LQG aka Matt

Zaczęty przez LQG, 23 Kwiecień 2013, 00:49

LQG

Witajcie, od urodzenia jestem ekscentrycznym krakusem XD. Moje maszyny liczą projekty zgodne z moimi zainteresowaniami czyli związane z fizyką cząstek elementarnych, kosmologią, astrofizyką, astronomią. Sprzętów działających na deterministyczną modłę :) mam kilka ale cały czas dołączają kolejne. BOINCa uruchomiłem na początku grudnia 2012 i od tego momentu działa w rygorze 24/7/365, oczywiście pod flagą B@P. To taki mały wkład w rozwój nauki szczególnie że powyższe dziedziny uważam za fundamentalne. Poza tym doceniam dobry trening ciała i umysłu, pomagający wznieść się na wyższe poziomy świadomości i siły psychicznej (siła fizyczna to dodatkowy bonus). Muzycznie konsumuje szerokie spektrum poza paroma wyjątkami. Wychowałem się na książkach :book: więc nie oglądam wydumanych historyjek obrazkowych oprócz dokumentalnych ewentualnie wyjątkowo dobrych komedii podczas których pośmiejemy się z familią. Bo śmiech to zdrowie, czyż nie? ;D

Target No.1 (2013) - "Top100 Poland" w 12 miesięcy mielenia wkrótce zostanie osiągnięty ;)
25.11.2013 Powyższy cel osiągnięty  :boing:

21.7.2014 Mój nowy rekord punktowy: 7,102,966 na dobę  :whip:

3.11.2014 Po niecałych 2 latach dotarłem do 25 miejsca w kraju oraz 9 w zespole.  :boing:

Target No.2 (2014) - Ponad 500kk w 24 miesiące mielenia wkrótce zostanie osiągnięty ;)

11.6.2015 5 miejsce w drużynie, 14 w kraju w TOTAL. Za kilka dni przekroczę 1kkk!  :boing: Oczywiście bez tego chłamu, BU...   :deadman:

15.6.2015 Przekroczyłem 1kkk TOTAL w 2,5 roku  :whistle: Zatem dołączyłem do zacnego grona miliarderów BOINC'a  :arrr:

25.12.2015 Po 3 latach i 2 tygodniach od rozpoczęcia przygody osiągnąłem kolejny "kamień milowy" BOINCmaniaka czyli wszedłem na "pudło" w drużynie - aktualnie zajmuję 3 miejsce i gonię zespołową maszynę SKB@P, różnica to ok.300kk

krzyszp

Witaj na pokładzie łajby ;)
Opiszesz sprzęty?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

#2
Proszę bardzo - http://boincstats.com/pl/stats/-1/host/list/0/0/9791c7afde7e85212e7a7917dc546e3a plus 1xHD7850/1GB FactoryOC(1000/1225), 1x 8800GTS512/512MB, 2x 8600GT/256MB.
Tak BTW, w nieodległej przyszłości dorzucę więcej GPU i pytanie czy wykonać optymalizację tzn. WU GPU tylko na GPU bez WU CPU a WU CPU tam gdzie nie ma GPU ? uff :)

_Aleksander_


migawron

 :ahoy: witamy na pokładzie



andy101fah


sknd


stiven


PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tobas

Witaj  :ahoy:

Cytat: LQG w 23 Kwiecień 2013, 01:25
Tak BTW, w nieodległej przyszłości dorzucę więcej GPU i pytanie czy wykonać optymalizację tzn. WU GPU tylko na GPU bez WU CPU a WU CPU tam gdzie nie ma GPU ? uff :)

Milka potrzebuje niecały 1 rdzeń CPU dla sprawnego działania. Więc na takim i7 bez problemu policzysz 7 innych WU na CPU
Gorzej z Einsteinem - tu też zależnie ile próbek liczysz na raz - poczytaj o doświadczeniach kolegów.

BTW. Widzę, że ze swoją flotą możesz nieźle zamieszać w statystykach ;)
Zapraszam do zapoznania się tematyką Formuły BOINC, na pewno tam możesz mocno wspomóc drużynę.

pawzdy

Witaj.
Konkretna farma i to wielogatunkowa  :p_arr:
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

LQG

No takie pospolite ruszenie, kto co ma w dłoń i do boju  :attack:

Cyfron

Witamy na łajbie :)
Fajnie, że pojawił się ktoś z Krakowa - może jakieś spotkanie?
Ładna pogoda, grill na miasteczku AGH ? :parrrty:

mordi

Witaj na pokładzie  :arrr: :parrrty:
Guard well the secret of steel...


tito


cp


aborek


Cyfron

oo - a może chcesz kilka plakatów zespołowych w celu promowania swoich pasji  :whistle: (za darmo oczywiście :) )

LQG

#18
Cytat: Tobas w 23 Kwiecień 2013, 09:20
Milka potrzebuje niecały 1 rdzeń CPU dla sprawnego działania. Więc na takim i7 bez problemu policzysz 7 innych WU na CPU
Gorzej z Einsteinem - tu też zależnie ile próbek liczysz na raz - poczytaj o doświadczeniach kolegów.

Zrobiłem rozeznanie walką: Milka potrzebuje 0.05CPU więc na i7 leci teraz 8WU CPU oraz 1WU GPU (obciążenie GPU do 95%, konieczne DP, nie można uruchomić więcej niż 1WU na GPU). Einstein potrzebuje 0.2CPU ale i7 też liczy 8WU CPU i nawet 2WU GPU (a może nawet więcej - ale sens jest wtedy gdy odpowiednio dużo GDDR i mocy na GPU) :)

Pytanie czy ktoś miela :) na APU AMD A6-3500 (wbudowany Radeon HD6530D) i czy WU idą na GPU (np. E@H bo to SP jest) bo u mnie na 7.0.64 jest komunikat "No usable GPU found"...

MarcinB

Ja mam APU tylko 3870 ale E@H też tak samo go nie widzi :(  może coś u nich na forum by się znalazło ale ja nie mam czasu szukać . Jak coś znajdziesz daj znać , też bym chętnie policzył ten projekt na tym GPU

Troll81

Witamy na łajbie :D Krakusy wiosną się rozpleniły widać :D zlot w Kraku?? Ja tej komory bezechowej jeszcze nie widziałem :d

Cyfron

na zwiedzanie zapraszam, ale nie mam gdzie przenocować nikogo...

Troll81

Masz podłogę :D i parapety. Poza tym możemy nocować w komorze bezechowej  %)

Cyfron

musiałbym to skonsultować ze współlokatorami :)

LQG

#24
Niezmiernie się ciesząc chciałbym się podzielić radosną informacją z załogą że wkrótce (najbliższe kilka dni) do mojej floty dołączą:
Gigabyte Radeon HD7970 OC 3GB http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r797oc-3gd - szczególnie pod MilkyWay@Home
Gainward GTX260 896MB GS z rynku wtórnego ;) http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=200&lang=en - dedykacja pod Einstein@Home

Powoli dojrzewam do PrimeGrida...ale tutaj cały Top to CUDA  :facepalm2:

Aktualizacja 14.5
Jednak po analizie w budzie wylądował SAPPHIRE HD7870XT (Tahiti LE) Boost 2GB DDR5 (256-bit) http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1160&pid=1790&psn=&lid=1&leg=0#. Wydajność SP- 2995.2 do 3788.8 oraz DP- 748.8 do 947.2 GFlops w stosunku HD7870XT a HD7970. Różnica w cenie ok.600zł. Poza tym ciszej i całkiem spooory potencjał OC:) Aaa jeszcze UEFI GOP :)

Aktualizacja trochę później ;) 38 sekund na WU Milkyway@H... Llubię to!  ;D

Troll81

ty uważaj na rachunki za prąd/ korki w mieszkaniu.....

LQG

Cóż, nikt nie obiecywał że życie będzie łatwe i tanie ;) Staram się optymalizować przetwarzanie czyli największa wydajność za najmniejszą cenę, energii przede wszystkim :) Cenię zrównoważony rozwój a nie polityczną poprawność tak BTW ;)

AL

Cytat: LQG w 13 Maj 2013, 12:31
Cóż, nikt nie obiecywał że życie będzie łatwe i tanie ;) Staram się optymalizować przetwarzanie czyli największa wydajność za najmniejszą cenę, energii przede wszystkim :) Cenię zrównoważony rozwój a nie polityczną poprawność tak BTW ;)

Lubię to!

EDU Enthusiast

fyi - znow jest sezon wyprzedazy starszych kart przed nowa seria na ebay:

ex. Nie zarejestrowana karta - pewnie ja kupie jak cena nie wejdzie do 350$
http://www.ebay.com/itm/251276006574?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

tutaj taki sam 7970 tylko juz zarejestrowany (rma juz nie zadziala - chociaz dalej mozna zrobic rofl)
http://www.ebay.com/itm/300905478361?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

-- to samo jest z kartami geforce -- mozesz poszukac jakies dobrej oferty i zapytac sie czy wysla do europy -> niektozy wysla ci.

LQG

Seria 8xxx nie wejdzie tak szybko:) Podejrzewam 4 kwartał 2013 http://videocardz.com/39202/nvidia-geforce-700-and-amd-radeon-hd-8000-series-postponed-to-q4-2013 . Na ten moment najlepszy stosunek wydajność/cena  ma HD7870XT (rewelacyjne osiągi DP), miałem brać HD7970 ale z/w na powyższe zrezygnowałem. Aha oczywiście piszę o nowych kartach, z pełną gwarancją itd. (szczególnie dotyczy to XT który prawdopodobnie jest odrzutem jakościowym z serii 79xx i może coś się zepsuć :), zwłaszcza przy pracy w rygorze 24/7/365)  ;D

Troll81

poza moim zasięgiem :(

LQG

#31
Myślę że jest szansa na ten moment zakupić za ok. 800zł (dobrze poszukać w necie) w wersji Vertex3D http://pclab.pl/art52024-15.html, dla kogoś taką zamówiłem za ok.835zł, będzie dzisiaj lub w poniedziałek.

Troll81

mozna i za 700 wyrwać na allegro.

LQG

No właśnie:) Aż się prosi by brać... razem z i7-3770 4,1GHz przelicza WU MilkyWay@H ok.40 sekund a WU Einstein@H ok.16 minut (tutaj gorzej niż Nvidia ale zupełnie nieźle).

LQG

#34
Cytat: MarcinB w 23 Kwiecień 2013, 15:09
Ja mam APU tylko 3870 ale E@H też tak samo go nie widzi :(  może coś u nich na forum by się znalazło ale ja nie mam czasu szukać . Jak coś znajdziesz daj znać , też bym chętnie policzył ten projekt na tym GPU
Jaki masz system operacyjny? Bo z moich obserwacji wynika że pod Win7 lub Win8 OpenCL powinien ruszyć, tylko SP wydajność ok.480GFlops.

Poza tym udało mi się uruchomić Einstein@Home 1.34 Binary Radio Pulsar Search (Arecibo) (opencl-intel_gpu) 0,5C + 1 intel_gpu GPU na HD4000, przy braku obciążenia CPU liczy ok.12 minut.

15.10.13 Również odpaliłem mielenie E@H na IntelHD P4200 (Pentium Haswell ale GPU takie jak w przyszłym Celeronie), WU j.w. ok.18 minut. UWAGA: Ważna informacja - działa poprawnie TYLKO na sterownikach 9.10.18.3257.