Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Współpraca pomiędzy Boinc@Poland i Folding@home - Team 276 - Poland

Zaczęty przez Tobas, 05 Luty 2011, 19:19

Tobas

Wszystko rozumiem jeżeli chodzi o "zwijanie",
natomiast fajnie by było jakbyście wpadali po ścigać się wspólnie -
mielibyśmy większą frajdę --> na podium ;-).
Dla mnie też najważniejsza jest idea i w związku z tym liczę beznadziejnie wspierany i punktowany WCG.

mimeq

Moge wam ewentualnie uzyczac mocy 5970 do Foldinga od czasu do czasu (szkoda tylko ze pkt zawsze zostaja juz w teamie w ktorym sie bylo, a juz jestem obecnie w drugim :P) tylko ostatnio cos nie bardzo udaje mi sie odpalic F@H na tej grafie a jak juz chodzi to mam wrazenie ze tylko 1GPU. Jakies sugestie ?  :)


andy101fah

Klient Stanforda do gpu jest trochę zakręcony. kolega filu napisał uproszczoną instrukcję. Pozwolę sobie zacytować.

przy systrayu jest trochę zabawy, po pierwsze trzeba wejść w katalog, np C:\Users\[username]\AppData\Roaming\ zrób kopię Folding@Home-gpu dodaj do nazwy, np 2 (Folding@Home-gpu2)
usuń folder work i plik queue.dat
przejdź do katalogu C:\Program Files\Folding@Home\ i utwórz dwa skróty do Folding@Home-gpu, np nazwij je gpu1 i gpu2, następnie w polu Element docelowy w gpu1 na końcu wpisujesz -gpu 0
"C:\Program Files\Folding@home\Folding@home-gpu\Folding@home.exe" -gpu 0 -forcegpu ati_r700
w skróce gpu2
"C:\Program Files\Folding@home\Folding@home-gpu\Folding@home.exe" -gpu 1 -forcegpu ati_r700
a w polu "rozpocznij w" skrótu gpu2 "C:\Users\[username]\AppData\Roaming\Folding@Home-gpu2"
No i tyle zabawy z trayem
Folder AppDatat jest folderem ukrytym, należy w opcjach folderów włączyć pokaż ukryte pliki i katalogi.
Lepiej używać konsol, mniej problemów z konfiguracją.

lolek

@mimeq nie warto, nawet 8800gt będzie w foldingu wydajniejsze  :(

mimeq

Cytat: lolek w 05 Luty 2011, 20:32
@mimeq nie warto, nawet 8800gt będzie w foldingu wydajniejsze  :(

Mam 8800GTS  XP


Filu

Cytat: lolek w 05 Luty 2011, 20:32
@mimeq nie warto, nawet 8800gt będzie w foldingu wydajniejsze  :(
Potwierdzam, szkoda prądu. Z tym 8800gt, to przesada, można tak ustawić, że będzie wydajna jak GTX275@720, ale to i tak kiepściuchno
Tutaj możesz poczytać coś więcej o ustawieniach ATI http://www.forum.zwijaj.pl/viewtopic.php?f=3&t=616&p=6491#p6491

Mam nadzieję, że mod mnie nie zbanuje, w każdym razie poważnie rozważam udział w następnym wyścigu WCG w Waszym Teamie. A trochę tych zabawek mam ;D

Gaius_Germanicus

Ja też, nie widzę problemu aby wspomóc POLSKI zespół Boincowy w kolejnym wysciugu /zgodnym z przyjętą przez nas tematyką projektów/
Moze wreszcie Pepikom strzepalibyście tyłek  XD
No ale trzeba by też jakoś zadbać o lokalny interes F@howego zespołu ;) więc np. można by wystawić do wyścigu usera w klubie Boinc@Poland 
ale o nazwie odwołującej się do naszego Teamu :)

Filu

Czy nie będziecie mieli nic przeciwko takiej nazwie użytkownika "FH 276 Poland" w Waszym Teamie jeśli pojawi sie podczas następnego wyścigu?

AXm77

Cytat: Filu w 06 Luty 2011, 00:33
Czy nie będziecie mieli nic przeciwko takiej nazwie użytkownika "FH 276 Poland" w Waszym Teamie jeśli pojawi sie podczas następnego wyścigu?


Panowie, żartujecie sobie?! Oczywiste że nie będzie z tym żadnego problemu! Jestem pod wrażeniem !!!  :respect:  :respect:

apohawk

No good deed goes unpunished.

lolek


S6X

Cytat: Troll81 w 05 Luty 2011, 19:18
GPUGrid jest jawnie sponsorowane przez NV więc jasnym jest że do własnego gniazda srać nie będą :(

Wydaje mi się że Nvidia nie ma już nic wspólnego z gpugrid, jeden z adminów mówił że ich totalnie olali i nawet kart do testowania im nie przesyłają
i muszą prosić użytkowników o sponsorowanie.

Ufol

Mocno odbiegliśmy od tematu niniejszego wątku. W związku z tym proponuję utworzyć nowy, którego treścią będzie współpraca boinc@Poland i Www.zwijaj.pl. Co wy na to? Co do liczenia na kartach graficznych, to również mamy dział forum poświęcony temu zagadnieniu. Wracając do sedna sprawy, tj. odbywającego się wyścigu, to niezmiernie się cieszę, iż na forum uaktywniają się liczydłowi, którzy dotychczas często głosu nie zabierali. Oby tak dalej!

Troll81

ano. my moglibyśmy liczyć F@H pod ich banderą :D a oni projekty BOINC pod naszą :D

Ufol

Dyskusja na ten temat już się rozpoczęła. Utworzyłem ten wątek, aby uniknąć haosu w temacie:
[2011-02-03 2011-02-09] World Community Grid - Year of the Rabbit Sprint
http://www.boincatpoland.org/smf/wyscigi-teamow/(2011-02-03-2011-02-09)-world-community-grid-year-of-the-rabbit-sprint/

Jest on bowiem poświęcony wyścigowi. Poza tym idea współpracy w polskim świecie boinc, to rzecz arcyważna i ze wszechmiar słuszna. Porozumienie Boinc@Poland i Folding@home - Team 276 - Poland


www.zwijaj.pl
mogłoby stać się przykładem na pokonywanie przeszkód we współdziałaniu pomiędzy polskimi ekipami.
Jeżeli załoga nie ma nic przeciwko temu, to proszę moderatorów o przeniesienie postów z wątku poświęconemu wyścigowi. Mieszanie tematów nie służy naszemu forum, wręcz przeciwnie, przyczynia się ono do powstawania negatywnych opinii o naszej ekipie.

kret

zacna idea..trzeba się wspomagać skoro cel jest w sumie ten sam :)

Tomasz R. Gwiazda

jakkolwiek w F@H nie uczestnicze to jestem jak najbardziej za oficjalna wspolpraca

Proponuje list intencyjny :) i moze jakies ramy wspolpracy
a ustalenia dac w newsie na nasza i ich strone

PS: moze nawet sam policze na rzecz tego zespolu

mimeq

Utworzylem konto BoincPoland w zespole 276 juz wczoraj  ;D wszystkim chetnym podam passkey i mozna liczyc na 1 konto   :parrrty:


Tomasz R. Gwiazda

mimeq: moze spokojnie nie szarzujmy :) ustalmy wszystko oficjalnie

a potem tez sie przyda procedurka co i jak podlaczyc, jak liczyc etc
jak jest ze statsami, gdzie i co mozna podgladac analogicznie jak w Boinc (tak aby zieloni mogli sie odnalezc)

andy101fah

Dziękujemy za taki zaszczyt od największych polskich teamów. Statystyki teamu Poland można zobaczyć tutaj.


http://kakaostats.com/t.php?t=276
http://folding.extremeoverclocking.com/team_summary.php?s=&t=276

dla początkujących tutaj są klienty dla folding@home

oficjalne o podstawowej wydajności.
http://folding.stanford.edu/English/Download
i to co najbardziej lubimy wersje TURBO dla zawodowców.
http://folding.stanford.edu/English/DownloadWinOther

Szopler

Byłem w Boinc@Poland w folding, ale skoro wyznajemy zasadę że podłączamy się do największego to zmieniłem wpis w kliencie na odpowiedni i już liczę dla 276 ;) oczywiście GPU only
przydał by się tylko jakiś fajny podgląd postępu liczenia np jako gadżet windows...

i mogę polecić FahMon... na początek

andy101fah

Oczywiście można pod Vistą i Win Seven mieć coś takiego.
Moderatorów proszę o wyrozumiałość za link.
http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=40287

lolek

Dobre to  :)
A mody u nas się bardzo rzadko czepiają  :)

mimeq



To normalne ze 1GPU "zjada" mi  praktycznie 1 cale CPU ?


Gaius_Germanicus

Witam

Zaznaczyć muszę na wstępie, że wypowiadam się wyłącznie za siebie - postaram się jakoś tak po kolei :)
- Co do "listów intencyjnych" , myślę że tutaj wystarczający jest zwykły dżentelmeński układ.
W tym momencie mogę gwarantować za siebie i dwóch kolegów, natomiast czy inni "zwijacze" zechcą włączyć się do akcji tego niestety nie wiem.
Idea jest taka, aby oba zespoły miały z tego korzyść. Dajemy B@P wsparcie w wyścigach (wzrasta ranga Polska na arenie międzynarodowej)
a my poniekąd przy okazji korzystamy z reklamy własnego zespołu na platformie Boinc.
Faktem jest, że przesuwając mocne maszynki na tydzień (a przez punktowanie "falstartu" w wyścigu - o czym wspominałem to i dluzej) do liczenia w Boinc,
trochę nasz zespół traci w ogólnym rankingu f@h, dlatego miłym akcentem z Waszej strony będzie jeśli ktoś zechce policzyć u nas - oczywiście na zasadzie dobrowolności.

Co do "monitoringu" liczenia fh sa dwie aplikacje które znam FahMon i FahSpy.
Ta druga IMO lepiej się sprawdza przy liczeniu SMP gdyż wylicza punkty z bonusem który się otrzyma za szybsze odesłanie przeliczonej próbki.
Najwyższe "premie" punktowe są za duże próbki (big) ale te można otrzymać wyłącznie na maszynę co najmniej 8 wątkową
a w przypadku popularnych procków i7 praktycznie musi ona pracować non-stop aby uzyskać dodatkowy bonus. To już taki "hardcor" fah-owy.
Wydajność punktowa i7@3,8 na próbkach big jest porównywalna do 2szt GTX460@850 albo i lepsza w zależności od "pogonienia" procka ;)

Dla nas w sumie największe znaczenie ma nie to gdzie, a co liczymy. Nie interesują nas projekty typu np. łamanie szyfrów bądź te bardziej "abstrakcyje"
a jedynie te, które dają nam świadomość niesienia pomocy naukowcom w pracy bezpośrednio związanej z ogólnie pojętym pożytkiem ludzi
- tym nazwijmy go bardziej "wymiernym" ;)

Pozdrawiam


Tomasz R. Gwiazda

moze by tak wogole zalozyc dzial na temat Folding na naszym forum, napewno nie zaszkodzi

Szopler

Cytat: mimeq w 06 Luty 2011, 20:58


To normalne ze 1GPU "zjada" mi  praktycznie 1 cale CPU ?

Jakie ścieżki podałeś w gadżecie, że Ci pokazuje postęp?
Bo ja kombinuję i jakoś nie idzie (liczę tylko GPU).

Ufol

Z tego co zrozumiałem, to Zwijacze są chętni do liczenia w wyścigach Rosetta@home, Ps3grid-gpugrid oraz w Wcg. Czy są zainteresowani innymi białkowcami takimi jak Poem@home lub Simap?

mimeq

Ja tez tez tylko GPU i to tylko 1z2 (5970) bo za duzo zjada CPU:



Edit:

FahSpy tez ciekawy, podlaczylem nawet drugi komp przez lan (laptop)  ;)  z trzecim z NV jeszcze sie mecze ....

http://i52.tinypic.com/n6yp9v.jpg


Gaius_Germanicus

Cytat: Ufol w 06 Luty 2011, 22:41
Z tego co zrozumiałem, to Zwijacze są chętni do liczenia w wyścigach Rosetta@home, Ps3grid-gpugrid oraz w Wcg. Czy są zainteresowani innymi białkowcami takimi jak Poem@home lub Simap?

Preferujemy profile medyczne, możliwe że są też inne o których nie wiemy.
Dla mnie osobiście każdy projekt obliczeniowy jest OK o ile jego założeniem jest nieść pomoc ludzkości.

kret

normalnie sobie wezmę i zainstaluję :) tylko gdzie się konto zakłada i jak potem do Teamu 276 dołączyć :shame:

może by jakiś dział tak jak Tomasz radzi..albo FAQ dla zielonych :)

Tobas

Ale fajnie.
Jest mi miło, że to właśnie ja zapoczątkowałem ten wątek i tak mnie to podkręciło,
że aż kupiłem sobie pierwsze "konkretne" GPU - 5850.
Mam zamiar je włożyć do i7, który aktualnie liczy WCG, ale Radka chętnie wykorzystam do F@H.
Jako, że jestem osobą dość zapracowaną (i wygodną) to chętnie poczytam jakiś HOWTO step by step jak człowiek liczący WCG,
ma się podłączyć do zwijania.
Nie wiem czy liczenie pod jednym nickiem to dobre rozwiązanie - w końcu po to są Teamy.
Umiesz liczyć - licz na siebie ;-)
Niemniej jednak zawsze chętnie policzę w szczytnym celu.

Pozdrawiam

Gaius_Germanicus

Cytat: kret w 06 Luty 2011, 23:12
normalnie sobie wezmę i zainstaluję :) tylko gdzie się konto zakłada i jak potem do Teamu 276 dołączyć :shame:

Poniżej tutorial jak skonfigurować klienta dla CPU SMP konsolowego - Mod może potem to wyciąć i ew. przekleić w stosowne miejsce

- Zakładasz katalog, np smp
- ściągasz klienta 6.30, wypakowujesz go do tego folderu.
- wyrabiasz passkeya, którego później wkleisz w konfiguracji
- najlepiej otworzyć wiersz polecen jako administrator - można wtedy uruchomić klienta jako usługe systemową
- wchodzisz do smp wpisujesz folding@home-win32-x86 -smp -configonly
- user name - swój nick
- team number 276
- passkey - tutaj wklejasz z maila - potrzebny jest do bonusa
- ask before fetching/sending work (no/yes) zostawiasz no
- use proxy jeżeli nie uzywasz to zostaw no
- acceptable the size of work assignment ...  ustaw big
- change advanced options dajesz yes
- core priority zostaw na idle
- cpu usage requested 5-100 enter
- disable highly optimized assembly code - enter
- pause if battery ... wg uznania
- interval, in minutes - enter
- memory, in MB - enter
- set -advmethods flad always - daj yes
- ignore any deadline ... - enter
- machine id 1-16 - enter
- launch automatically - jak chcesz uruchamiać jako uslugę wpisujesz yes wtedy do monitorowania postępu ściągasz fahspy albo fahmon
- disable cpu affinity na yes
- additional client parameters wpisujesz -smp -verbosity 9
- ip address ... - enter

Klienta tego można też odpalić jako usługę, a usługami można zarządzać zdalnie.
Przy konfiguracji konsolowego klienta GPU działania są podobne, z tym ze jeśli jest juz klient cpu to parametr machine id musi byc unikalny (1-16),
podobnie przy odpaleniu więcej niż 1 GPU.
Generalnie raczej polecamy używanie klienta konsolowego dla gpu niz tego trayowego.



mimeq

Wychodzi na to ze faktycznie wysluzona 8800GTS z jedynymi 96 procesorami strumieniowymi leci z Foldingiem duzo szybciej niz 1 rdzen 5970 ...  :wth:
A i pkt widze bedzie wiecej  z WU NV XD


lolek

Ja próbowałem się bawić z 4770, ale jak wyszło mi że 8800gt liczy jakieś 4x szybciej to wróciłem do milki

Gaius_Germanicus

Cytat: Tobas w 07 Luty 2011, 00:10
Ale fajnie.
Jest mi miło, że to właśnie ja zapoczątkowałem ten wątek i tak mnie to podkręciło,
że aż kupiłem sobie pierwsze "konkretne" GPU - 5850.
Mam zamiar je włożyć do i7, który aktualnie liczy WCG, ale Radka chętnie wykorzystam do F@H.

No cóż, Tutaj muszę Cię niestety trochę zmartwić. W f@h karty ati traktowane sa trochę po macoszemu (o czym była już mowa),
dlatego dla osoby która chciałaby liczyć na platformie Boinc i Stanford, bardziej optymalnym rozwiązaniem jest odpalic ati w Boinc a CPU w f@h.
Posiadając i7 można się pokusić na liczenie najbardziej zaawansowanych próbek BIG (min. wymaganie to 8 wątków).
Aby to było możliwe i Stanford przydzielił próbke big, należy miec wygenerowany własny klucz (key) i najpierw odesłać 10 przeliczonych zwykłych zadań smp. /Oczywiście są one extra puntowane (bonus) /
Konfiguracja klienta różni sie tylko tym, że jeśli decydujesz sie na probke big uruchamiasz liczenie z przełącznikiem -smp -bigadv
Jest to też swoisty test stabilności kompa - część "podkręconych" maszynek po prostu wymięka na tych zadankach XD

Pozdrawiam

Tomasz R. Gwiazda

czyli jak bym chcial na na i7 na 7 watkach liczyc to bym nie mogl ?

bo w Boinc sobie wlasnie zostawiam i licze na 7z8

andy101fah

Tak, jest możliwe uruchomienie klienta z parametrem -smp 7 -bigadv . Zmniejsza się wydajność ale w przypadku jednoczesnych obliczeń na klientach gpu uzyskuje się na nich rekompensatę. Obecnie klienty gpu dla kart graficznych z rodziny Nvidia Fermii potrzebują 1 rdzenia na klient aby pracować z pełną wydajnością.

Gaius_Germanicus

@Tomasz
Można liczyć na 7 watkach. Wówczas przełącznik -smp 7. Jednak zdekodowane 8 rdzeni lub watków to min. aby dostac zadanie big do liczenia.
Przyznany bonus jest jednak wówczas mniejszy, bo zależy on czasu przeliczenia próbki.
I tak nawet używając jednocześnie 2x GPU, IMO nie warto dla nich wyłączać 1 dedykowanego wątku. Troche to też zależy od platformy. 1366 lepiej sobie radzi z równoczesną obsługa CPU + xGPU - na 1156 bardziej "przymula" procka.

Pozdrawiam

Ufol

Co do mojego ostatniego wpisu. Przywołałem w nim dwa projekty Simap i Poem@home. Są to solidne białkowce i jaknajbardziej spełniają kryteria dla uznania ich za projekty pożyteczne. Badania w nich prowadzone posłużą do rozwoju medycyny.