Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

AL

Zaczęty przez AL, 22 Marzec 2007, 18:43

AL

AL
O mnie

Adam aka AL lub AL ADIM znany w sieci również jako adim0828. Mieszkam z żoną w południowej polsce (do niedawna w Bielsku-Białej obecnie w Czechowicach-Dziedzicach).
Rocznik 1980.
                                                                   

BOINC

Słyszałem o Seti jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku. Niestety dostęp do internetu w miarę stały i stabilny uzyskałem dopiero w 2003 roku (a wtedy stare seti migrowało już do BOINC). Zaczęło się tradycyjnie od Seti - "Uczestnik SETI@home od 27 Apr 2003", potem Roseta "Uczestnik Rosetta@home od 2 Nov 2005", a potem...się dopiero zaczęło i trwa do dzisiaj. Staram się przyłączyć do każdego nowego projektu na platformie BOINC i zdobyć w nim choć jeden punkt ( a jak się da to minimum 5k). Jeśli akurat nie realizuje powyższego celu wolne "moce przerobowe" poświęcam dla ulubionych projektów - kiedyś seti, roseta i klimat, obecnie WCG. Kiedyś w dobie wykrycia przez mnie tworu potocznie zwanego BS (Boinc Stats) liczyłem nałogowo 24h na każdym możliwym do "zainfekowania" boinc'iem kompie (tak - spokojnie możecie mnie oskarżyć o bycie punkto-maniakiem). Po byciu punkto-maniakiem przyszła pora na kolejny etap. Teraz liczę sobie spokojnie  tylko wtedy kiedy faktycznie korzystam z PC lub ściągam/udostępniam jakieś dane (no i nie modernizuję wszystkich kompów co wypłatę).

BOINC@Poland

Wkrótce po zainstalowaniu BOINC i podłączeniu pierwszych projektów zacząłem szukać więcej informacji w tym temacie i tak trafiłem na forum. Byłem jednym z pierwszych stu (92) użyszkodników tego forum (jeśli o daty chodzi to od 2005-11-30). Mniej więcej w tym samym czasie odkryłem BS i możliwość przyłączania się do drużyn - zgadnijcie do jakiej drużyny dołączyłem we wszystkich projektach (a w moim wypadku jest ich troszkę  XD )...Przez kilka lat aktywnie uczestniczyłem w życiu forum i drużyny (na starej stronie nawet udało mi się popełnić sporo newsów za co dostałem fuchę newsmana). Były to czasy kiedy jeszcze B@P nie było w światowym top100, ba nie byliśmy nawet wtedy w krajowym top10! Po ślubie i przeprowadzce moja aktywność mocno spadła (poza tym sam sobie chciałem udowodnić, że nie jestem uzależniony  XD ). Obecnie uczestniczę w życiu forum i drużyny w miarę posiadania wolnego czasu (a tego niestety nie wiele). Mam nadzieję, że napiszę jeszcze nie jednego newsa i pomogę niejednej osobie.

Moja praca

Od dłuższego czasu branża automotive (TRW, EATON) - wcześniej dosłownie tysiąc i jeden zawodów.

Krótko o mnie

W kinie lubię oglądać:

Jessica Alba, Jessica Biel, Mel Gibson, Samuel L. Jackson, Bruce Willis

Muzyka, której słucham:

Metallica, Enya, Depeche Mode, George Michael.

Najlepsza płyta w tej chwili:

George Michael - "Older".

Ulubiony pisarz:

William Wharton, Wojciech Cejrowski, Dan Brown.

Ulubione gry:

Richard Burns Rally, LFS, Colin 2,4,5 , NFS , GTA SA, GT 2 Evolution, GTR EVO - generalnie wszystkie ścigałki czy to rajdowe czy wyścigowe, poza tym w ramach relaksu od sportowych emocki typowe shutery.

Ulubiona drużyna sportowa:

TS Podbeskidzie

Uwielbiam:

Motorsport's, BOINC (B@P), computers.

Wymażony cel podróży:

New Zeland.

Gdybym był superbohaterem:

Byłbym Super Doctor'kiem.

Lubię zjeść:

Podstawą mojej diety są...słodycze, poza tym same niezdrowe: pizza, piwo, frytki, zapiekanki, hamburgery, fast foody, ziemniaki z kotletem (dowolny rodzaj).

Czego nie zjem:

Na pewno szpinaku, poza tym warzyw i owoców za wyjątkiem jabłek i bananów (po dwa-trzy na rok). Gorących napoi też unikam jak ognia - jeśli pićku - to tylko zimne.

Mój sprzęt:

Głównie kompy składaki, większość amd i pojedyńcze intele. Flagowiec to:

AuthenticAMD
AMD Phenom(tm) II X6 1090T Processor [Family 16 Model 10 Stepping 0]
Number of processors   6 Coprocessors   

Xenon E3 1245 V2 4core+4ht 3,4Ghz
NVIDIA GeForce GTX 460 (993MB) driver: 28026
Operating System   Microsoft Windows 7
Ultimate x64 Edition, Service Pack 1, (06.01.7601.00)
8GB 16GB Ram

Plany na przyszłość

Przede wszystkim chciałbym dokończyć pisanie magisterki i ją obronić (by zostać dyplomowanym magazynierem) - ale to chyba dalsza przyszłość. Bliższą będzie dla mnie budowa domu. Póki co dwa lata zajęło mi podzielenie działki i przeprowadzenie odpowiedniej procedury z tym związanej oraz przebrnięcie przez pozostałe procedury - które przyczyniły się do zdobycia pozwolenia budowlanego. Dalsze postępy będziecie mogli śledzić tu.
.
.
.
Minęło kilka lat i...nadal nie jestem MaGazynieRem XD. Budowa domu poszła znacznie szybciej niż wszystkie pozwolenia i formalności potrzebne do rozpoczęcia jego budowy. Niestety okazało się, że formalności nadal są zmorą. Dom jest już gotowy od 9m-cy - a ja wciąż czekam, na podłączenie do niego wszystkich mediów. Paranoja, dom można spokojnie zbudować w 5m-cy, ale wszystkie formalności potrzebne do jego budowy i zamieszkania mogą w sumie trwać nawet i 4 lata. A byłbym zapomniał, w moim życiu nastąpiła jedna "mała" zmiana, aczkolwiek wiele w to życie wnosząca - 19 marca 2013 roku urodził mi się synek XD


Tymczasem poniżej mój mały sygnaturkowy raj  :attack: :






http://stats.free-dc.org/tag.php?name=adim0828










Moje cele:

Rok 2011

Założenia:

-dobić do 250k w cosmo i klimacie,
-dobić do 100k w ralphie (tylko żeby wu były),
-dobić do 1000k w gpugird (to już tuż tuż),
-wejść do pierwszej trójki w Polsce w wep (dziś lub jutro wskoczę do krajowej top 10, po cichu marzę o pierwszym miejscu - ale na to realnie rzecz ujmując brak mi możliwości sprzętowych).
-ostatni cel to 10mln w overallu.
-Zdobyć 100k w WCG,
-Wskoczyć w WCG do top100 w drużynie,
-Wskoczyć w WCG do top100 w kraju.

Realizacja:

-dobić do 250k w cosmo i klimacie,
-dobić do 100k w ralphie (tylko żeby wu były),
-dobić do 1000k w gpugird (to już tuż tuż),

-wejść do pierwszej trójki w Polsce w wep (dziś lub jutro wskoczę do krajowej top 10, po cichu marzę o pierwszym miejscu - ale na to realnie rzecz ujmując brak mi możliwości sprzętowych).
-ostatni cel to 10mln w overallu.
-Zdobyć 100k w WCG,
-Wskoczyć w WCG do top100 w drużynie,
-Wskoczyć w WCG do top100 w kraju.


Rok 2012

Założenia:

-Dobić do 100k w WEP (i to jest ta zmiana, rezygnuję z wejścia do top3 w pl w tym projekcie),
-Wskoczyć w WCG do top100 w drużynie,
-Wskoczyć w WCG do top100 w kraju,
-Dobić do 1000k w WCG,
-Dobić do 500k w QMC,
-Dobić do 25000k w PG,
-Dobić do 25000k w Distrrtgen,
-Dobić do 25000k w GPUGRID,
-Dobić do 25000k w Collatz Conjecture,
-Wrócić do top10 w rankingu UOTD,
-Zdobyć przynajmniej jedną nową odznakę w PG,
-Zdobyć pierwszą odznakę w Yoyo,
-Zdobyć minimum 2 odznaki rubinowe w WCG,
-Zdobyć minimum 2 odznaki szafirowe w WCG,
-Dobić do 5k w każdym nowym projekcie.

Realizacja:

-Dobić do 100k w WEP (i to jest ta zmiana, rezygnuję z wejścia do top3 w pl w tym projekcie),
-Wskoczyć w WCG do top100 w drużynie,
-Wskoczyć w WCG do top100 w kraju,
-Dobić do 1000k w WCG,
-Dobić do 500k w QMC,
-Dobić do 25000k w PG,
-Dobić do 25000k w Distrrtgen,
-Dobić do 25000k w GPUGRID,
-Dobić do 25000k w Collatz Conjecture,
-Wrócić do top10 w rankingu UOTD,
-Zdobyć przynajmniej jedną nową odznakę w PG,
-Zdobyć pierwszą odznakę w Yoyo,
-Zdobyć minimum 2 odznaki rubinowe w WCG,

-Zdobyć minimum 2 odznaki szafirowe w WCG,
-Dobić do 5k w każdym nowym projekcie.
VGTU Project@home, Ciência Em Sua Casa, SimOne@home, La Red De Atrapa Sismos, QCN T, Subsetsum@home, Rioja Science, Asteroids@home, fightmalaria@home, Pogs, AraBOINC,  OProject , Putra Desktop Grid, Pirates, mopac7, EDGI Demo Project,

A oto moje zdobycze (badges itp.):



WCG:





Prime Gird:



GPUGrid Badges



Enigma@home



RADIOACTIVE@HOME



yoyo@home




W życiu można trafić trzy szóstki w totka. Raz, znajdując wymarzoną pracę, która tak na prawdę nie jest pracą tylko hobby - wtedy nigdy w pracy nie będzie Ci ciężko. Drugi raz, gdy trafisz w loterii życia na swoją wymarzoną i wyśnioną kochaną drugą połówkę... .Trzeci raz - faktycznie wygrywając kilka baniek w totka.

                                                                                                                             ...a potem pojawia się potomstwo i świat staje na głowie


Lepiej żyć na pełny etat jedno życie niż dwa na raty...

danielos

OMFG!!!  8O  8)

AL

Cytat: andy101fah w 23 Lipiec 2011, 18:11
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=1k&team=BOINC%40Poland

Za to tu (właśnie to odkryłem!) - to ja jestem bezkonkurencyjny ;-).

andy101fah

AL, jeżeli jesteś w najbardziej elitarnej statystyce to nic dziwnego. Mając 109 projektów zaliczonych na 114 możliwych i 10 miejsce na świecie to tak jakbyś zdobył koronę Ziemi, wszystkie ośmiotysięczniki. Pełen szacun.  :respect:

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=proj&team=BOINC%40Poland


AL

O kurka - to dopiero mnie zaskoczyło. Nawet nie wiedziałem o istnieniu takich statystyk (będę się musiał bliżej przyjżeć tej stronie ze statystykami). Z drugiej strony teraz jestem ciekaw których projektów mi brakuje. W DynaPing i LHC@Home Alpha nie założyłem nawet konta - więc to na pewno one, ale co z pozostałymi trzema hmm nie mam pomysłu które by to mogły być.

PS. Przesunąłem część wątku do mojej wizytówki by Troll'owej nie zaśmiecać.

Troll81

wow :d jestem drugi :D

Grzes

Tylko Was podziwiać za wytrwałość  :respect:

AL

Cytat: AL w 24 Lipiec 2011, 11:15
...Z drugiej strony teraz jestem ciekaw których projektów mi brakuje. W DynaPing i LHC@Home Alpha nie założyłem nawet konta - więc to na pewno one, ale co z pozostałymi trzema hmm nie mam pomysłu które by to mogły być.

Dochodzenia c.d. odkryłem, że do 110 (z 115 w tej chwili) nie zaliczyło mi oprócz DynaPing i LHC@Home Alpha także DepSpid (co dziwne bo tu konto miałem i chyba w punktacji nawet pierwsze miejsce w drużynce) oraz RND (konto miałem założone, ale na tamten czas nie miałem na żadnym kompie linux'a - a tam tylko pod niego aplikacja była - stąd 0 punktów i brak na liście). Radioactive@Home też nie zaliczone - powód - brak punktów (ale w tym wypadku to może uda mi się zmienić.
Optima@Home - tu również 0 punktów (próbuję zmienić ten stan, ale chwilowo nie mam dostępu do intela z linux'em ;-(  )
To na tą chwilę chyba wszystkie, no w każdym bądź razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Za to dało do myślenia mi to:
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=teambycpid&team=BOINC%40Poland

Z tego zestawienia jasno bowiem wynika, że "dostępnych" projektów jest conajmniej 121  :wacko:

Troll81

BelgianBeer@Home - projekt żart i jeszcze kilka czysto testowych nie wysyłających próbek,,,

AL

Cytat: Troll81 w 28 Lipiec 2011, 09:28
BelgianBeer@Home - projekt żart i jeszcze kilka czysto testowych nie wysyłających próbek,,,

Dokładnie. Akurat w tym piwnym projekcie miałem konto i nawet jakieś punkciki złapałem - więc jego akurat mi zaliczyło.
Ale nic to bo wg. tego zestawienia:
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=projmain
wynika, że projektów jest aż 126! Tak na szybko oprócz wyżej wymienionych znalazłem tylko dwa o których wcześniej nawet nie słyszałem: Steiner@Home i Computational Structural Biology.
W Ramsey@Home Test chyba nawet miałem konto - ale bez punktów.

Jeszcze jako ciekawostkę polecam to całkiem budujące zestawienie:
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=boincteams&sort=projects

Troll81

AL
#10
Poszukam to może sam jeszcze do paru dołączę :D

ABC@Home Beta
APS@Home
BBC Climate Prediction
BelgianBeer@Home
BrAts@Home
Cels@Home
Computational Structural Biology
Distributed Rainbow Table Generator
EAPS@HOME
Eternity@Home
Hashclash
LHC Alpha
Mopac@Home
NanoHive@Home
Neuron
Optima@Home
Radio Network Design
Radioactive@Home
Ramsey@Home Test
Renderfarm@Home
SciLink
Steiner@Home
Volunteer Computing Project
WEP M2
Zivis


w większości z nich mam konto ale nie zapunktowało....

no i czegoś nie kaman

ABCBeta mam 75 punktów
MOPAC mam 765
i tak jeszcze z paroma innymi, nie ma natomiast kilku projektów które jamam usiebie :( nie kapuję o co kaman....

w moim managerze mam 116 projektów a od wielu już sie odpiąłem :(

emik

AL gonię cię - mam już 107 projektów - zostało mi 4 aby się z tobą zrównać

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=proj&team=BOINC%40Poland


AL

AL
#12
Cytat: emik w 05 Sierpień 2011, 14:42
AL gonię cię - mam już 107 projektów - zostało mi 4 aby się z tobą zrównać

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=proj&team=BOINC%40Poland

No to i super. Konkurencja to jest to! Postaram się poprawić i nie sprzedać łatwo skóry!

Edit

Właśnie zauważyłem, że 3 projekty odłączyły się od mojego głównego konta i za sprawą innego cpid wyemigrowały na alternatywne konto:
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=6b34f24ba5e5635b3244eea98244ddde

To by oznaczało 114 na 116, tylko jak tam na tej stronie ze statsami podmienić cpid tym bardziej, że strony akurat tych 3 projektów już od dawna leżą i nie eksportują statsów.
Tu dodając te 3 projekty też bym awansował do top 5:
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=1k

AL

Mój ulubiony milstone (5k) zaliczony w kolejnym projekcie NumberFields@home.
Poza tym ostatnio zdobyłem 2 odznaki w WCG - kolejne w drodze.

Tomasz R. Gwiazda

gratki
a jak tam z tym NumberFields@home. lepiej to to chodzi ?
w miare szyko idzie zrobic milestone ? (na czym liczysz?)

AL

AL
#15

Z początku kulawo, za to potem punktowało całkiem, całkiem (nawet moim zdaniem nieco za dużo). Pod koniec o ile pamiętam zaczął chyba nawet działać pasek postępu.
Liczę na Phenomie x6


BTW.
Cytat: AL w 22 Styczeń 2011, 22:10
Oto kilka z moich celów:
-dobić do 250k w cosmo i klimacie,
-dobić do 100k w ralphie (tylko żeby wu były),
-dobić do 1000k w gpugird (to już tuż tuż),

-wejść do pierwszej trójki w Polsce w wep (dziś lub jutro wskoczę do krajowej top 10, po cichu marzę o pierwszym miejscu - ale na to realnie rzecz ujmując brak mi możliwości sprzętowych).
-ostatni cel to 10mln w overallu.

kotfryc

Cytat: AL w 29 Sierpień 2011, 23:31
Liczę na Phenomie x6

To tak jak ja :D okna czy pingwiny ?

AL

Okna, a pingwiny jedynie poprzez virtualbox. Parę razy do tematu pingwinów podchodziłem i za każdym razem kończyłem na tacy - nie mam już tyle czasu co kiedyś, żeby z tym walczyć i przegryźć się przez to więc odpuściłem - obecna kofiguracja okna+vbox+pingwin (w razie potrzeby) mi wystarcza.

AL

Cytat: andy101fah w 24 Lipiec 2011, 00:43
AL, jeżeli jesteś w najbardziej elitarnej statystyce to nic dziwnego. Mając 109 projektów zaliczonych na 114 możliwych i 10 miejsce na świecie to tak jakbyś zdobył koronę Ziemi, wszystkie ośmiotysięczniki. Pełen szacun.  :respect:

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=proj&team=BOINC%40Poland



A co powiesz na 116 z 117?

Dodatkowo zanotowałem awans w światowym raningu w liczbie projektów 1k na 4 miejsce!

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=1k

W statystyce projektów ogółem załapałem jeszcze lepszy awans - bo na najniższy szczebel podium!

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=proj

andy101fah

Pełen szacun.  :respect: :respect: :respect:


AL

Kolejny stały milestone (5k w każdym nowym projekcie) zdobyty - tym razem w albert@home.

Troll81

 :parrrty:

AL

5k w yafu.


Troll81

 :parrrty:

AL

Cytat: emik w 05 Sierpień 2011, 14:42
AL gonię cię - mam już 107 projektów - zostało mi 4 aby się z tobą zrównać

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=proj&team=BOINC%40Poland

Dzięki wyzwaniu z Twojej strony troszkę się zmobilizowałem i mamy teraz 109 do 118 na moją korzyść, zatem moja przewaga lekko wzrosła, a oto taki mały efekt uboczny tej rywalizacji:
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=mmakers&subproj=proj

emik

muszę dziś przysiąść i zobaczyć czego mi brakuje

a ogólnie to  :respect:


AL

Już po konkursie, więc spokojnie mogę sobie zaktualizować wizytówkę na wzór tych które mi się w konkursie najbardziej podobały. Poza tym do moich celów na ten rok, które w większości udało mi się już zrealizować:

Cytat: AL w 22 Styczeń 2011, 22:10
Oto kilka z moich celów:
-dobić do 250k w cosmo i klimacie,
-dobić do 100k w ralphie (tylko żeby wu były),
-dobić do 1000k w gpugird (to już tuż tuż),

-wejść do pierwszej trójki w Polsce w wep (dziś lub jutro wskoczę do krajowej top 10, po cichu marzę o pierwszym miejscu - ale na to realnie rzecz ujmując brak mi możliwości sprzętowych).
-ostatni cel to 10mln w overallu.

Postanowiłem dodać kolejne:

-Zdobyć 100k w WCG,
-Wskoczyć w WCG do top100 w drużynie,
-Wskoczyć w WCG do top100 w kraju.

Troll81

 :respect: piękne cele

AL



Cytat: AL w 22 Styczeń 2011, 22:10
Oto kilka z moich celów:
-dobić do 250k w cosmo i klimacie,
-dobić do 100k w ralphie (tylko żeby wu były),
-dobić do 1000k w gpugird (to już tuż tuż),

-wejść do pierwszej trójki w Polsce w wep (dziś lub jutro wskoczę do krajowej top 10, po cichu marzę o pierwszym miejscu - ale na to realnie rzecz ujmując brak mi możliwości sprzętowych).
-ostatni cel to 10mln w overallu.
-Zdobyć 100k w WCG,
-Wskoczyć w WCG do top100 w drużynie,
-Wskoczyć w WCG do top100 w kraju.


Kolejny cel osiągnięty 100k w WCG. Teraz walka o kolejny cel w WCG i myślę, że gdzieś tak przy okazji do końca tego m-ca dobije w końcu do 250k w klimacie.


Troll81


pszyklejony

Dopatrzyłem się "ścigałek" :)
to znasz? http://world.needforspeed.com/intro

Troll81


AL

Cytat: pszyklejony w 05 Październik 2011, 19:04
Dopatrzyłem się "ścigałek" :)
to znasz? http://world.needforspeed.com/intro

Teraz już tak, a tak naprawdę to z powodu braku czasu nie grałem w żadną grę chyba już od kilku lat - wię co do nowości to mam spore zaległości. Zresztą ja chyba i tak najbardziej lubię zażynać czasówki w cmr2.

Sergeant

Masz niezły wianuszek uotd, aż 6 na raz. No to jest osiągnięcie. :p_arr:
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

AL

Cytat: sergeant w 28 Październik 2011, 22:30
Masz niezły wianuszek uotd, aż 6 na raz. No to jest osiągnięcie. :p_arr:
Tak, do tej pory mój osobist rekord to 5 naraz. Generalnie jest to efekt mojej okcji odświeżania profili na stronach poszczególnych projektów. W wielu założyłem konto w pośpiechu (lub założyło mi się z automatu dzięki BWT) i dopiero teraz po czasie po zakładałem profile. Na tą chwilę odświerzyłem profile w około 50 projektach, w kolejnych około 20 założyłem całkiem nowe profile. Także jeszcze w ciągu kilku dni myślę, że powinienem zdobywać UOTD w poszczególnych projektach. Cel podstawowy - wrócić do top10, o celu nadżędnym wie zainteresowany ;-)

Troll81

Gonisz mnie??

AL

Dwóch lat zaległości nie nadgonie w jeden dzień, ale jestem cierpliwy ;-)

AL

Cytat: AL w 05 Październik 2011, 12:25


Cytat: AL w 22 Styczeń 2011, 22:10
Oto kilka z moich celów:
-dobić do 250k w cosmo i klimacie,
-dobić do 100k w ralphie (tylko żeby wu były),
-dobić do 1000k w gpugird (to już tuż tuż),

-wejść do pierwszej trójki w Polsce w wep (dziś lub jutro wskoczę do krajowej top 10, po cichu marzę o pierwszym miejscu - ale na to realnie rzecz ujmując brak mi możliwości sprzętowych).
-ostatni cel to 10mln w overallu.
-Zdobyć 100k w WCG,
-Wskoczyć w WCG do top100 w drużynie,
-Wskoczyć w WCG do top100 w kraju.


Kolejny cel osiągnięty 100k w WCG. Teraz walka o kolejny cel w WCG i myślę, że gdzieś tak przy okazji do końca tego m-ca dobije w końcu do 250k w klimacie.

Oto kilka z moich celów:
-dobić do 250k w cosmo i klimacie,
-dobić do 100k w ralphie (tylko żeby wu były),
-dobić do 1000k w gpugird (to już tuż tuż),

-wejść do pierwszej trójki w Polsce w wep (dziś lub jutro wskoczę do krajowej top 10, po cichu marzę o pierwszym miejscu - ale na to realnie rzecz ujmując brak mi możliwości sprzętowych).
-ostatni cel to 10mln w overallu.
-Zdobyć 100k w WCG,
-Wskoczyć w WCG do top100 w drużynie,
-Wskoczyć w WCG do top100 w kraju.


250k w klimacie, zdobyte, po drodze wpadło w kilku nowych projektach po 5k. Pozostały do zrealizowania 3 cele. W Wep chwilowo zrobiłem sobie przerwę (ten cel na ten rok już nierealny w realizacji, więc chyba przeniosę go na następny rok). Obecnie pełną mocą idzie WCG z projektami w których próbek zostało na najmniej dni (m.in. HCC), ale i tak obawiam się, że nie zdążę przed końcem roku wejść do top100 w teamie - o polsce już nie wspomnę. Zaczynałem z miejsca poza top 500 w teamie - teraz jestem chyba 166? i coraz trudniej o awanse (chwilowo emika ścigam).