Mat

Zaczęty przez Mat, 06 Październik 2014, 23:54

Mat

Witam wszystkich serdecznie,

jak zapewne bardzo łatwo zgadnąć, nazywam się Mateusz. Wcześniej pod takim właśnie ambitnym nickiem (Mateusz) liczyłem pod banderą BOINC@POLAND, jednakże z jakiegoś powodu zgubiłem moje hasło do konta poprzedniego i poddałem się przy którejś kolejnej, nieudanej - a jakże by inaczej! - próbie odzyskania dostępu do mojego konta (ahh, te cudowne Wikipediowskie systemy!). Generalnie na poprzednim koncie starałem się brać jak najbardziej aktywny udział w Projekcie Miesiąca na CPU i będę to robić nadal.

Zarówno o BOINC, jak i o całej idei przetwarzania rozproszonego, dowiedziałem się ze... Szkolnego podręcznika od informatyki i postanowiłem spróbować. Kolejne wnioski są proste i nie ma sensu niczego tu ukrywać - jestem uczniem szkoły gimnazjalnej, pasjonuję się informatyką.

Przybywam do Was z odległego województwa Dolnośląskiego, z Legnicy konkretniej. Hmm, co jeszcze... Mam psa? Taaak, to tyle w tym temacie.

Sprzęt jakiś tam nie najgorszy mam, nie daje mu wytchnienia - jestem w szkole, sprzęt liczy. Wracam ze szkoły, sprzęt liczy. Jeżeli kogoś interesuje moja konfiguracja sprzętowa to mogę napisać, w sumie nic tajnego. No. Tyle. Jakieś pytania? :)

kva.pl

 :ahoy:

Bardzo pozytywne ze jednak mlodziez tez liczy :)

Pewnie ze napisz jaki sprzecior!

AL

Witamy i o sprzęt pytamy!

Mat

Oto i mój sprzęcior:
Płyta główna: MSI B85-G43;
CPU Intel Core i5-4570 3.20 [do 3.50 po podkręceniu], czterordzeniowy;
GPU NVIDIA GeForce GTX 760 [2GB];
RAM 16 GB;
HDD 1 TB;
Zasilacz 700 W.

iraz75

Witamy na naszym HMS BOINC@Poland  :ahoy:  :boing:

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

Witaj na pokładzie. Jesteś tutaj mile widziany.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pomysły - wal śmiało  :arrr:

PDH

 :ahoy:
Na grafie nie liczysz? W PM_GPU obecnie liczymy Einstein@home a GTX760 to przecież niezła karta...

sknd

Ahoj  :)

Szacun dla ciebie... i dla autorów podręcznika  :p_arr:

krzyszp

Istnieje możliwość, żebyś zeskanował tę stronę podręcznika i pokazał? Jestem ciekawy, jak tam opisano BOINC.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawg

 :ahoy:
ja o BOINCu dowiedziałem się z Angory  :P



RAD-Poland

Witamy ponownie.

W końcu nie czuję się osamotniony w naszym mieście ;)

Wracając do utraty hasła.
Aby odzyskać konto w projektach BOINC wystarczy znać i mieć dostęp do ardesu email na który było zakładane konto
lub mieć dostęp do ManageraBoinc gdzie były liczone projekty (na dysku w katalogu Data), znajdują się tam klucze do projektów dzięki którym można się do nich zalogować i na nowo ustawić email i hasło.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mat

Mat
#12
@krzysp:

Proszę bardzo, załączam skany z mojego podręcznika, gdzie opisano pokrótce BOINC, a nawet dodano link na stronę boincatpoland.pl. :)


@RAD-Poland:

Co do utraty hasła, to pamiętam zarówno login, jak i e-mail, aczkolwiek wiadomość z kodem resetującym na moją skrzynkę odbiorczą dochodzić nie ma zamiaru (spotkałem się już z czymś takim, na innej stronie, również opartej o Wiki). A co do kluczy, cały folder ze wszystkim z BOINCa z okresu przed formatem trafiło, tak więc i ta metoda odpada. Generalnie nie miałem na tamtym koncie żadnego wkładu w forum, więc za nim nie płaczę.

krzyszp

Wow, podoba mi się treść zawarta w podręczniku, a jeszcze bardziej podoba mi się docenienie naszego (t.j. drużyny) wkładu w BOINC :)

Troszkę szkoda, że nie ma nic o Polskich projektach, a podejrzewam, że w trakcie powstawania podręcznika Enigma już istniała. Ale to mniej istotne - fajnie, że w ogóle BOINC jest opisane :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

Cytat: Mat w 07 Październik 2014, 19:17
Proszę bardzo, załączam skany z mojego podręcznika, gdzie opisano pokrótce BOINC, a nawet dodano link na stronę boincatpoland.pl. :)

Podaj jeszcze proszę tytuł i autora podręcznika.

Mat

Stary jak świat podręcznik "Lekcje z komputerem", autorstwa Jochemczyk Wandy, Krajewska-Kranas Iwony, Kranas Witolda oraz Mirosława Wyszczólkowskiego. Chociaż... Lekcje z komputerem to zła nazwa, bo jak na razie przez dwa lata na informatyce niczego nowego się nie nauczyłem...

kva.pl

Faktycznie calkiem fajnie o BOINC napisali :)

sknd

Cytat: Mat w 07 Październik 2014, 20:18
Stary jak świat podręcznik "Lekcje z komputerem", autorstwa Jochemczyk Wandy, Krajewska-Kranas Iwony, Kranas Witolda oraz Mirosława Wyszczólkowskiego. Chociaż... Lekcje z komputerem to zła nazwa, bo jak na razie przez dwa lata na informatyce niczego nowego się nie nauczyłem...

jak to niczego? dowiedziałeś się o Boincu  ;D

Mat

Cytat: sknd w 07 Październik 2014, 21:09
jak to niczego? dowiedziałeś się o Boincu  ;D

O BOINCu dowiedziałem się, bo przekartkowałem podręcznik i jak dobrze pójdzie, to dojdziemy do niego za rok, kiedy udam się do liceum, więc i tak oficjalnie nie doczytamy tam.  :D

kva.pl

Wrzuc jeszcze swoje statystyki :)

Mat

Ze statystykami jest problem do kwadratu:
1. Nie wiem do końca, jak to się robi...;
2. Moje konto BAM! również uznaje za utracone, chociaż MOŻE tym razem wiadomość z tymczasowym hasłem jakoś dojdzie...


Sukces! Otrzymałem od BAM! wiadomość! Jednakże, nie ma w niej nic, co mogę uznać za wartościowe i wnoszące COKOLWIEK do sprawy mojego zaginionego hasła... Dziękuję bardzo za maila, w którym zostałem uprzejmie poinformowany, że ktoś poprosił o wyjawienie loginu i hasła do mojego konta i... Nic poza tym...

krzyszp

A może sprawdź, czy wiadomości od projektów nie lądują w spamie?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mat

Nie, wiadomości nie lądują w spamie. Konkretnie to otrzymałem taki mail od systemu BAM!
Cytat
Użytkownik serwisu pl.boincstats.com zażądał, aby wysłać hasło i nazwę użytkownika związane z tym adresem email.

i na tym się mail kończy. Specjalnie dużo to on do mojej sprawy nie wnosi...

Troll81

po pierwsze witam na łajbie :D

po drugie sygnaturkę można wstawić następująco. http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Sygnatury

co do projektów.... w katalogu BOINC powinieneś mieć pliki z kluczami do kont we wszystkich projektach w których bierzesz udział. I zamiast logować się adresem email i hasłem na stronie projektu możesz się zalogować samym kluczem.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 07 Październik 2014, 21:48
co do projektów.... w katalogu BOINC powinieneś mieć pliki z kluczami do kont we wszystkich projektach w których bierzesz udział. I zamiast logować się adresem email i hasłem na stronie projektu możesz się zalogować samym kluczem.
Trollu, nie czytasz ze zrozumieniem ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Pewnie  :parrrty:

Mat

Znalazłem swój Identyfikator, Identyfikator Międzyprojektowy, coś z tego jest w stanie mi pomóc w odzyskiwaniu władzy nad moim kontem BAM!  :wacko:?

krzyszp

Tak, możesz na stronie(ach) projektu(ów) przejść procedurę odzyskiwania hasła za pomocą identyfikatora danego projektu.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

Witaj!
w dolnośląskim mamy wielu kamratów, więc czekaj na ewentualne zloty :)

Mat

@krzyszp:

Interesuje mnie konkretnie i jedynie dostęp do BAM!, do zwykłych stron projektów mam dostęp.


@Cyfron:

Nie spodziewaj się mnie na zlotach, jeżeli uważnie przeczytałeś caaały temat to zapewne zauważyłeś, że mam 14 lat. :)

Cyfron

a dlaczego nie na zlotach?
Na zlot może przyjść każdy :) Ksiądz, niewidomy, abstynent czy gimnazjalista ;)

krzyszp

Cytat: Mat w 07 Październik 2014, 22:03
Nie spodziewaj się mnie na zlotach, jeżeli uważnie przeczytałeś caaały temat to zapewne zauważyłeś, że mam 14 lat. :)
A to w czymś (oprócz spożywania napojów uważanych za wyskokowe) przeszkadza?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Ja majac 16 pojechalem na moj pierwszy zlot, na drugi koniec Polski, w czasach jak internet mialem jako jedna z chyba trzech osob w klasie, a z doroslych ludzi to w sumie malo kto o nim slyszal  ;)

(Ale mialem pewne ulatwienie, rodzice byli rozwiedzeni wiec zawsze moglem powiedziec tacie ze jade do mamy, a mamie ze do taty  XD )

Mat

W sumie... Głównym ograniczeniem będą rodzice i ich genialny argument "bo nie!" oraz "nie znasz tych ludzi!"...

kva.pl

Moi na szczescie nigdy nie uzywali argumentu "nie bo nie", ale ten drugi jednak ma sens. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie zebys z ktoryms z rodzicow przyszedl przeciez, jak juz sie przekonaja ze srodowisko informatykow/wolontariuszy/maniakow komputerow i nauki sa co prawda nieco zboczone, ale w zdecydowanie nieszkodliwy sposob to moze im sie podejscie zmieni ;)

krzyszp

Cytat: kva.pl w 07 Październik 2014, 22:21
jak juz sie przekonaja ze srodowisko informatykow/wolontariuszy/maniakow komputerow i nauki sa co prawda nieco zboczone, ale w zdecydowanie nieszkodliwy sposob to moze im sie podejscie zmieni ;)
"Nieco" jest bardzo ładnym niedomówieniem - większość z nas to totalne komputerowe świry...  XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kva.pl

Cicho bo sie wyda  :whip:

Mat

Wygląda na to, że mój komputer stał się właśnie serverem, który - swoją drogą - swoim delikatnym szumem wentylatorów już drugą noc nie daje mi spać koi mnie do snu...  ;)

krzyszp

Niektórzy z nas mają tak, że jak komputer przycichnie w środku nocy to budzą się przerażeni, że coś padło  XD

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mat

Haha, mam opcję autorestartu po krytycznym błędzie systemu, jak coś padnie i system sam nie wstanie to już będzie znak, że... W końcu coś spaliłem.  ;D