[Pomysł] B@P jako narodowa drużyna Polski?

Zaczęty przez Bober, 08 Marzec 2007, 11:53

Wstępny sondaż poparcia dla pomysłu

Bardzo mi się podoba
72 (92.3%)
Można pomyśleć
4 (5.1%)
Wszystko mi jedno
1 (1.3%)
Jestem nastawiony sceptycznie
0 (0%)
Nie idę na to
1 (1.3%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: 08 Marzec 2007, 19:17

sourcerer

Witam:)
Chcialem sie przepisac, a tu patrze ze ja juz jestem w Team-ie " Poland " ( projekt Einstein ). Ktos to zrobil za mnie?:) , czy menager BOINC sam to zrobil?:)

AL

Cytat: "sourcerer"Witam:)
Chcialem sie przepisac, a tu patrze ze ja juz jestem w Team-ie " Poland " ( projekt Einstein ). Ktos to zrobil za mnie?:) , czy menager BOINC sam to zrobil?:)

Nie - nikt tego za ciebie nie zrobi. Powinieneś teraz należeć do tej drużyny.

iwi

Ale mnie zaskoczyliscie z ta fuzja w Einsteinie..
Pozytywnie oczywiscie - juz sie przepisalam  :wink:

KrzychuP

Ja też już się przepisałem, jak tylko zobaczyłem newsa na stronie głównej.
Cieszę się niezmiernie z kolejnej fuzji, oby tak dalej.

Pigu

tzn jak to się odbyło? Poland w einsteinie zmieniło nazwę na B@P i na odwrót, po czym liczący w starym B@P (obecnie Poland) przepisują się do nowego B@P (dawniej Poland) - czy tak?

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP


[PBT] Horpah

tym razem statystyki szybciej zareagowały
BOINC@Poland 47 miejsce w świecie 42,055,812 kredytów

maro86

Jesli tylko POLAND zgodziłoby się na kolejne fuzjo - zamiany - to oplaciloby sie nam to w projektach:
Climate Prediction
Predictor
WCG

W tych projektach maja wiecej kredytu od nas...
A jesli poszliby na reke i dolaczyli do nas w kolejnych projektach to byłby miodzio - mielibysmy pewnie 200 k kredytow dziennie :-D

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

D_T_G

Cytat: "pbt_marlutowski"Jesli tylko POLAND zgodziłoby się na kolejne fuzjo - zamiany - to oplaciloby sie nam to w projektach:
Climate Prediction

Nie potrzebna fuzja, gdyż, z tego co się orientuję, punkty przechodzą wraz z tymi co się przepisują (tak jak to było z SQ7RO).

Cytat
Predictor
WCG

Predictor jest znacznie bardziej prawdopodobny niż WCG, gdyż WCG to nie jest czystoBOINCowy projekt, tzn. większość liczydłowych Poland nie ma prawdopodobnie nawet pojęcia o BOINC bo liczą przy użyciu United Devices, liczący na BOINCu wyrabiają tam ok. 3k kredytów dziennie, a to daje  3*7=21 tysięcy punktów UD, tymczasem de facto wyrabiają oni 60 do 70 tysięcy punktów UD dziennie, wniosek jest taki, że boincowcy stanowią tam mniej niż 1/3.

CytatW tych projektach maja wiecej kredytu od nas...
A jesli poszliby na reke i dolaczyli do nas w kolejnych projektach to byłby miodzio - mielibysmy pewnie 200 k kredytow dziennie :-D

Toć :)


blork

WOW!
Super Panowie:D
Mówi się, ze Polacy to kłótliwy naród który nigdy się sam ze sobą nie dogada. Tymi fuzjami udowodniliście, że jednak się da.

Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w obie fuzje po wszystkich stronach!
img]http://www.boincstats.com/signature/user_179957.gif[/img]

Pigu

tu faktycznie widać reakcję
http://www.boincsynergy.com/stats/boinc-teams.php




ale tu jeszcze się top 5 days jeszcze nie poprawiło
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_graph.php?pr=bo&id=9063

jestem rad, iż idea nabiera rozpędu

Bober

Cytat: "sourcerer"Witam:)
Chcialem sie przepisac, a tu patrze ze ja juz jestem w Team-ie " Poland " ( projekt Einstein ). Ktos to zrobil za mnie?:) , czy menager BOINC sam to zrobil?:)

sourcerer jesteś w teamie Poland bo nazwy zostały zamienione. Powinieneś zaś przejść za nazwą, czyli być teraz w teamie B@P, a nie jesteś :(
http://einstein.phys.uwm.edu/show_user.php?userid=73118

bartsob5

uwaga! skontaktowalem sie z founderem teamu poland w climacie i jest wstepna zgoda na fuzje! mysle, ze dalszym procesem laczenia powinien zajac sie ojciec zalozyciel, (lub ja z jego wsparciem) ja w kazdym badz razie swoje zadanie spelnilem...

sourcerer

Jak tak dalej bedzie to jak myslicie , kto do nas jeszcze dolaczy?:)
Oczywiscie pytam tylko z czystej ciekawosci, bo coraz bardziej zaczynaja mi sie te " fuzje " podobac:)

pietrek

No cóż, po pierwsze, a jest to dosyć istotne pierwsze, bo pierwsze w ogóle na tym forum;) to chciałbym wyrazić wielki szacun i pozdro dla wszystkich pomysłodawców i wykonawców projektu połączenia naszych jakże rozproszonych polskich drużyn. Panowie RESPECT:) A jednak Polak potrafi;)
Po drugie, natchniony rosnącymi, skokowo bo skokowo, ale zawsze;) statystykami w BoincStats tak sobie zacząłem ekstrapolować co by się mogło zdarzyć gdyby ta unifikacja poszła nam tak jak powiedzmy naszym sąsiadom zza południowej granicy. I oto co mi wyszło:

Czech National Team
Total Credit -                                           288,433,536.00
Contribution to own country total credit  -   62.62213%

BOINC@Poland
Total Credit -                                           42,163,124.00
Contribution to own country total credit  -   12.38485%

Czyli gdyby udało nam sie zebrac około 60% wszystkich "polskich" punktów, dałoby nam to około 42,163,124*5 = 210,815,620 kredytów.

Czyli, ekhm, jakieś 6. miejsce...

Oczywiście to tylko baaardzo grube szacunki, no ale skoro Czechom się udało, to dlaczego nie miałoby się udać nam?? Tak więc do dzieła;)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_499408.gif[/img]

Bober

Bardzo cieszące oko wyliczenia, ale zrobiliśmy już prawie wszystko co się dało w kwestii unifikacji dotychczas zdobytych punktów (no jeszcze CPDN dojdzie). Reszty przenieść się nie da. Pozostaje budowanie RACu. A co do Czech National Team...jakiś czas temu mieliśmy RAC 20 razy mniejszy od nich...wydawało się, że nigdy tej przepaści nie zasypiemy...teraz już niedługo będziemy mieli raptem 2x mniejszy :!:

Więcej wiary, wszystko jest możliwe :twisted:

Mchl

Cytat: "Bober"Bardzo cieszące oko wyliczenia, ale zrobiliśmy już prawie wszystko co się dało w kwestii unifikacji dotychczas zdobytych punktów (no jeszcze CPDN dojdzie). Reszty przenieść się nie da. Pozostaje budowanie RACu. A co do Czech National Team...jakiś czas temu mieliśmy RAC 20 razy mniejszy od nich...wydawało się, że nigdy tej przepaści nie zasypiemy...teraz już niedługo będziemy mieli raptem 2x mniejszy :!:

Więcej wiary, wszystko jest możliwe :twisted:

Ja ciągle pamiętam, że dałem im słowo, że ich przegonimy ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober


bartsob5

Cytat: "Mchl"
Cytat: "Bober"Bardzo cieszące oko wyliczenia, ale zrobiliśmy już prawie wszystko co się dało w kwestii unifikacji dotychczas zdobytych punktów (no jeszcze CPDN dojdzie). Reszty przenieść się nie da. Pozostaje budowanie RACu. A co do Czech National Team...jakiś czas temu mieliśmy RAC 20 razy mniejszy od nich...wydawało się, że nigdy tej przepaści nie zasypiemy...teraz już niedługo będziemy mieli raptem 2x mniejszy :!:

Więcej wiary, wszystko jest możliwe :twisted:

Ja ciągle pamiętam, że dałem im słowo, że ich przegonimy ;)

no wlasnie... tez o tym sobie przypomnialem, wiec sie chcialem zapytac, czy jakos komentowali taki wspanialy rozwoj twojego 'dziecka'? bo jak mniemam, masz tam dobre stosunki z nimi :>

Mchl

Nie no... dobre stosunki... parę razy na forum do nich wpadłem, ale to dawno było... W międzyczasie forum zmienili i mój post zniknął (albo nie potrafię go odnaleźć).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Thomas

Kurcze, przez te wasze 'machlojki' w Einsteinie, straciłem miejsce w pierwszej 15 pod względem RAC- będę musiał ostrzej kombinować :) .

Pigu

mi po pierwszej fuzji poleciało 7 miejsc w seti, ale ku chwale teamu  :twisted:

Bober

A ja wyleciałem z hukiem z pierwszej setki B@P... po tym jak dopiero co się w niej znalazłem :(

Ale nadrobię :twisted:

krzyku

Nawet jeśli ktoś stracił jakieś miejsce to i tak wszyscy zyskaliśmy, ja też gdzieś poleciałem... na dół ;-)
  

symbiont

Cytat: "Bober"A ja wyleciałem z hukiem z pierwszej setki B@P... po tym jak dopiero co się w niej znalazłem :(

Ale nadrobię :twisted:

No ja tez wylecialem poza setke poczatkowo w twoja okolice punktowa ale ty troszke szbciej nadrabiasz.
Ale i ja mam zamiar powrocic do setki!!

blork

No chyba każdy poleciał. I ja poleciałem (w einsteinie 1 miejsce wg RAC było;]) i wg RACa i w TC ale nie martwi mnie to w ogóle. Wręcz przeciwnie. Paradoksalnie cieszy mnie to niezmiernie, gdyż oznacza to, że w drużynie jest więcej mocniejszych ode mnie co oznacza większą moc drużyny :)
No i więcej (zdrowej) rywalizacji, więcej motywacji i w ogóle wszystkiego więcej i lepiej :)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_179957.gif[/img]

Mchl

Cytat: "blork"... i w ogóle wszystkiego więcej i lepiej :)

Takie rzeczy, to tylko w B@P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bosska

Ech, Panowie, z tą fuzją w Einsteinie trochę namieszaliście biednej kobiecinie...

W ogóle to witam wszystkich serdecznie, swoich starych kumpli z PBT i nowych liczących z B@P. :D

Dostałam listy od Horpaha, przeczytałam na naszym starym forum o fuzji no i heja! cała naprzód się przepisuję. Zong wielki, bo mail, na którym mam konta w seti i w einsteinie poszedł na przemiał... Fajnie, myślę, no to po zawodach, bo haseł nie pamiętam żadnych... A odzyskać się nie da, bo mail usunięty...

Cud jakiś, że na outlooku w pracy zapisane miałam te loginy z dużą ilością znaczków... No i w piątek, wesoło w pracy  zmieniłam team w Einsteinie. Hahaha, i jak dzisiaj przebiłam się przez połowę Waszego (teraz już też mojego :P forum) to po 18 stronach wyczytałam o nowej fuzji z Poland...

Ech, na mój skromny wkład w Einsteina musicie zatem poczekać do środy, jak będę w pracy, bo bez tajnych kodów z outlooka nic z tego :/

Wracam przebijać się przez resztę forum :P

Buziaki - Bosska :wink:

bartsob5

hmmm a nie myslalas o zmianie maila i hasla? :D wygodniej, niz sie caly czas logowac account keyem...

Bober

Teraz wyraźnie widać jaki ogon został w Einsteinie - 10705 trafiło nie tam, gdzie trzeba :(
Czy te maile do członków drużyny się udało wysłać? Dostaliście?

bartsob5

nie, to rowniez ojciec zalozyciel postanowil odlozyc na pozniej (bober, wie o co chodzi ;) )

Robert1970

Cytat: "Bober"Teraz wyraźnie widać jaki ogon został w Einsteinie - 10705 trafiło nie tam, gdzie trzeba :(
Czy te maile do członków drużyny się udało wysłać? Dostaliście?


Ja dostałem dzisiaj o 20:07. I już się przepisałem  :D

Nietoperek

nooo nawet ja dzis dostalem - z tym malym szkropulem iz przepisalem sie kilka dni temu :D

Bober

I od razu widać efekty. Od poprzedniego mojego posta przeniosło się 15 osób z niezerowym RACem :!:
Pozostaje takich 179 na tę chwilę.

KrzychuP

Dostałem dziś w nocy maila, a przepisałem się od razu po informacji na stronie głównej, czyli kilka dni temu.
Chyba żaden punkt nie zmarnował się, z czego się cieszę. Ku chwale zespołu kapitanie  :!:  P-)

Bober


Artur

Każdy ma prawo tworzyć swoje koncepcje, a inny ma prawo je krytykować.

Ja muszę przyznać, że Wasza koncepcja tzw. teamu narodowego pozbawiona jest dla mnie wszelkiego sensu, bo kto normalny lata codziennie po statystykach, sprawdzając czy team X jest w światowych statystykach na pozycji 59 czy 37, czy na jakiejkolwiek innej ? Co to za różnica ? Dla normalnych ludzi żadna ale niewątpliwie jest to różnica dla ludzi ogarniętych punktomanią.

Moja diagnoza jest taka, że punkty powoli przesłaniają Wam istotę sprawy i przestajecie w B@P dostrzegać inne ważne kwestie. Taką ważną kwestią jest mam nadzieję nie tylko dla mnie różnorodność. Otóż jedne zespoły liczą SETI inne Climateprediction inne jeszcze co innego. Jedne teamy popularyzują projekty, dla innych jest to np. okazja do super zabawy (jak np. dla Ruchu Oporu), dla innych sposób na reklamę firmy, czy miasta. Wy liczycie wszystko, byle dużo punktów i taki jest wg mnie  Wasz wizerunek i ok, ale to nie znaczy, że już wszyscy w Polsce mają się upodobnić do B@P i agitować na rzecz numerka w statystykach. Przepraszam, jeśli kogoś to urazi, ale dla mnie to jest nijakie.

Poza tym mnie osobiście i pewnie wielu innych ludzi odrzuca od wszelkich struktur, które narzucają innym i przypisują sobie od razu reprezentację narodu. Reprezentacja to jest właśnie w tych wszystkich zespołach, "niezbyt ważnych" jak to raz określił jeden z Waszych kolegów na Wikipedii.

Moim zdaniem jest w tym boincowym świecie bardzo dużo miejsca dla różnych ciekawych zespołów i mam nadzieję, że będą się one pojawiać i rosnąć, a będzie ciekawiej.
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Bober

Cytat: "Artur"Wy liczycie wszystko, byle dużo punktów i taki jest wg mnie  Wasz wizerunek i ok,
Jeśli tak uważasz, to mam wrażenie, że ani nie za bardzo zaznajomiłeś się z treścią strony ani tym bardziej z forum. Twoja opinia jest moim zdaniem krzywdząca. Pokaż mi inny zespół w Polsce, który zrobił dla BOINC tyle co B@P (z Twojego posta wynika, że inne drużyny to nie wiadomo co robią, a B@P kompletnie nic).
Tworzymy zespół narodowy bo chcemy zrobić jeszcze więcej. A prawda jest taka, że sukces w statystykach przyciąga ludzi, budzi zainteresowanie. A im nas więcej będzie, tym większa szansa, że uda nam się taki cel, jak popularyzacja przetwarzania rozproszonego w Polsce, zrealizować. Wystarczy popatrzeć na nasze forum, by zobaczyć, że ludziom inicjatywy, chęci, pasji, zaangażowania nie brakuje.

Druga sprawa - dla nas liczenie też jest okazją do doskonałej zabawy.

Wreszcie skala entuzjazmu, który towarzyszył koncepcji i późniejsze czyny jak najbardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że wszystko to miało i ma sens i okazało się sukcesem.

Cytatczy team X jest w światowych statystykach na pozycji 59 czy 37, czy na jakiejkolwiek innej ? Co to za różnica ?
Tak samo pytam jaka to różnica, czy polska piłkarska reprezentacja wygra 1, 5 czy 10 spotkań, Adam Małysz zajmie 1, 59 czy 37 miejsce... A jakoś miliony Polaków dostają amoku od tych cyferek... ot, ciekawostka...

Co do reprezentacji narodu... po prostu czemu nie...skoro Polska ma reprezentację narodową w każdej  dyscyplinie sportu, może mieć i w BOINC. To czy ma nią być B@P ...my tylko wyszliśmy z propozycją, która spotkała się z pewną, wystarczającą akceptacją.
Jeśli uważasz, że B@P nie zasługuje by reprezentować polski naród w BOINC, masz do tego pełne prawo, jak również wskazać/stworzyć lepszą alternatywę.

CytatMoim zdaniem jest w tym boincowym świecie bardzo dużo miejsca dla różnych ciekawych zespołów i mam nadzieję, że będą się one pojawiać i rosnąć, a będzie ciekawiej.
Zgadzam się jak najbardziej. Jest też miejsce dla drużyny narodowej B@P i wszystkich innych, które zechcą aspirować do tego zaszczytnego miana.

Wiadomo też, że nikogo do niczego nie zmuszamy, zakładać nowych drużyn nie bronimy, a za różnorodnością na pewno opowie się każdy.

kempler

Cytat: "Artur"Ja muszę przyznać, że Wasza koncepcja tzw. teamu narodowego pozbawiona jest dla mnie wszelkiego sensu, bo kto normalny lata codziennie po statystykach, sprawdzając czy team X jest w światowych statystykach na pozycji 59 czy 37, czy na jakiejkolwiek innej ? Co to za różnica ? Dla normalnych ludzi żadna ale niewątpliwie jest to różnica dla ludzi ogarniętych punktomanią.

A oto Twoja wypowiedz sprzed kilku miesięcy:

CytatGratulacje dla BOINC@Poland!
Ja mam nadzieję, że m.in. dzięki B@P prześcigniemy też Czechów w klasyfikacji międzynarodowej.

Masz nadzieje ich prześcignąć ale punkty są nieważne? No to masz nadzieje na dobre miejsce czy jest ci to obojętne na której pozycji jest kraj/team/osoba ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....