Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Mat

Zaczęty przez Mat, 06 Październik 2014, 23:54

kva.pl

Licz licz :) Podoba mi sie wybor projektu :)

stiven


Mat

Jak będę dalej tak intensywnie liczyć, to pod koniec miesiąca będę się musiał z kieszonkowego (którego nie mam) dorzucać do rachunku za prąd  %)

Jakiś czas temu zdobyłem licznik energii elektrycznej (taki przemysłowy) i sprawdzałem, ile cały mój sprzęt ciągnie energii elektrycznej w ciągu doby podczas używania BOINCa. Nie wyszło w prawdzie tak dużo, ale jakby to pomnożyć przez 30 i cenę 1 kWh prądu to...

necavi

Witaj Mat to nasze hobby jest kosztowne i jak w każdej dziedzinie życia należy zachować umiar aby nie przedobrzyć  :wth:

Troll81

Albo rodzice utną ci kabel od internetu.....

andy101fah

Witaj.

:ahoy:

kva.pl

Sypnela Ci sie sygnatura.

Mat

Sygnaturka się postanowiła naprawić, przy okazji zaczęła mi wyświetlać projekty, których już nie liczę.

Mat

Przeglądając sobie forum, zainteresowałem się kilkoma rzeczami i może komuś uda się odpowiedzieć na parę moich pytań. Tak więc...
1. Czy pomysł z koszulkami jakoś upadł, czy został "uchwalony" konkretny wzór i mogę się udać z takowym wzorem "gdzieś" i wykonać sobie taką koszulkę?
2. Co do Radioactive@Home... Primo, gdzie (i czy da się w ogóle) kupić czujnik zgodny z projektem. Sekundo, czy aby czujka działała i słała dane, komputer musi chodzić 24/h, czy da się czujnik na przykład za pomocą RJ-45 podpiąć do modemu?

A tak już nie pytając, tylko stwierdzając, jeżeli autor się zgodzi, wydrukuję sobie kilka grafik związanych z z BOINC i naszą drużyną i nakleję na zeszyty szkolne, ot taka mała reklama.  :arrr:

krzyszp

1. Na koszulki kilka razy się zrzucaliśmy, wzory oczywiście są na forum, w tematach "zbiórkowych".
2. Obecnie Szopler prowadzi zbiórki na czujki w formie kitów, do samodzielnego montażu, nie mają RJ-45, więc dane są gromadzone i wysyłane tylko w czasie pracy kompa.
3. Na zeszyty, plakaty, tudzież inne akcesoria drukuj sobie śmiało :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mat

Dzięki wielkie! Jeżeli dobrze pójdzie, za jakiś czas na mapie radioaktywności przybędzie kolejna kropka, w okolicach Legnicy, a polska platforma BOINC będzie miała niezłą reklamę w postaci samochodzącej :)

Mat

Ostatnimi czasy coś mi w obudowie zaczęło "buczeć". Aby coś z tym zrobić, urzeczywistniłem pierwszy pomysł, który mi wpadł do głowy: ulepszyłem chłodzenie poprzez zdjęcie większej części obudowy. Podziałało  %)

krzyszp

Drugim skutecznym sposobem jest usunięcie kurzu z radiatorów i wentylatorów ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mat

Ojj, komputer czyszczę regularnie i bardzo dogłębnie, kurz zalegać nigdzie u mnie prawa nie ma :)

LQG

Obciążenie regularne BOINCem to nie to co chwilowe czymkolwiek innym, no może "OCCT Power Supply" mógłby zrównoważyć :) Pomimo że masz najnowszą generację sprzętu to potrafi się grzać. "Cooler" fabryczny na procku?

Troll81

położenie na budzie ciężkiej ksiażki tez pomaga :D

LQG

Czyli jakieś wentylatory rozkręciły się ponad miarę ??? :)

Mat

Cytat: LQG w 03 Listopad 2014, 14:43
"Cooler" fabryczny na procku?

Nie, nakładany przy składaniu. Swoją drogą, czas go powoli wymieniać, bo już nie odprowadza ciepła do radiatorów tak dobrze, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Czeka mnie wycieczka do sklepu...

Mat

Po dłuższym okresie nieaktywności spowodowany pewnymi względami, z wielką radością powróciłem do liczenia. Poodzyskiwałem wszystkie hasła i takie tam, tak więc  :arrr: i do roboty!  :attack:

Dużo się istotnego działo na forum przez moją ponad półroczną nieaktywność?

kva.pl

Naprawde to az pol roku trwalo?!  :deadman:

Wszystko po staremu w sumie, to nie forum stuknietych nastolatek zeby sie jakies dramy dzialy  %)

tito

Na morzach BOINCa spokój.
Witaj z powrotem.

Troll81

Parę projektów przybyło. parę ubyło... :D generalnie norma.

Ósemka

Cytat: Troll81 w 27 Kwiecień 2015, 22:57
Parę projektów przybyło. parę ubyło... :D generalnie norma.
Jednak o Universe@Home warto chyba wspomnieć. Nowy, polski, prowadzony przez UW we współpracy z krzyszp. Nie wiem czy przed przerwą zdążyłeś się załapać i obserwować jego powstawanie.
Folding@Home - Team Poland [276]

Mat

Na U@H zdążyłem się załapać, nawet liczyłem dla nas w wyścigu

Mat

Tak przy okazji, kto wybiera się na Dni Otwarte Narodowego Centrum Badań Jądrowych w ten weekend?

Mat

Ciekawa sprawa. Albo mam sprzęt NASA, albo SETI miał jakieś trefne próbki - WU z przewidywanym czasem ukończenia na półtorej godziny mój komputer przemielił w 12 sekund...

pawg

Trefne próbki... Kiedyś eOn (ś.p.) rozsyłał zadania które wymagały do ukończenia 16GB ram/WU bo dane z ukończonych cykli nie były kasowane w pamięci