Promocja BOINC@Poland

Zaczęty przez Troll81, 10 Styczeń 2008, 12:25

Niekumaty Burak

Cytat: Niekumaty Burak w 21 Listopad 2009, 19:13
... każde nawet małe miasto ma lokalny portal(e) z forum lub możliwością założenia bloga. Założyłem kilka boincowych tematów i bloga ...
Zachęcam do podobnej promocji w swoich miastach. W miarę wolnego czasu "przerobię" pozostałe miasta woj. zachodniopomorskiego.

Proszę o zgłaszanie się chętnych do "przerobienia" pozostałych województw.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Niekumaty Burak

Znalazłem serwis Flaker, w którym ktoś chętny mógłby regularnie poruszać tematykę boincową.
Zrzucam ten "obowiązek" na innych bo jestem zajęty boincowym blogiem na MMSZCZECIN.pl, "spamowaniem" lokalnych for zachodniopomorskiego i serwisem NaSpółkę.pl.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

misiek

Witam po dłuuuuugiej przerwie. Naobiecywałem jakiś czas temu i zdawało się że zdechłem, ale nie tak łatwo! ;) Słuchajcie więc (przy okazji pozdrawiam ziomka ze Szczecina post wyżej):
Na naszym rynku pojawi się za kilka dni nowe czasopismo o tematyce komputerowej. Będzie to miesięcznik, który w wersji drukowanej będzie kolportowany na początku w Szczecinie - jako pierwszym mieście wojewódzkim. Szczecin to też miasto stacjonowania redakcji oraz wydawnictwa, które to wszystko ruszyło.
Czasopismo ukazywać się będzie także w wersji elektronicznej (PDF), której zasięg będzie taki, jaki zasięg ma Internet (poro, czyż nie?) :)
Trzeba przyznać, że nowy miesięcznik ma na prawdę za...ebist...go redaktora naczelnego. Przedstawiam go wam: ja. ;)
Nie będę wyłuszczał szczegółów związanych z gazetą, bo za kila dni wszystko sami zobaczycie. Pierwsze wydanie jest już zamknięte i jest tam artykuł o superkomputerach i liczeniu dla nauki. To takie moje małe hobby...
Przez prowadzenie redakcji mój czas jest ograniczony, choć wróciłem do liczenia na kilku maszynach na raz ;) Jak w testach stoi kilka "potworków", to każdy przez kilka dni coś policzy :D Sama maszyna redakcyjna z PII X4 955 i HD4850 liczy po nocach :)
W czym rzecz... proponuję miejsce na artykuł o BOINC i BOINC@POLAND. Jeżeli felieton, to 6000 znaków (około). Jeżeli artykuł, to do 12000 znaków (około). Niestety sam jestem obładowany pracą, a wiem że tutaj speców (zresztą lepszych ode mnie) nie brakuje. Jeśli ktoś da coś od siebie, ale zaznaczam że musi to być na poziomie, to promocja będzie niezła.
Współpracujemy z wieloma portalami i wieloma firmami. BOINC to moje hobby, tak jak superkomputery. Jeśli będziemy działać wspólnie, to możemy sporo zdziałać.

Nie wiem czy będę w stanie śledzić ten wątek - postaram się. Ale pozostawiam swój adres (michal.s[at]miesiecznik.net). Jeśli administracja skleci tekst, albo namówi kogoś aby go napisał, to w wydaniu styczniowym poleci w świat. Współpracujemy czynnie z Polskim Radiem Szczecin i jesteśmy na antenie dość często (magazyn Trącić Myszką, który został właśnie nagrodzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej). Działajmy :)


kempler

Hej
Mamy przygotowany taki artykuł. Troll go napisał, moja znajoma dziennikarka napisała uwagi, Troll poprawił. Troll na pewno się tu odezwie :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

misiek

#204
No to przepysznie. Ewentualnie można do tego dorzucić jakieś grafiki. Najlepiej jakby były w rozdzielczości minimum 266DPI, choć i w niższej daje radę umieszczać w druku.
Czekam na info.

EDIT:

Jak do jutra do wieczora byłby tekst (bez żadnych grafik) w formie felietonu na około 6000 znaków, to poleci je3szcze w tym wydaniu. Proszę o kontakt mailowy.

Troll81

#205
Art po poprawkach ma ponad 8000 znaków :D jutro jak dam radę to go odpicuję :D

Z grafikami to trzeba pogonić pigulca albo innych uzdolnionych, bo ja nie wychodzę ponad poziom Painta......

Ale jakbyś zechciał to mogę poprzerabiać artykuły z erepa i miałbyś co miesiąc artykulik o jakimś boincowym projekcie :D

misiek

To by było super! Generalnie u nas jest też korekta, więc pewne uchybienia w stylistyce czy interpunkcji są do załatania - nie ma się co martwić. Co do tego arta na 8k znaków, to jest to forma raczej felietonowa, czy zbliżona bardziej do publikacji naukowej? Fajnie jak by ktoś skrobnął felieton, tak od siebie na temat BOINC i liczenia dla nauki - wtedy poszłoby w aktualnym wydaniu. Niestety na arta innego niż felieton nie mam już miejsca :(
Może namówię Cię Troll do napisania felietonu o BOINC'owaniu na 5-6k znaków? :D Artykuł, z dopracowanymi porządnie grafikami poszedłby w takim razie w przyszłym miesiącu, a kolejne artykuły o projektach w kolejnych wydaniach... :)

Troll81

podeślę ci jutro to co mam i sam ocenisz :D można by to przyciąć :D wydłużyć :D najlepiej przeczytaj i sam oceń :D

misiek

Ok, czekam. Tylko tak w miarę możliwości jak najszybciej bo gazeta już jest w połowie złożona :D

misiek

#209
Podałem maila na który należało podesłać artykuł: michal.s[at]miesiecznik.net. Podeślij go na ten adres, bo tamten jest nieaktualny.

misiek

Artykuł jest super! Myślę, że tematykę BOINC i jego projektów, pociągniemy przez kilka wydań obok tematyki superkomputerów. Będzie zabawa :) Wysłałem wiadomość e-mail z prośbą o kilka słów o autorze/autorach (na potrzeby stopki pod artykułem). Można to także wkleić tutaj.

emik



misiek

Bardzo proszę: http://miesiecznik.net/

Polecam pobieranie przez RapidShare - powinny być wyższe transfery. Plik 32MB.

Tomasz R. Gwiazda

Bajer :) Na szybkko przejrzalem i duzy pozytyw.
NAsz artykul tez fajny. Jesli cyklicznie cos ma byc w temacie Boinc, to wiecej obrazkow dawajcie :D
Np. art o obliczeniach cpuvsgpu

Troll81

Zapraszam do pisania artów :D bo szczerze to dziennikarz ze mnie żaden. Z polskiego leciałem na trójach a wypracowanie napisać było dla mnie mordęgą....

Naprawdę gorąco zachęcam wszystkich do wstępowania w szeregi newsmanów i do wspólnego redagowania artów

misiek

Cytat: Troll81 w 18 Grudzień 2009, 12:22
Zapraszam do pisania artów :D bo szczerze to dziennikarz ze mnie żaden. Z polskiego leciałem na trójach a wypracowanie napisać było dla mnie mordęgą....

Naprawdę gorąco zachęcam wszystkich do wstępowania w szeregi newsmanów i do wspólnego redagowania artów

Popieram. :)

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Grudzień 2009, 11:22
Bajer :) Na szybkko przejrzalem i duzy pozytyw.
NAsz artykul tez fajny. Jesli cyklicznie cos ma byc w temacie Boinc, to wiecej obrazkow dawajcie :D
Np. art o obliczeniach cpuvsgpu

To jest jeno felieton :) W felietonach zazwyczaj nie umieszcza się obrazków. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby publikować artykuły. Jeśli są kolejne propozycje, to proszę dawać znać jak najszybciej.

Kryniek

No muszę przyznać że świeny miesięcznik, niezła promocja dla naszego teamu z tymi artykułami. Ale nam się trafiła znajomość :). Z tym że przydałoby się nam więcej humanistów od pisania artykułów ;) ja podobnie jak Troll - wypracowania w szkole były dla mnie mordęgą :/

Ps. Miesięcznik będzie darmowy? Mogę umieścić go na swoim chomiku i się "dzielić"?

misiek

Cytat: Troll81 w 19 Grudzień 2009, 21:25
Najpierw namówmy prezydenta by dał jej obywatelstwo....

Do od razu wrzucimy ją do reprezentacji. Mamy wtedy mistrzostwa wszelkiego rodzaju zagwarantowane. Nikt się nie oprze :D
Cytat: Kryniek w 18 Grudzień 2009, 19:34
No muszę przyznać że świeny miesięcznik, niezła promocja dla naszego teamu z tymi artykułami. Ale nam się trafiła znajomość :). Z tym że przydałoby się nam więcej humanistów od pisania artykułów ;) ja podobnie jak Troll - wypracowania w szkole były dla mnie mordęgą :/

Ps. Miesięcznik będzie darmowy? Mogę umieścić go na swoim chomiku i się "dzielić"?

Jak najbardziej. Wersja elektroniczna pozostanie bezpłatna. Można drukować, dzielić się, przesyłać, udostępniać, wysyłać w kosmos. :)

misiek

Dzisiaj Miesięcznik Komputerowy trafił na ulice Szczecina. Kolportaż idzi ebardzo sprawnie i nakład rozchodzi się w błyskawicznym tempie. Powoli zaczynamy zbierać już materiał do korekty. Dajecie coś? :)

kempler

Ja mogę coś podrzucić na temat climateprediction.net. Tylko jak długie ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

misiek

Wstępnie postaraj się zmieścić w 12000 znaków ze spacjami. Opisz może co chcesz zamieścić w artykule, jaka forma itd. Tak w skrócie. Lepiej omówić pewne rzeczy przed rozpoczęciem pisania.

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

misiek

OK, zbliżają się terminy. Czy ktoś coś zaproponuje? Bo muszę powoli układać to na stronach. Może coś o liczeniu na GPU, albo felieton o liczeniu BOINC widzianym przez pryzmat zużywania energii?

TJM

Cytat: misiek w 03 Styczeń 2010, 19:05
Może coś o liczeniu na GPU, albo felieton o liczeniu BOINC widzianym przez pryzmat zużywania energii?

Żeby odstraszyć potencjalnych liczydłowych ? %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

misiek

Ponawiam info o tym, że jest JESZCZE miejsce na artykuł. Byłoby fajnie np. napisać o liczeniu na GPU. Dodatkowo mogę zaproponować button na stronie głównej Miesięcznika Komputerowego (na nowej stronie, której premiera za pasem). Button musiałby mieć wymiary 160x160 i najlepiej nieco zaokrąglone rogi. Dobrze wyglądałby lekki efekt wypukłości. Na buttonie logo BOINC oraz logo drużyny, albo podobny koncept.
Jeśli jest na forum jakiś grafik lepszy ode mnie (ja nie jestem grafikiem z zawodu), to może niech przysiądzie na chwilkę?

Troll81

tak na szybko i brudno...


misiek

Tło strony w miejscu gdzi ebędzi ebutton jest białe, więc trzeba zrobić ramkę, albo inny kolor tła (może gradient?). Poza tym rogi powinny być chyba zaokrąglone. Dodatkowo proponuję zrobićw taki sposób, że jest B@P, poniżej "bo w Polsce liczy się" i poniżej logo BOINC. Co o tym myślicie? Może dam radę dzisiaj zrobić własny koncept, to podeślę.

Pigu

wracam w piątek - mogę się zająć sprawą przez weekend - jak co to pw

emik



misiek

Zbliżamy się do sedna :) Tylko ramkę trzeba zrobić labo inny kolor tła, bo strona biała w miejscu gdzie poleci button.

emik



a jeśli ma być inny kolor tła to nie ma sprawy tylko powiedz jaki


misiek

Fajnie to wygląda! Trochę zmieniły się parametry. Obrazek musi być 140x140, ale może być kwadratowy i może mieć białe tło. Spróbujmy ostatnią propozycję na białym tle, ale żeby razem z cieniem było 140 szerokości (wysokość od biedy może być inna).

emik



Szopler

Mam nadzieję, że na stronce gdzieś będzie rozszyfrowany skrót B@P, bo my wiemy OCB, ale osoby postronne mogą olać taki buttonik...

Peciak

Ano wujek Google mówi ze to jakis Bank Państwowy   %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

misiek

Trzeba by to rozszyfrować na obrazku, bo w kolumnie z buttonami nie bardzo jest  na to miejsce... Ale przy podpięciu odnośnika do strona B@P jest sens? Po kliknięciu i tak poprowadzi do strony zespołu.

Tomasz R. Gwiazda

link do stronki to jedyny sens wiszenia tego buttona, inaczej nie widze w tym sensu :)

misiek

Nie no, link to rzecz podstawowa i jasna. Tylko teraz pytanie, czy jest sens rozwijać skrót na przycisku, skoro prowadzi on prosto na stronę zespołu. Mało tego... może skrót jest elementem przyciągającym uwagę? Nazwijmy to... intrygujący. ;)

Tomasz R. Gwiazda

ewentualnie gif animowany zrobic (2 obrazki) i na drugim zmiescic wyjasnienie :)
ale sadze ze dla wiekszosci nie w temacie B@P i Boinc @ Poland to i tak czarna magia :D

Szopler

No pomysł nawet niezły... zrobić animowanego gifa i na przemian efekt morph z B@P na BOINC@Poland (w tym samym kolorze).