AiDec

Zaczęty przez AiDec, 20 Czerwiec 2008, 23:12

Pigu

bacz pilnie kiedy wyjdzie coś liczące wydajnie na CUDA  ;D

AiDec

Cytat: Pigu w 08 Sierpień 2008, 23:27
bacz pilnie kiedy wyjdzie coś liczące wydajnie na CUDA  ;D

Ano sam sie nie moge doczekac. Ale niestety musze sie jeszcze uzbroic w cierpliwosc :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

#42
Cytat: AiDec w 08 Sierpień 2008, 23:29
Cytat: Pigu w 08 Sierpień 2008, 23:27
bacz pilnie kiedy wyjdzie coś liczące wydajnie na CUDA  ;D

Ano sam sie nie moge doczekac. Ale niestety musze sie jeszcze uzbroic w cierpliwosc :(.

do testu CUDA może wystarczy http://www.gpugrid.org/
narazie stan punktowy naszego zespołu "0" słownie zero  :(

aby uruchomić potrzebny jest Linux 64bit, ManagerBoinc pobrany z ich strony i dobra karta ok 100 Stream Processors lub więcej
CytatEVGA 9800 GTX SC and is running Fedora 9 64bit with the 173.14.09 nvidia drivers
http://www.gpugrid.org/results.php?hostid=4674
ok 200pkt/h

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

ogrzewanie w domciu będziesz miał za darmo. ale na twoim miejscu trzymałbym w okolicy tego kompa gaśnicę :D

Mchl

Dyskusja o iRAMach wydzielona do działu Komputery/Sprzęt

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Cytat: RAD-Poland w 09 Sierpień 2008, 08:05
narazie stan punktowy naszego zespołu "0" słownie zero  :(

Zajme sie tym jak tylko odpale w pelni kompa. Czyli wszystko zalezy od czasu - szacunkowo najblizszy tydzien.


Cytat: RAD-Poland w 09 Sierpień 2008, 08:05
aby uruchomić potrzebny jest Linux 64bit, ManagerBoinc pobrany z ich strony i dobra karta ok 100 Stream Processors lub więcej

Chyba skorzystam z Krzysztofowego BOINC_Ubunt`a :D



Cytat: Troll81 w 09 Sierpień 2008, 11:41
ogrzewanie w domciu będziesz miał za darmo. ale na twoim miejscu trzymałbym w okolicy tego kompa gaśnicę :D

Za darmo to to nie bedzie - zapewniam Cie :P :P :P. Gasnica niepotrzebna - bedzie wody pod dostatkiem :D. A tak serio, to nie spodziewam sie zadnych problemow z tej strony.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#46
Proc:           Q6600@2.93 GHz   (1.18V)
Mem:           2x1GB DDR2 800 MHz OCZ Special Ops Edition  @ 880 MHz
Mobo:          Foxconn FOX+ M7PMX-S GF 7100 + NF 630i
Chlodzenie:   Noctua NH-U12P
Pasta:         IC Diamond 7 Carat
PSU:           OCZ StealthXStream 600W  
HDD:           Western Digital 80GB SATA II 7200RPM  

Grafa - integra 7100

2861 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
6569 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Niestety ta plytka nie wyciagnie wiecej. Sprawdzalem czy to przypadkiem nie jest dziura FSB, testowalem tez przy napieciach 1.2 - 1.45. Po prostu nie da rady wiecej. Ani w BIOS`ie ani softowo. Za to komp sprawdzil sie w dwoch pozostalych punktach programu - jest calkowicie nieslyszalny i bardzo chlodny. Przy 100% load temperatura nigdy nie przekracza 45C :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

mam dwa pytania:
1. gdzie Ty stawiasz te wszystkie komputery?
2. ile już wydałeś na boinca? (broń boże nie przestawaj) :)

a tak poza tym: jesteś najlepszy  8) goń dużego!

AiDec

#48
Cytat: Machloj w 11 Sierpień 2008, 20:58
mam dwa pytania:
1. gdzie Ty stawiasz te wszystkie komputery?

Tymczasowo w domu. Ale czesc bedzie stala w pracy.

Cytat: Machloj w 11 Sierpień 2008, 20:58
a tak poza tym: jesteś najlepszy  8) goń dużego!

No nie... To jednak nie ta klasa :P ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lukaszde

Szykuje sie kolejna Boinc Farma  :)
Z ciekawosci - liczyles ile ten potwor wciaga pradu ?
3x grafy to juz 600W + proc 125W w standardzie...
Mysle ze 1000W przekracza  :o A moze ktos sie pobawi i zrobi symulacje, czy 4 kompy po 250W lepiej punktowalyby od takiego potwora ?

AiDec

3x grafy to niestety nie 600 W, ale mozna smialo liczyc 900 W bez OC...

Na pewno 4 kompy punktowalyby lepiej. Ale na tych czterech nie pogralbym tak, jak na tym jednym :).

A poza tym, dlaczego akurat cztery? Skad taka liczba?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lukaszde

Chodzilo mi o symulacje pod wzgledem zuzycia energii. Jezeli Twoj komp zuzywa dajmy na to 1200W, to czy kilka maszyn o zuzyciu 1200W bedzie lepiej punktowalo - konfiguracja dowolna, ilosc kompow rowniez.

emik

RAC na poziomie 30k a kamrrrat twierdzi, że nie goni dużego ;D


Mchl

Cytat: lukassszzz w 11 Sierpień 2008, 22:46
Chodzilo mi o symulacje pod wzgledem zuzycia energii. Jezeli Twoj komp zuzywa dajmy na to 1200W, to czy kilka maszyn o zuzyciu 1200W bedzie lepiej punktowalo - konfiguracja dowolna, ilosc kompow rowniez.

Jeśli to będą laptoki, to na pewno :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#54
Cytat: lukassszzz w 11 Sierpień 2008, 22:46
Chodzilo mi o symulacje pod wzgledem zuzycia energii. Jezeli Twoj komp zuzywa dajmy na to 1200W, to czy kilka maszyn o zuzyciu 1200W bedzie lepiej punktowalo - konfiguracja dowolna, ilosc kompow rowniez.

Cytat: Mchl w 11 Sierpień 2008, 22:49
Jeśli to będą laptoki, to na pewno :P

@lukassszzz

Musialbys zatem porownac jakies 1500W bo tyle bedzie w zalozeniu zuzywal. Ale... Tyle bedzie zuzywal jak bede gral. Jak nie bede gral, to zuzycie spadnie do ok. 700W. A jak zostawie go na noc (czyli tylko BOINC, moze jakies sciaganie z netu typu Bitcomet), to wylaczam SLi i jade tylko na jednej grafie, czyli ok. 500 W poboru.

@lukassszzz @Mchl

I tu jest klopot z czym to porownywac. Generalnie wszystko bedzie lepiej punktowalo. Zwykle stacjonarki, stacjonarki z Quad`ami lepiej, laptopy (o tym zuzyciu pradu) jeszcze lepiej, a systemy oparte o Intel Atom czy Via Nano to w ogole bilyby na glowe. Ale to i tak nic. Bo w gruncie rzeczy, a zwlaszcza w moim przypadku nie ma najmniejszego sensu porownywac wg. zuzycia pradu. Prad w Norwegii jest o wiele tanszy niz w Polsce. A juz w ogole ponad dziesieciokrotnie tanszy w stosunku do zarobkow. Dodajmy do tego ze 99% pradu w Norwegii pochodzi z hydroelektrowni (a pozostale 1% z wiatrowych) - wiec nie mozna mi zazucac nawet zanieczyszczania srodowiska (pije do pewnych ekologow :P ). Jedynym rozsadnym (IMHO) sposobem porownywania jest porownywanie cen sprzetu. Na chwile obecna za mojego Kosmosa (a jeszcze nie jest skompletowany) postawilbym kilka BOINC`owych stacji Q6600 :). Tylko ze ani na nich bym za bardzo nie pogral, ani bym tych kompow nigdzie nie zmiescil, nie mam tez odpowiedniego przydzialu mocy z elektrowni zeby to wykarmic i nie chce zeby mnie Gosia z domu wyrzucila :P.

Moge to podsumowac tak: jesli chodzi o gry, to superstacje postawie. Btw ta superstacja bedzie robila 24/7 100% load BOINC - to jest moj uklon dla BOINC`a (zrezygnuje z kilku/nastu klatek na rzecz BOINC`a dzialajacego non-stop w tle). Ale jakbym mial postawic kilka BOINCSTACJI Q6600 i nawet sobie nie zagrac, to nie wszedlbym w to, bo co prawda jestem bardzo mocno zainteresowany wspomaganiem BOINC`a (dlatego postawilem Q6600A!), ale moje zainteresowanie ma jednak pewne ograniczenia ;). Jestem moze i wariat, ale wariat nie 100% load :P :P :P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

Cytat: emik w 11 Sierpień 2008, 22:49
RAC na poziomie 30k a kamrrrat twierdzi, że nie goni dużego ;D

hehe emiczku ale pocisnąłeś  ;D kamrrat AiDec ma rac między 5 a 6k, a wynik w sygnaturce jest spowodowany rozszczepieniem a następnie zsynchronizowaniem statów - zobacz dzienne przyrosty (nie myślisz chyba, że i moja sygnatura jest prawidłowa? niby skąd mam mieć prawie 13k :P jak działa set to niewiele ponad 6 wychodzę)

AiDec

Cytat: emik w 11 Sierpień 2008, 22:49
RAC na poziomie 30k a kamrrrat twierdzi, że nie goni dużego ;D

Nie nie Emik, to nie tak. Statystyki mi sie rozeszly (przypadek i `niedopracowanie skryptu boincstats`) i w zwiazku z tym moj RAC nie jest poprawny. Najwidoczniej nie widziales jak mialem kilka dni temu RAC 200.000 :D. To tylko blad. RAC bedzie powoli powracal do poprawnego stanu (wyswietlanie w miare poprawnego RAC powinno nastapic za ok 15-20 dni, trudno mi podac dokladniejsze dane - trudno to obliczyc). IMHO moj RAC na chwile obecna wynosi ok. 6000 +- 1000.



EDIT: Pigu, byles szybszy :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Cytat: AiDec w 11 Sierpień 2008, 23:45
(przypadek i `niedopracowanie skryptu boincstats`)

To nie w BoincStats przyczyna. Tak działa CPID i już. Nie ma innego sposobu na identyfikację użytkownika pomiędzy proejktami.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#58
Cytat: Mchl w 12 Sierpień 2008, 00:01
Cytat: AiDec w 11 Sierpień 2008, 23:45
(przypadek i `niedopracowanie skryptu boincstats`)

To nie w BoincStats przyczyna. Tak działa CPID i już. Nie ma innego sposobu na identyfikację użytkownika pomiędzy proejktami.

Dzieki za wyjasnienie. Nie bardzo wiedzialem jak to ujac, a nie chcialem sie rozpisywac.





Btw:

-Q6600A :

Core2Quad Q6600@2.40 GHz OC 2.93 GHz
2x1GB DDR2 800 MHz @ 880 MHz
Grafa - integra
Western Digital 80GB 7200rpm SATA II

Win Xp 32:

2861 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
6569 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Win Xp x64:

2801 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
8717 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Niezla roznica miedzy Xp-kami nie? :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

troche z tymi 99% energii z wody a 1% z wiatru to przegiąłeś :D trochę jednak robią na gazie i innych paliwach, ale fakt że nawet oni nie podskoczą pod kątem gigawatów do brazylijczyków z ichniejszą ITAIPU:D

AiDec

#60
No i problem z x64 :/. Ok. 150 WU sie pobralo z 3 projektow. Pzostalo jakies 6 w kolejce do pobrania. Rzecz w tym, ze w zakladce zadan wszytski pobrane probki maja status `pobieranie` od cholera jasna 15 godzin :/. A ja slodko spalem liczac ze sie przeliczaja :( :( :(.

Btw nigdy czegos takiego nie widzialem i nie wiem jak to rozwiazac. Restarty nie pomagaja...

Wywalam wszystko i zapne od nowa calego BM.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Pomoglo dopiero zainstalowanie BM 5. Szostka niestety nie chciala dzialac prawidlowo.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Wreszcie udalo sie odpalic stabilnie nowego kompa (Cosmosa - jak jest nazywany u mnie w domu ;) ). Dzisiaj dotarla zasilka ktora jest w stanie go uciagnac (a nie tak jak poprzedni PSU max. 1h, po czym sie wylaczal z przegrzania... :P ). Komp na i-RAM`ach jest niesamowicie szybki - uruchomienie systemu (zaraz po instalacji) zajmuje 7 sekund (liczone od zakonczenia POST/RAID). Formatowanie partycji to zaledwie 1 sekunda :D. Teraz nic tylko czekac na pozostale i-RAM`y... Jak tylko zrobie jakies testy, to od razu zamieszcze wyniki.

Na chwile obecna konfiguracja kompa wyglada tak:

Proc:           QX9770
Mem:           4x 2GB DDR3 2000 MHz OCZ Platinum
Mobo:          Asus Striker II Extreme
Chlodzenie:   2x Zalman Reserator 1 v2
Pasta:          IC Diamond 7 Carat
Grafa:          2x Gigabyte GeForce GTX 280 1GB GDDR3
PSU:            Ultra X3 1600W Modular Quad-SLI Ready
HDD:            2x i-RAM 4GB DDR 400 MHz in RAID 0
                  3x WD VelociRaptor 300GB SATA II in RAID 0



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Elaks

No no, specyfikacja robi piorunujące wrażenie, wręcz maszyna marzeń :D Koszty pewnie były ogromne, ale z drugiej strony korzyści mogą być imponujące :) I tak jak wcześniej wspominali koledzy, duzemu robi się konkurencja ;)

Troll81

przy takiej górze kasy to chyba wybrałbym jakiąś wycieczkę ciekawą a kupiłbym liczydełko pod kątem moc/kasa. i tak pograłbym na tym w najnowsze gierki (wystarczyłaby karta za nieco grubszą gotówkę) a świata bym trochę pozwiedzał.

Machloj

a tam! marudzisz Trollu :) ja bym tam wolał takiego kompa...zdjęcia można sobie przeca z neta ściągnąć, opisy krajów też...a taki komp w pokoju...mrrr :)

Troll81

a ja wolałbym zdjęcia i opis od AiDeca :D a niagarę obejrzec na żywo :D

AiDec

#67
Tylko ze krajow to ja juz calkiem sporo zwiedzilem i mam ich nawet troche dosc :P. A taki komp jest na wiele, wiele sposobow powiazany z moimi zainteresowaniami. Wiec za jednym zamachem zalatwiam kilka spraw, a to zmienia deczko postac rzeczy :).



http://pl.youtube.com/watch?v=sK2zHffoQ5s



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

śmiga  ;D ten szum to chłodnice? hehe

AiDec

Nie, ten szum to wiatr za oknem - otwarte mialem, a wialo mocno.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#70
Obecna konfiguracja (komp nie jest jeszcze gotowy):

Proc:           QX9770@3.20 GHz OC 4.00 GHz (1.45V) - drobne klopoty, walcze z OC...
Mem:           4x 2GB DDR3 2000 MHz OCZ Platinum (1.9V)
Mobo:          Asus Striker II Extreme
Chlodzenie:   2x Zalman Reserator 1 v2
Pasta:          IC Diamond 7 Carat
Grafa:          2x Gigabyte GeForce GTX 280 1GB GDDR3
PSU:            Ultra X3 1600W Modular Quad-SLI Ready
HDD:            2x i-RAM 4GB DDR 400 MHz in RAID 0
                  4x WD VelociRaptor 300GB SATA II in RAID 0

Pierwsze testy na szybko (to na pewno nie wszystko na co go stac :) ):

3DMark2001SE: 65.495

3DMark06: 17.724

PCMark2002:
- CPU: 13.380
- Mem: 42.082
- HDD: 5.255!!! ;D


SiSoft Sandra Lite XI.SP4a:
- Dhrystone ALU 81.365 MIPS
- Whetstone iSSE3 33.559 MFLOPS
- Integer x8 iSSSE3 180.220 it/s



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik

a ile wykazuje benchmark BOINC'a ?


Troll81

no to do prime raczej go nie podepniesz bo przy takim OC posypiesz tylko błędami

AiDec

Spuszcze z tonu i bedzie ok :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buninek

#74
Już proponuję.
Z tego co widzę w milky połowa wu to compute error.

Swoją drogą jeśli nie grasz przez 24h to na noc mógłbyś puścić to po live linuksem (64bit).
Windowsowe aplikacje w tym projekcie słabo punktują. Nawet Win xp 64.
ok 45% słabiej.
Już to poruszałem w innym wątku. Proponowałem spojrzeć na top 200 w tym projekcie.
Liczba komputerów pod kontrolą windowsa jest znikoma.
To nie przypadek. Porównaj to tylko z innymi projektami.
Te statystyki nie oszukują.

AiDec

#75
Cytat: buninek w 23 Sierpień 2008, 21:33
Już proponuję.
Z tego co widzę w milky połowa wu to compute error.

Testy, testy, testy... Ale dziekuje za uwagi - zawsze chetnie ich wysluchuje :).

Cytat: buninek w 23 Sierpień 2008, 21:33
Swoją drogą jeśli nie grasz przez 24h to na noc mógłbyś puścić to po live linuksem (64bit).

`To na noc`? Masz na mysli `to` czyli Milky? Btw, Linux w planach, ale... Mam jakies 1-1.5h dziennie na prace z tym kompem... A pograc tez lubie :P

Cytat: buninek w 23 Sierpień 2008, 21:33
Proponowałem spojrzeć na top 200 w tym projekcie.
Liczba komputerów pod kontrolą windowsa jest znikoma.
To nie przypadek. Porównaj to tylko z innymi projektami.
Te statystyki nie oszukują.

Cenna uwaga - nie mialem czasu sie temu przygladnac. Mam naprawde malo czasu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buninek

#76
Jeszcze jedna uwaga. ;)
Linux ma dużo większą tolerancję na OC.
Przykładowo jeśli przy 4400MHz windows nie bootuje, to w przypadku linuksa nastąpi
to przy 4600.
Już więcej nie zabieram Twojego cennego czasu. ;D

AiDec

Cytat: buninek w 23 Sierpień 2008, 22:13
Już więcej nie zabieram Twojego cennego czasu. ;D

Spox :D. Twoje uwagi wlasnie mi ten czas zaoszczedzaja :D.

Btw, to co sie dzieje z Milky, ma rowniez miejsce w Yoyo. Dokladnie tak samo - sporo, naprawde sporo CompErr. Ale... Te probki co mi wywalilo, wywalilo tez w 80% rowniez innym liczacym ta sama probke... :P

Natomiast w SHA-1 mam 100% done...



A w linucha trza wejsc. Ino deczko czasu by sie zdalo ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buninek

Bez przesady. Jeśli prawidłowo wystartuje
wpiszesz w konsoli
./run_manager &
lub klikniesz w ikonkę.
Twoja wiedza na tym może się skończyć.
Ewentualnie + wiedza na temat prawidłowego zamknięcie aplikacji BOINC + poweroff lub restart.
Tyle.
Nie musisz zgłebiać jego tajników, ba nawet uczyć się podstaw.
Nie trza czasu. Tylko chęci i przełamania oporów.



AiDec

#79
1. Linuxa wolalbym jednak zainstalowac :)

2. Proc poprawiony...

3. Linuxa live odpale za dzien-dwa. Chcialbym najpierw sprawdzic czy zmiany w biosie zakonczyly wysypywanie sie WU Milky i Yoyo, czy wciaz nie.

4. Co do przelamywania oporow to bez przesady :) - z czterech dystrybucji juz korzystalem na swoich kompach :). Zaden ze mnie mastach, ale dam sobie rade w codziennym uzytkowaniu. Ale jakby co to kopne sie do Ciebie ;).


EDIT: Ktos tu pytal :):

Core 2 Quad Extreme QX9770@3.20 GHz OC 4.00 GHz (1.45V)

XP SP2 PL
4230 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
8863 integer MIPS (Dhrystone) per CPU



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka