Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (2. edycja)

Zaczęty przez AL, 26 Grudzień 2007, 14:12

Dlaczego lubisz BOINC@Poland?

Arrr do stu butelek zjęłczałego rumu - bo lubię gadać jak pirat
11 (34.4%)
Bo Pigu jest moim Burmistrzem
4 (12.5%)
"Ojciec Założyciel" jest tylko jeden!
7 (21.9%)
Bo lubię sobie trochę PoTrollować ;-)
10 (31.3%)
BOINC@Poland? A cio to?
9 (28.1%)
Bo Bober i Kempler są moimi wikimasterami.
6 (18.8%)
Bo Cyfron mi na lekcjach kazał.
5 (15.6%)
Mam inne powody o których napiszę w tym wątku.
6 (18.8%)

Głosów w sumie: 32

Pigu


emik



Szopler


buri

Kurde znowu się nie wyspałem :P jednak te 10h to za mało :>

REPAIRMAN

Testing in progresssssssssss...  ;)))

ping ....

KrzychuP


Pigu


Szopler


Pigu


emik



Pigu


REPAIRMAN


Pigu


RAD-Poland

#4133
nic z tego - wygra ten, który zdobędzie zoptymalizowaną wersję aplikacji MilkyWay - wersja 1,23
przelicza jednostkę w niecałe 8 sekund za 4.0625 pkt
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/show_host_detail.php?hostid=10125

jak się nie mylę to host crunch3r'a
http://calbe.dw70.de/mb/download/file.php?id=8

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

eee 3600sec /8sec, *4pkt *4rdzenie*24h=172k pkt/doba? zaczynam szukanie

Pigu

czy to coś z tego?
http://calbe.dw70.de/mb/viewforum.php?f=20

AL


RAD-Poland

Cytat: Pigu w 14 Czerwiec 2008, 16:25
czy to coś z tego?
http://calbe.dw70.de/mb/viewforum.php?f=20
niestety nie
to są wersje 1,22 na inne platformy, szukamy na "Operating System - Microsoft Windows" jak w opisie w/w hosta

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

Coś mi mówi, że łatwo tego się nie znajdzie.

RAD-Poland

#4139
jak się w 2-3 dni nie znajdzie - to trza będzie raban na forum Milkyway zrobić
byle historia się nie powtórzyła jak w przypadku projektu TSP (optymalka wu liczyła w 12 sekund, a  normalnie ok 20-25 minut za 16pkt/wu, crunch3r i spółka w kilka dni nabili miliony) - projekt został wstrzymany

według mnie - albo wszyscy mają dostęp do aplikacji albo nikt, ewentualnie trzeba zmienić system punktowania

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu







Bober

Cytat: RAD-Poland w 14 Czerwiec 2008, 16:44
jak się w 2-3 dni nie znajdzie - to trza będzie raban na forum Milkyway zrobić
byle historia się nie powtórzyła jak w przypadku projektu TSP (optymalka wu liczyła w 12 sekund, a  normalnie ok 20-25 minut za 16pkt/wu, crunch3r i spółka w kilka dni nabili miliony) - projekt został wstrzymany

według mnie - albo wszyscy mają dostęp do aplikacji albo nikt, ewentualnie trzeba zmienić system punktowania
Ale Crunch3r ma prawo to robić. To jest tylko wina administratorów projektów, że nie potrafią się z nim dogadać i zrobić optymalizację ogólnie dostępną.

RAD-Poland

#4147
Bober masz rację,

Crunch3r w większosci przypadków udostępniał swoje optymalki

prawdopodobnie administratorzy projektu Milkyway dali kod źródłowy Crunch3r'owi - dzięki temu powstały aplikacje dla różnych mniej popularnych platform, niemniej niema 100% pewności, że to host Crunch3r'a

host o którym mowa przeliczał wu od "12 Jun 2008 18:48:29" do "13 Jun 2008 15:38:43" - ok 4500 poprawnie przeliczonych jednostek - może to test nowej aplikacji

EDIT: może się mylę, ale praktyki w tym stylu na dłuższą metę, jak to miało miejsce w TSP wypaczają punktowy system rywalizacji
EDIT2: drugie jaki sens liczyć coś w 300 sek jak można to przeliczyć w 8 sek (czysta strata czasu i energii) - poczekamy zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, jestem dobrej myśli  :)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Czasami postawa ludzi projektów mnie dziwi. Powinno im bardzo zależeć, żeby wszystko co możliwe wykorzystać do przyspieszenia obliczeń. Tymczasem z tego co wiem różnie z tym bywa, niektórzy olewali prośby Crunch3ra o udostępnienie kodu aplikacji.
Jeżeli istnieje wersja przyspieszająca obliczenia kilkukrotnie, administratorzy powinni zrobić wszystko, żeby jak najszybciej stała się główną wersją aplikacji, a jeśli to niemożliwe to przynajmniej jak najbardziej ją rozreklamować na stronie projektów.
A jednak zwykle optymalizacje krążą niejako na "zapleczu" docierając do powiedzmy kilku % użytkowników, a reszta w zasadzie "marnuje" swój czas. Pisząc to mam dużo pretensji do SETI, że przez tyle lat nie zrobili aplikacji, która sama by wykrywała rodzaj procesora i dobierała odpowiednią optymalizację. Z tego co wiem jest to wykonalne bo Einstein ma mieć coś takiego.

emik



Szopler




emik



Machloj

właśnie oglądnąłem drugą część indiany jonesa...ale głupota :) nie wiem jak spielberg mógł się pod tym podpisać...

Pigu


emik



Pigu


emik



Pigu