Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Optymalki GPU, CPU pod milke

Zaczęty przez OxyOne, 08 Luty 2009, 14:52

Pigu

przekompilujcie klienta by widział więcej rdzeni
odpalcie kilka chalowców z milką

itp - te pomysły nie działają?

sesef

Cytat: TRZECIAK w 03 Lipiec 2009, 20:17
Cytat: AiDec w 03 Lipiec 2009, 19:43

Cytat: TRZECIAK w 03 Lipiec 2009, 18:52
Czy któs próbował już np wsadzić na 1 płytę 3 lub więcej kart 4870x2 żeby to jednocześnie liczyło ?

Tak, OxyOne probowal. I niestety nie ma szans zeby serwer nadazyl z wysylaniem pod dostatkiem WU dla tylu graf. Jest ograniczenie w wysylaniu max. 6 WU/core (czyli 24 WU na czterordzeniowca) i tyle maksymalnie mozesz miec w kolejce. To wystarcza tylko na moment. Serwer pryzynaje po 2-10 WU na raz. I to starcza na jeszcze krotszy moment. Requesty mozesz wykonywac co 1 min. Konczy sie na tym, ze trzy grafy w 45 sek przemiela wszystko co maja, a pozniej czekaja az serwer cos przyzna. Moze przyzna 10 WU, a moze tylko 2...

Podsumowujac, w obecnej sytuacji nie ma to sensu.


Tak zapytałem, bo ja mam i7 i non stop 48 próbek w zapasie (8*6WU - 48)  :)

Ponadto wydaje mi się że można by liczyć po 2 lub 3 próbki na 1 GPU i wtedy liczyły by się dłużej i może by starczyło próbek. No chyba że są jeszcze jakieś inne okoliczności lub przeszkody by to poustawiać dobrze.

Przeciwwskazań jest bardzo dużo

1. Stery ATI są NV zresztą też do liczenia na max 4 GPU są przystosowane, więc w wypadku kart x2 więcej niż 2 fizycznych kart nie uruchomi/ OxyOne coś tam próbował z 12 GPU no ale nawet 6 czy 8 nie chce ruszyć. Z tego co pisał na gg system widzi karty, idzie na nich grać no ale WU to już duże wymagania i sypie sterownik.
2. Przy wielu kartach jak sam zauważyłeś karty zaczynają wymagać po 1+ core to nawet jak prze kompilujesz klient ay dostawać więcej WU to ci zabraknie rdzeni do sterowania tymi kartami (sprawdzone na 8 core zmienione na 16 core to nawet liczenie nie ryszyło)

Na chwile obecną jak chcesz więcej kart no pozostaje tylko taki myk płytka assocka za 235 zł 2 gb ramu za 90 zł do tego Phenom x810 na to 2x 70x2 buda do prądu i na balkon, 3 takie budy i masz dużo tych kart :D

[PBT] Horpah

Cytat: sesef w 03 Lipiec 2009, 21:24
Na chwile obecną jak chcesz więcej kart no pozostaje tylko taki myk płytka assocka za 235 zł 2 gb ramu za 90 zł do tego Phenom x810 na to 2x 70x2 buda do prądu i na balkon, 3 takie budy i masz dużo tych kart :D

to już chyba niezłe odjechanie :)

Niestety mojego liczenia Milki nie przetrwał zasilacz Corsair520HX poszedł do naprawy pewnie na miesiąc mam go z głowy. Szkoda sporo punktów przepadnie. Próbowałem na jego miejsce puścić Chifteca 420DF ale niestety mojego sprzętu on już nie pociągnie.

AiDec

Zasilacz zawsze powinno sie kupowac z naddatkiem. Jesli potrzebujesz 450W, to kupujesz 600-650W. Jesli potrzebujesz 800W, to kupujesz 1200W. Dzieki temu zasilacz pochodzi 10 lat, a nie pol roku.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

[PBT] Horpah

zasilacz był kupowany prawie dwa lata temu a wtedy o milce nikt nie wiedział, i nie maiłem wtedy radka 4850

misiek

Nie chciał bym być natrętny i floodować, ale uruchomiwszy bez problemu optymalki SSE3 dla Milki i SETI, nieco mnie irytuje problem z odpaleniem optymalki dla ATI. Efekt ten się potęguje bo nie należę do lamerów ;) przynajmniej do tej pory mi się tak wydawało :p Czy mogę prosić o małą poradę do pliku app_info? Może można opisać jakoś w jednym miejscu zasady konfiguracji ATI dla Milki i napisać artykuł?

Mój konfig to dwujajowy AMD i HD3870.

Pozdrawiam,

OxyOne

Jezeli chcesz liczyc na 3870 to tylko na sterach 8.12

Widze ze ATI Gruppen rosnie w siłe...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

misiek

To ja wysiadam ;) Ale zastanawiam się nad eksperymentem dołożenia mainstreamowej Nvidii tylko i wyłącznie w celu używania jej do CUDA. No i z ciekawości czy da radę zrobić mariaż zielonych z czerwonymi na jednym kompie :D

Troll81

przy mariażu zielonego z czerwonym wychodzi czarny... stery się wysypują. Przynajmniej do dziś nie słyszałem by się komuś udało. Przeinstaluj sterowniki na 8.12 do swojego ATI i hulaj :D

misiek

Na dzień dzisiejszy sporadycznie zdarza mi się grać, więc nie bardzo chciałbym wymieniać sterowniki na starsze. Często, a co ważne coraz częściej zastanawiam się jednak nad tym czy w ogóle potrzebuję karty graficznej innej niż zintegrowana... cóż, takie rozterki.
Jak będę przechodził z wersji RC systemu Windows 7 na wersję stabilną, to przetestuję kilka możliwości -wtedy nie będę się martwił o stabilność systemu, który i tak idzie "pod nóż".
Dzięki za wszelkie informacje. Pozdrawiam.

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

gigi2000

@OxyOne - wlasnie dzis kupilem sobie 4850 specjalnie pod milke  :P i chcialem podpytac guru jakie stery na dzien dzisiejszy polecasz pod te karte? moze przy okazji napisalbys tez kilka ogolnych porad odnosnie konfiguracji? Wiem ze pewnie wszystko znalazlbym w tym watku ale troche zajmie mi przeczytanie 12 stron a juz nie moge sie doczekac efektow podlaczenia karciochy. Z tego co kumam roznie ustawia sie parametry w zaleznosci od ilosci rdzeni? Mam Q6600... Z gory dzieki

OxyOne

1. system 64bit //chyba Windows XD
2. cat 9.5 //stery
3. przerobione 3 pliki z atical... na amdcal... //opis znany pamietaj zeby wrzucic je do syswow64 i system32
4. optymalki oczywiscie pod GPU!!! chipy od ATI!!! NIE BEDZIE CHODZIŁO NA NVIDIA I NIE POTRAFIE JEJ ZMUSIC DO PRACY!!!
5. karty graficzne z serii 48xx lepiej i wiecej licza wu jak sa połaczone z płyta główna poprzez PCIe
6. nie zapomniec o zasilaniach dodatkowych np PCIe i samych kart //molex
7. pomoge kazdemu lecz w pierwszej kolejnosci odpowiadam na PW liczydłowym z Boinc@Poland


PS. Jak połapiesz to wszytko daj znac...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Dla zainteresowanych zakupem kart ATI


Troll81

rozumiem że rate to wydajność karty w milkyway??

satanetv

Karta w drodze. Jutro powinienem ją mieć.  :attack: na czechów (czy cześków ??)

sesef

Cytat: Troll81 w 09 Lipiec 2009, 21:11
rozumiem że rate to wydajność karty w milkyway??

Nie, jest to teoretyczna wydajność kart w stosunku do 3850

Pigu


sesef

Cytat: Pigu w 09 Lipiec 2009, 22:41
na podstawie flopsów?

Można tak powiedzieć, bo flopsy są wyliczane na podstawie Mhz i ilości core.

Screen pochodzi z forum milky, poniżej podaje również wzór na podstawie którego to policzono (na nie kręconym sprzęcie).

3850 - 668Mhz, 320cores, GDDR3 @ 828Mhz
3870 - 775Mhz, 320cores, GDDR3/4 @ 900/1125Mhz
3850X2 - 668Mhz, 640cores, GDDR3 @ 828Mhz
3870X2 - 775Mhz, 640cores, GDDR3/4 @ 900/1125Mhz

4770 - 750Mhz, 640cores, GDDR5 @ 800 Mhz
4830 - 575Mhz, 640cores, GDDR3/4 @ 900 Mhz
4850 - 625Mhz, 800cores, GDDR3/4 @ 993 Mhz
4870 - 750Mhz, 800cores, GDDR5 @ 900Mhz
4890 - 850-1000Mhz, 800cores, GDDR5 @ 975Mhz
4850X2 - 625Mhz, 1600cores, GDDR3 @ 993Mhz
4870X2 - 750Mhz, 1600cores, GDDR5 @ 900Mhz

Formula = (cores / 320) * (1+((Mhz - 668)/668)

3Rni

ati 4850 + quad + win7 + bm 6.6.36 + gipsel 0.19f

jakie stery zeby ruszla milka?

i czy jakies czary tez potrzebne ?   :P

gigi2000

Ja mam dokladnie identyczna konfiguracje, stery 9.5 (na 9.6 sie wysypywalo). Obliczanie milki zajmuje mi jedno cale jajko, wiec 3 pozostale jajka wykorzystuje w innych projektach przy pomocy klienta halowego. Dodatkowo poprawilem stabilnosc samej karty przez obnizenie taktowania pamieci, przy standardowych raz trafilo mi sie ze po 2 dniach cos sie wysypalo, przy obnizonej chodzi juz tydzien bez restartu.
Aha no i podmianka nazw kilku bibliotek dll, opisane jest w tym watku.

3Rni

#301
czyli 9.6 bee to zaraz biore sie za 9.5 i zobacze co z tego bedzie

thx Gigi
wrzucilem 9.2 i rusza sie

AiDec

@3Rni: Win7, czy Win7 x64? Zakladajac ze W7x64to:

Stery 9.5 Vista x64 (nie uzywac sterow W7 i absolutnie nie uzywac sterow 9.6). Czary sa potrzebne i sa opisane w tym watku (duplikowanie bibliotek sterownikow). Niedlugo wrzuce to tez do pierwszego posta.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

win7 x64

na ta chwile to już nie wiem jakie mam stery hahahha... wcześniej instalowałem chyba wszystkie i miałem taki kocioł ze jak milka ruszyła na GPU i jak odpaliłem jakiś inny soft to następowała blokada sterów i milka przechodziła w tryb CPU... ostatnie sterowniki były 9.2 i dalej się blokowało

więc z panelu ster. dałem odinstaluj catalyste - calość, restart i wszytko teraz działa ale bóg wie na jakich sterach LoL.....


sesef

Cytat: AiDec w 21 Lipiec 2009, 15:28nie uzywac sterow W7 i absolutnie nie uzywac sterow 9.6

Są to te same stery, ba instalator jest ten sam.

3Rni

kurna ale pod górkę z tym w7 i milka  >:(

liczyło, liczyło fajnie i ładnie i nagle wali błędami, po 3-4 sek. error i dupa blada...

no to zgodnie z poradami ww wrzuciłem cat 9.5 i podmieniłem dll wg zaleceń i nic...... zaczyna mnie to wkurzać

macie jakiś pomysł co się stało?

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/results.php?hostid=91174   to ten komp

AiDec

#306
Mozliwe ze to taka seria blednych rycerzy... yyy znaczy blednych jednostek :). Mam dzisiaj to samo. Do dzisiejszego dnia mialem 100% przeliczania, a dzisiaj co ktoras to sie sypie.

A i nie zapomnij zmienic wpisu w app z n4 na n2.

Swoja droga dziwne masz te komunikaty - No supported GPU? Nie wiem o co kaman...



EDIT: Nie, sorki, u Ciebie to nie beda bledne WU. U Ciebie to totalnie jakas kaplica ze sterownikami jest. W tej kwestii to OxyOne by Ci wiecej pomogl - On jest specem od sterow ATi.

Ja od siebie moge jedynie zapytac, czy po zmianie tych DLL`i restartowales kompa? I czy masz zainstalowane Redistributy 2005 od Microshitu? Wklei tutaj swoja app i swoj cc_config. I napisz jaka grafe tam masz.

Redistributable juz laduje na serwer - zaraz Ci udostepnie.



EDIT2:
vcredist_x86.exe - http://www.adrive.com/public/b90c97ea21ce1a2e402b4c350e898c3be7f90a032109f10a6398e141d706fd28.html
vcredist_x64.exe - http://www.adrive.com/public/1c1755d5015d747488d2f2bfd8a8d1af33bd096fc62eea443e76c8dbad96bda3.html
vcredist_x642005sp1 -    http://www.adrive.com/public/bedefbba4ec179f167e6b96ff502abe31b03e2fff4cd42af29b62a829748cdd1.html
vcredist_IA64.exe - http://www.adrive.com/public/0e94672901fb51d4d8245845b0495e813a2bf9154fc2798d2cd8c4b372126a49.html

I zacytuje OxyOne jak mi kiedys pomagal przy podobnych problemach:

Cytatpamietaj
wszystkie frameworki 1,2,3,3.5 oraz 2005

i sterowniki od visty
pamietaj od visty



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

system win7 64bit
karta 4850 i procek q6600
cat 9.5 i Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable 64bit

=============

<app_info>
<app>
<name>milkyway</name>
</app>
<file_info>
  <name>astronomy_0.19_ATI_x64f.exe</name>
  <executable/>
</file_info>
<file_info>
  <name>brook.dll</name>
  <executable/>
</file_info>
<app_version>
  <app_name>milkyway</app_name>
  <version_num>19</version_num>
    <flops>1.0e11</flops>
    <avg_ncpus>1</avg_ncpus>
    <max_ncpus>1</max_ncpus>
    <cmdline>n2 w0.2</cmdline>             zmieniłem z n=4 na n=2
  <file_ref>
   <file_name>astronomy_0.19_ATI_x64f.exe</file_name>
   <main_program/>
  </file_ref>
  <file_ref>
   <file_name>brook.dll</file_name>
  </file_ref>
</app_version>
</app_info>

==============

<cc_config>
<options>
<ncpus>4</ncpus>
</options>
</cc_config>

chyba zmienie OS na Xp bo mam dosc pomalu szukania

AiDec

1. <cmdline>n2 w0.2</cmdline> zmien na <cmdline>n2</cmdline>

2. Zaraz Ci podzruce na PM troche info od OxyOne, z czasow jak mi pomagal.

3. Na Xp nie warto Ci zmieniac. Musialbys zmienic 64-bitowy system na 32-bitowy, a to nie jest dobry ruch (a XPx64 to nie dla Ciebie...).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

<cmdline>n2 w0.2</cmdline>  musze miec n4 bo inaczej liczy mi 2 a tak 4wu

z problemem chyba poradziłem sobie, leje się ze mnie taka duchota u mnie... problem stwarzał CCC albo zdalne logowanie do w7

w xp podczas zdalnego wylogowuje usera lokalnego a w w7 mam wrazenie ze nie a własnie problemy sie zaczely jak zdlanie zaczlem kontrolowac jak idzie milka na nowym

wróciłem do firmy lokalnie odpaliłem, posprztalem i hula

dodałem tez 1 ramkę bo było tylko 1gb i zobaczę jak przeżyje noc stabilnie licząc to mam nadzieje ze po problemosach

podsumowując od dziś 2 radki kulają milke i czas gonić Pigulca  :P /tfu żebym tylko nie zapeszył bo ten w7 i radek będzie mi się po nocach śnił /

Pigu

na 2 baty pigulca lejesz? paskuda :closedeyes: tanio skóry nie oddam  :attack:

AiDec

Twoja grafa (a wlasciwie kazda) nie powinna liczyc wiecej niz 2 WU na raz. Liczac 2 WU na raz przeliczysz je przykladowo w 1 min kazda, a liczac 4 przeliczyc kazda w 2min10sek wiec tracisz na tym. Liczy sie dwie WU na raz zeby dociazyc grafe - wykorzystac GPU na maksa. Ale przeciazenie grafy skutkuje zbyt czestym przelaczaniem sie GPU miedzy zadaniami, a co za tym idzie GPU traci za duzo czasu na przelaczenia i traci na wydajnosci.

Z reszta jak poczytasz readme.txt dolaczone do Milky app for GPU, to masz tam napisane ze n2 jest zalecane dla najszybszych graf (w domysle 4870), a wiecej niz 2 nie jeste zalecane i skutkuje spadkiem wydajnosci nawet na 4870.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

Cytat: AiDec w 24 Lipiec 2009, 01:44
Twoja grafa (a wlasciwie kazda) nie powinna liczyc wiecej niz 2 WU na raz. Liczac 2 WU na raz przeliczysz je przykladowo w 1 min kazda, a liczac 4 przeliczyc kazda w 2min10sek wiec tracisz na tym. Liczy sie dwie WU na raz zeby dociazyc grafe - wykorzystac GPU na maksa. Ale przeciazenie grafy skutkuje zbyt czestym przelaczaniem sie GPU miedzy zadaniami, a co za tym idzie GPU traci za duzo czasu na przelaczenia i traci na wydajnosci.

Z reszta jak poczytasz readme.txt dolaczone do Milky app for GPU, to masz tam napisane ze n2 jest zalecane dla najszybszych graf (w domysle 4870), a wiecej niz 2 nie jeste zalecane i skutkuje spadkiem wydajnosci nawet na 4870.

dla ciekawości sprawdzilem czasy:
system xp 32, grafa 4850 z max. obnizonym taktowaniem pamieci, procek qx9650 bez oc, <avg_ncpus>1</avg_ncpus>

n2 ---- czas przeliczenia 2 wu wynosi 2min 44 sek
n4 ---- czas przeliczenia 4 wu wynosi 5 min 26 sek

różnica prawie żadna a nawet przy n4 zyskuje 2 sek


OxyOne

Cytat: 3Rni w 24 Lipiec 2009, 10:13
Cytat: AiDec w 24 Lipiec 2009, 01:44
Twoja grafa (a wlasciwie kazda) nie powinna liczyc wiecej niz 2 WU na raz. Liczac 2 WU na raz przeliczysz je przykladowo w 1 min kazda, a liczac 4 przeliczyc kazda w 2min10sek wiec tracisz na tym. Liczy sie dwie WU na raz zeby dociazyc grafe - wykorzystac GPU na maksa. Ale przeciazenie grafy skutkuje zbyt czestym przelaczaniem sie GPU miedzy zadaniami, a co za tym idzie GPU traci za duzo czasu na przelaczenia i traci na wydajnosci.

Z reszta jak poczytasz readme.txt dolaczone do Milky app for GPU, to masz tam napisane ze n2 jest zalecane dla najszybszych graf (w domysle 4870), a wiecej niz 2 nie jeste zalecane i skutkuje spadkiem wydajnosci nawet na 4870.

dla ciekawości sprawdzilem czasy:
system xp 32, grafa 4850 z max. obnizonym taktowaniem pamieci, procek qx9650 bez oc, <avg_ncpus>1</avg_ncpus>

n2 ---- czas przeliczenia 2 wu wynosi 2min 44 sek
n4 ---- czas przeliczenia 4 wu wynosi 5 min 26 sek


różnica prawie żadna a nawet przy n4 zyskuje 2 sek



hehe a jak robiłes testy? chcesz byc dokładny? zrób 24h testy albo kilku godzinne wymiarodajne niejednostkowe.
Testy jakie przeprowadzasz sa moim zdaniem niekompletne i mało wiarygodne.
Testy takie juz przeprowadziłem z Sesefem na Herr UL1 gosc tracił i traci nadal ok 23K. Teraz zmienił na n2 ale bedzie mu ciezko odrobic...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

3Rni

ofcoz nie neguje ze macie racje.... tylko dotąd liczyłem n4 a podczas walki z nowa karta, po radach Aidec`a wyszło ze lepiej mieć n2

zrobiłem testy z czystej ciekawości i tylko na kilku próbach i postaram się w tygodniu zrobić testy 24h, bo jak "niewierny Tomasz" muszę to sprawdzić osobiście  :P skoro pierwsze lepsze wyniki sa inne niz u Was

OxyOne



Zrób jak mozesz test zobacz jakie bedziesz miał Usage GPU jak dasz <cmdline>n1 w0.0</cmdline> oraz sprawdz <cmdline></cmdline>

To dane z Twojego kompa. Pogrubiłem specjanie wazne dane, jezeli potrafisz wnioskowac zrozumiesz o co lolo w tym wszystkim.




<core_client_version>6.6.36</core_client_version>
<![CDATA[
<stderr_txt>
Running Milkyway@home ATI GPU application version 0.19f by Gipsel
allowing 2 concurrent WUs per GPU
scaling the wait times with 1
CPU: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU    Q6600  @ 2.40GHz (4 cores/threads) 2.40242 GHz (291ms)

CAL Runtime: 1.4.283
Found 1 CAL device

Device 0: ATI Radeon HD 4800 (RV770) 512 MB local RAM (remote 831 MB cached + 831 MB uncached)
GPU core clock: 625 MHz, memory clock: 1004 MHz
800 shader units organized in 10 SIMDs with 16 VLIW units (5-issue), wavefront size 64 threads
supporting double precision

2 WUs already running on GPU 0
No free GPU! Waiting ... 206.875 seconds.
Starting WU on GPU 0

main integral, 320 iterations
predicted runtime per iteration is 230 ms (33.3333 ms are allowed), dividing each iteration in 7 parts
borders of the domains at 0 232 464 688 920 1144 1376 1600
Calculated about 9.89542e+012 floatingpoint ops on GPU, 1.23583e+008 on FPU. Approximate GPU time 105.094 seconds.

probability calculation (stars)
Calculated about 3.34818e+009 floatingpoint ops on FPU.

WU completed.
CPU time: 1.5625 seconds,  GPU time: 105.094 seconds,  wall clock time: 418.581 seconds,  CPU frequency: 2.40243 GHz


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

Cytat: OxyOne w 24 Lipiec 2009, 19:45
Zrób jak mozesz test zobacz jakie bedziesz miał Usage GPU jak dasz <cmdline>n1 w0.0</cmdline> oraz sprawdz <cmdline></cmdline>

Z moich wielu, wielu testow, przy wielu roznych ustawieniach innych zmiennych (`n`, `f`...) wynika, ze w0.0 znacznie obniza wydajnosc GPU. Przy domyslnym `w` (<cmdline></cmdline>, albo <cmdline>n2</cmdline>) wydajnosc jest znacznie wyzsza.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Cytat: AiDec w 25 Lipiec 2009, 02:21
Cytat: OxyOne w 24 Lipiec 2009, 19:45
Zrób jak mozesz test zobacz jakie bedziesz miał Usage GPU jak dasz <cmdline>n1 w0.0</cmdline> oraz sprawdz <cmdline></cmdline>

Z moich wielu, wielu testow, przy wielu roznych ustawieniach innych zmiennych (`n`, `f`...) wynika, ze w0.0 znacznie obniza wydajnosc GPU. Przy domyslnym `w` (<cmdline></cmdline>, albo <cmdline>n2</cmdline>) wydajnosc jest znacznie wyzsza.

Dobrze...

Tu masz z w0.0 i bez w0.0 jaka róznica?



CPU jest bardziej zaangazowane co za tym idzie (po kilkunastu minutach jak sie wszystko ułozy) doswiadczysz tylko i wyłacznie 99 99 99 99 swojego GPU. Jezeli przeciazysz swoje GPU wejdzie ci w tryb SAVE. Niektórzy tego nie doswiadcza dlaczego? jak masz z ocowany zauwazysz tylko ze spadnie ci UsageGPU na 84 84 84 85 albo w HiSave 45 45 45 45. aby tego uniknac musisz schodzic GPU albo odciazyc GPU (ma tylko liczyc) i czesc zadan przygotowawczych przeniesc na CPU. Jak tego nie zrobisz, po kilku minutach zapoznasz sie z niebieskim blogiem Billa.

Spojrz na nasze hosty mamy takie same GPU, ale jak ty to robisz ze masz srednio 120k dziennie mniej niz ja to nie mam pojecia...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

#318
Cytat: OxyOne w 25 Lipiec 2009, 11:37
Tu masz z w0.0 i bez w0.0 jaka róznica?

U mnie jest prawie ze dokladnie na odwrot. Przy w0.0 mam obciazenie GPU 50-60%, bez tego mam przez wiekszosc czasu 99%.


Cytat: OxyOne w 25 Lipiec 2009, 11:37
Spojrz na nasze hosty mamy takie same GPU, ale jak ty to robisz ze masz srednio 120k dziennie mniej niz ja to nie mam pojecia...

Ty masz maszynke dwuprocesorowa z Xeonami, ja mam tylko jednego quada. Innego wytlumaczenia nie znalazlem.



EDIT: W sumie to przyszlo mi cos do glowy po tych postach. Probowalem juz wszystkich kombinacji softwareowych, ale nie probowalem hardwareowych. Zmienie proca i zobaczymy co to da.


PS. A poza tym, to jest ATI - tutaj nic nigdy nie dziala jak nalezy  XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

<lol> a propos ATI

To ja sie pewnie odezwe po urlopie jak bede montowal Radka w 1 kompie, napewno sie jakies problemy pojawia