Boinc nie widoczny dla przecietnego uzytkownika

Zaczęty przez Pigu, 08 Wrzesień 2007, 16:02

Pigu

przekazuję siostrze moją ex-maszynkę i oczywiście w zestawie jest "nie nudzący się" procek hehe

problem taki, by boinc się nie narzucał

1. chciałem wgrać jako usługę, ale dopomina się hasła (hasłem jest brak hasła) i nie chce przejść bez niego, z kolei ustawienie hasła (xp) powoduje konieczność logowania przy starcie (może idzie to wyłączyć? nie znam się na xp)

2. opcja druga - normalnie manager, ale w tym przypadku chciałbym, co by nie kablował swojej obecności upierdliwymi komunikatami-chmurkami (np po odłączeniu neta zaraz pyskuje, że się ołączyć nie może)

poratujcie moje dodatkowe 50rac  :twisted:

bartsob5

ad1
instalujesz jako shared i w start->uruchom wpisujesz

sc create boinc binPath= "c:\program files\boinc\boinc.exe -daemon"
start= auto DisplayName= Boinc type= own obj= LocalSystem

Pigu


bartsob5

Cytat: "Pigu"ee? to akcja jednorazowa która zapewni sukces? (jaki?)

to tworzy nowy proces systemowy o nazwie boinc i odpalajacy boinca przy kazdym wlaczeniu kompa... innymi slowy wynik tego jest identyczny jak instalacja jako uslugi, z tym ze wymagane jest usuniecie boincmgr.exe z autostartu, msconfiga czy gdzie to tam jeszcze siedzi (zeby sie nie pojawial w trayu)

Pigu

dzięki - zaraz obadam :D (widzę, że mi się nazwa tematu zmodernizowała hehe), zadziała to na windows 98? (to tak przy okazji - mam jedną maszynę publicznie dostępną na świetlicy i nie chcę by mi tam kto w setim grzebał)

bartsob5

widnowsa 98 nie znam, podobnie jak viste, a jesli chodzi o me i 95 to za mlody bylem zeby kombinowac ;)

zmienilem temat, bo jednak juz mi sie powoli zaczyna nudzic wklejanie wszedzie tego sposobu (juz go podawalem chyba z 5 razy...)

Pigu

---------- 17:12 08.09.2007 ----------

Cytat: "bartsob5"zmienilem temat, bo jednak juz mi sie powoli zaczyna nudzic wklejanie wszedzie tego sposobu (juz go podawalem chyba z 5 razy...)
:oops:  :oops:  :oops:

---------- 18:08 ----------

C:\>sc create boinc binPath= "c:\program files\boinc\boinc.exe -daemon"
[SC] CreateService FAILED 1073:

Okre

C:\>



:(

bartsob5


Pigu

po wkopiowaniu pierwszej linii coś mryga, po drugiej error: "system nie może znaleźć pliku start= ..."  :cry:

bartsob5

musisz to wkleic jako jedna linia (wcisnalem pomiedzy enter zeby znaczniki code nie zepsuly wygladu strony

Payo72

Możesz założyć drugiego użytkownika lub nadać hasło istniejącemu, bez potrzeby logowania przy starcie. Wystarczy wpisac w okienku uruchom "control userpasswords2" i wybrać kto ma się automatycznie logować przy starcie systemu


TJM

Na Win98 da się w nieco inny sposób ukryć BOINCa. Przynajmniej kiedyś to działało.
Można zrobić skrypt w autoicie:


Opt ("TrayAutoPause",0)
Opt ("GUICoordMode",1)
Opt ("TrayMenuMode",1)
Opt ("TrayIconHide",1)


$Run = Run("boinc.exe","","@SW_HIDE")
While ProcessExists($Run)
 Sleep(10000)
wEnd
Exit 0


po czym dołączonym do autoita progsem skompilować to do .exe.
Jedyny ślad po uruchomieniu tego to mignięcie autoitowej ikonki w trayu. Sam używam tego sposobu do ukrywania wielu rzeczy w windowsie, np. serwera poczty, który normalnie zostawia mi otwarte 2 okna. Niestety nie wszystkie programy da się w ten sposób ukryć, ale z większością progsów zostawiających otwarte konsolowe okna daje radę. Konsolowego BOINCa kiedyś tak ukrywałem, więc jeśli zbyt wiele nie zmieniali, powinno dać radę.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu


patyczak

Rzeczywiście, wszystko pod Windowsem XP pięknie działa, natomiast mam teraz taki problem: chciałbym dostać się do okienka BOINC'a, jakieś pomysły jak to zrobić  :D
Skeczu z papugą nie będzie



AL

Wejść do folderu z instalacją BOINC i kliknąć w plik BOINCMGR ?

tito

Mam pytanie - jeśli ta instrukcja do XP startuje boinc przy każdym uruchomieniu windows, to jaka instrukcja  przerwie jej wykonywanie?

AL

Ja zainstalowałem z uzyciem tej funkcji (przyczym podczas instalacji BOINC nie zaznaczałem opcji domyślnego uruchamiania w autostarcie i automatycznego uruchamiania wygaszacza). Po takiej instalacji usunąłem je jeszcze z (Start=>Wszystkie programy) i jedyne miejsce gdzie jeszcze widać, że coś zostało zainstalowane - to dodaj/usuń programy w panelu sterowania - gdzie widać BOINC'a. Może właśnie za tą pomocą da się odwołać tą usługę systemową. Chociaż to oznacza całkowite usunięcie BOINC'a - no i nie jestem pewny czy usługa nadal nie będzie próbowała się uruchamiać. Wniosek z tego taki, że trzeba jakąś komendą usunąć i ten wpis o nowej usłudze systemowej.

TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bartsob5

Cytat: "tito"Mam pytanie - jeśli ta instrukcja do XP startuje boinc przy każdym uruchomieniu windows, to jaka instrukcja  przerwie jej wykonywanie?

jesli mowisz o tym sc create to wylaczyc to mozna wpisujac w start->uruchom services.msc odnajdujac nazwe usulugi i ja wylaczajac... (nie powoduje to usuniecia boinca)

has

nie znalazlem tematu wiec pytam, jak sie ma instalacja boinc w pracy na komputerze firmowym, pracuje w dosc duzej firmie ,gdzie wszystko w  centrali widza pewnie :)

emik

jeśli chcesz zainstalować to najlepiej mieć tzw dupochron (czyt pozwolenie), możesz też spróbować wersji przenośnej na penie http://www.boincatpoland.org/smf/boinc-manager/boinc-(portable)/


Troll81

Zabezpiecz sobie tyły bo to podpada pod wykorzystywanie powierzonego mienia dla własnej korzysći i narażenie firmy na straty. Pogadaj z szefem że masz takie hobby i czy mógłbyś wykorzystywać firmową maszynkę do obliczeń. Najlepiej pytaj mailowo (nic na gębę). Jak pozwoli to hulaj dusza :D ale oczywiście z umiarem....