sebek_sp

Zaczęty przez sebek_sp, 30 Maj 2010, 21:52

sebek_sp

30 maja 2010

Cześć. Mam na imię Sebastian. Obecnie mieszkam w Krakowie. Trafiłem tu przez gazetkę Trolla81 (wydawanej w grze na przeglądarkę). Widziałem już kiedyś tytuły, ale nie chciało mi się czytać tematów nie związanych z grą. Ostatnio wznowił działalność a ja z nudów przeczytałem. I jestem.

Mniej więcej wiem o co biega, bo dawno dawno dawno temu liczyłem Seti@home. Nie zdziwiłbym się jakby minęło od tamtego czasu nawet 10 lat. Dokładnie nie pamiętam, ale miałem wtedy kompa z 400MHz prockiem na którym pierwsze divx się ścinały i mogłem tylko mpg oglądać. Czasy Napstera, IRC, ICQ oraz sieci w kablu koncentrycznym o przepustowości 10Mbit/s. Taka mini lekcja historii dla młodych :D Przeliczyłem tam kilkaset próbek (200-300?). Nawet dostałem jakiś dyplom w jpg. Stare dzieje...

(Nieaktualne) Obecnie liczę na AMD Duronie 1.6 GHz, 512 MB RAM i mam grafikę RIVA TNT 2 z 32MB pamięci. Heh niezłe muzeum, ale do internetu wystarcza. Sam pożyczyłem siostrze parę lat temu AMD Athlon 2,0 GHz z 512 MB ramu i Radeonem 9550 128 MB i tam już został chyba na stałe.

Pierwszy raz od niepamiętnego czasu pomyślałem nad kupnem nowego kompa :) Ale na razie mam masę innych wydatków pilniejszych. Poza tym chyba zacznę kupować znów gazety komputerowe, bo przestałem jak wchodziły procesory 64bitowe.

Dziś w końcu pojawiłem się w statystykach na boincstats. Plany obliczeniowe: do końca maja WCG+ 95% próbki QuantumFIRE, a potem w czerwcu projekt miesiąca.


20 kwietnia 2012

Obecnie Liczę na AMD Athlon 2.0 GHz, 768 MB ram, Radeon 9550 (ten odzyskany od siostry) ;)

Zdobycze:
Punkty ogólne:
- 10 k punktów
- 25 k punktów

WCG:
- 10 k punktów
- 25 k punktów



Tomasz R. Gwiazda

Witaj :)
Ja tez po latach wrocilem (w mojej wizytowce jest tez chyba cos o tym, tez liczylem Seti i wrocilem rok temu)
Ciesze sie ze tylu nowych czlonkow teamu postanawia takze odezwac sie na forum :)

Co do kompa, to zadna gazetka Ci nie potrzebna, tu sa tacy fachmani ze Ci cos pomoga dobrac :P

Troll81

Witam. Cieszę się że moja gazetka dociera do ludzi. W sprawie kompa to jak podasz szczegóły to może by się i upgrade twojego sprzętu zrobiło. Sporo forumowiczów ma jakieś luźne zasoby na stanie. U wielu ddr 400 to już tylko się kurzy :D

MrSilence71

Witam serdecznie!  :)

Ja też się dziś pojawiłem w statystykch pierwszy raz.  ;)

G

Powitać!  :parrrty:

     

sebek_sp

2010-05-31 09:48:18      Benchmark results:
2010-05-31 09:48:18         Number of CPUs: 1
2010-05-31 09:48:18         1528 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
2010-05-31 09:48:18         2373 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

AMD DURON 1,6 GHz, 512 MB ram, klient oryginalny, sprzęt niepodkręcony :)

Troll81

Podaj raczej model płyty :D Czy to maksymlany proc jaki tam wciśniesz?

sebek_sp

W środę. Nie mam czasu wcześniej i mam pewne obowiązki, ale ... ok już kończę ;)

W środę będę przekładał dysk, bo teraz mam 2x10GB, a dostałem "dobrego" kompa i ucieszyłem się przedwcześnie. Myślałem, że będzie miał 3-4 lata, a okazał się Pentium 1000, 128 ramu, grafika to samo (riva tnt2) i dysko nie wiadomo ile, bo druga partycja jest nie sformatowana O.o, ale chyba 40GB. W środę rozkręcę i pooglądam oba sprzęty i coś może uda się przełożyć. Wtedy zajrzę na płytę główną.

Waldek1989


AiDec

Yo.

No nareszcie jakis Krakus :). Zebym nie tylko ja wyrabial RAC Malopolski ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pantarhei

Witam.  ;D

Już wcześniej ustaliliśmy, że jesteś kimś innym niż myślałem, ale co tam. Ku Chwale Ojczyzny!!!  :parrrty:   XD  XD  XD



(szkoda że nie z łódzkiego  ;) )
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

sebek_sp

Właśnie zauważyłem na boinstats, że mam punkty w World Cup ??? w WCG. O co biega z tym pucharem?

tmphaha

Cytat: sebek_sp w 31 Maj 2010, 18:50
Właśnie zauważyłem na boinstats, że mam punkty w World Cup ??? w WCG. O co biega z tym pucharem?

Pokrótce ...

1.W każdym projekcie w danym miesiącu gromadzisz punkty, te zwykłe credits.
2. Na ich podstawie obliczane Ci jest miejsce w danym projekcie.
3. Na podstawie tego miejsca dostajesz punkty Cup Rank - na zasadzie 1 000 000/n - gdzie n to Twoje miejsce w punktach zgromadzonych w danym projekcie w danym miesiącu (patrz 1)
4. Punkty z 3. sumuje się ze wszystkich projektów i na podstawie tego masz ogólne punkty Cup Rank i na ich podstawie ustalana jest pozycja w Pucharze Świata (Cup Rank) w statystykach sumarycznych BOINCStats

apohawk

Dokładnie, a w skrócie, taki bajer.
No good deed goes unpunished.

sebek_sp

Dobiega końca pierwszy miesiąc liczenia. Po przeliczeniu kilku próbek WCG rzuciłem 100% mocy obliczeniowej na projekt miesiąca QuantumFIRE. Spodziewałem się, że z moim starym kompem będę "zamykał peleton" i tak się stało. Obecnie zajmuje 67 miejsce i 66 miejsca raczej nie osiągnę. Prawdopodobnie skończy się na niecałych 4000 punktów. W "mojej okolicy rankingowej" sporo liczących z gwiazdką, czyli nowych. To cieszy na pewno cały zespół. Ostatnich siedmiu liczących chyba odpuściło lub przeznaczyło część mocy do obliczeń. Niestety bez zmiany kompa lepiej nie będzie. Dysk już sobie podmieniłem z dwóch 10GB na jedną 40GB. Udało się skopiować partycję darmowym oprogramowaniem, więc poszło dość łatwo.

Plany na lipiec jak wygra Climate jako PM to liczę WCG, jak wygra co innego to liczę PM. Może uda się w lipcu osiągnąć pierwszy milestone (choć wątpię), czyli 10k w łącznej punktacji.

Troll81

MOże będę ci w stanie jakoś podnieść RAC jak mi podasz jakim sprzętem dysponujesz...

pszyklejony

Duronie się dobrze kręcą. Ustaw fsb na 166.

Troll81

po co jak gdzies mam atklonika czyy semronika w okolicy 2ghz :D

Limol

Elo

PS: wy 10 lat temu liczyliście SETI@HOME bo top tylko było :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81


sebek_sp

Cytat: Limol w 29 Czerwiec 2010, 21:03
Elo PS: wy 10 lat temu liczyliście SETI@HOME bo top tylko było :D

SETI z tego co pamiętam to była idea. Może były innne projekty, ale to jakoś przebiło się do mediów w PL. Naukowcy szukali sygnałów z kosmosu i prosili o darmową moc obliczeniową. Gdzieś o tym przeczytałem, zainstalowałem klienta i liczyłem. Fajny wygaszacz ekranu był, a po każdym milestone dostawało się dyplom w jpg na email :) Potem życie i takie rzeczy poszły w zapomnienie.

Troll81

Nadal sa dyplomy w JPG :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 01 Lipiec 2010, 14:57
Nadal sa dyplomy w JPG :D
Niby są <- ale chyba tylko SETI przesyła z automata ;)

Troll81

a po co ci automat :D sam se drukniesz kiedy zechcesz :D

goofyx

Ale automat wysylal po osiagnieciu jakiegos progu. To byla dodatkowa mobilizacja do liczenia jak sami posylaja pisemko :)

sebek_sp

Witam. Powrót po prawie dwóch latach na forum :D

BOINC cały czas pracował, głównie na WCG. Komputer niestety ten sam co dwa lata temu (czyli stary z roku 2003/2004). Mimo to mam cztery brązowe odznaki w WCG :)

Przerwa od forum sprawiła, że praktycznie muszę poznać tematy od początku :)




Troll81

co masz z sprzęt? moze poratujemy??

sebek_sp

Atlona 2,0, 768 ramu, radeon 9550 128, ale poratowania nie chcę. Może po wakacjach kupię coś nowego, na razie spłacam lodówkę ;)

Myślałem nad pudłem, ale podobno Ci co kupili laptopy to im rachunki za prąd spadły :O Ale nie wiem czy to możliwe :) Z drugiej strony chyba już wszyscy mają laptopa, tylko nie ja :)

aborek

#28
Cytat: sebek_sp w 28 Marzec 2012, 23:53
Z drugiej strony chyba już wszyscy mają laptopa, tylko nie ja :)
Ja nie mam, i jakoś mnie nie ciągnie w tę stronę (niby  żona ma, ale to nie to samo :D)

Troll81

Athlona 2.0 to mozesz postarać się wymienić na jakiegoś 2,5 a tego radka na jakiegoś liczącego....

lolek

Rachunki za prąd na lapku na pewno spadną, ale i wydajność stosunkowo słaba za porównywalne pieniądze. Ja też nie mam lapka i żyję  :)

Cyfron

sebek obserwuj jakie elementy ze stany SKB@P będą do oddania, a może za darmo coś wyszarpiesz dla siebie :)

ryszard.korczyk

Lapki odradzam z innego powodu, producenci raczej nie przewidują pracy na 100% w długim okresie. Przez co sprzęt zaczyna być głośny, aby schłodzić procesor, szybko łapie kurz w układ chłodzenia i czasem po roku mamy już zajechany wentylator. ;)
Na większości HPków praca chłodzenia jest dość głośna na 100% obciążenia i hałas ciężko wytrzymać. Zaskoczeniem jest dla mnie Acer na i5, który ma chłodzenie z takim zapasem, że niemalże go nie słychać na 100% obciążeniu.

Troll81

Sebek - orientuj się co wylatuje nam z garazy....

MarcinB

Poczekaj trochę . Niedługo wyjdą bardzo energooszczędne procesory intela"IVY Bridge" gdzie najmocniejsze mają chyba TDP 77W. Trochę będą kosztowały ale przy Boincu szybko się zwróci. Polecam kupić jakąś wersje 4 rdzeniową bez HT. Będzie tańsza, a HT w Boincu nie ma znaczenia. Jak zależy ci na miejscu to możesz włożyć w jakąś cieńszą obudowę.
Co do laptopów to tańsze są dość słabej jakości i ogólnie jest to na dłuższą metę droższe rozwiązanie.

sebek_sp

Od dziś można podziwiać moje skromne odznaki w WCG i dodałem sygnaturkę z projektami :)


sebek_sp

Okazało się, że w czasach mojej nieaktywności na forum zostałem prawidłowo zaliczony do małopolski w rankingu województw :) A ponadto osiągnąłem poziom 25k punktów za WCG. Dołączyłem też do SIMAP. Podobno daje próbki 1 każdego miesiąca. Zmieniłem sobie magazyn na 10 dni zapasu i kliknąłem 30 kwietnia rano. Dostałem 20 próbek :D


Troll81

 :parrrty: miłego walczenia w WCG