eRepublik - ePolska w potrzebie

Zaczęty przez ansuz, 11 Sierpień 2009, 19:21

Gargul

20 gold, to firma q1. 100 to q3. ;)

Tylko wspólne orgi, ze znajomymi, mają jedną wadę. Adminom czasami się wydaje, że to multikonta łożą na wspólny cel   ::)

TJM

No to lepiej żeby im się przestało tak wydawać %)
Ciągle słyszę o banach to tu, to tam, aż się grać odechciewa, bo grając wspólnie ze znajomymi wkładam w grę ze 20 minut dziennie. Jakby mieli mi wykosić orgi i firmy to byłby to stracony czas, który wolałbym poświęcić na coś innego.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

dzisiejsza końcówka obrony Saxoni była piękna - w ciągu 1 min zbiliśmy mur o 100k, bohaterem bitwy został Wieloryb, który zdał przeszło 35k obrażeń


Bober

I widziałem Cię na polu bitwy!  :parrrty:

Nuriel

Strach pomyśleć co będzie za pół roku, jak chociaż 1/5 naszego Baby Boomu zostanie przy grze. Dodatkowe pół miliona dmg jak nic.

Troll81

Jak sprawdzić ilość przepracowanych dni?? czekam na HW i nie mogę się doczekać.....

Gargul

Klikasz [Work]->[Back to company]. Tam wyświtli Ci sie napis: "You worked XX days in a row.You have XX more days until you receive a 'Hard Worker' Medal". Pojawia się tylko raz, po pracy.

Z tego co słyszałem, jeśli zainstalujesz eRep+, będzie to stale podawana informacja.

emik

no to dzięki wojence mamy piękny BB - aktualnie nasz kraj jest na drugim miejscu z 18576 graczami - ciekawe ile osób odpadnie po 2 tygodniach grania


Skret

Trzeba liczyć tak około 3k :)

Nuriel

No to się porobiło. Mamy 23,6k graczy, z czego 6,5k doszło tylko dziś. Obecnie na markecie jest 2,8k chlebków Q1, z czego blisko połowa to rezerwy narodowe udzielone nam przez Rumunię i Chorwację. Czy nasza gospodarka wytrzyma taki napór nowych?

Pracownicy Boincowego manu na dzień dzisiejszy mają maksymalną produktywność 254,25 (+ 0,9 każdego dnia), co daje 254 chlebki (zakładając, że będą pracować w pełnym składzie i przy wellness 100). Wszyscy zadeklarowani żołnierze B@P mają maksymalną produktywność... no, dużą ;). Jeśli chcemy na poważnie myśleć o stworzeniu grupy bojowej z prawdziwego zdarzenia a przy okazji o propagowaniu idei Boincowania w eRepie, powinniśmy pomyśleć o jakichś akcjach PR (popularne słówko ostatnio). Moja propozycja jest następująca: robimy zrzutę na firmę food Q1 i pracujemy w niej po 1-2 dni w tygodniu, na zmianę*. Płaca 1PLN, co wyprodukujemy, to zostawiamy na stocku. W razie palącej potrzeby (np. BB tej skali, jak dzisiaj), kiedy rząd nie jest w stanie zaspokoić potrzeb rynku, na ratunek przybywa B@P, rzucając na rynek 50000 chlebków. Kryzys zażegnany, wszyscy się radują, rząd może odetchnąć z ulgą, zostajemy bohaterami :).

To oczywiście taki luźny pomysł (na więcej dziś nie mam siły, mam za sobą weekend na uczelni), także wszelkie komentarze i sugestie mile widziane.

dobranoc.

*albo - Ci z najwyższym manu robią klamki, ci z niższym - chlebki. Chlebki idą do stocka, klamki są rozdzielane po równo między Iron, Weapon i Food (wszak każdy pracuje tak samo - klikając w "work").

Troll81

CytatPłaca 1PLN, co wyprodukujemy, to zostawiamy na stocku. W razie palącej potrzeby (np. BB tej skali, jak dzisiaj), kiedy rząd nie jest w stanie zaspokoić potrzeb rynku, na ratunek przybywa B@P, rzucając na rynek 50000 chlebków. Kryzys zażegnany, wszyscy się radują, rząd może odetchnąć z ulgą, zostajemy bohaterami

i nienawidzą nas producenci chlebków...

Nuriel

Producenci chlebków to jakaś mafia. Cena chlebka Q1 wisi na suficie (0,9PLN). Nowi zarabiają dziennie 1PLN. Po podatku zostaje 0,9PLN. A chlebek z VATem kosztuje 0,927PLN. Ups? Wiem, że nowi dostają 5PLN na start, ale nie dlatego, że rząd chce, żeby było ich z czego obrobić, tylko żeby mieli na czarną godzinę.

TJM

Przez to nie tylko nowi gracze mają przekichane.
Wzrosły płace w Land (bo bardziej się opłaca produkować ziarno), wzrosły płace w Manu (bo chleb droższy). Właściciele piekarni korzystają, a właściciele firm weapon są w plecy mimo, że cena broni poszła wyżej (wczoraj przez chwilę nawet 5.10). Dla mnie znów nastały czasy dopłacania do firmy %) Problemu by nie było, gdyby zamiast podstawowych 3 gałęzi był jeszcze jakiś podział na 'zawody' typu 'piekarz' albo 'rolnik' %)



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

huny biją słowaków.... może by im pomóc?? (znaczy słowakom)

RAD-Poland

@TJM
i tak muszę Tobie pogratulować, nie wiem jak to robisz, że w firmie Q1 udaje ci się utrzymać pracowników ze skilem powyżej 5 (opłacalność to max skill= 4.xx) teraz po uzyskaniu dostępu do High grain płace poszły ostro do góry i już tylko szkółki młodych zostaną w Q1 max do skill=3

PS. cała nadzieja w nowym module ekonomicznym

@Troll81
niestety nie było zainteresowania tym regionem, walczyłem jak lew, nawet spieniężyłem medal ;) i zatankowałem ze 3 razy

@Nuriel
pewnie że mafia, wystarczy zerknąć na właścicieli firm, obecnie się opłaca, tylko jak długo, w końcu co niektórzy już sprowadzają chleb na swoje potrzeby inni poczuli szybki zysk i sprzedają przez donate, osobiście mnie to nie dotknęło bo pracuję w q5 i nieco wyższej jakości chleb muszę jeść, jego cena jeszcze się nie zmieniła

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Nuriel

Cytat: RAD-Poland w 21 Grudzień 2009, 12:26
mnie to nie dotknęło bo pracuję w q5 i nieco wyższej jakości chleb muszę jeść, jego cena jeszcze się nie zmieniła
Zobaczymy za rok :D. Jak obecny BB będzie klepał 250k produktywności dziennie, będzie wsuwał chlebki Q4-Q5 na potęgę, a w międzyczasie zajmiemy całe Niemcy, co spowoduje kolejny epicki BB :p.

Ale ej, co sądzicie o Boincowych rezerwach chleba? Tak w czynie społecznym, a jak będzie krucho, to zawsze można rzucić na rynek tysiące chlebków :D.

EDIT:

Mamy w ePolsce coś takiego, jak Ministerstwo Opieki Społecznej, albo Sztab Zarządzania Kryzysowego, który można by było obwinić za obecny stan rzeczy :D? Bo cośtam ds baby-boomu dało trochę ciała rzucając 10k graczy na łono nieprzygotowanego kraju.

TJM

Cytat: RAD-Poland w 21 Grudzień 2009, 12:26
@TJM
i tak muszę Tobie pogratulować, nie wiem jak to robisz, że w firmie Q1 udaje ci się utrzymać pracowników ze skilem powyżej 5 (opłacalność to max skill= 4.xx) teraz po uzyskaniu dostępu do High grain płace poszły ostro do góry i już tylko szkółki młodych zostaną w Q1 max do skill=3

Normalnie robię tak, że w razie problemów sprzedaję giwery tylko rano po godzinie 9, kiedy cena jest najwyższa. Wtedy udaje się wyjść na czysto albo jeszcze nawet trochę zarobić płacąc dość sporo pracownikom. Swego czasu w Q1/Manu płaciłem chyba najwięcej, chwilowo mogło się to zmienić bo mam okrutny dług do spłacenia i kasy ledwo starcza na wypłaty %)
Jeśli obecna sytuacja dalej się będzie rozwijać w ten sam sposób, to nie będzie innej opcji niż znów ściągać iron z zagranicy (oczywiście przemyt, mimo że z własnej firmy) żeby w ogóle się jakoś utrzymać i nie utonąć w finansowym bagnie, a swój iron sprzedawać na miejscu, bo w ten sposób łatwiej zarobić na wypłaty dla pracowników.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#537
ciekawe na ile prawdziwe te obrazki
http://www.powercorrupts.ca/eco1n.jpg
http://www.powercorrupts.ca/eco2.jpg

tak próbuję porównać z dzisiejszym artem admina It was a busy day
nowe skille, bronie, zegar pracy a do tego właściwości domków wellness, happiness, .... niby się zgada
(tylko że obrazki były umieszczone na forum w UK miesiąc temu, przecieki ??)

wszystko stanie na głowie (robi się interesująco), ale czy dotrwam do tego bez bana ?  ot jest pytanie  XD

PS. gratki Machloj za FM'a nawet się nie pochwaliłeś





   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Ty się martwisz banem ? A co ja mam powiedzieć, rano przy śniadaniu przeglądam friendlisty i patrzę czy znajomi dalej grają, czasami pojawia sie puste miejsce ale póki co jeszcze na nikogo ze znajomych nie trafiło %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#539
to o czym pisałeś - specjalizacja pracowników

cztery rodzaje pracowników (zawodów) przy budowie domu ??
wow  "durability" trwałość domku ??
oczekuję z zainteresowaniem na wdrożenie modułu ekonomicznego
czy obecne firmy domków i broni będzie można ulepszyć o nowe właściwości, czy trzeba będzie stawiać nowe ??  

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Lepiej żeby dało się ulepszać, bo jeśli nie to znaczy, że dotychczasowi gracze który otwierali firmy wywalali kasę w błoto i mogą się okazać biedakami %)
Myślę, że na starcie dokona się automatyczna konwersja - np. coś na zasadzie domek q5 - nowy domek z max możliwymi opcjami; pracownik - przy pierwszym logowaniu pytanie o wybór specjalizacji, podobnie z firmami.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

takiego BB jak ma aktualnie nasz kraj to chyba nie miało jeszcze żadne państwo w eRepublik


RAD-Poland

co do broni to widać nowe typy czołgi, lotnictwo, artyleria ... to z pewnością nowe firmy
ulepszacze pewnie będzie można dokupywać w czasie (są tam małe zielone plusiki), a to co jest obecnie będzie bazą lub jakoś przeliczą
jeśli to prawdziwe informacje, to duży skok w rozwoju eRep

na razie trza ostudzić atmosferę i spokojnie na MM pohandlować, a od jutra kilka dni przerwy

@emik
zbanują nas wszystkich, jak nie to gra będzie się tylko polska a nie międzynarodowa  XD

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Przeciek z WP - rano o 8:45, przed zmiana Erepowego dnia, ma wybuchnac jakas wazna bitwa. Wszyscy ktorzy beda mogli wtedy walczyc proszeni sa o nie walczenie dzis.

Nuriel

Damn! A ja właśnie wbiłem swojego DMG bez sensu w Turcji :/. No trudno, jutro przed dziewiątą i tak nie będę miał raczej czasu.

emik

ale to było wczoraj a nie dziś :) - ale i tak nie było wojenki


Aegis Maelstrom

Podbijam temat, bo ePolska znów w potrzebie.

Po fali zwycięstw dzięki powszechnej mobilizacji, a potem ciężkiemu tankowaniu i zgraniu w Kraju Saary, przyszło rozprężenie i krytyczna porażka. Zapanował relaksik, olewka w eRządzie i grupach (polowania na kolejne medale, akcja "medal dla kolegi" (np. Vingaer), wzajemny podliz, brak komunikacji, zabezpieczanie stołków - klasyczna dziecinada).

W efekcie przed 9.00 łatwo straciliśmy dwa ważne regiony - ludny Kraj Saary i Bawarię z high grain i wieloma firmami. eNiemcy potrafili się zalogować po 8.00 i uderzyć, polscy (i EDENowi) gracze sprawę olali (na czele z rządem, który nie zabezpieczył ani finansowania grup ani dość jasnego rozkazu "czekać").

Teraz będzie trudniej - odrodzone eNiemcy mają MPP i zaraz będą następne. Straciliśmy już Bawarię, wszystkie pozostałe regiony high z Alpami Rodańskimi na czele są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wszyscy chyba zauważyliśmy, jak wazne są te regiony dla ePolskiej gospodarki.

Dlatego znów musimy zewrzeć szyki i do walki! :attack:

TJM

Dla mnie lepiej było kiedy nie mieliśmy niemieckich regionów.
I co za tym idzie, w każdym RW walczę po stronie Niemców.
Tym bardziej, że mamy w rządzie debili którzy robią to dla własnego widzimisię/zabawy, skoro oni mogą, to i ja też.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Aegis Maelstrom

Nom, strasznie mi się podobał artykuł Sztandarowego i zrzut ekranu z awatarem MV Anarchy. Z pamięci:

Po lewej Battle Hero powstańców, DeJoT z awatarem:

"----------> Bijemy na ZIELONO."

Po prawej Battle Hero po stronie polskiej. MV Anarchy z avkiem:

"<--------- Po lewej jakiś frajer z rządu. Zwierzu, bierz go!"

;D

ksysju

Hi

Zawsze atakować jest łatwiej,  taktyka wielu bitew też jest skuteczna , EDEN ją też  wykorzystywał .
Akurat kto mógł to z WP walczył i to z bronią jakiej jeszcze nigdy wcześniej nie dostał ( Q5 :-) ).
Pora była jak była, nie każdemu pasowała. 

Trza by staty zobaczyć, ale za mocne te bitwy chyba nie były. 







ksysju

Machloj

Niemcy mają mpp ale nieaktywowane, więc zagrożenia nie stanowią :) w walce sami przeciwko nam nie mają szans :)

Gargul

Bardzo się dziś zdziwiłem, gdy sprawdziłem statystyki. Ewidentnie ktoś dał ciała. Zabrakło tankowania w ostatnich minutach bitew. Z Hesse się udało, ale na Sarrland i Bavarię zabrakło Polsce dmg. Była szansa wymazania obywatelstw niemieckich. W razie odrodzenia, łatwe pTO. Teraz mamy pod nosem 2 regiony niemieckie, które z łatwością mogą nas blokować. Czy jednak sytuacja jest zła?

Niemieckie mpp zostały zdeaktywowane. Atakowanie teraz odbitych regionów, zmusi nas do ciężkich walk. Pamiętajmy, że bitwa o Sarrland jest chyba 3cią największą bitwą w historii erep. Po linczu, jaki spotkał Węgry, będą się teraz bardziej udzielać w obronie swoich członków. A to brak ich zaangażowania, oraz walki w Turcji i Bułgarii/Rumunii, pozwoliły nam na zajęcie Niemiec.

Głównym celem EDENu, jest teraz eUK. Fakt blokowania nas przez Niemcy, jest dla nas mało ważny w praktyce. Czemu? USA oraz Szwecja, mają otwarte wojny z Juniorem, wraz z aktywowanymi ich MPP. Wystarczy, że zaatakują amerykanie. Polacy mogą spokojnie bić razem z nimi.

Na dłuższą metę, utrzymanie regionów nie rdzennych, jest nie możliwe w grze. Dowody widać na każdym kroku, w całej historii erep. Póki co, liczą sie dla nas tylko regiony High. Alpy już są fortyfikowane mieszkańcami i nowiutkim DS Q5. Więcej nie mamy raczej szans utrzymać (+ może Berlin). To tylko rozbija nasz dmgi wystawia strzał.

Pojawienie się Niemiec na mapie, jest też problemem dla PHONIXa. Niemców nie stać na mpp. Uciułają może na 3. Za resztę zapłacą "przyjaciele". Tereny niemieckie będą też wymagały obrony. Sytuacja strategiczna się raczej ich pogarsza. Niemcy na mapie, to oczywiście zwycięstwo propagandowe. Ale tylko takie i być może chwilowe.

Zajmując Niemcy udało się zrealizować wszystkie cele: gospodarcze (region high, a nawet dwa), społeczne (Polska w natarciu) i ...hmmm ... perspektywiczne? BB i jego utrzymanie w grze. A regiony i tak stracimy. Prędzej czy później. Co do oceny elity rządzącej. W komentarzu, pod jakimś artem, napisałem rzecz następującą. Całe to bagno polityczne w ePolsce sprawiło, że mam ochotę uczyć się hiszpańskiego albo chorwackiego. To chyba jakaś zaleta ;).

HAIL Poland!
HAIL Eden!  :parrrty:

BTW. Mamy nową kolonię :D

AiDec

Mam malo czasu wiec wyjasnie bardzo po krotce.


1a. Niemcy pod `naszym panowaniem` -> Niemcy wciaz pracuja i placa podatki w swoich normalnych regionach -> podatki do kasy polskiego `Skarbu Panstwa`

1b. IMHO, przy dobrym zarzadzaniu dalibysmy rade utrzymac pol Europy w posiadaniu nawet przez rok, jedynie z jakimis drobnymi fluktuacjami jak obecnie.



2a. Mozliwe ze nikt nie dal ciala - mozliwe ze niektorzy byli po prostu zmeczeni, chcieli odpoczac, moze po prostu byli zajeci...

2b. U nas tez czasami liczydlowi nie biora udzialu we wszystkich wyscigach, bo np. pora nie pasowala... itp. mqacie o co mi biega? :)




I tak odbijemy ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

U was też dziś cuda się dzieją w erepie ? Nie mogę wbić na wojnę (404), nie mogę przesłać surowców do firmy ani kupić ich z marketu, nie mogę użyć MM (pokazuje same 0 zamiast kasy) i chooy wie co jeszcze się nie da zrobić.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

dobrze, że przynajmniej można potrenować i pracować - gorzej, że nie można nic kupić w markecie - jeśli do wieczora nic się nie ruszy to proszę o pożyczkę chleba - oddam po wznowieniu marketu


TJM

I tak nikt nie pożyczy, bo donate nie działa.
A z tym pracowaniem to nie byłbym taki pewien; na liście w firmie widać X-y więc może hard workera nie zaliczyć. Już raz mi się tak zdarzyło.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

CytatPracowałeś dzisiaj. Musisz pracować 13 dni więcej przed otrzymaniem medalu'Solidny pracownik'.
- więc chyba zaliczyło


ksysju

Hi

Na markecie możesz kupić, tylko nie odświeża ofert, więc te od góry są już posprzedawane :-).
ksysju

Gargul

Amatorskie gry są bardziej dopracowane, niż erepublik. Nawet mi juz cieżko zaciskać zęby.

Troll81

JA też się coraz bardziej zniechęcam. Potrafi mi przyblokować szpital i nie mam się jak uleczyć a na następny dzień zaczynam z wellness na poziomie 40pkt....