Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

napięcie rdzenia

Zaczęty przez Pigu, 22 Grudzień 2010, 00:14

Pigu

jestem skonsternowany - sam everest daje mi sprzeczne rezultaty
-w zakładce przetaktowanie mówi: Napięcie rdzenia   1.300 V
-w zakładce czujnik mówi: Napięcie rdzenia procesora   1.22 V

wtf?

czy może pierwsze to ustawione, a drugie faktyczne po dropie?  |-?

mimeq

A co pokazuje Ci CPU-Z ?  :P (jakies wskazanie chyba ma, nie pamietam dokladnie)


Pigu

1.216V

nastawę z boisu kojarzę na 1.3V

Peciak

Niektóre nowoczesne procesory i płyty główne maja funkcje dawkowania napięcia dla procesora w zależności od jego obciążenia stąd być może rożne wyniki napięcia pod Windowsem ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Krzysiak

Po pierwsze jakie napięcie pokazuje CPU-Z pod:
100% obciążeniem
0% obciążeniem
oczywiście w sytuacji wyłączenia w biosie wszelkich bajerów odpowiedzialnych za ekologie

U mnie np napięcie ustawione w biosie na 1,275V
pod 100% odciążeniem leci w dół do 1,248V
a przy 0% obciążeniu sobie skacze do 1,264V


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

To był mój podstawowy problem podczas stabilizacji phenoma, nie wiedziałem w co wierzyć  ;) Prawdę mówią czujniki płyty głównej. Jakiekolwiek odczyty z tablicy stanów CPU, ustawień BIOSa, itd. są zawodne. Tylko czujniki znają prawdę.
in0 (lm_sensors moduł it87) lub vin0 (amd overdrive), zależy jak opisane, z tych 8 napięć to napięcie na procku, przynajmniej na tych MB, które mam.
No good deed goes unpunished.

Pigu

wg cpu-z jest

1.248 w idle
1.216 w stres

w biosie ustawione 1.3  |-?

tito

Ile by nie pokazywał to i tak pikuś - ważna jest ta różnica stress-idle. Wtedy wiesz, czy zasilacz i płyta główna wyrabiają.
Mi kiedyś programy pokazywały, że napięcie na 12V skacze od 12,4V do 9,3 co normalnie by skończyło się zwisem. Programy tak mają i tyle. Od kiedy coś tam czytam to ludzie zawsze się wypowiadali, aby nie wierzyć programom. Przy 12 i 5V miernik w garść i to jest pewne.

Troll81


Pigu

w sensie mam ustawione 1.3, a te 2 wyniki stress i idle to wartości faktyczne po uwzględnieniu dropa?

Troll81

to nie wartości faktyczne ale wskazują na spadek napięcia.