Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Zerowe wyniki

Zaczęty przez gaciu, 06 Marzec 2006, 14:11

gaciu

---------- 13:36 06.03.2006 ----------

Zauważyłem dzisiaj, że dostaje mnóstwo zer w "credit granted". W zasadzie dostaje je host z zoptymalizowanym klientem truXoft-a. Na 22 przeliczone próbki jest ich 5. Nie było przy nich żadnych błędów i czas przeliczania był w miarę standardowy. Inne osoby liczące te próbki dostały przynajmniej wyniki niezerowe (choć niewielkie).
Na kompie na którym do tej pory miałem klienta standardowego wsród 12 wyników nie mam ani jednego zerowego.
Ma ktoś podobną sytuację? Nie ważne czy na optymalizowanym czy standardowym kliencie.

Troche z innej beczki jeszcze. Dzierżymy całkiem niezłą 18 pozycję na świecie w Leiden (jako drużyna), a Juras23 ma najwięcej credit-ów w Polsce (66 mniejsce na świecie).

---------- 14:11 ----------

Zbadałem sprawe również na forum Leiden-a. Jest też osoba mająca podobne problemy na wielu hostach i u wielu użytkowników. Jak na razie bak odpowiedzi. Jeżeli macie podobne problemy to dopiszcie sie własnie na forum Leiden-a. Może wtedy ktoś zajmie się problemem.

Mchl

Przypominam, że projekt jest w fazie alfa, więc tego typu błędów należy się spodziewać i jak najbardziej raportować wląsnie na forum projektu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

No staram się jak mogę. Jeden P4 2,4 GHz cały czas liczy LC...co prawda jest to mój host dla "beznetowców" i nie wiem jak długo tak pociągnie....

Co do zerowych wyników to mam chyba jeden...i kilka o ciagłym statusie pending, ale jest ich niewiele. Działam na nieoptymalizowanym kliencie.

gaciu

---------- 00:58 07.03.2006 ----------

Twórca Leiden-a powiedział, że zerowe credit-y są spowodowane różnymi wynikami w zależności od typu procesora przetważającego. Zatem mimo tego, że jednostka widnieje jako "success" to validator, badający poprawność wyniku w stosunku do rezultatów przysłanych przez innych, stwierdza, że wynik jest niepoprawny i daje okrąglutkie 0.  Aby ominąć problem twórca będzie musiał dorzucić nowe klasy procesorów w serwerze BOINC (hr_class). Jak na razie wiem, że problem występuje na pewno w dwujądrowych procach AMD. Serwer rozpoznaje je jako jednoprocesorowe jednostki przez co nie potrafi poprawnie odczytać zwróconego rezultatu. Ja mam podobną sytuację na Pentium III - M. Prwadopodobnie proc ten też nie ma swojej własnej klasy. Dla bardziej wnikliwych polecam przeczytac następujący wątek :

https://fwnc7003.leidenuniv.nl/Classical/forum_thread.php?id=45

---------- 11:56 ----------

Nie będzie na razie rownież statystyk projektu w BOINCStats, gdyż twórca sobie tego nie życzy w obecnym stadium projektu, i Willy ma związane ręce.

Mchl

Kto poszuka ten znajdze... chociaz na razie nie będa wlicznane do sumarycznych statystyk.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

http://www.boincstats.com/stats/user_stats.php?pr=leiden&st=0&to=100&or=&ti=11

Simek

Cytat: "Mchl"Kto poszuka ten znajdze... chociaz na razie nie będa wlicznane do sumarycznych statystyk.
A wielka szkoda ;)

gaciu

---------- 03:21 13.03.2006 ----------

Projekt zaczął rozpoznawać dwuprocesorowe jednostki AMD jako oddzielną klasę. Nie będzie zatem już problemów z zerowymi wynikami dla maszyn z takim CPU.

---------- 17:53 21.03.2006 ----------

Oprócz dwuprocesorowych AMD dodane zostaly dodatkowe klasy procesorów Intela i teraz tylko niewielki procent WU może być niepoprawnie rozpoznany.

PeeN

BOINC przetworzył w sumie 5 jednostek a dostałem 1,83 pkt(ale to za pierwszą bardzo małą jednostkę) a jak patrze w "results" w widoku konta(tam gdzie sie preferencje ustawia itp) to nie widać żadnych wyników(nic zero null poprostu próżnia) miejmy nadzieje ze to naprawią
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

PMG

To jestes peirwsza osobą która nie nalicza nawet rezultatów :P. Bo zdarza sie ze zero naliczy chociaż niby wszystko ok ( odesłane status succes). boli jak to są paczki po 8 punktów ( bardzo duze jak na ten projekt )

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach