Karalne jest współżycie z osobą małoletnia bądź doprowadzanie jej do innych czynności itp itd.

Nie każdy molestujący jest pedofilem (właściwie większość nie)
i nie każdy pedofil molestuje.

CytatUniwersytet w Cambridge zorganizował konferencję akademicką, w której udział wzięli ,,niezależni eksperci", starający się dowieść, że ,,pedofilia jest naturalna i normalna dla mężczyzn", ,,znacząca część normalnych mężczyzn chciałaby odbyć stosunek seksualny z dziećmi" czy ,,normalni mężczyźni są podniecani przez dzieci". Podczas kolejnej prezentacji stwierdzono także, że powinno się ,,uwolnić pedofilię" i zmienić nastawienie społeczeństwa wobec tej dewiacji.

nie rozumiem dlaczego "niezależni eksperci są w nawiasie. Czyżby nie byli niezależni?
Cytatstarający się dowieść, że ,,pedofilia jest naturalna i normalna dla mężczyzn", ,,znacząca część normalnych mężczyzn chciałaby odbyć stosunek seksualny z dziećmi" czy ,,normalni mężczyźni są podniecani przez dzieci"

W jaki sposób się starali? Konkretne cytaty?

Na jakich badaniach oparto informacje że znaczna cześć mężczyzn?

CytatPrzecież wiemy, że kazirodztwo jest karalne - tak czy nie?
W tej chwili tak. Debata jest po to właśnie by się nad sensem tego zakazu zastanowić. Przykłady podałem. Odnieś się do nich

apohawk

Cytat: Troll81 w 13 Listopad 2014, 14:36
Słuszny temat Apohawk. Ale zauważ że karalne jest już samo współżycie.

Temat czy świadome czy nie. Czy świadomie skazali młodego człowieka na cierpienie? Trzeba by to ewentualnie przemyśleć. A co z kobieta która podczas badan płodu dowiaduje się o jego ciężkim uszkodzeniu ale decyduje się urodzić zamiast na aborcję? Też ja skazać? Czy kazać ponosić koszty leczenia? Moze węc prewencyjnie dla oszczednosci wprowadzimy badania prenatalne i zaczniemy usuwać płody z zespołem downa, porażeniem mózgowym itp? Jak blisko stąd do eugeniki?
Wiem, że temat kazirodztwa zmierza w stronę badań prenatalnych i wszystkich przewidywalnych wad genetycznych. Uważam, że w sytuacji, gdyby brali 100% odpowiedzialności (moralnej, materialnej, jakiejkolwiek, każdej), to mi nic do tego. W sytuacji obecnej, nie potrafię tej kwestii jednoznacznie rozstrzygnąć.
Nie rozumiem za to zarzutu o eugenikę. Rozbudowany socjal to też forma eugeniki, bo promuje przemysłowo rozmnażających się patoli kosztem uczciwie pracujących ludzi. Co tak naprawdę eugeniką nie jest?
No good deed goes unpunished.

Troll81

no rozciągnąłeś pojęcie eugeniki  baaaardzo. Choć faktycznie nasz patologiczny socjal tak działa. Utrzymuje ludzi w biedzie.....

krzyszp

Cytat: apohawk w 14 Listopad 2014, 12:58
Rozbudowany socjal to też forma eugeniki, bo promuje przemysłowo rozmnażających się patoli kosztem uczciwie pracujących ludzi.
I właśnie tu jest problem! To nie zasiłki same z siebie są złe, ale  sposób ich udzielania!
Bo przecież nie chcemy wyeliminować Hawkinsa, prawda? Ja wręcz uważam, że jego sperma powinna trafić do banku i zostać użyta, oczywiście dopiero w momencie jak będzie można z całą pewnością wyeliminować zagrożenie dziedziczenia jego choroby.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

O przykład antysemityzmy w każdym kraju nawet za krzywe spojrzenie
http://www.tvn24.pl/izrael-to-panstwo-zydowskie-kontrowersyjna-ustawa-stworzy-gorszych-obywateli,491689,s.html

A w swojej ojczyźnie to już co innego i nam się to należy
i to jest dopiero HIPOKRYZJA 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

to ze gdzie indziej "bija murzynów" nie znaczy ze mam w swoim kraju przymykać oko.

Pilman

http://pikio.pl/wlasciciel-ciechana-pozywa-tomasza-lisa-i-newsweek/

Cytat: Newsweek broni się prawem do swobody wypowiedzi a jego dział prawy potwierdza, że pozew rzeczywiście trafił już do Sądu Okręgowego w Warszawie. Nieźle to sobie wymyślili - swoboda w manipulowaniu faktami. To ja mam dla nich hasło: Aby sprzedaż rosła i rosła a poczytny głos gawiedzi był nam siłą!

Troll81


Pilman

Uprzejmie informuję o wyniku sądowej batalii (różne przedruki):
http://www.mysl24.pl/aktualnosci/2146-lis-musi-przeprosic-jakubiaka.html
http://parezja.pl/marek-jakubiak-wygrywa-proces-tomaszem-lisem/
http://wmeritum.pl/lis-przegrywa-z-jakubiakiem-sad-zarzuca-lisowi-nierzetelnosc-dziennikarska/
http://wpolityce.pl/media/229522-jakubiak-utarl-nosa-lisowi-artykul-szkalujacy-wlasciciela-ciechana-musi-zniknac

Troll81

jakim wyniku??

CytatPostanowienie nie jest jednak prawomocne, a Lis zamierza złożyć odwołanie od tej decyzji do Sądu Apelacyjnego. - Zabezpieczenie roszczeń, w tym usunięcie artykułu z archiwum Newsweek.pl, nastąpi dopiero po uprawomocnieniu wyroku, jeśli takowe nastąpi

Pilman

Co nie zmienia faktu, że na dzień dzisiejszy wyrok zapadł i należy czekać na odpowiedź Lisa - jeżeli takowa będzie. Wydawca Ringier Axel Springer Polska na pewno skorzysta jeszcze z takiej możliwości. Swoją drogą polecam również zajrzeć do cyklu artykułów w tym temacie: http://naszeblogi.pl/51342-niemiecki-onet-cz1
Autor zapowiedział że niedługo zajmie się prześwietlaniem również gazetki Newsweek.

Troll81


Aegis Maelstrom

A ja tam uważam, że niejaki Jakubiak jest obleśnym typem, z gatunku takich, którym się nie podaje ręki. Jest to moje zdanie, poparte akcjami tego gościa i w tej chwili nie widzę szans, bym je zmienił.

Co do piwa: ujdzie, aczkolwiek uważam, że w ciągu ostatnich 10 lat się wyraźnie umasowiło (produkcja musiała wzrosnąć skoro trafiło do masowej dystrybucji z marketami włącznie), ze stratą dla jakości. Szczęśliwie od paru lat w Polsce wybuchło piwne el Dorado i (przy pewnym wysiłku w znalezieniu baru i sklepu oraz złociszy na zakup) możemy się raczyć napojami w różnych stylach, od różnych producentów: różne Indian Pale Ale, American Indian Pale Ale, moje ulubione American Pale Ale, bittery, stouty, pszeniczniaki, portery i oby coraz więcej.

Jak najsmaczniej, jak najciekawiej, a przy tym niezbyt drogo: czego wszystkim amatorom chmielowego soku życzę.  :ahoy:

apohawk

Jak przy jakimś artykule wokół tej afery jego zdjęcie wrzucili, to wg mnie wyglądał normalnie, więc nie rozumiem argumentu o obleśniości inaczej niż gustem kamrata, którego nie pojmuję.
No good deed goes unpunished.

sknd

Nie o wygląd chodzi zapewne. W pełni rozumiem Aegisa.

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pilman

Jesteście feministkami - kobiety mówią o facetach, że jest obleśny. Nie pojmuję takiej argumentacji.

sknd

Obleśny czyli odrażający. Tak, jestem feministką  ;)

Aegis Maelstrom

Również mogę być feministką. A właściwie feministą.  :parrrty:

A tak dokładnie, jeśli uważa się feminizm za żądanie możliwie równego traktowania kobiet i mężczyzn, które obecnie jest nierówne, jestem feministą. I np. jestem jak najbardziej za inwestowaniem w przedszkola itp., wyrównywaniem płac kobiecych w górę czy zrównaniem wieku emerytalnego. :)

Krzysiak

W temacie równouprawnienia
http://joemonster.org/filmy/66430/Tam_gdzie_konczy_sie_rownouprawnienie


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

To ze jesteśmy różni to jasne. Ja jestem kurduplem. Krzysiek jest wysoki. Ale to nie ma nic wspólnego z równymi prawami.

krzyszp

Nooo, ja jestem za równouprawnieniem, z naciskiem na "równo".

Niestety (i stwierdzam to ze smutkiem), kobiety bardzo wybiórczo zwykły traktować tę równość ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pilman

Krzysiek - rewelacja.
Feminizm pełną kultura. Jestem ciekaw jak to nazwą feministki (również forumowe - te zdeklarowane) jak facet czarn/czarnoskóry/nigger (wybrać które określenie preferujecie) ma zlew na kobietę białas/kurdupel (również wybrać które określenie preferujecie) w tym przypadku. I niech ktoś powie czy nie ma w tym wypadku znamion rasizmu.

sknd

Nie kumam co ma ten filmik do feminizmu, ale widocznie ma.

Ale zboczyliśmy z tematu obleśności pewnego typa, jeśli dla kogoś określenie "obleśny" jest "not enough macho kurwa kurwa", to niech sobie podstawi jakieś używane przez Prawdziwych Mężczyzn  XD

a ciągnąc jednak ten wątek f, dodalbym +1 zarówno do tego, ca napisał aegis, jak i do tego co krzyszp

Aegis Maelstrom

Ja zasadniczo jak sknd i Troll.  :parrrty:

I nie parsuję o co chodzi z tym zlewem na kobiety i rasizmem, w polszczyźnie bardziej sformalizowanej byłoby mi łatwiej.  8)

Z innej mańki, nie wiem jak w Polsce, kraju pracujących kobiet, można nie być feministą. Ja rozumiem, że np. ktoś ma firmę i po cichu kombinuje, jak płacić pracownikom mniej (choć w dłuższej perspektywie takie podejście się IMHO nie opłaca, nie warto być za chytrym) - ale jeszcze chwalić się tym publicznie i robić z tego jakiś program "polytyczny" - bessęsu. :D

kva.pl