Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Morys0856

Zaczęty przez Morys0856, 12 Maj 2012, 13:04

Morys0856

Witam wszystkich serdecznie :)

Imię me Dawid. Wiek 21 lat, studiuję informatykę w Warszawie, gdzie również mieszkam :)

Do projektu Boinc dołączyłem dopiero jakiś miesiąc temu i zacząłem od projektu Cosmology ale jakoś średnio mi to szło bo często potrzebowałem kompa i nie zawsze mogłem zostawić go do liczenia.
Jako, że właśnie zakończyłem sesje postanowiłem poważniej wziąć się do liczenia :D

Na czym liczę:

Głównie będę wykorzystywał swojego laptopa:
- CPU Core i7 2630QM
- GPU GeForce GT 540M
- RAM 8GB



Boinc@Poland wybrałem bo jest to (chyba) największa grupa licząca w Polsce a jak wiadomo w kupie raźniej :)

Pozdrawiam

Tomasz R. Gwiazda

witamy :)
I zyczymy udanych obliczen :)

stiven

 :ahoy:
Staroci nie próbuj podłączać. Szkoda prądu a sporej ilości projektów nie zmieszczą się z odesłaniem przeliczonych próbek przed deadline. Sempron nadaje się do liczenia WCG. Pomyśl czy nie zaprzęgnąć do roboty swojego 250 GTS.

Morys0856

To Semprona będę mógł podłączyć do WCG, a dla 250 GTS poszukam jakiegoś projektu na GPU :)

mimeq

 :ahoy:

Moze PrimeGrid ? Aktualnie testujemy projekt miesiaca w tym projekcie:

http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/projekt-miesiaca-gpu-wyniki-(test)/


Morys0856

Dobry pomysł zaraz podłącze :D

lolek

Witam  :parrrty:

Na laptopowej grafie też możesz śmiało liczyć

Cyfron

Witaj!

Możesz też dołączyć do WUProp - projekt nie wykorzystujący procesor, ale dający punkty :)

Morys0856

Grafę od laptopa też podłączyłem i całkiem ładnie liczy :D

Cyfron

w moim lapsie i7 też liczy, ale nie na wszystkie jajka, bo za ciepło mu teraz trochę :)

Tobas

Mam tak samo wyposażonego lapka i uczulę Cię.
Kontroluj temperaturę bo zacznie się wieszać. Wyłącz turbo i zjedź zegar do 75%,
jeżeli chcesz liczyć jednocześnie na GPU i CPU.
No i obowiązkowo co 10-14 dni dmuchaj w radiatory.

Miłego i owocnego liczenia

Morys0856

Dzięki wielkie za przestrogę, będę uważać :)

PoznanskaPyra

 :ahoy: Miłego liczenia :ahoy:
Jeżeli napotkasz problemy sprzętowe (oby nie) jest dział "Serwis u Pyry" zapraszam do mnie. Tylko sprawy hardware.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

xelexin

Gdzie i co studiujesz? :)
 


Morys0856

PoznanskaPyra dzięki za info, jakby coś to będę pisał :)

Studiuję na uczelni Vistula (nie, to nie Ci od koszul :D) czyli dawnej wyższej szkole ekonomiczno informatycznej, kończę właśnie drugi rok informatyki :)

Troll81

Witam cię na naszej łajbie i ostrzegam przed rachunkami za prąd. Żebyś nie był niemile zdziwiony... policz ile aktualnie żre twoja flota żebyś wiedział jakie wyrównanie przyjdzie... mnie 600 zł wyrównania po roku liczenia nieco zdziwiło...

No ale gorąco zachęcam do liczenia, byle byś był świadom swego wyboru. Jeśli chodzi o SDramy to może kolega Cyfron ci jakieś odpali... ale na serio to chyba tylko dla sztuki, bo ich wydajność jest baaaaaardzo rażąco niska

Morys0856

Wiem dlatego nocne liczenie odpada :(

Zawsze też, żeby zmniejszyć rachunek można spróbować oszczędniej zapalać światła itp.

Co do tych SDRAM-ów, to już ktoś wyżej mi napisał, że nie ma sensu podłączać aż takich staroci bo prądu szkoda, ale dzięki za info :)

aborek


Sergeant

Witaj kamracie.

Z tym starym kompem to mają rację. Lepiej jak najwięcej wykorzystuj wielordzeniowy sprzęt. Na początku liczenia może się wydawać, że każde punkty się przydadzą, ale przy grafach i wielordzeniowcach szybko naklepiesz punktów w miliony.
Jeżeli jednak chcesz uruchomić ten sprzęt, to mam RAM 2x256MB i 2x512MB oraz procki: 1,00MHz 2,40MHz, 2,66MHz.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Morys0856

Oj w tamtym sprzęcie to procek, jest gorszy niż 1MHz, zgadzam się, że nie ma sensu tego uruchamiać, na razie mam na czym liczyć :D

krzyszp

Zakładam, że chodzi Wam o 1Ghz, nie Mhz ;)

Pozdrawiam nowego liczydłowego w teamie  :parrrty:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Morys0856

Sorrki pomyłeczka, oczywiście chodziło o GHz :P

Radegast

Witamy i powodzenia  :parrrty:

Morys0856

Pożyczyłem sobie z pracy "niedziałającego" laptopa Dell Vostro 1510 do liczenia. Dwurdzeniowy procek T5670 1.80GHz całkiem daje radę, szczególnie jak się go zostawi na noc do liczenia. Prądu dużo nie pobiera (chyba) bo zasilacz ma 65W, więc mogę sobie pozwolić i zostawiać go na noc. Dałem mu podkładkę chłodzącą i odkręciłem dolne pokrywy żeby miał lepszy przepływ powietrza przy procku. Na razie jest to moja główna jednostka licząca.

Na moim laptopie póki co nie liczę, bo często używam go do grania, poza tym pojawił się problem ścinek gdzie komputer staje na parę sekund, zawieszając wszystko łącznie z myszką i dźwiękiem. Póki co nie doszedłem co sprawia ten problem. Na początku myślałem, że to wina sterowników do dźwięku bo laptop wieszał się gdy leciała jakaś muzyka. Jednak wydaje mi się, że to kwestia tego, że robi mu się najzwyczajniej ciepło i w pewnym momencie zaczyna się wieszać. Przedmucham go sprężonym powietrzem i zobaczę czy będzie jakiś efekt. Póki co stoi na podkładce Zalmana ZM-NC2000 i nie ma z nim problemów, zobaczymy jak będzie dalej.

Troll81

A jakie projekty liczysz?

Morys0856

Projekty miesiąca i WUProp. Póki co nie mam jeszcze swojego ulubionego projektu, któremu bym się całkowicie poświęcił.

Cyfron

jeszcze freeHAL - też nonCPUintensive :)

Morys0856

Dzięki za info. Już podłączony :)

Morys0856

No, dzisiaj jest chłodniej, więc będzie można znów zacząć liczyć.
Plany na laptopa:
CPU - PM
GPU - PrimeGrid (cel dobić do miliona punktów a potem się zobaczy :))

PoznanskaPyra

 :p_arr: Ja robię 1kk w einstein, jeszcze jedyne 30 dni :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Morys0856

Jestem ciekaw ile moje karcie zajmie przeliczenie tylu punktów ale wątpię by był to jeden miesiąc. Stawiam na 3-4 miechy albo i dłużej, uwzględniając teraz przestoje spowodowane temperaturami za oknem :)

Morys0856

Wymieniłem wczoraj chłodzenie procesora w komputerze braci. Efekt spadek temperatur procka z ponad 90 do nie przekraczających 60. Dzięki temu znów będę mógł na nim liczyć bez obawy, że spalę procesor.

Na tym kompie będę liczył:
CPU - primaboinca (ze względu na krótkie WU, a ja nie zawsze będę miał dostęp do tego kompa i możliwość liczenia)
GPU - PrimeGrid (pomaga dobić do 1kk)

EDU Enthusiast

czyzby to bylo wyzwanie  :ph34r:

Morys0856


EDU Enthusiast


Morys0856

Mały update:

CPU: Udało mi się osiągnąć 100k z projektu primaboinca. Teraz spróbuje dobić WCG do pułapu 100k.

GPU: Niestety 1kk z projektu PrimeGrid nie osiągnę za szybko więc zmniejszam granicę do 500k. Jak doliczę to zobaczę co dalej.

Troll81

powodzenia w drodze do checkpointów.

Morys0856

Update:

CPU: Dalej lecę 100k na WCG
GPU: Udało się uzyskać 500k z PrimeGrid, przerzucam się teraz na Milkway@Home i spróbuję osiągnąć 500K.

mordi

ładnie :) :parrrty:
Guard well the secret of steel...


Troll81