Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Budowa marki BOINC@Poland.

Zaczęty przez GRID, 11 Listopad 2011, 15:16

GRID

Witajcie postanowiłem założyć ten wątek do zamieszczania waszych pomysłów na temat budowania marki BOINC@Poland.
Zmotywowały mnie do tego dwie rzeczy.
ten post:
http://radioactiveathome.org/boinc/forum_thread.php?id=53
a dokładnie ta podstrona:
http://boinc-af.org/projets-ecologie/1317-une-carte-en-temps-reel-du-taux-de-radioactivite-dans-le-monde-radioactivehome.html


Te przypadki i wiele wiele innych utwierdzają mnie w przekonaniu że nasz team nie będzie mógł już zmienić swojej nazwy, które jest coraz lepiej postrzegana w Polsce i na świecie.
Zapraszam również każdego do tworzenia ciekawych projektów promowania, budowania i umacniania marki BOINC@Poland.

AL

#1
Chciałbym w tym celu zebrać w jednym miejscu wszystkie bannery, plakaty i graficzne mateirały związane z B@P. Do tego miejsca powinien prowadzić link z głównej.

BTW. Dlaczego z naszej (nieszczęsnej) głównej na wiki i na forum zniknęły informacje z odnośnikami do naszych profili w portalach społecznościowych? Rozumiem, że pozycjonowanie, pozycjonowanie i jeszcze raz pozycjonowanie - no ale może kurka bez przesady. Pozatym którym adresem mamy się posługiwać:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Strona_główna czy http://www.boincatpoland.org/ ?
Która jest bardziej pozycjonowana/promowana? Ja osobiście bardziej bym preferował tą historyczną:
http://www.boincatpoland.org/

GRID

To dobry pomysł. :p_arr:
Obecnie najważniejsze materiały promocyjne są na http://blog.boincatpoland.org/pobierz/
Na pobierali forum są wszystkie materiały, możesz założyć własny album w media i dać tam wszystkie dobre materiały a ja następnie dam linka na głównej forum. (może i wiki)

W albumie takim nie muszą być jedynie zdjęcia, dokumenty itp ale również filmy.
Dzisiaj również jeden z starszych członków B@P pytał mnie gdzie może znaleźć ulotki, więc na pewno nie jest to łatwe.

Na zewnętrznych portalach używam www.boincatpoland.org.

dlugi


kotfryc

Cytat: GRID w 11 Listopad 2011, 15:16
Te przypadki i wiele wiele innych utwierdzają mnie w przekonaniu że nasz team nie będzie mógł już zmienić swojej nazwy, które jest coraz lepiej postrzegana w Polsce i na świecie.
Zapraszam również każdego do tworzenia ciekawych projektów promowania, budowania i umacniania marki BOINC@Poland.
Żeby zespół mógł zaistnieć jako marka, a nie pusta nazwa musi coś oferować, z czym będzie identyfikowany. Na chwilę obecną jest to Radioactive@Home, ale mam nadzieję, że w przyszłości, być może za sprawą fundacji pojawią się inne ciekawe i przemyślane "produkty" które będą mogły być utożsamiane z drużyną. 
I w sumie ja uważam, że określenie "budowanie marki" jest trochę nie do końca prawdziwe. To co staramy się tworzyć, to nowa kultura opierająca się na dzieleniu się zasobami komputera, tudzież portfela gdyż każdy z nas dopłaca... A to wszystko w imię wyższego celu...  Ale dopóki nie mieliśmy niczego do zaoferowania, nie było zbytniego zainteresowania. Teraz jest Radioactive@Home;mapa;czujki i każdy to może zobaczyć na własne oczy, dotknąć, tworzyć historię...  być nie tylko statystykami, ale też tym zielonym punktem który mówi że wszystko OK  :p_arr: , a być może kiedyś wysłać wiadomość że dzieje się coś niedobrego...  :dunno: myślę że to zaprocentuje w przyszłości, bardziej niż się nam wydaje  :D

Cyfron

dlatego też, ja bym się skupił teraz na rozwoju i promocji Radioactive@home - chłopaki tam na prawdę szaleją i można przy promocji Rad@home delikatnie promować zespół.

GRID

#6
Pozytywny odziewek Rad@H jest pewny. Dla tego przydały by się materiały które inni mogli by zamieszczać na swoich stronach.
To co jest na stronie w pierwszym poście woła o pomstę do nieba. [AF>Libristes>GNU-Linux] otax sam powycinał części strony Rad@H, z eskalował logo B@P z głównej B@P do rozmiarów mini przez co jest nie wyraźne (wcześniej widziałem już kilka takich przypadków).

Utwierdziło mnie to w przekonaniu że np potrzebujemy kilku rozmiarów Logo B@P (to już mamy), kilka Rad@H.

Al oferował się że pozbiera wszystkie materiały w jedno miejsce.
Tobas jak zobaczył ulotkę to powiedział że potrzebny jest Copy Writer.

Do tego dochodzą same działania poprawiające działalność B@P i Rad@H. Nad Rad@H cały czas pracujemy: jak najtańsze czujniki, jak najwięcej możliwości które mogą zainteresować radioaktywnych sympatyków.
Pytanie jak poprawić usprawnić B@P aby był jak najbardziej user frendly.
W kwestii filmu już znalazł się chętny, może do poprawienia czegoś innego znajdzie się chętny, ale tak z konkretami bez offtopowania tego wątku.

Troll81

Ja już od dawna jestem świadom istnienia marki B@P. Wystarczy pochodzić po zagranicznych forach i poczytać na nasz temat. Zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. Jestem za budowaniem marki I niezmiernie cieszy mnie że są w naszym teamie osoby tak zaangażowane jak Grid.

AL

Cytat: Troll81 w 13 Listopad 2011, 13:30
Ja już od dawna jestem świadom istnienia marki B@P. Wystarczy pochodzić po zagranicznych forach i poczytać na nasz temat. Zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. Jestem za budowaniem marki I niezmiernie cieszy mnie że są w naszym teamie osoby tak zaangażowane jak Grid.
Ja się cieszę, że mamy was obu!!! :respect:

Svistak


Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Crash

byc moze padla juz uwaga na ten temat ale dlaczego do promocji nie wykorzystamy faktu o osiagnieciach Polaków ( indywidualnych osob np o wspolodkryciu nowego pulsara przez Polaka ) w boinc jak i całej druzyny BOINCATPOLAND. Mozna sie pochwalic własnie projektem radioactiv@home ( napisac o nim cos wiecej szczególy zdjecia ) mozna wykorzystac fakt ze BOINC@POLAND jest w pierwszej 10 najlepszych teamów na swiecie. Wydaje mi sie ze kluczem do promocji B@P jest pokazanie sie z jak najlepszej strony.

GRID

Uwagi cały czas padają  :) Zadziej jakieś konkretne działanie. Po prostu trzeba ludzi i czynów promujących polaka który odkrył pulsara albo Rad@H.
Muszą znaleźć się chętni do pisania artykułów, rozsyłania ich do gazet, potrzebni są też ludzi którzy będą robić filmiki. I tak dalej i dalej ...

Wewnątrz B@P przydałby się ktoś kto zebrał by do kupy wszystkie odkrycia (liczby, pulsary, białka, ...) członków B@P.

Crash

jesli chodzi o reklame jakas lub skromny material mialbym pomysl mozliwy do zrealizowania. Mam znajomą z Liceum ktora w chwili obecnej pracuje w gazecie krakowskiej mogla by sprobowac napisac jakis artykul na temat B@P. Sasiad dalszy pracuje w RMF. moglby tez sprobowac jakos rozpowszechnic B@P dlatego zaproponowalem  abysmy pochwalili sie osiagnieciami

Tomasz R. Gwiazda

staramy sie jak mozemy :)
chocby wywiad a propos R@H dla PAP i potem "przedruki" tego artykulu na dziesiatkach stron

Kazda nowa inicjatywa i mozliwosc jest mile widziana

Troll81

to wymaga odpowiedniego przygotowania :D czego potrzebowałaby koleżanka? Czego potrzebowałby kolega?

Crash

jesli kolezanka/kolega zgodza sie na jakis artykuł wydaje mi sie ze chcieli by porozmawiac z kims bardziej wtajemniczonym w sprawy B@P niz ja. Osoba ktora jest od poczatku istnienia teamu i zna cala historie. przydaly by sie jakies zdjecia opisy wyniki druzyny statystyki porównawcze z innymi druzynami itp doslownie wszystko czym mozemy sie pochwalic. mozna pokazac jak druzyna zlozona ze zwyklych ludzi potrafi dążyc do konkretnego celu. pokazmy rezultaty tej pracy (  powiedzmy o projekcie radioactive, odkryciu tych energi w rosseta przez chyba cyfrona i pana staszka , pulsara w einstain'ie czy chodzby nawet o wyprzedzeniu ruskich i lokacji w pierwszej 10 teamów na swiecie) mamy osiagniecia i jesli pokazemy szerszej publicznosci na co nas stac bycmoze ktos z wyzszych sfer zainteresuje sie nasza druzyna i wesprze nas

Troll81

skąd jest znajoma/znajomy? moze mamy tam kogoś??

Crash

okolice krakowa (blizej wieliczki )

kotfryc

Kraków to chyba Cyfron  ;D jeśli się nie mylę :D
Crash jak z Cyfronem się nie uda, to Ci choćby z podziemi kogoś znajdziemy o ile będzie zainteresowanie  :D
Można też się posiłkować artykułem w PAP, było nie było początkującemu dziennikarzowi może to dać wiatru w żagle że nie idzie w złą stronę.  ;) (co by kijem od szefa nie zarobił) :parrrty:

Aegis Maelstrom

Bardzo słuszne koncepcje Crash!  :parrrty:

Cyfronie, jak mówiłem na zlocie - w końcu przychodzi ten czas, że zespół amatorów musi mieć swoich ludzi w różnych częściach Polski do udzielania wywiadów. Wydaje się, że wygrałeś  :D - chyba że jest ktoś inne zdolny i chętny?

Crash

sam myslałem o Cyfronie tylko pytanie czy bylby chetny odpowiedziec na kilka pytan. ale nie napalajmy sie, najpierw musze sie dowiedziec czy ktos bedzie chcial napisac taki artykul o B@P dlatego tez bardzo bym prosil aby ktos podał mi jakies istotne fakty ( wydarzenia, odkrycia) bym mogl je przedstawic znajomym i zainteresowac ich działaniami naszej druzyny

Cyfron

ja bardzo chętnie odpowiem na pytania, jeśli będę znał na nie odpowiedzi :)

Tak w ogóle to w jakimś krakowskim radiu była podobno audycja o BOINC, ale reporter mi jej nie wysłał na maila i nie mam dowodu na to jak to było zrobione (ja tam coś o tym mówiłem)