Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

AiDec

Zaczęty przez AiDec, 20 Czerwiec 2008, 23:12

Troll81

eh... pozazdrościć :D ja z moim maleńkim A64x2 3600 nie podskoczę .... chlip.....

AiDec

#81
Uruchomilem kaskade wodna, temp na procu spadla o 10C :). Zobaczymy jak to wyjdzie na dluzsza mete - przypuszczam ze jak sie wieze wodne nagrzeja od proca to beda deczko gorzej chlodzic, wtedy temp moze wzrosnac. Zobaczymy co bedzie za pare godzin wygrzewania Reseratorow :). No i oczywiscie jaki to bedzie mialo wplyw na liczone WU :). Przygotowujac sie do Yoyo race, koncze powoli z SHA-1 i Milky i od jutra zamierzam przerzucic 95% mocy na Yoyo. Bedzie latwiej obserwowac WU.

EDIT: Na chwile obecna proc 3.2 GHz chodzi na 4.0 GHz przy 1.4V i temp 58-63C ;D. Trzy jajka robia Milky (maja po 63C), jedno jajko robi SHA-1 (ma 58C).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#82
Poleglem na linuchu :(. Fizycznie. Bol :(. A mialo byc tak pieknie (czytaj latwo :P ).

Cytat: buninek w 23 Sierpień 2008, 23:44
Bez przesady. Jeśli prawidłowo wystartuje
wpiszesz w konsoli
./run_manager &
lub klikniesz w ikonkę.
Twoja wiedza na tym może się skończyć.

Jak cos moze sie sp^&*^%, to sie na pewno sp#%^%$. <cenzura> <cenzura> <cenzura> Nigdy nie jest tak latwo jak w zalozeniach :P




Co prawda:

QX9770@3.20 GHz OC 4.20 GHz (1.45V)

BOINC-Xubuntu-8.04.1PL (Krzysztofowe :) )

4174 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
16294 integer MIPS (Dhrystone) per CPU (!!!) :D

I to mozna by uznac za wielce obiecujace, ale... :(. Niestety Łubuntu nie ma sterownikow do moich odbiornikow sieci (wireless). Testowalem najpopularniejszego Gigabyte GN-WB01GS i jednego z najnowszych (i chyba najlepszych) Linksysa WUSB300N i nic. Stwierdzilem zatem ze najpierw zainstaluje sobie system na HDD (moze lepszy benchmark zrobie :) ), a pozniej poszukam jakichs sterow do odbiornikow. I tutaj kolejny klops, bo system nie widzi moich RAID`ow. Pokazuje mi osobne dyski, ale nie polaczone w RAID`y. Obawiam sie ze jak zainstaluje teraz Łubuntu, to instalacja rozwali mi RAID`y :(. Mam racje?

Wymyslilem sobie zatem, ze podepne osobny dysk. Zamierzam podpiac SATA HDD do wyjscia e-SATA. Powod: na mobo juz wszystkie seriale zajete. Wtedy moge zainstalowac Łubuntu na osobnym HDD, rzucic stery do wireless (jak znajde) i bedzie ok. Tylko nie moge sobie przypomniec gdzie widzialem przejsciowke SATA - e-SATA. Ktos wie moze? Bo gra chyba warta zachodu patrzac na benchmark... ;)

Btw, moze bym dorwal od ASUSA stery do RAID dla Linucha. Tylko ktos mi powie jak tego uzyc? W windzie proste - F6 na stracie i czyta z FDD, a jak to wyglada dla Lin w analogicznej sytuacji?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buninek

#83
Cytat: AiDec w 25 Sierpień 2008, 20:35
I tutaj kolejny klops, bo system nie widzi moich RAID`ow. Pokazuje mi osobne dyski, ale nie polaczone w RAID`y. Obawiam sie ze jak zainstaluje teraz Łubuntu, to instalacja rozwali mi RAID`y :(. Mam racje?

Tak lepiej zainstaluj na osobnym dysku.
Co prawda nie podałeś czy to jest kontroler raida zewnętrzny (karta) czy wbudowany w płytę. Prawdopodobnie to drugie. To jest tzw. fake raid.
Generalnie pod linuksem używa się raidu programowego (własny linuksowy) lub sprzętowego (karty).
Ten programowy (linuksowy) jest dużo lepszy od tych wbudowanych w płytę.
Generalnie trudno jest ustawić taki fake raid aby był widoczny jednocześnie z windowsa i linuksa.

Cytat: AiDec w 25 Sierpień 2008, 20:35
Testowalem najpopularniejszego Gigabyte GN-WB01GS i jednego z najnowszych (i chyba najlepszych) Linksysa WUSB300N i nic.
Jeśli jest to nowy model, a producent sprzętu nie wspiera go pod linuksem, to się nie dziw :(,
że jeszcze nie działa. Bez dostępu do specyfikacji sprzętu. Trudno ot tak w tydzień napisać drivery.
Jest możliwość użycia sterowników windowsowych przez Ndiswrapper.
Nie w każdym przypadku działa to dobrze. Cóż ja nie używam wifi. Stąd i nie mam doświadczenia.

do tego gigabyta sterowniki są
http://linux-wless.passys.nl/query_part.php?brandname=Gigabyte+Tech
http://web.ralinktech.com/ralink/Home/Support/Linux.html

odnośnie raidu. Zadaj sobie jeszcze pytanie czy na pewno będę go potrzebował?
https://wiki.ubuntu.com/FakeRaidEdgy


Troll81

każdy kontrole RAID trochę inaczej to realizuje. Stąd linuxy miewają pewne problemy z niktorymi. Sam sporo razy się nadziałem. niketóre układy same robią RAID i dla systemu jest to niewidoczne. inne tylko wspomagają robienie raidu przez sam OS. podaj jaki masz kontroler.

Mchl

Cytat: buninek w 25 Sierpień 2008, 21:01

Jest możliwość użycia sterowników windowsowych przez Ndiswrapper.
Nie w każdym przypadku działa to dobrze.


No ja niestety poległem na Broadcomie zamontowanym w moim lapku. I Ubuntu mam bez WiFi... A mogłem wziąć kartę Intela, do której podobno są sterowniki linuxowe...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

buninek

Cytat: Mchl w 26 Sierpień 2008, 10:07

No ja niestety poległem na Broadcomie zamontowanym w moim lapku. I Ubuntu mam bez WiFi... A mogłem wziąć kartę Intela, do której podobno są sterowniki linuxowe...

Często sterowniki ze względów licencyjnych nie mogą być dołączone do dystrybucji (firmware).
Może już ten model jest wspierany. Poszukaj.
Bez dostępu do sieci taki lapek traci całą swoją funkcjonalność. :(

Troll81

albo dokup za 50 zł inną kartę na pcimcia i jakimś wspieranym chipsecie. np realtek nieśmiertelny :D

AiDec

#88
Ciekawostka:


-Q6600A:

Core 2 Quad Q6600@2.40 GHz OC 2.93 GHz
2x 1GB DDR2 800 MHz @ 880 MHz
Grafa - integra
Western Digital 80GB 7200rpm SATA II

Xp x64 SP2
2801 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
8717 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

BOINC-Xubuntu-8.04.1PL (Krzysztofowe)
1865 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
7761 integer MIPS (Dhrystone) per CPU



EDIT: Najwyrazniej zawsze trzeba sprobowac wszystkich mozliwosci. Nie wierzyc slepo :). A juz mialem ladowac linucha... :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Cytat: buninek w 26 Sierpień 2008, 11:10
Często sterowniki ze względów licencyjnych nie mogą być dołączone do dystrybucji (firmware).
Może już ten model jest wspierany. Poszukaj.
Bez dostępu do sieci taki lapek traci całą swoją funkcjonalność. :(

No właśnie w sieci znalazłem szczegółowe instrukcje do tego modelu, ale mimo wszystko nic nie dałem rady zrobić. Funkcjonalność ratuje w tym wypadku Vista... chociaż trochę to nieeleganckie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#90
No dobra, czas na pare faktow na szybko (niekoniecznie pozytywnych :( ):




1. Szykujemy sie do Yoyo race :). Malo czasu - duzo do zrobienia :( (licze na Wasza pomoc).

2.
Cytat: AiDec w 13 Sierpień 2008, 05:02
Wreszcie udalo sie odpalic stabilnie nowego kompa (Kosmosa - jak jest nazywany u mnie w domu ;) ).

Nieprawda. Komp dalej nie jest stabilny :( :( :(. Cos tam w sprzecie szwankuje - albo pamieci (niestety prawdopodobne jest ze trafily mi sie felerne), albo mobo... Potrzebuje softu ktory ladnie i szybko sprawdzi pamieci - ma ktos cos? Sprawdzonego softu... Napisalem juz co prawda do OCZ, ale wiecie jak dziala tech support...

3.
Cytat: buninek w 23 Sierpień 2008, 21:33
Już proponuję.
Z tego co widzę w milky połowa wu to compute error.

Przyczyna nie jest OC. Przyczyna to absolutny brak stabilnosci kompa (czego nie zauwazylem z powodu zbyt krotkiego czasu spedzanego w domu). Komp wywala BSOD`a i sie restaruje. Kazdorazowy restart to wysypanie sie 4 probek (4 jaja). Co ciekawe, ten problem nie dotyczy SHA-1. Po BSOD`zie i restarcie WU sie dalej liczy i to liczy 100% prawidlowo. Ale Milky i Yoyo sie zawsze wysypuja.

4.
Cytat: AiDec w 24 Sierpień 2008, 23:18
Uruchomilem kaskade wodna, temp na procu spadla o 10C :). Zobaczymy jak to wyjdzie na dluzsza mete - przypuszczam ze jak sie wieze wodne nagrzeja od proca to beda deczko gorzej chlodzic, wtedy temp moze wzrosnac. Zobaczymy co bedzie za pare godzin wygrzewania Reseratorow :).

[...]

EDIT: Na chwile obecna proc 3.2 GHz chodzi na 4.0 GHz przy 1.4V i temp 58-63C ;D. Trzy jajka robia Milky (maja po 63C), jedno jajko robi SHA-1 (ma 58C).

Kaskada wodna (2 Reseratory 1 V2) daje 5C mniej w stosunku do jednego Reseratora. Czyli ok. 20-25 MHz FSB roznicy. Tak jakby kogos to interesowalo :).

5.
Cytat: AiDec w 25 Sierpień 2008, 20:35
Poleglem na linuchu :(. Fizycznie. Bol :(. A mialo byc tak pieknie (czytaj latwo :P ).

[...] system nie widzi moich RAID`ow. Pokazuje mi osobne dyski, ale nie polaczone w RAID`y. Obawiam sie ze jak zainstaluje teraz Łubuntu, to instalacja rozwali mi RAID`y :(. Mam racje?

Tak. Mialem racje (niestety).

6.
Cytat: AiDec w 25 Sierpień 2008, 20:35
Wymyslilem sobie zatem, ze podepne osobny dysk. Zamierzam podpiac SATA HDD do wyjscia e-SATA. Powod: na mobo juz wszystkie seriale zajete. Wtedy moge zainstalowac Łubuntu na osobnym HDD [...]

Btw, moze bym dorwal od ASUSA stery do RAID dla Linucha. Tylko ktos mi powie jak tego uzyc? W windzie proste - F6 na stracie i czyta z FDD, a jak to wyglada dla Lin w analogicznej sytuacji?

Stery do linucha mam. Ale sobie z nimi nie poradze. Moze Krzychu, Buninek, Troll, albo kto tam jeszcze sie na tym zna da rade zapiac te stery w obraz (instalke) i rozwiaze moj problem. Poza tym wlasnie zamowilem HDD eSATA. Jak nikt nie da rady (badz czasu Im nie styknie), to instaluje B-XUbuntu na eSATA. Nie podoba mi sie to, ale co zrobic :(. Btw, w tym pokopanym kraju nie kupie mniejszego HDD eSATA niz 750 GB. Mniejsze sie nie sprzedaja... :P

7.
Cytat: buninek w 25 Sierpień 2008, 21:01
do tego gigabyta sterowniki są
http://linux-wless.passys.nl/query_part.php?brandname=Gigabyte+Tech
http://web.ralinktech.com/ralink/Home/Support/Linux.html

Swietnie :). Wielkie dzieki bo ja ich znalezc za bardzo nie moglem. Producent nie mial... Widocznie srodowisko stworzylo :) (ale ja tam do nich nie laze na stronki).

8.
Cytat: buninek w 25 Sierpień 2008, 21:01
odnośnie raidu. Zadaj sobie jeszcze pytanie czy na pewno będę go potrzebował?

Ba! Nie widze innej k^%&$ mozliwoci ;D

9. Chlopaki, trza mi pomocy. Czy ktorys z Was bylby w stanie zapiac w instalke Krzysztofowego B-Xubuntu stery do RAID (Ktore mam od Asusa) tak zeby mi linuch widzial normalnie RAID tak jak winda? I czy ktorys z Was jest w stanie wpiac stery do wireless do tej samej instalki?

10. I pytanie bomba: Czy ktorys z Was jest w stanie zoptymalizowac B-Xubuntu pod mojego kompa (skompilowac pod QX9770)? Skoro ten potwor jest w stanie wyciagac:

4174 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
16294 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

to chyba warto by bylo sprobowac? A moze nie? Wy wiecie lepiej :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

soft do sprawdzania pamieci jest na hiren's boot cd. Polecam go sobie zassać bo to zajeb@#$% narzędzie :)

Co do wkompresowania sterów to pisz do krzysztofa bo z nas to nikt chyba czegoś podobnego nie robił.

buninek

Cytat: AiDec w 13 Sierpień 2008, 05:02
Nieprawda. Komp dalej nie jest stabilny :( :( :(. Cos tam w sprzecie szwankuje - albo pamieci (niestety prawdopodobne jest ze trafily mi sie felerne), albo mobo... Potrzebuje softu ktory ladnie i szybko sprawdzi pamieci - ma ktos cos? Sprawdzonego softu... Napisalem juz co prawda do OCZ, ale wiecie jak dziala tech support...

Niestabilny również przy standardowych 3.2?!?!
Jeśli chodzi o milky to coś jest na forum
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=373

Cytat: AiDec w 25 Sierpień 2008, 20:35
Poleglem na linuchu :(. Fizycznie. Bol :(. A mialo byc tak pieknie (czytaj latwo :P ).

Miałem na uwadze odpalenie live cd przygotowane przez krzyszp.
Było łatwo. Benchmark został wykonany ;)

Cytat: AiDec w 25 Sierpień 2008, 20:35
Ba! Nie widze innej k^%&$ mozliwoci ;D

Jeszcze raz pytanie - po co?
Czy to ma być raid-0?
Czy będzie tam stał serwer bazodanowy, o dużym obciążeniu.
Czy zajmujesz się masteringiem video pod linuxem?
Czy kopiujesz dziennie setki gigabajtów danych z partycji na partycję?
Czy chcesz bo chcesz?
Chyba, że zależy na bezpieczeństwie danych. To co innego. To rozumiem Twoje parcie na raid.

Hint Jeśli stworzyłeś już raid biosowy (fake) z wykorzystaniem całej przestrzeni dysków będziesz i tak potrzebował małej partycj poza raidem na /boot z jajkiem. Może być na innym dysku, na cd , na pendrivie, ..itp.
Nadal będzie problem.

Nadal nie wiem do czego będzie służył Tobie ten linuch.

Cytat: AiDec w 25 Sierpień 2008, 20:35
4174 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
16294 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
to chyba warto by bylo sprobowac? A moze nie? Wy wiecie lepiej :)

Absolutnie nie możesz porównywać benchmarków z windows i linuksa.
Suche syntetyczne benchmarki nigdy do mnie nie przemawiały.
Dwa porównując swój komp do innch (ten sam proc) widziałem benchmarki o 33% wyższe a wyniki obliczeń o 33% niższe i odwrotnie. Tylko nic nie wiem o reszcie, a to najważniejsze.
Oczywiście jest to jakiś miernik +/-.

A co do reszty może później.
Jeszcze jedno nie masz w domu żadnego routera z gniazdem ethernetowym.


AiDec

#93
Cytat: buninek w 27 Sierpień 2008, 21:24
Niestabilny również przy standardowych 3.2?!?!

Niestety tak :(. Niestabilny przy czymkolwiek. Niestabilny przy mobo default, niestabilny przy zaleceniach producentow (roznice rzedu 1-2% w stosunku do default mobo). Testowalem 120 roznych kombinacji taktowan, napiec, timingow - wszystkiego. Jest niestabilny i tyle. A teraz szukam co nawala. Aktualnie Memtest jedzie po pamieciach. A ja czekam na odpowiedz OCZ. Jesli to pamieci, to niedlugo bede wiedzial. Troche przekichane bo na nowe sie czeka 2-3 tygodnie, ale przezyje. Ale jesli to mobo, to mnie chyba szlag trafi. Dwa razy wymienialem, bo raz dostalem puste pudelko (w srodku bylo wszystko tylko nie mobo  >:(), a raz dostalem mobo co nawet nie wystartowala... Czytuje na necie ze Asus czesto tak daje ciala...

Cytat: buninek w 27 Sierpień 2008, 21:24
Jeśli chodzi o milky to coś jest na forum,

Czytalem, ale to akurat mnie nie dotyczy. Poza tym z Yoyo mam prawie to samo. Poza tym mam kompa przed soba i widze co wyprawia. BSOD co 20-120 minut. Czysty system. Niewazne czy czysty, czy z patchami, czy ma stery czy nie...

Cytat: buninek w 27 Sierpień 2008, 21:24
Cytat: AiDec w 25 Sierpień 2008, 20:35
Poleglem na linuchu :(. Fizycznie. Bol :(. A mialo byc tak pieknie (czytaj latwo :P ).

Miałem na uwadze odpalenie live cd przygotowane przez krzyszp.
Było łatwo. Benchmark został wykonany ;)

No niby tak :).

Cytat: buninek w 27 Sierpień 2008, 21:24
Cytat: AiDec w 25 Sierpień 2008, 20:35
Ba! Nie widze innej k^%&$ mozliwoci ;D

Jeszcze raz pytanie - po co?
Czy to ma być raid-0?
Czy będzie tam stał serwer bazodanowy, o dużym obciążeniu.
Czy zajmujesz się masteringiem video pod linuxem?
Czy kopiujesz dziennie setki gigabajtów danych z partycji na partycję?
Czy chcesz bo chcesz?
Chyba, że zależy na bezpieczeństwie danych. To co innego. To rozumiem Twoje parcie na raid.

RAID-0. Docelowo ma tam byc 6x i-RAM 4GB na jednym RAID`zie + 5x WD Raptor 300GB 10.000 rpm na drugim RAID`zie. i-RAM`y musza byc polaczone w RAID-0 zeby zsumowac ich wielkosci. Pojedynczy ma zaledwie 4 GB - co ja z tym zrobie?. A na 24GB juz ladny system czy dwa postawie. A jak to bedzie hulalo :). A faktem jest ze bardzo, bardzo duzo te kompy pracuja dla mnie. Kopiuje olbrzymie ilosci danych. Ponadto codziennie sa robione miedzy kompami roznego rodzaju backupy i mowimy tutaj o sytuacji kiedy wpadam do domu i potrzebuje na gwalt pzerzucic 300GB. A mam na to 5 minut bo szef po mnie jedzie... Na kazdym kompie mam RAID 0. Nawet w lapie mam 3 HDD tak spiete. I wszystko co mam to za wolno. Na szybsze rozwiazania w stylu Hyperdrive to mnie niestety jeszcze nie stac...

A dlaczego RAID 0 na Raptorach? I tu Cie zagne. Zeby mi sie szybcieje levele w grach wczytywaly :P

He, he. Mam nadzieje ze taka odpowiedz Cie satysfakcjonuje ;D

Cytat: buninek w 27 Sierpień 2008, 21:24
Nadal nie wiem do czego będzie służył Tobie ten linuch.

Linuch do BOINCA. Osiagnac na tym samym kompie lepsze liczenie. Lepsze wykorzystanie tego co juz mam. Po co Win Xp ma liczyc 150, czy 200 WU SHA-1 jak jestem w pracy, albo jak spie, jesli moze przeliczyc 200-250.

Cytat: buninek w 27 Sierpień 2008, 21:24
Jeszcze jedno nie masz w domu żadnego routera z gniazdem ethernetowym.

Mam routery, switche... Ale naprawde bardzo, bardzo nie chce ciagnac 30 metrow kabla po domu :(. I inni domownicy tez tego nie chca. I wlasciciel od ktorego wynajmuje ten dom tez sie krzywo patrzy jak cos gdzies wierce, przybijam itp...

Poza tym to nie tedy droga IMHO. Technika ma isc do przodu a nie cofac sie w rozwoju. Z mojego punktu widzenia to producent sprzetu ma zadbac o stery, to Linux ma miec stery do odbiornika Wireless-N, a nie ja mam wywalac sprzet i klasc kable. Tyle w tym temacie generalnie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

CytatLinuch do BOINCA. Osiagnac na tym samym kompie lepsze liczenie. Lepsze wykorzystanie tego co juz mam. Po co Win XP ma liczyc 150, czy 200 WU SHA-1 jak jestem w pracy, albo jak spie, jesli moze przeliczyc 200-250.

akurat w SHA nie trafiłeś - ok 35% gorsze wyniki niż pod windą, przynajmniej na AMD, ale w Einstein jest lepszy o kilka %

CytatNiestabilny przy czymkolwiek ...
próbowałeś metody "odchudzania kompa" - wyjmij jedną grafę, dysk, pamięć (oczywiście część o ile to możliwe) itd..,
aż będzie stabilny, a następnie dokładaj sprzętu w "odwrotnej kolejności"

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

ja myślę że albo cos ci się grzeje (żle zamocowane chłodzenie albo na mobo asusa albo twoje wodne). Albo w gniazdku nie ms\asz sinusa tylko jakieś barachło. Podejdź z miernikiem i zobacz co masz w gniazdku. Może ten twój zasilacz nie toleruje zbyt duzych odchyleń?? Prubowałeś UPSa podpiąć?

Pigu

jak ty chcesz miernikiem kształt sinusoidy zbadać, to nie mam pojęcia :P

buninek

#97
O produktach ausa mam ostatnio jak najgorsze zdanie. Kupiony w usa eee pc 900, działał dosłownie 8h. Padł dysk ssd. Gwarancja tylko na terenie stanów. Już jest nowy tylko, że jeszcze za wielką wodą. Te dyski ssd które montują to jeden wielki szmelc. Cóz taki sprzęt jak jego cena 450$.  Mój przypadek nie był odosobniony.
Padają jak muchy. Może deinstalacja adobe acrobata i uruchomienie ie go tak nadwyrężyła, że miał dosyć po kilku h.

Mimo to proponuję zainstalowanie tego xubuntu w celach testowych (obliczenia boinc) na pendrivie. Do boinca wystarczy w sam raz. Raid zbędny w tym wypadku.
Katalog slots, w którym aplikacje boinca zapisują swoje pliki tymczasowe wrzucić na tmpfs (ram).
Ramu ci chyba dostatek.
Router przydatny na czas instalacji. Bez wiercenia i demolowania mieszkania ;D.
Sam instalowałem archa (linux) na eee pc i penie 2GB. Pen o imponującym odczycie 7-8MB/s
System z fluxboxem wstawał po 24s (do logowania).
Zainstalowne nawet KDE (okrojone), opera, ba nawet office 2003 przez wine i sporo innych rzeczy. I jeszcze zostało sporo wolnego miejsca, a wszystko działało naprawdę sprawnie.
Tylko linuxa łatwiej zmusić do pracy na tmpfs.
System można odpalić  w trybie tylko do odczytu - ro (patrz wszystkie live cd). To apropo dysków ssd.

Xubuntu jest na kernelu 2.6.24, który domyślnie nie ma obsługi tych kart wifi. Karta gigabyte, którą masz jest już obsługiwana poprawnie z kernelem 2.6.25.
Proponuję ściągnąć np.
http://cdimage.debian.org/cdimage/lenny_live_beta1/amd64/iso-cd/debian-live-lenny-amd64-kde-desktop.iso.
Będzie działał net, więc i odpalisz boinc.

Troll81

miernikiem chce badać napiecie a nie ksztalt sinusoidy  :P jak ma w gniazdku 205V to co tu sie dziwic zwiechom?? ale najpierw przejrzałbym mocowanie chłodzenia.

TJM

205V w gniazdku nie ma nic do rzeczy, większość dobrych zasilaczy ma tolerancję w dół aż do -50% a duża część przewidziana jest do pracy w zakresie 110-240V
Kształt sinusoidy nie ma też znaczenia, a przynajmniej nie powinien mieć w dobrym zasilaczu i w pełni sprawnym zasilaczu. Na wejściu jest prostownik, tak więc obojętnie jakim napięciem nie zasili się zasilacza po prostowniku i jego filtrze jest napięcie stałe. Te zasilacze na ogół działają nawet zasilane napięciem stałym.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

MOże i twój zasilacz ma tolerancję ale płyta główna juz niekoniecznie. (jak chcesz to podepnij swój komp pod powiedzmy 180V i zobacz jak się będzie zachowywał. Bo ja wiem że spadki napięcia powodują zwisy. kumpel mieszkał w budynku należącym do PKP blisko dworca wrocławskiego i wiem jakie miał wałki z kompem. Jak tylko elektrowóz załączał silnik to mu komp padał. Od czasu jak kupił UPS problemu nie ma. tylko średnio co 3 minuty UPS piszczy że napięcie spada. Poza tym najpierw sprawdziłbym chłodzenie.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 27 Sierpień 2008, 20:57
Co do wkompresowania sterów to pisz do krzysztofa bo z nas to nikt chyba czegoś podobnego nie robił.

Cholera, też tego nie robiłem... Ale poszukam info.

Dzisiaj spróbuję skompilować jeszcze raz po wszystkich aktualizacjach - może to coś pomoże?
Napiszcie tylko, czy lepiej zrobić na 64 czy 32 bitach?

Ps. Szukam linka do bety Ubuntu8.10...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

TJM

Sęk w tym, że napięcia w sprawnie działającym zasilaczu tego typu w ogóle nie zależą od napięcia wejściowego, a nagłe skoki napięcia to zupełnie co innego niż stabilne, obniżone przez jakieś spadki napięcie w sieci. Większość zasilaczy z których korzystałem działała całkiem poprawnie już przy napięciu sieci rzędu 140-160V, nie wspominając nawet o tych których konstrukcja przewiduje zasilanie 110-240V

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

na 110 zazwyczaj masz specjalny przełącznik. Co innego wytrzymać napięcie i nie pyknąć a co innego podać to napięcie odpowiednio przetworzone na komponenty kompa. Sprubuj zasilić swój komp napięciem 160V i zobacz jak bedzie chodził. Oczywiście że zasilacz wytrzyma chwilowe spadki utrzymując napięcia na wyjściach w granicach norm ale jak mu trwale obniżysz napiuęcie na wejściu to przecież na wyjściu nie wyczaruje parametrów.

RAD-Poland

#104
pamiętacie problemy roku 2000 i próby energetyki  ;D
przychodzi sąsiadka,mówi  że coś się stało - żarówki nie świecą tylko się słabo żarzą - czy coś w tym stylu
ja sobie siedzę przy kompie mówię wszystko ok, ale sprawdzę, miernik do gniazdka 110V  :o (komp chodził bez problemu do czasu przywrócenia prawidłowych parametrów sieci zasilającej)

niektóre zasilacze nie są do takiej pracy przystosowane, a po drugie problemy AiDec jeżeli są spowodowane zasilaczem to z pewnością nie z powodu "sieci zasilającej" prędzej spadek napięcia na któreś linii na wyjściu zasilacza (wykarmić takiego potworka to nie taka łatwa sprawa) może to być np: problem z liniami 12V (zobacz czy nie masz jakiegoś przełącznika na zasilaczu do łączenia linii 12v1 i12v2, w moim zasilaczu załączyłem by niemieć problemów z Grafą podczas dużego obciążenia)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

ja jednak podejrzewam grzanie się. AI-Dec sporo w tym namieszał i ponoć wszystko wodą chłodzi. Wystarczy za mała przepływność na którymś z elementów (np pompka nie wyrabia) albo źle dociśniey blok wodny i ogólnie lipa się robi. Jak mu memtest przeszedł to pamiątki na bank są zdrowe.

TJM

Jak już wyżej pisałem, większość moich zasilaczy (a mam ich trochę) bez problemu działa z tak niskimi napięciami i w żaden sposób nie wpływa to na stabilność kompów. Za UPS robi u mnie przełączana z ładowania na pracę bateria akumulatorów na której w czasie pracy napięcie spada poniżej 180V i to też nie przeszkadza, mimo że jest to prąd stały a teoretycznie zasilacze wymagają zmiennego.
Zasilaczy z przełącznikami nie mam, za to niektóre mają przy gniazdach zasilania naklejki np. 110-240V AC co sugeruje że mniej więcej w takim zakresie powinny działać poprawnie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#107
Dobra, sprobujmy to jakos podsumowac... ;):



Cytat: RAD-Poland w 27 Sierpień 2008, 22:46
próbowałeś metody "odchudzania kompa" - wyjmij jedną grafę, dysk, pamięć (oczywiście część o ile to możliwe) itd..,
aż będzie stabilny, a następnie dokładaj sprzętu w "odwrotnej kolejności"

Tak. Wszystko po 3 razy, przy roznych ustawieniach. Nic innego nie robie tylko to.


Cytat: Troll81 w 27 Sierpień 2008, 23:14
ja myślę że albo cos ci się grzeje (żle zamocowane chłodzenie albo na mobo asusa albo twoje wodne). Albo w gniazdku nie ms\asz sinusa tylko jakieś barachło. Podejdź z miernikiem i zobacz co masz w gniazdku. Może ten twój zasilacz nie toleruje zbyt duzych odchyleń?? Prubowałeś UPSa podpiąć?


Chlodzenie/mocowanie odpada. Calkowicie. Szukac gdzie indziej :).

Co do zasilania/gniazdka. Mocno, mocno prawdopodobne ze to tam jest klopot. Miernika nie mam, ale cos posprawdzam.

UPS`a nie mam - zastanowie sie nad zakupem. IMHO bardzo dobra sugestia tak w ogole, a zwlaszcza w tej sytuacji. Tym bardziej ze jesli mam klopot z zasilaniem z gniazdka, to UPS da mi znac i szybciutko sie o tym dowiem.


Cytat: buninek w 27 Sierpień 2008, 23:30
Mimo to proponuję zainstalowanie tego xubuntu w celach testowych (obliczenia boinc) na pendrivie. Do boinca wystarczy w sam raz. Raid zbędny w tym wypadku.
Katalog slots, w którym aplikacje boinca zapisują swoje pliki tymczasowe wrzucić na tmpfs (ram).
Ramu ci chyba dostatek.
Router przydatny na czas instalacji. Bez wiercenia i demolowania mieszkania ;D.
Sam instalowałem archa (linux) na eee pc i penie 2GB. Pen o imponującym odczycie 7-8MB/s
System z fluxboxem wstawał po 24s (do logowania).
Zainstalowne nawet KDE (okrojone), opera, ba nawet office 2003 przez wine i sporo innych rzeczy. I jeszcze zostało sporo wolnego miejsca, a wszystko działało naprawdę sprawnie.
Tylko linuxa łatwiej zmusić do pracy na tmpfs.
System można odpalić  w trybie tylko do odczytu - ro (patrz wszystkie live cd). To apropo dysków ssd.

Odebralem HDD eSATA, wiec BXUbuntu bedzie zainstalowane niedlugo. Ale bez Twoich kombinacji... :P. Zapomnij ze ja porobie wszystko to co napisales (mimo ze zrozumialem calkiem sporo :P).


Cytat: buninek w 27 Sierpień 2008, 23:30
Xubuntu jest na kernelu 2.6.24, który domyślnie nie ma obsługi tych kart wifi. Karta gigabyte, którą masz jest już obsługiwana poprawnie z kernelem 2.6.25.
Proponuję ściągnąć np.
http://cdimage.debian.org/cdimage/lenny_live_beta1/amd64/iso-cd/debian-live-lenny-amd64-kde-desktop.iso.
Będzie działał net, więc i odpalisz boinc.

No to jest swietna informacja. Bardzo pomocna.


Cytat: Troll81 w 28 Sierpień 2008, 09:38
ale najpierw przejrzałbym mocowanie chłodzenia.

Zapomnij. Gwarantuje ze to na pewno nie to.


Cytat: TJM w 28 Sierpień 2008, 09:49
205V w gniazdku nie ma nic do rzeczy, większość dobrych zasilaczy ma tolerancję w dół aż do -50% a duża część przewidziana jest do pracy w zakresie 110-240V
Kształt sinusoidy nie ma też znaczenia, a przynajmniej nie powinien mieć w dobrym zasilaczu i w pełni sprawnym zasilaczu. Na wejściu jest prostownik, tak więc obojętnie jakim napięciem nie zasili się zasilacza po prostowniku i jego filtrze jest napięcie stałe. Te zasilacze na ogół działają nawet zasilane napięciem stałym.

Z tym sie zgodze. Tylko co jesli mam skoki na -70%? To musze sprawdzic. UPS by pomogl. Sprawdze czy znajde na niego jeszcze jakies fundusze :(.


Cytat: krzyszp w 28 Sierpień 2008, 11:35
Cytat: Troll81 w 27 Sierpień 2008, 20:57
Co do wkompresowania sterów to pisz do krzysztofa bo z nas to nikt chyba czegoś podobnego nie robił.

Cholera, też tego nie robiłem... Ale poszukam info.

Dzisiaj spróbuję skompilować jeszcze raz po wszystkich aktualizacjach - może to coś pomoże?
Napiszcie tylko, czy lepiej zrobić na 64 czy 32 bitach?

Krzychu, wielkie dzieki za wszystko co dla nas robisz :)


Cytat: TJM w 28 Sierpień 2008, 12:01
Sęk w tym, że napięcia w sprawnie działającym zasilaczu tego typu w ogóle nie zależą od napięcia wejściowego, a nagłe skoki napięcia to zupełnie co innego niż stabilne, obniżone przez jakieś spadki napięcie w sieci. Większość zasilaczy z których korzystałem działała całkiem poprawnie już przy napięciu sieci rzędu 140-160V, nie wspominając nawet o tych których konstrukcja przewiduje zasilanie 110-240V

No i w tym rzecz ze masz racje. Po pierwsze moj przewiduje zasilanie 110-230V (chocby dlatego ze to zasilacz z USA, a sprzedawany w duzej mierze na Erope :), wiec musi miec obsluge obydwu, i ma, i to bez przelacznika), a po drugie sprawdzalem na czterech zasilaczach, czterech roznych firm.


Cytat: RAD-Poland w 28 Sierpień 2008, 12:57
pamiętacie problemy roku 2000 i próby energetyki  ;D
przychodzi sąsiadka,mówi  że coś się stało - żarówki nie świecą tylko się słabo żarzą - czy coś w tym stylu
ja sobie siedzę przy kompie mówię wszystko ok, ale sprawdzę, miernik do gniazdka 110V  :o (komp chodził bez problemu do czasu przywrócenia prawidłowych parametrów sieci zasilającej)

niektóre zasilacze nie są do takiej pracy przystosowane, a po drugie problemy AiDec jeżeli są spowodowane zasilaczem to z pewnością nie z powodu "sieci zasilającej" prędzej spadek napięcia na któreś linii na wyjściu zasilacza (wykarmić takiego potworka to nie taka łatwa sprawa) może to być np: problem z liniami 12V (zobacz czy nie masz jakiegoś przełącznika na zasilaczu do łączenia linii 12v1 i12v2, w moim zasilaczu załączyłem by niemieć problemów z Grafą podczas dużego obciążenia)

Zwroc uwage jaki mam zasilacz. To jest do obslugi czterech graf! :). To jest 1600W!. A ja probowalem juz na jednej nawet :P. A przelacznika do laczenia linii nie mam i raczej nie spodziewam sie zebym w tym potworku potrzebowal.


Cytat: Troll81 w 28 Sierpień 2008, 14:06
ja jednak podejrzewam grzanie się. AI-Dec sporo w tym namieszał i ponoć wszystko wodą chłodzi. Wystarczy za mała przepływność na którymś z elementów (np pompka nie wyrabia) albo źle dociśniey blok wodny i ogólnie lipa się robi.

Trollu, ja tego calego kompa 10 razy przebudowalem. Wlacznie z ponownym smarowaniem proca (roznymi pastami), zmianami mobo itp. A temp. kontroluje caly czas.


Cytat: Troll81 w 28 Sierpień 2008, 14:06
Jak mu memtest przeszedł to pamiątki na bank są zdrowe.

No na to bym nie liczyl. Soft, to soft i niekoniecznie wykryje wszystko.



Ok. Na chwile obecna:

Zostawilem tylko jedna kosc pamieci w mobo (zamiast jak zwykle czterch). Wszystkie softowe testy zaliczone. Wlaczylem kompa na jednej kosci. Po 20-30 min pierwszy BSOD.


Kupilem inne pamieci. Tylko jeden zestaw, ale za to zupelnie innych DDR3. Inny producent itp. Pamiatki zapiete. Komp chodzil przez godzine na default i ALL OK. 15 min temu podnioslem napiecia i podkrecilem proca z 3.2 GHz na 4 GHz. Czekam na reakcje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

no to wygląda na to że to pamiątki. Choć musiałeś mieć strasznego do nich pecha. A co się tyczy memtestu to nigdy mnie nie zawiódł. Jak się pamiątka miała sypnąć to się sypała. Sprawdzałeś chłodzenie na tych swoich RAMach?? przy przegrzewającej się kości memtest mógłby tego nie wyczaić (przegrzewania nie wychwyci, tylko fizyczne błędy kości)

AiDec

#109
Cytat: Troll81 w 28 Sierpień 2008, 20:35
no to wygląda na to że to pamiątki. Choć musiałeś mieć strasznego do nich pecha. A co się tyczy memtestu to nigdy mnie nie zawiódł. Jak się pamiątka miała sypnąć to się sypała. Sprawdzałeś chłodzenie na tych swoich RAMach?? przy przegrzewającej się kości memtest mógłby tego nie wyczaić (przegrzewania nie wychwyci, tylko fizyczne błędy kości)

Widocznie pech jak cholera :( - ciekawe co OCZ na to powie. Dostali opis problemu. Pewnie bedzie z tydzien dyskusji z matolami z supportu. Wiecie ze tam sie zawsze najgorszych i najbardziej leniwych moronow upycha.

Co do temp to byly bardzo mocno cieple. I tyle. Trzymalem juz w rekach wiele kosci tak mocno nagrzanych. Nie TYCH, ale wielu innych. A jedynym sposobem na mocniejsze ich schlodzenie, jest bezposredni nawiew powietrza na nie. NIKT tak nie robi. Wiec nie stawialbym na to. Ale jeszcze nie ma co gdybac.

Na tych drugich pamieciach, komp podkrecony do 4 GHz (mnoznikiem, a nie FSB) i z 1.4V (co przy 100% load 4 jajek daje ca. 70C) chodzi na razie OK.


2h bez BSOD`a, freeza itp.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#110
Skoro tutaj trwa rozmowa o sprzęcie, to się podepnę :).
W moim kompie najbardziej grzeją się mosfeciki przy zasilaniu procka (parzą). Szukam jakichś tanich i wydajnych radiatorków do przyklejenia. Mośki mają wymiary 7x7mm. W wątku o SKB@P AiDec pisał o enzotech mos-1c, ale albo jestem ślepy albo nie sposób tego dostać w PL.

Bober

Tak prawdę mówiąc nie powinno tak być. Któregoś pięknego dnia tu posprzątam  ;) Na razie kontynuujcie.

AiDec

#112
Cytat: Szopler w 28 Sierpień 2008, 21:10
Skoro tutaj trwa rozmowa o sprzęcie, to się podepnę :).
W moim kompie najbardziej grzeją się mosfeciki przy zasilaniu procka (parzą). Szukam jakichś tanich i wydajnych radiatorków do przyklejenia. Mośki mają wymiary 7x7mm.

http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,1880.msg38125.html#msg38125

No ja nie wiem gdzie i jak to w PL dostac... U mnie w NO to na kilogramy i za grosze.


Cytat: Bober w 28 Sierpień 2008, 21:13
Tak prawdę mówiąc nie powinno tak być. Któregoś pięknego dnia tu posprzątam  ;) Na razie kontynuujcie.

Moj topic. Moja wizytowka, to sie... no... wiesz co... Czep sie swojej wizytki :P

Moja wizytka to na swoim terenie czuje sie silny i Ci nagadam ;D. Gdzie indziej bym sie bal... ;)

A tak powaznie to zartowalem powyzej :P. Odwalasz kawal dobrej roboty Bober :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Tylko jakoś tego enzo nie mogę znaleźć w PL. Chyba zastosuję coś takiego:

Bober

Cytat: AiDec w 28 Sierpień 2008, 21:32
Moj topic. Moja wizytowka, to sie... no... wiesz co... Czep sie swojej wizytki :P

Moja wizytowka to na swoim terenie czuje sie silny i Ci nagadam ;D. Gdzie indziej bym sie bal... ;)

A tak powaznie to zartowalem powyzje :P. Odwalasz kawal dobrej roboty Bober :).
Dzięki. Chodzi o to, że jak ktoś by chciał tą ciekawą dyskusje przeczytać to w Twojej wizytówce jej na pewno nie znajdzie :P (jeśli nie będzie wiedział czego szukać)

AiDec

#115
To ktos nie czyta mojej wizytowki??? :O


:P


EDIT. Kosmos wciaz chodzi - instaluje NFS`a ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

nie beda szukac opisu problemów z grzaniem czy pamieciami w dziale wizytówki i o to chodziło boberowi. Bo chociaz jesteś popularnym gosciem to wizytówki czyta niewiele osób.

AiDec proponuję ci otworzyc sprzedaż wysyłkową :D bo chętnych pewnie będzie więcej na te radiatorki

AiDec

#117
He, he - moje i-RAM`y na Benchmark.pl ;D

http://new.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_uruchomic_Windows_w_6_sekund._Testy_Gigabyte_iRAM-847.html




A jak dobrze pojdzie to w ciagu 2-3 tygodni uda mi sie dorwac kolejnego i-RAM BOX`a  ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec

No, to prawda - maniak szybkich kompow ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka