BAM - lista komputerów

Zaczęty przez KrzychuP, 01 Grudzień 2006, 12:20

KrzychuP

Mam pytanie do użytkowników BAM na BoincStats.
Po wejściu w menu na Listę komputerów nie wyświetla mi żadnego. Dodaje się je jakoś ręcznie, czy też powinien automatycznie wykrywać?
Podłączyłem niedawno nowego hosta (szwagierki) i chciałbym zdalnie zmienić/sprawdzić kilka ustawień w BOINCu. A z racji takiej, że mieszka w innym mieście :)
Da się to wogóle zrobić za pomocą BAM? A jeśli nie to jak to można w inny sposób zrobić?

Mchl

A podłączyłeś hosta do BAM?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

---------- 12:29 01.12.2006 ----------

A jak?

---------- 12:32 ----------

już znalazłem na BoincStats.
Tamten nie podłączyłem do BAM, niestety.

Mchl

Może szwagierka sobie poradzi... A jak nie to przy następnych odwiedzinach trzeba pamiętać.

Tyle że do projektów podłączonych "ręcznie" BAM nie będzie miał dostępu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Tzn. że jak wcześniej bezpośrednio z managera podłączyłem już projekt, to nie będę go mógł przez BAM kontrolować.
A jakbym chciał móc ;) to trzeba odłączyć projekt i przyłączyć ponownie przez BAM?

AL

Chodzi chyba o takie projekty których BAM jeszcze nie obsługuje (bo są nowe np. ABC@home).

Mchl

Jeżeli podłączyłeś kompyter "ręcznie" do jakiegoś projektu, to nie będziesz mógł go odłączyć przy pomocy BAM. Diała też w drugą stronę. Projektu przyłączonego przez BAM, nie da się odłączyć ręcznie. Zatem najlepiej by było rzeczywiście po podłączeniu komputera do BAM, podłączyć ponownie wszystkie projekty (przez BAM oczywiście).

No i nowych projektów BAM oczywiście też nie obsłuży. Głównie chodzi o to, że projekt musi udostępnić pewne funkcje. Póki ich nie udostępnia, nie może być zBAMowany :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"Jeżeli podłączyłeś kompyter "ręcznie" do jakiegoś projektu, to nie będziesz mógł go odłączyć przy pomocy BAM. Diała też w drugą stronę. Projektu przyłączonego przez BAM, nie da się odłączyć ręcznie. Zatem najlepiej by było rzeczywiście po podłączeniu komputera do BAM, podłączyć ponownie wszystkie projekty (przez BAM oczywiście).

No i nowych projektów BAM oczywiście też nie obsłuży. Głównie chodzi o to, że projekt musi udostępnić pewne funkcje. Póki ich nie udostępnia, nie może być zBAMowany :)


hmmm mysle ze tu robisz niewlasciwe uogolnienie! oczywiscie mozesz podlaczyc projekt bez udzialu BAMu, tylko musisz uwazac, zeby zaznaczyc przylaczenie tego projektu do hosta w bamie, bo inaczej go spowrotem odlaczy (to rozwiazanie zagadki, dlaczego niektorym znikaja nowopodlaczone projekty) tak samo, odlaczyc projekt rowniez sie da, tylko, ze jesli nie odlaczysz go tez w bamie, to przy najblizszym kontakcie z nim, projekt spowrotem sie podlaczy!

Mchl

Hmm... Może i tak... Kiedyś to inaczej działało wydaje mi się.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Od kilku dni moje hosty nie potrafią się skomunikować z BAM. Ma ktoś również ten problem?

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

u mnie przed weekendem wszystko działało dobrze, a teraz nie miałem jeszcze okazji sprawdzić

Borsook

ten sam problem  :(  do piatku wszystko bylo ok

AL

Już wszystko powinno działać! Był mały problem, ale już go rozwiązali. Więcej info tu.

KrzychuP

Zgadza się! Wczoraj próbowałem dołączyć projekt przez BAM, ale miał problemy z połączeniem.
Dziś po uruchomieniu kompa wszystko poszło dobrze.

PBT_vergere

zdradźcie mi słodką tajemnice czy w sieci w której mam kompa(radiówka) po drodze 4 firewale z otwartymi  3 portami (słownie trzema) jest szansa na BAMA. Admin baran(Irlandczyk) stwierdził że nam Polakom więcej nie potrzeba to będziemy ściągali soft (a on się boi Gardy (ichnia Policja) a na złośc jemu i tak tuneluję i co chce to ściągam) W biurze adminem jestem ja wiec nawet laptop szefa chodzi z boincem  :P ale czasami przydałoby się pozmieniać prefsy a w sobotę i niedziele office closed. Wiec BAM ma sens czy nie ?
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

Bober

Mnie się wydaje, że jeśli BOINC komunikuje się z netem, to połączy się i z BAMem. A BAM to spora wygoda jak ma się więcej hostów...albo dużo projektów :P

AL

Próbować zawsze warto - ale aż takich doświadczeń nie mam aby stwierdzić czy to będzie działało.

PBT_vergere

coz mam mieszane uczucia, podpiecie do BAM-u zero problemow,mam na liscie zasobow wszystko co byc powinno, uzylem synchronizacji klienta z Bam i zero problemow, po wyjsciu z biura bylo wszystko ustawione jak nalez, przylazlem rano do pracy a tu kicha, wszystkie projekty podzielily sie zasobami po rowno.
Sprawdzilem logi komunikacji  w kliencie a tu napisane ze jest wszystko ok.
Wszedlem na Bam-a a tu ustawienia sa takie jak ustawilem wczoraj.
konkluzja
1 ustawienia w Bam ok
2. komunikacjaz BAM ok
3 ustawienia w kliencie KUPA

Sugestie?
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.