Boinc Manager 6.6.20

Zaczęty przez KrzychuP, 24 Kwiecień 2009, 13:59

KrzychuP

Zainstalowałem u siebie na jednym kompie najnowszą (zalecaną) wersję managera w wersji 6.6.20.

Nie podoba mi się szacowanie ilości zadań do pobrania. Mimo ustawionego bufora na 10 dni, pobiera mi około 1/4 tego co wcześniej (jechałem na 6.5.0).

Ktoś już ma tą wersję?
Czy pobieranie wygląda tak samo?
Jakieś inne wrażenia?

A jeszcze jedno się zmieniło. O ile dobrze zaobserwowałem, to pokazuje czas aktualnego przeliczania wg zegara systemowego (tzn. różnica między godziną rozpoczęcia a bieżącą) a nie jak do tej pory wg czasu procesora zużytego na tą próbkę.

Inne zmiany do tej pory mi się nie objawiły.

buri

Hmm ciekawe rzeczy prawisz... właśnie tak troche myślałem dlaczego nie złapał mi 40 próbek jak zwykle z ralpha tylko połowe (zawsze łapie mi maksa lub przynajmnie wyświetla, że nie ma więcej dostępnych) :wth:
Może coś nie tak ma ta wersja. Widok się zmienił nie ma jednej opcji ...
Coś mu się też pierniczy, że np. ramu za mało .. kurde 2GB a nie używa więcej niż 500MB a mu mało ...

Tak patrze to chyba wróce do starszej wersji.

OxyOne

Dobrze sie testerzy znalezli mozna zawsze wyciagnac wnioski...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

KrzychuP

Dwóch testerów, to raczej kiepski przekrój.
Może znajdzie się jeszcze kto chętny?
Możliwe, że minusy przesłoniły mi plusy  ;)  i nie zdążyłem ich dostrzec...  ::)

Cytat: buri w 24 Kwiecień 2009, 15:55
Widok się zmienił nie ma jednej opcji ...
Jakiej ?? Bom nie zauważył (tak byłem zajęty walką o dopchanie buforka na weekend)  ;)

Cytat: buri w 24 Kwiecień 2009, 15:55
Tak patrze to chyba wróce do starszej wersji.
A ja żem to już uczynił, bo nie mogłem pozwolić, żeby się komp nudził przez pół weekendu.

AiDec

#4
Cytat: buri w 24 Kwiecień 2009, 15:55
Może coś nie tak ma ta wersja.

Wszystkie 6.6.x maja cos nie tak. Generalnie to jest tak ze stworzyli 6.6.x zeby mozna bylo odpowiednio zarzadzac CPU i GPU. BM mial w zamierzeniu obslugiwac CPU jako jeden i zupelnie osobny watek, a GPU jako osobny. Dzieki temu chcieli uniknac sytuacji (jaka miala miejsce czesto w niektorych wersjach 6.5.x>0), ze jesli CPU bylo zapchane WU, to BM nie pobieral zadan dla GPU mimo ze GPU stalo idle. W 6.6.x BM mial osobno zarzadzac i żądać zadan dla CPU, a osobno dla GPU. Ale jak do tej pory wszystko maja pogmatwane. Tak tylko dodam ze chlopaki z GPUGrida (ktorym najbardziej zalezy na poprawnie dzialajacej wersji 6.6.x) jak do tej pory nie zaakceptowali zadnej wersji 6.6.x. Mialo byc wspaniale, wiele drobnych zmian, mozliwosc uspienia przetwarzania na GPU jak odpalasz gry, bezproblemowa obsluga kilku roznych typow graf na jednym kompie, na razie nic nie dziala jak nalezy ;).

Z drobnych przykladow w ostatnim czasie: `(...)I have a GTX280 and a 8800GT in one system and can confirm this behavior. The 8800GT will not work under BOINC 6.6.24(...)`

Nie pakujcie sie w 6.6.x. Naprawde nie warto. Jak bedzie warto to dam Wam znac :). Do dzisiaj w naszym dziale GPUGrid zalecam 6.5.0.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

#5
Ja cisnę cały czas na najnowszych dostępnych betach, problemów większych nie ma, ale czasami pojawiają się dziwne bugi. Z kolumną elapsed time też związany jest jeden, po połączeniu do zdalnego core clienta starszego niż 6.6.20 nie pokazuje tam nic, kolumna jest pusta. Zakładałem dwa razy już na to ticketa i odpisali mi, że bug poprawiony, a tu od wersji 6.6.19 do 6.6.24 nic się nie zmieniło %)
Problemy z ilością ściąganych zadań prawdopodobnie wynikają z poprawek, jakie wprowadzili - we wszystkich wcześniejszych wersjach (chyba od 5.10 o ile pamiętam z listy mailingowej) długi projektów były źle liczone, teraz niby od paru wersji ciągle są jakieś związane z tym zmiany.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.