Nasza firma w eRepublik

Zaczęty przez Troll81, 28 Sierpień 2009, 14:03

Waldek1989

chyb trzeba by się zrzucić na firmę iron q3 ,żeby nie było deficytu

Gargul

A gdzie jest ta firma? W Polsce? Bo jeśli utrzymamy region high, to wydobycie ironu będzie mało opłacalne. Ceny podbje zboże.

ksysju

Hi

Wydajność w firmach jest zmienna. Jak jeszcze było 10 osób weapon  to było 45 klamek na dzień.  Często ktoś nie pracuje to nie dostaje broni, Czasami ktoś odsyła z powrotem :-).  Nadwyżki broni są sprzedawane na wypłaty i brakujący iron,   jakoś to idzie.

Co do Q3 to jestem za.

Gargul:  nie zrozumiałem twojej wypowiedzi.
ksysju

RAD-Poland

#243
wypowiedź Gargula należy rozumieć tak (przynajminej ja ją tak zrozumiałem)

jeśli utrzymamy region high grain (czyt Berlin) to płace w sektorze land podskoczą i wydobycie iron będzie całkowicie nieopłacalne

niestety już tak się stało w iron Q4 wychodzi się na zero (ostatnie 2 dni), z niższym Qx to strata
podobnie w wood tutaj Q4 wychodziło blisko zera obecnie strata (jakieś 0,25 golda/dziennie)

jak już to inwestować w regionie high, ale jeśli nie chcemy opuszczać kraju można postawić iron Q3 (50 gold to znowu nie tak dużo)
jest szansa że jeśli dużo graczy pozostanie z BB to płace nieco spadną i przy stosowaniu patriotyzmu gospodarczego będziemy wychodzić na zero, oczywiście pozostanie w kraju, wspomaga inne sektory naszej gospodarki (zbyt na chleb i broń) oraz zwiększa obronność ePolski

EDIT: jak ktoś chętny do wyjazdu do ePeru i chce pracować na zasadach firm organizacji wojskowych to ja nie widzę problemu, to co wyprodukuje pracownik minus uzgodniona płaca minimalna na chleb zostałoby przekazane naszej firmie zbrojeniowej, na razie jest tam firma Q3 na pewno będzie Q4 nad Q5 się jeszcze zastanowię, (szczegóły do uzgodnienia po 27.12)
obecnie bywają tam miejsca pracy na normalnych zasadach, spora rotacja pracowników IRON Peru - eR & BP

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Waldek1989

To zróbmy zrzutkę na iron q3. Przecież musimy się rozwijać. Później przyjdzie pora na wepon q2

TJM

Upgrade do q3 to nie tak łatwo chyba, bo z tego co pamiętam kosztuje to 50g %) Mnie na chwilę obecną nie stać na żadne składki, cały gold inwestowałem tu i tam - zanim się zwróci minie trochę czasu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ksysju

Hi

Można by "oszczędzić" w firmie.  Jak by tak dawać po jednej broni to 20 zostaje na sprzedaż +/-  20x4=80zł = 2g.
Około miesiąca  i mamy na upgrade.
ksysju

TJM

Tylko sam iron q3 nam niewiele da, natomiast weapon q2 chyba będzie miał za małą produktywność, żeby trzepać po 2 giwery dziennie, a 1x q2 to gorsza opcja od 2x q1 niestety.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ksysju

Hi

Ja patrze pod tym względem, że przy Q3 przestanie nam brakować materiału i będzie można zacząć wysyłać po 3 bronie.
ksysju

TJM

#249
Skoro tak sprawa wygląda, to wypadałoby upgrejdnąć. Po ile skupujecie iron z rynku ? Jakby co mogę zaoferować swoją nadprodukcję do czasu rozwiązania problemu, po kosztach produkcji - jest to około 1,03/q3, czasami trochę mniej.
EDIT: zależy jeszcze jakie są braki, bo u mnie jeśli danego dnia pracują wszyscy, też zbyt wiele nie zostaje.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Waldek1989

Ja mam na stanie aktualnie 0,6 golda i 40 PLN -więc troche bieda. Ale mogę to przesłać jako składkę na iron q3.

ksysju

HI

Iron jest dokupywany tak co 2-3  dzień. Biorę tam gdzie najtaniej z PL/Spain/Rus/Peru.


ksysju

Aegis Maelstrom

Hej, co do firm:

Iron w Q3 to dla mnie dobry pomysł. Np. PX może spokojnie pracować w q3 z well 100 - a z drugiej strony i tak nie walczy więcej niż 5 razy dziennie (raczej nie opłaca się mu inwestować w najlepsze chleby i gifty, a częsta praca i walka z well znacznie poniżej 100 to dla mnie strata dla drużyny. Ewentualnie można się przenieść z wydobyciem do sojuszniczego kraju, byle można było stamtąd walczyć...

Weapon w Q2 - ze względu na o połowę mniejszą produkcję klamek to nie ma dla mnie sensu - chyba, żeby dogadać się z kimś np. na wymianę 1 klamka q2 = 2 klamki q1. Wówczas produkcja byłaby ta sama, tylko (dobrze rozumuję?) zużycie surowca o połowę mniejsze.
Niestety, niska sensowność upgrade'u firm w manu jest sporą wada tej gry.

Co do gold na inwestycję - najprędzej zdobędę jakiś za medal za naście dni - chyba, żebym jeszcze odłożył zakup domku q5 (mam w naszym orgu 25 gold na przechowaniu). Zaoszczędzenie na broniach - dla mnie jest O.K. Sam nawet chciałem przejść na tryb - mniej broni - za to gold do ręki, aby móc raz na jakiś czas opłacić Napoleony. Im szybciej przyrośnie siła, tym większy pożytek wojskowy ze mnie.

Od wprowadzenia płatnych treningów zależy mi na złocie (wcześniej mnie ono wiele nie obchodziło). Długoterminowo ta inwestycje się opłaca - w tej chwili dla mnie po jakichś czterech miesiącach codziennych walk.

ksysju

Hi

Jeśli chodzi o upgrade iron to się chyba większość jest za  ;D.

Na dziś na upgrade jest 5G  :) + z 5 gold  "wycisnę: na tydzień z firm. Najwyżej raz czy dwa puszczę po jednej broni.

Czy ktoś mający możliwość zatrudniał osobę Jogur ? http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/2347628
Bo za 3zł ja ofert nie wystawiałem w WEAPON.
ksysju

TJM

Hm ale upgrade do Q3 to 50g, więc przy brakujących 40 raczej nie 'raz czy dwa' będzie trzeba skroić po pukawce, tylko 350 pukawek sprzedać licząc cenę około 4,5zł.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ksysju

Hi

Hmm, miałem na myśli raz czy dwa na tydzień.  :-)
ksysju

Gargul

Mały offtop. Jakiś czas temu pojawiłsię art, którego autor testował Napoleona na wzorach matematycznych. Nie sprawdzałem jego obliczeń  XD. Wg. tego co przedstawił, Napoleon opłaca sie tylko osobom z niskim levelem (czyli niską siłą) i to w perspektywie paru miesięcy. Całą reszta więcej zyska, inwestując w lepszą broń. Zyska, znaczy zada sumarycznie więcej obrażeń. Taka ciekawostka.

Aegis Maelstrom

Co do firmy weapon - ja podbiłem cenę jednej z ofert.

Zwyczajnie z powodu strat na produktywności z tego tytułu, że było nas 8 a nie 9. Np. gdyby było nas 10, robiłbym ponad 5,5 klamki dziennie. Przy 9 robię 5,16 klamki dziennie. Przy 8 robiłem tylko 4,85. Pomnożyć to przez liczbę pracowników i rachunek jest prosty - trzeba prędko dobić do 10 - a stawki płacowe na rynku poszły w górę (podejrzewam inflację powodowaną brakiem gold i popytem wojennym).

Zatrudniony pracownik zrobił prawie 2 klamki, plus wzrost naszej produktywności - IMHO się opłacało. Trzeba jeszcze dobić do 10.

Co do orga - przelałem sobie 5g, zostaje tam moje 20g. Jeśli będzie trzeba, to je pożyczę (potem naprawdę będę potrzebował tego domku), bo teraz walczę z well 99, 89... a nie 100, 90... i muszę trzymać niski well.

Co do Napka - pacnąłem się w głowę i widzę, że czas zwrotu dla mnie jest dłuższy niż 4 miechy. Na razie chyba jednak opłaca mi się szybciej zdobyć generała - ale po tym warto będzie trochę poinwestować w siłę.

Tymczasem bierzmy się za upgrade'y, bo na wolnym rynku nawet w ePolsce widzę znacznie lepsze oferty niż w naszej firmie... :shame:

ksysju

Hi

Oki,  już mamy po 10 osób w firmach.  Aczkolwiek ktoś tam z "naszych" po świętach nie powrócił.
Jeszcze tylko wytłumaczyć młodym co by pracowali z wellness 90+ a nie 30 i lecimy z produkcją  :)

ksysju

Aegis Maelstrom

Fajnie. :)

Przepraszam za samowolkę, ale widząc dłużej tę liczebność 8, brak perspektyw na powrót drużynowych i wysokie pensje na rynku nie mogłem nie zareagować.  :shame:

Co do firmy - Panowie - damy radę zrobić ten upgrade albo się przenieść?  :attack:

A ogółem co do erepowej gospodarki... jak bym nie liczył, to produktywność jednostki jest naprawdę słaba. Gra pół roku zapewnia w rozwiniętej gospodarce z regionami high i firmami q3 produktywność na codzienny chleb, 4 klamki Q1 i niskie podatki. Bez dostępu do wysokowydajnych regionów jest gorzej. Tymczasem sporo ePolaków ma jakoś na tankowanie, a przynajmniej wysokowydajne bronie, gifty i inne zabawki.

Prawda, że oni siedzą tu dłużej, niemniej fakt jest faktem, tak było już w sierpniu. Oznacza to, że redystrybucja dóbr wiedzie od biednych do garści bogatych - czy to przez podatki, czy to przez multum firm, MM, czy po prostu przez farmy multi...

Mam mocne podejrzenie, że wyzyskiwane multikonta są nie tylko poważnym źródłem erepowego złota, ale i dóbr produkowanych. Inaczej nie byłoby fajerwerków pod postacią n bitew codziennie i codziennego walenia dobrą bronią. A gra byłaby... nudna (choć może to zmusiłoby adminów to rozbudowy modułu gospodarczego).

ksysju

Hi

Upgrade to robimy.  Na razie jest 8 gold. Liczyłem 5g z firm na tydzień, ale może to troszkę to zwiększymy :-).

Co do przenosin do jakiegoś lepszego rejonu to ja właśnie dojrzałem i jestem za.   
ksysju

TJM

Ja się właśnie pozbywam firmy Iron Q3 - PL, Silesia, bo przez dodatkowe regiony high stała się ona całkowicie nieopłacalna przy 'standardowym' użytkowaniu. Dopłacać ciągle do interesu nie mam zamiaru, dalszy 'patriotyzm gospodarczy' lata mi i powiewa bo wychodzę na tym jak Zabłocki na mydle, więc wybijam z produkcją z PL. Zjawię się z ofertami na markecie ponownie jak będzie mnie stać na licencję %)
Teoretycznie mógłbym firmę opylić dla B@P po jakiejś promocyjnej cenie i przy tym rozłożyć płatność w czasie, tak więc na spokojnie można by nawet i jutro zrobić przesiadkę, a starą firmę Q2 opchnąć na spokojnie (o ile jeszcze da się sprzedać).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Machloj

Votujcie dobrzy ludzie: http://www.erepublik.com/en/article/-vote-high-iron-dla-polski-przy-czmy-eperu--1137896/1/20

może nasz problem się rozwiąże jak zdobędziemy high iron w ePeru :)

Mchl

Wyjeżdzam w obszary nieregularnego dostępu do internetu, więc mogę przez najbliższe tygodnie pracować nieregularnie albo wcale. Jeśli przeszkadzałoby to w firmie można mnie wykopać, nie obrażę się :)

P.S. W związku z powyższym, proszę mi też nie podsyłać do odwołania klamek. Zresztą może nie być na nie miejsca, bo zaraz uderzam do piekarni :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

ksysju

Hi

A nie lepiej dla wszystkich, jak byś komuś udostępnił konto co by dwuklik zrobił ?

ksysju

Mchl

I żeby nas obu zbanowali? Po co ryzykować. PO za tym tak naprawde nie wiem jak będzie z tym netem. Może nie będzie aż tak źle. Chlba kupiłem na razie na 5 dni.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

ksysju

Hi

Nie no , zasady higieny erepa to ja znam  ;D
Ale ok. 
Sam pamiętam jak w listopadzie miałem tydzień szkolenia nad jakimś zalewem i gprs działał najlepiej na balkonie. trochę dziwnie wyglądałem jak wieczorem świeciłem laptopem na zewnątrz.

ksysju

Aegis Maelstrom

Hej, czemu nasza firma weapon ma 11 pracowników? O ile dobrze liczę, posiadając jednego początkującego więcej, nasza firma będzie miała całościowo nawet mniejszą produktywność, a za to wyda na klamki więcej. :/

Proponuję odstrzelić najgorzej rokującego pracownika. :>

ksysju

Hi

Tak sytuacja nie trwa zwykle więcej jak pół dnia.
Jak kogoś zwalniam to wolę najpierw zatrudnić.
ksysju

TJM

Przy 11 pracownikach to pół biedy, wychodzi się praktycznie tak samo jak na 10-ciu, o ile wszyscy mają podobny skill.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Aegis Maelstrom

TJM - no i właśnie problem jest taki, że nie wszyscy mają te same umiejętności. :) Jak masz skillowców 6+ (np. mnie) i gościa ze skillem 2,5 czy 2,2... sam rozumiesz. :>

ksysju

Witam

Dzięki kilku osobą boincatpoland ma na koncie 50 Gold.

TJM jak sprawa aktualna to może dziś ?.   Coś tam nam jeszcze pożyczysz by to przez giełdę puścić ?
ksysju

TJM

Ja mogę się tej firmy pozbyć w każdej chwili, kwestia wysłania maili do pracowników, żeby wyjaśnić im czemu wylądują na bruku %)
Będę online praktycznie do bardzo późnego wieczora, z mniejszymi lub większymi przerwami - najlepiej byłoby mnie znaleźć na ten czas na ircu i skoordynować działania (siedzę tam cały czas).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

A co się teraz opłaca w PL?? Warto jakąś firmę zakładać??

TJM

Opłaca się przebimbywać golda i zarobione PLNy w Napoleona, bo to nie przepadnie.
U mnie wyglądało to tak, że po zainwestowaniu grubego golda w firmy (razem koło 200 poszło) przez kilka miesięcy nawet część z tego się nie zwróciła.
Rezygnując całkowicie z zarobku na żelaziwie, dzięki czemu kupowałem od siebie po kosztach produkcji (praktycznie równych najniższym światowym cenom) miałem zarobki w firmie weapon na poziomie 10-15zł dziennie max i to jeszcze o ile akurat cena broni była dość wysoka. Przy takim zarobku lepiej pracować u kogoś innego i zarabiać te 10-15 PLN dwoma kliknięciami (my company -> work) niż zaglądaniem do firmy.
Jednak po ostatnich szaleństwach typu przejęcie regionów high grain (to przeszło po tygodniu) i teraz high wood, koszty produkcji żelaza skoczyły tak wysoko, że zależnie od ceny giwer dzienny 'zysk' z obu firm miałem na poziomie -0,5 ~ -1,5g.

Myślę, że na pewno jest jakiś zysk na firmach najwyższego poziomu - w przypadku surowców to one dyktują ceny. Pytanie tylko skąd naruchać 10 + 20 + 50 + 100 +200 = 480g na uruchomienie takiej firmy, bo droga przez kolejne levele i zbieranie raczej się nie sprawdza.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Voice1980

#275
Hej. Jakiś wolny slot się jeszcze znajdzie w tej nowej firmie? Jestem lekko do tyłu z tematem  %)

Dobra wskoczyłem nie ma tematu.

TJM

Jadę już na nowej firmie Iron, tym razem siedzę w Grecji. Funduszy starczyło na Q3 + licencję na Polskę. Miałem być przemytnikiem, ale jak sobie wszystko przekalkulowałem doszedłem do wniosku, że mogę odżałować te parę groszy i płacić legalnie podatki. Zwłaszcza, że mam sporą nadwyżkę Irona i śmiało mogę ją sprzedawać na markecie, co obniża mi cenę na ten który idzie dla mnie  ;D
Teraz tylko uzbierać z 500g żeby obie firmy mlasnąć na Q5 a następnie można będzie zacząć tańczyć z Napoleonem  :attack:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Aegis Maelstrom

Ha, teraz kiedy zaplecze naszego kombinatu wrzuciło trzeci bieg (choć wciąż pod górkę, bo w ePolsce  %) ), możemy zaczniemy zwierać szyki jako grupa bojowa.

Może warto zrobić jakąś inwentaryzację naszego stanu drużynowego (kto jeszcze gra, jak stoją postaci itp.)?

P.S. Ksysju: PX czasowo musi stołować się na mieście, ale nie przestaje trenować i przeprasza mówiąc, że coś go zajęło i przelew puści jutro.

Cinnek

Zwalnia się slot w manu, dzięki za wspolna gre wbijam do WP.

Powodzenia :)



Bober

No to witam w szeregach WP  :parrrty: