instalacja boinc na firmowych kompach

Zaczęty przez Machloj, 05 Kwiecień 2007, 11:44

Machloj

ahoj! wpadłem na iście szatański pomysł aby zatrudnić trochę firmowych komputerów do pracy...ale mam parę wątpliwości dlatego też proszę was o ich wyjaśnienie:

1. czy te komputery nie będą wolniej przez to chodziły (niektóre z nich mają procki około 500mhz), bo jak by spowolniały pracę to mi głowę urwą (a tego bardzo chciałbym uniknąć), czy może na wszelki wypadek nastawić boinca na powiedzmy 50% coby mieć pewność, że nie będzie nic się cięło?

2. czy wystarczy połączyć boinca do BAM!a coby sterować jego pracą z konta? czy trzeba jakieś magiczne sztuczki robić?

Yoshi

Z tego co widzę to można sterować z BAM. Ustawisz wykorzystanie procesora np na 50% i powinien być spokój.
Ale... W każdym projekcie jest napisane, że możesz używać wyłącznie kompów na których masz pozwolenie instalować BOINCa.
Osobiście zainstalowałem BOINCa w zaprzyjaźnionej firmie i nie było problemu, póki projekt chess nie zajął całych dostępnych zasobów systemowych i nie zawiesił kompa. Więc w takim przypadku możesz mieć problemy. Póki nie będzie takiej sytuacji to mało kto zauważa literkę B przy zegarze.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Mchl

Jak puścisz na nie mało wymagające projekty, to nie powinno to spowodować żadnych problemów z wydajnością. I jeżeli tylko mają one dostęp do internetu, to wystarczy BAM do sterowania.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Machloj

Cytat: "Yoshi"
Ale... W każdym projekcie jest napisane, że możesz używać wyłącznie kompów na których masz pozwolenie instalować BOINCa
o to się nie martwię, jestem współwłaścicielem tej firmy...ale pracownicy mogliby mi głowę urwać...nie dość, że muszą pracować na takich komputerach to im jeszcze je spowalniam...bunt murowany  :twisted: , a beczek rumu na uspokojenie załogi nie mam...

KrzychuP

Dużo zależy od programów z jakich korzystają. Ja w pracy moc procesora wykorzystuję sporadycznie, więc mogę 100% wykorzystywać.
Tylko jak bardziej skomplikowane obliczenia muszę zapuścić, to pauzuję Boinca.
Musisz dobrać dla tych kompków odpowiednie projekty, zależnie od ich mocy i obciążenia "normalnymi" ;) programami.

bartsob5

mysle ze przy takich kompach nie jest wazne, jaki to procesor, a raczej, ile ma ramu... patrzac na modele procesora, to raczej tego ramu maja niewiele, i tu bedziesz mial najwiekszy problem... jesli wszystkie sa podlaczone do jednej sieci lokalnej, polecam boincview...

Robert1970

Ja też właśnie powoli dołączam komputery w pracy. Do zarządzania komputerów zdecydowanie wole BoincView - właśnie się zachwycam tym programem - pomimo tego że niekiedy coś trzeba ręcznie odświeżyć. Problem ze starszymi komputerami jest taki że przeważnie wentylator już ma swoje lata, kręci się trochę wolniej, kurz na radiatorach i takie tam. Przy pracy na 100% procek może się jednak zacząć zachowywać niestabilnie - czytaj restarty czy też zwisy systemu.

Radziłbym Ci zacząć od tych 50 % a potem stopniowo - o ile nic się nie będzie działo - podkręcać.

3Rni

jeslikomputer jest leciwy i obciazenie obliczeniami moze byc wyczuwale, dobrze jest ustawic odpowienie preferencje dla niego na twoim koncie:
Do work while computer is in use? n
Do work only after computer is idle for
czy Do work only between the hours of...

ave.

Machloj

cóż....dzięki za pomoc...jak tylko znajdę czas to przyłącze kompy do boinca...

10k - nadchodzę!!!  :D