Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

AiDec

Zaczęty przez AiDec, 20 Czerwiec 2008, 23:12

AiDec

Ale mam przejscia. Kupilem DDR3 2000MHz i za cholere nie chca chodzic na 2000MHz. Ja rozumiem ze tak bywa. Zaakceptowalbym jakies 1800MHz. Ale one chodza max na 1440MHz :P. Wiec oddalem do sklepu do reklamacji. Wlasnie dostalem maila w ktorym jest napisane ze pamieci sa dobre, chodza na 2000MHz, ale nie z Quad Core...


yyyyyyy??? ? ? ?


XD XD XD


Ja tu chyba czegos nie rozumiem buuuahahaha - czy spotkal sie ktos z czyms takim? Bo juz qrna nie wiem co o tym myslec. Typ idzie w zaparte... Zastanawiam sie czy od razu dac mu w ryj, czy tylko zwyzywac... Czy moze ma racje, tylko ja o takim cudzie nie slyszalem...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Can-D

Może więcej papu im dać  :D

AiDec

Nie nie, nie w tym rzecz. Juz pomine ze je probowalem nawet na 2.25V :P

Ale mnie chodzi tylko o to, co ten typ nawija... Ktos o czyms takim slyszal?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Can-D

#123
Widać pamiątki mają dzielnik przez ilość jajek  XD

Mi tam raz przy zakupie płyty pod quada,sprzedawca usiłował wciskać jakieś kity -- był zszokowany widać ,że quada można puscić na integrze
(a shit proponował niemały--widać zalegało na magazynie).

Pozatym,chyba można zwrócić towar w ciągu iluś tam dni od zakupu.


No i wszystkiego najlepszego...

AiDec

Cytat: bazaq_rev.1.01 w 11 Listopad 2008, 14:52
No i wszystkiego najlepszego...

Dzieki.





A co do pamieci, to okazalo sie ze to prawda :O . A prawie typowi tylek skopalem (i tak mu sie nalezalo :P). Anyway, prosto od OCZ:

All Modules are tested in two module kits. Due to additional bus load, four module configurations may have to be run at lower frequency and relaxed latencies for stable operation. Test specifications are based on dual core CPUs only. If quad core CPUs are used, higher bus thresholds and core arbitration may necessitate lowering the memory frequency below tested specs.Test specifications are based on dual core CPUs only. If quad core CPUs are used, higher bus thresholds and core arbitration may necessitate lowering the memory frequency below tested specs.

No ktoz by przypuszczal...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Wszystkiego NAJ i wielgachnego RAC

przescignięcia dużego i znalezienia leku na raka oraz kolejnej liczby pierwszej i zielonego luda :D

Pigu

hyhy zestarzał się nam AiDecek  :parrrty:

AiDec

Zawsze bylem stary :P  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik

tak jak ja ;D - rocznik 73 musi trzymać się razem :parrrty:


AiDec

#129
Ostatnio nastapilo kilka zmian w moich kompach. Co oczywiscie spowodowalo wzrost wydajnosci :). Nie wszystkie zmiany zostaly zakonczone - opisze na razie tylko to co juz chodzi na 100%.

W wyniku modyfikacji chlodzenia Kosmosa podkrecilem jeszcze deczko procka i dosc mocno karty graficzne:

Procesor QX9770 3.2GHz @ 4.2GHz 1.556V FSB 400x10.5 (za kilka dni proba przejscia na 4.4GHz)
Grafy 2x 280GTX: core 600MHz@697MHz, mem 1100MHz@1155MHz

co daje pod Xp SP2 PL:

4434 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
9025 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

zamiast dotychczasowych:

4230 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
8863 integer MIPS (Dhrystone) per CPU


Natomiast OC graf dalo im 10% przyrostu wydajnosci w GPUGrid.


Uwaga: x64 jest bardziej wydajny jesli chodzi o liczenie typowych projektow i benchmarki tez wychodza o ok. 25-35% lepiej. Natomiast o wiele gorzej wychodzi w GPUGridzie. Przy przejsciu (na probe) na x64 otrzymalem spadek wydajnosci ok. 40%. Czyli jesli ktos ma Q6600 + 8600 GTX, to lepiej niech siedzi na x64. Ale jesli ktos ma Q6600 + 2x 260GTX, to juz bardziej sie oplaca XP32. Trwaja prace nad tym problemem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#130
Niestety nie wyciagnalem 4.4 GHz :(. Mimo 1.63V OS wciaz byl niestabilny. A wyzej troche sie boje ciagnac...

Pozostale ustawienia mobo:

PLL 1.72V
VTT 1.54V
NB 1.72V


Zastanawiam sie nad podciagnieciem PLL na 1.8V i SB tyle ze nie bardzo wiem do ilu... 1.2V czy wiecej? I czy powinienem zejsc nizej z VTT, czy przy 4.4 GHz pozostawic tak wysokie?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#131
Co prawda bez dwoch dwojajowcow AMD (jeden padl tymczasowo, a drugi zabrany do pracy :( ), ale jednak finiszujemy w tym wyscigu :) :






Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

oj tak oj tak :attack:


Troll81

walcz pigu wlacz!!!  :attack:

AiDec

Jedyny ratunek dla Piga to: http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,2178.0.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

aleś sobie sprrrawił prrrezent na gwiazdkę ho ho ho witamy wśród większych od Pigulca  :parrrty:

AiDec

Prezent gwiazdkowy, a zarazem plan tegoroczny wykonany :)








A plan na przyszly rok to:






Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

wysoko kolega mierzy.

Szopler

i to się chwali... oby tak dalii ;)

AiDec

Trzeba patrzec daleko w przyszlosc :).

A poza tym swoje mozliwosci znam. Obawiam sie tylko ze nie znam mozliwosci NetMonitoring :P.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ścigaj się z dużym :D

AiDec

#141
No normalnie kozak jestem hi hi :). Linux odpalony, a nawet GPUGrida liczy :). Ha, troche walki bylo, ale dziala :).

Ubuntu 8.10 AMD64


Zamieszczam benchmarki jako ciekawostke:

Core 2 Quad Q6600@2.40GHz OC 3.42GHz
2x 1GB DDR2 800 MHz @ 760 MHz
280GTX
Western Digital 80GB 7200rpm SATA II

Xp x64 SP3 (moj `codzienny` system)
3259 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
10534 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Ubuntu 8.10 AMD64
3440 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
9666 integer MIPS (Dhrystone) per CPU



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Coś mało masz tych MIPSów pod ubuntu jak na Q6600

E7200 3.6:
Measured floating point speed   3654.79 million ops/sec
Measured integer speed   10013.51 million ops/sec

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Nie tak malo porownujac nasze wyniki:

Ty integer 10013 przy 3.6GHz
Ja integer 9666 przy 3.42GHz

Natomiast malo w porownaniu do Win:

Ubuntu AMD64 integer 9666
Win x64 SP3 integer 10534



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

No tak tylko że Q6600 mimo niższego zegara powinien być szybszy, bo ma więcej cache na rdzeń. Pewnie BOINCowy benchmark jest tak cińki w uszach, że nawet tej opcji nie zauważa...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

To calkiem prawdopodobne. Aczkolwiek wyniki moglyby byc lepsze, gdybym umial sam sobie skompilowac zrodla - wiesz o tym.


Btw, testnalem na tym Milky, Cosmo, Yoyo, SHA-1, Magnetism, nawet WEP-M+2 (robiony ponoc specjalnie pod Lin64). Wyniki nie powalaja na kolana. Przyznaje ze sa duzo lepsze od Win32- najlepiej wypadlo Yoyo. Ale i tak wszystko szlo o ok. 5-10% wolniej niz na moim ulubionym i dopieszczonym Win64.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Spróbuj może najnowszej aplikacji Primegrida, póki co jest Lin64 only. Sam chciałem z ciekawości zobaczyć jak w niej będzie punktacja wyglądać, ale chwilowo jestem uwieziony pod windows.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

MarcinG

#147
Q9550 2.8Ghz@3.58Ghz

3613 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
9993 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
kubuntu 9.04
BOINC 6.4.5


Zauwazylem ze na BOINC 6.6.11 (teraz juz jest 6.6.12) mialem ~10060 delikatnie chyba wiecej..

IMO pamiec RAM nie ma wplywu na te pomiary.



Btw czym sie rozni whetstone i dhrystone ? albo inaczej : co daja floating a co daje integer.

kempler

Cytat: MarcinG. w 08 Marzec 2009, 22:33
Btw czym sie rozni whetstone i dhrystone ? albo inaczej : co daja floating a co daje integer.
Szukaj na naszej wiki:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Benchmark

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AiDec

Niedlugo zacznie sie tutaj cos dziac, cos pojdzie na lepsze :). Na razie tak na szybko:

Nowa mobo Asus P6T6 WS Revolution dziala - z niej wlasnie pisze. Plyta pokopana jak efekt pijanego konstruktora, ale jakos chodzi. Core i7 950 3.05GHz@4.07GHz. Efekt:

2010-02-20 10:20:16      Benchmark results:
2010-02-20 10:20:16         Number of CPUs: 8
2010-02-20 10:20:16         3670 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2010-02-20 10:20:16         11935 integer MIPS (Dhrystone) per CPU


Proc banalny do krecenia - robi co sobie zazyczymy. Stoi na tym W7 i jak na razie jest stabilnie. I7 osiaga strasznie wysokie temperatury - nie spodziewalem sie takich. Mimo niskiego zapotrzebowania na Volty, wydziela przy tym samym taktowaniu i o wiele nizszym napieciu znacznie wiecej ciepla niz porownywalny proc dla LGA775 - na oko 12C wiecej, to duzo. Kiedys sie dziwilem ze rekord dla tego proca to zaledwie 4.4GHz, teraz juz wiem dlaczego - bez freonu nie podejdzie...

Wiecej szczegolow w przyszlosci. Btw, mobo tylko dla cierpliwych - nerwowi polamia ja na kawalki za pokopany bios i niedorobki.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Czyli dobrze, że nie kupiłem :)

AiDec

Po tygodniu walki z mobo (bios, kontrolery), procem (temperatura), grafami (stery, Milky) wreszcie udalo mi sie cos osiagnac. W miare stabilny bios, w miare chlodny proc, Milky wreszcie zaczelo gadac jak nalezy - szybko i stabilnie.












2h pozniej plyta padla  XD

Smiac sie czy plakac? :D. No po prostu padla. Wylaczyla sie i nie wlaczyla juz XP. Zalowac zmarnowanego czasu, czy dziekowac opatrznosci ze mobo padla teraz, a nie za miesiac po poswieceniu wielu godzin na instalowanie OSow, softu, itp.? Nie bede narzekal. Nauczylem sie czegos przy okazji, kase jakos odzyskam, a plyte kupie se lepsza XP. (a kiedys w wolnym czasie poswiece troche czasu na opisanie wad tej mobo, ku przestrodze potomnych)




EDIT: Kupilem lepsza plyte :). No nie wiem czy lepsza, bo to wciaz Asus hi hi  - masochista jestem. Asus Rampage II Extreme - oficjalny nastepca mojej dotychczasowej mobo Asus Striker II Extreme. Niestety Rampage tez ma bardzo mocno skopany BIOS, ale po przejsciach z P6T6 podstawowe dzialanie i stabilnosc uzyskalem w 5minut (bardzo podobne BIOSy niestety). Dorzucilem kontroler HighPoint RocketRAID 2340 i udalo mi sie zmusic mobo do poprawnego dzialania z tym sprzetem, a to juz ogromny sukces. Udalo mi sie rowniez postawic OS itp. itd. + odpalic calkowicie stabilnie Milky na 2x 4870x2 ze sterami 10.1. Calosc zajela na szczescie tylko 4h - poszlo 5 razy szybciej niz zakladalem. Na razie mam pare innych spraw `pozaBOINCowych` ktorymi musze sie zajac, ale jak tylko znajde czas to zadaniem numer 1. bedzie zainstalowanie tego:







Xaxaxaxaxa %) %) %) Wlasnie dotarly - jeszcze cieple ;). Zyczcie mi powodzenia :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Aż się boję twojej mocarności....

Tomasz R. Gwiazda

haaa
jak googlalem pod kontem kart z WC to wlasnie te mi sie pojawily.
Ktos jeszcze oprocz Powercolor oferuje WC?


AiDec

Nie. Na razie nikt inny - tylko ta jedna firma (albo moze inaczej: mimo wielogodzinnego szukania przez 3 osoby, nie znalezlismy zadnego innego producenta). Dlatego byl taki klopot ze zdobyciem. Na moje pierwsze pytania/zlecenia, mialem odpowiedzi ze gdzies na poczatku kwietnia moge sie spodziewac tych graf. Naprawde mialem kupe szczescia.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

hmm, teraz chyba w preorderze tylko mozna.
Poczekamy zobaczymy, znaczy potestujesz , powyklinasz i nam powiesz co i jak :)

Ja bym nie wytrzymal i od razu skrecil wszystko :D

Pigu

trzymamy kciuczki  :parrrty:

Szopler

Rampage II Extreme to kolejna płyta której jak się okazuje na szczęście nie kupiłem XD
Ja to mam farta :D

AiDec

#158
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 26 Luty 2010, 17:32
Ja bym nie wytrzymal i od razu skrecil wszystko :D

Jakbys byl po ponad 40h bez snu i mial przed soba 6h wolnego czasu, a pozniej 12-14h pracy... tez bys wy3mal :). Tym bardziej ze i tak bys w te 6h nie zdazyl - zawsze wyjda jakies klocki ;) (i wyszly, ale o tym pozniej).


Cytat: 5z0pl3r w 26 Luty 2010, 17:56
Ja to mam farta :D

Nawet nie wiesz jakiego :).






Po kolei:

   Szybko, szybko. `Ni mom casu`... szybko szybko otworzyc bude wyjac grafy stop! wroc!, wylaczyc zasilki, wyjac grafy, wlozyc nowe grafy stop! wroc! najpierw rurki - pozniej nie da rady. zapiac rurki, rurki! gdzie rurki! zapalniczka, klucz plaski 15, nie 16... cholera niski profil - oczkowy 16... jest, skrec, zaloz, skrec, jest... grafy wloz... nie wchodza - niby buda wielka, ale 4mm za malo, bo saneczki HDD przeszkadzaja. rozkrecic. nie da rady - nity. jak  ja nie cierpie nitow! i nie cierpie nie cierpiec! czemu nity? nozyce do metalu.. cholera w pracy :( zwykle nozyczki - nie da rady, pilka do metalu, jakis rwa brzeszczot - ni ma - wsio w robocie :(, srubokret mlotek, dajesz, dajesz sybko, ni ma casu, lup dup lup dup nic, wiekszy mlotek, WIEKSZY MLOTEEEEK, czemu, czemu pod gorke, cale zycie pod gorke :(, jest LUP DUP LUP DUP - malo, Robeeeert! 3masz tu - ja targam tu. Dajesz. 3maj powiedzialem! dajesz, no poszlo, sun sie... :O :O jakie dziekuje? spadaj i nie przeszkadzaj - nie widzisz ze zajety? sun sie, szybko, szybko, nie przeszkadzaj jak profesjonalista pracuje XP, LUP LUP DUP DUP, poszlo z drugiej, grafy w bude, rurki na zewnatrz - jak? zatrzymac wentyl, rurki przez wentyl miedzy lopatkami, `dwie wieze` ze strychu, lej tam mi wode! uj ze ciezkie - maja byc ciezkie. zebys czul zes cos dzisiaj zrobil pozytecznego nierobie francowaty, a ja tu biosik... uch, nie widzi 2 iramow, czemu teraz, czemu akurat teraz - rzucic okiem w kontroler, ach uch, o co nie dziala? a w pi... z tym, odpiac iramy, wpiac COKOLWIEK, jaki hdd pod reka, cos jest - jaki port? sata, kabel sata, kabel w gniazdo, spadaj siersciuchu, wszystko gra? o czym zapomnialem? wyglada OK. odpalam. uch uch rrrrwwwwaaaaaa, znowu bezpieczniki, znowu zapomnialem :(. zapiac bezpieczniki, robert wylacz kompa. swojego rwaaaa!!!!!!!!!!!! nie pytaj czemu! gosiek odlacz lapka od pradu, wylaczyc swiatlo w domu, wylaczyc zarowki, wylaczyc pompy, gosiek, dzwon do elektrowni ze wiecej mocy trza. :O - no proste ze zartuje :D. niech ktos zabierze tego darmozjada, bo mi siersciuch kable sata kradnie! won od tych srubek! won mowie! moje srubki, nie twoje! niech mu ktos cos powie! spieprzaj dziadu! moze ona tylko po norwesku kuma? hmmm... RAUS! nie to nie ten... Du jaevlo drittsek! he he - zadzialalo :D odpalic Kosmosa, jest chodzi, bezpieczniki cale, wlaczyc pompy, wlaczyc tv, kompy, lapka do pradu, swiatla, ogrzewanie... kur, bios przelecial, 3 klawisze, szybko szybko, ni mom casu, jest, widzi dysk, cd w czytnik - odpalaj, szybko szybko czemu to zawsze tak dlugo trwa? szybko, instaluj, ja, ja, next next next dalej dalej dalej AAA dalej dalej jest kopiuje, 10 min przerwy. o czym zapomnialem? lodowka! zamrazarka! (dobrze ze nikt nie zauwazyl XP). jest wlaczone. papierosek. uff taras, chlodno :), koniec, wracam, czekam, szybko szybko, czekam, dalej dalej dalej next next, nie - w tylku mam te twoje aktualizacje! dajesz! no jest, restart, stery - 5 min spokoju. pomyslec o czym zapomnialem. chyba o niczym. sprawdzic wszystko profilaktycznie jak jest czas. kabelki siedza? siedza. pompy dzialaja? dzialaja. no to siadamy i czekamy. czekamy. next next. restart. AV. restart. firewall, restart, stery do ati widza wszystkie grafy? widza wszystkie. podlaczyc siec. siec jest. logmein. restart. lapek w lape i sru do roboty. do dupowozu. biegiem! nie odsniezam - jak pojade szybko to sam spadnie  %), go go go, szybko szybko, robota, jest! jest! 18:58 :) zdazylem. tel do starego, jakie zlecenie? dobra. odpalic maszyne - maszyna idzie, odpalic lapka - odpalony, logmejn, jest, Kosmos, jest, BM, restart - jest, BAM, Milky, jest. WIECEJ JUNITOW!!! wiecej, wiecej. jest, liczy :D



A wszystko to, zeby tylko odpalic 2x 5970WCOC przed 13h pracy :). I nie myslcie sobie o mnie zle - ja nie codziennie jestem taki wariat ;). Na co dzien jestem gorszy XP.


A co jest bezcenne?: komentarz qmpla zagladajacego mi bezszczelnie przez ramie podczas pisania tego posta: `Wzruszyla mnie Twoja historia` ;). Gnojek. On zupelnie nie rozumie PRO, on nie wie jeszcze co to jest byc PRO, kolo PRO to on nawet jeszcze nie siedzial XP. On nawet jak konczy gre, to pisze ze `musi konczyc, bo ma robote w RL`. He he, RL, dobre sobie... On jeszcze nie wie ze nie ma czegos takiego jak RL XP.





Jest tylko A F K




%)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

No dobra, godzine policzylo, mozna cos posprawdzac.

Podsumujmy:

Grafy na zywca w kompie, chlodzenie na zywca, caly komp na zywca, OS na zywca, zero aktualizacji, zero optymalizacji, stery na zywca, zegary stock... liczymy punkciki...

liczymy...

nie wierzymy...

liczymy jeszcze raz...


Uch. 750k na dobe...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka