Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (2. edycja)

Zaczęty przez AL, 26 Grudzień 2007, 14:12

Dlaczego lubisz BOINC@Poland?

Arrr do stu butelek zjęłczałego rumu - bo lubię gadać jak pirat
11 (34.4%)
Bo Pigu jest moim Burmistrzem
4 (12.5%)
"Ojciec Założyciel" jest tylko jeden!
7 (21.9%)
Bo lubię sobie trochę PoTrollować ;-)
10 (31.3%)
BOINC@Poland? A cio to?
9 (28.1%)
Bo Bober i Kempler są moimi wikimasterami.
6 (18.8%)
Bo Cyfron mi na lekcjach kazał.
5 (15.6%)
Mam inne powody o których napiszę w tym wątku.
6 (18.8%)

Głosów w sumie: 32

Mori

Cytat: RAD-Poland w 15 Wrzesień 2008, 17:48EDIT: obecnie uruchamiam skrypt PHP w konsoli i kopiuję, nie problem przekierować do pliku
EDIT1: pracuję na Linuksie

Po co plik - jak masz w PHPie, to do tego się dorobi odpowiednie funkcje, które się będzie wywoływać. Bo za OOP nie przepadam, więc klasy nie będzie. Tylko, jak Mchl, sprawdź, czy cURLa masz.

RAD-Poland

#7241
Cytat: Mori
Po co plik - jak masz w PHPie, to do tego się dorobi odpowiednie funkcje, które się będzie wywoływać...
- racja
- fakt obecnie jeden skrypcik siedzi w cronie i co 1h sprawdza czy są aktualizacje na serwerze danego projektu
- na razie to 2 dni bawiłem się PHP (znajomość dość znikoma, ale coś tam skleciłem) ;)

Cytat: Mori
Bo za OOP nie przepadam, więc klasy nie będzie. ...
nie wiem o czym piszesz  :-[

Cytat: Mori
Tylko, jak Mchl, ...
przypuszczam, że szef wszystko widzi  ;D (ale oczywiście o zgodę się wystąpi)

Cytat: Mori
sprawdź, czy cURLa masz.

jeśli chodzi o moduł do php to jest

Cytatphp-curl - Curl extension module for PHP​                                                                                                                        
This is a dynamic shared object (DSO) for PHP that will add curl support.

PHP supports libcurl, a library created by Daniel Stenberg, that allows you to connect and communicate to many different types of servers with many different types of protocols. libcurl currently supports the http, https, ftp, gopher, telnet, dict, file, and ldap protocols. libcurl also supports HTTPS certificates, HTTP POST, HTTP PUT, FTP uploading (this can also be done with PHP's ftp extension), HTTP form based upload, proxies, cookies, and user+password authentication.


EDIT: właśnie czytm o cURL http://pl.wikipedia.org/wiki/CURL
EDIT2: cURL jest standardowo w systemie v7.18 "curl is a client to get documents/files from servers, using any of the supported protocols...."

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

RADziu, a dałoby radę sklecić skrypt, który ponotowałby po wszystkich projektach które mamy miejsce w PL i które na świecie?

edit: a najlepiej nie tylko miejsce po total, ale i po racu

RAD-Poland

#7243
co do świata to jest na boincstat  :)
http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?teamid=11837c6ed7c2d089de4f2ac5a53ca6e0

co do kraju to również jest na boincstat (ale nie działa prawidłowo)
EDIT: może pomogłaby reklamacja u Will'ego  ;)

Cytat: Pigu w 15 Wrzesień 2008, 18:47
edit: a najlepiej nie tylko miejsce po total, ale i po racu

to wymagałoby już serwera i ściągania dość dużej ilości danych ze statystykami,
po drugie RAC podawany przez projekty jest nie adekwatny do rzeczywistości, można go w górę "pompować" i będzie nawet kilka razy przewyższać rzeczywisty

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu


emik



Mori

Cytat: RAD-Poland w 15 Wrzesień 2008, 18:36- racja
- fakt obecnie jeden skrypcik siedzi w cronie i co 1h sprawdza czy są aktualizacje na serwerze danego projektu
- na razie to 2 dni bawiłem się PHP (znajomość dość znikoma, ale coś tam skleciłem) ;)

No problem. Jeśli chcesz coś, co będzie to przerzucać na forum, obiecuję napisać. Potestuję (może nawet tutaj xD) i wyślę kod na PMa, k?

Cytat: RAD-Poland w 15 Wrzesień 2008, 18:36
Cytat: Mori
Bo za OOP nie przepadam, więc klasy nie będzie. ...
nie wiem o czym piszesz  :-[

Programowanie orientowane obiektowo. Nie lubię klas. Nie widzę różnicy przy małych rzeczach między paroma funkcjami a metodami klasy. Ale, jeśli trzeba, mogę zamknąć swoje funkcje w obrębie klasy.

Cytat: RAD-Poland w 15 Wrzesień 2008, 18:36przypuszczam, że szef wszystko widzi  ;D (ale oczywiście o zgodę się wystąpi)

Nie, chodziło mi o to, że Mchlowi zrobiłem (nawet nie wiem, czy używa, nie napisał drań!) mały skrypt, który się loguje na konto w projekcie w BOINCu - żeby sobie, jako team leader, mógł maile ludzi powyciągać.

Cytat: RAD-Poland w 15 Wrzesień 2008, 18:36jeśli chodzi o moduł do php to jest

Dokładnie tak. Jeśli więc jest aktywny to spoko. Przyzwyczaiłem się do używania go do połączeń z Siecią z poziomu PHPa.

Cytat: RAD-Poland w 15 Wrzesień 2008, 18:36EDIT2: cURL jest standardowo w systemie v7.18 "curl is a client to get documents/files from servers, using any of the supported protocols...."

System != PHP. Ale mówisz, że moduł w PHPie jest, więc spoko.

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

RAD-Poland

czas poczynić przygotowania do przetrwania wtorku  ;D

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik

...wtorek lepszy jest do picia
musisz przecież mieć coś z życia
pij we wtorek ile wlezie
a najlepiej po obiedzie...


Szopler


kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu


Mori


kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mori

Powiedziałbym, że wystarczająco, ale feel free to test it. Ja idę spać.

Szopler


Pigu


RAD-Poland


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik



Pigu


Troll81


Pigu


Machloj

100? :D mniam! gdzie pracujesz? jest tam jeszcze jedno miejsce?


Pigu

Cytat: Machloj w 16 Wrzesień 2008, 08:59
100? :D mniam! gdzie pracujesz? jest tam jeszcze jedno miejsce?

polibuda :P miejsce jest, ale marnie płatne, za to zobaczenie 7-9 Mbajta podczas ssania to nic trudnego, jestem wpięty do światłowodu i ogranicza mnie tylko moja karta sieciowa ;D

Troll81


Pigu


Troll81

To podaj adres bo od hindudów czasem włos się jeży :D

Pigu


Machloj


Pigu


Pigu

a poza tym bieram 300 stronę wygrywania w swe władanie ;D

KrzychuP

naprawdę ma tu kto wygrywać, nie musisz dublować swoich postów  :P

Troll81

Do poznania troche daleko. Nie masz roboty na polibudzie we wrocku?? :D

Pigu



Machloj