KotFryc

Zaczęty przez kotfryc, 16 Sierpień 2010, 12:00

kotfryc

No więc na początku witam szanownych braci i ... siostry?!  ;D

Mam już 30 lat i zim za sobą, choć mieszkam w kraju wikingów, to pochodzę z miasta Kopernika, które niekiedy zwane jest błędnie "rydzykowem".  
Z wykształcenia elektronik, zawód aktualnie wykonywany  to piekarz  :arrr:

Hobby podzieliłbym na parę kategorii. Czasowo będzie to teraźniejsze, przyszłe, przeszłe i zaprzeszłe itd...
Jeszcze gdy mieszkaliśmy w Polsce większość czasu spędzałem nad RPG-ami. Mowa tutaj o prawdziwych RPG, a nie jakichś komputerowych szmirach  :attack:
Dla znawców: prowadziłem przysłowiowego młotka, CP2020, L5K i okazyjnie parę innych. Później po wyjeździe w związku z brakiem drużyny musiałem skończyć tą działalność.
Po ugryzieniu przez pewnego pajęczaka odnalazłem się w łykaniu całego mnóstwa cukierków.  Historia tego zdarzenia jest nieco skomplikowana, gdyż rzadko się zdarza żeby pacjent się sam prawidłowo zdiagnozował i wbrew powszechnej opinii gremium medycznego różnej maści specjalistów rozpoczął leczenie antybiotykami w miejsce psychotropów. Na ten cel poświęciłem już równowartość dobrego samochodu i nadal jedną nogą siedzę w tym gó... Także moja rada, zanim wyjdziecie na spacer do lasu spsikajcie się jakąś chemią, nie żałujcie paru zł na preparaty. Borelioza jest częstsza niż się ludziom wydaje, a jak się raz w nas rozgości to ciężko ją później wypędzić.
W końcu dzięki zastosowanym prochom udało mi się przywrócić pokładowe CPU do działania i postanowiłem opisać swoją historię. Już dawniej interesował mnie HTML i wszystko co jest z tworzeniem WWW związane. Z czasem okazało się jednak, że tworzenie nawet najlepszych stron mija się z celem jeśli tam nikt nie zagląda. Przyszedł czas na pozycjonowanie którym się zajmuje po dziś dzień.

O SETI słyszałem już w zamierzchłych czasach, ale wtedy interesowały mnie elfy, smoki i księżniczki  :shame: Pomysł na wykorzystanie wolnych zasobów komputera wrócił niedawno, jednak nie bardzo wiedziałem jak go wykorzystać. Aż tu jeden ze znajomych podrzucił link na face o odkryciu pulsara i pochwalił się swoim udziałem  :attack: Kierując się jego wskazówkami wylądowałem tutaj  ::)

Liczę na:

Stacjonarka:
AMD Athlon(tm) Dual Core Processor 4450e
2 GB RAM / Ubuntu  

Notebook:
Intel(R) Atom(TM) CPU N450 @ 1.66GH
1 GB RAM/ Win7
(liczenie mu idzie jak krew z nosa, także się zastanawiam czy nie zrezygnować z niego)

komp żony - na pół gwizdka:
Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz
1GB RAM / Ubuntu

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2200 @ 2.20GHz
1GB RAM / Vista

Laptop : MSI VR602 /Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5800 @ 2.00GHz
2GB / 250 hdd / xp






Troll81

Witam kolege "młotkowego"

apohawk

Witamy na pokładzie  :parrrty:

Cytat: kotfryc w 16 Sierpień 2010, 12:00
Od razu zaznaczam, że nie będę sprzętu kupował specjalnie pod liczenie, chociaż na pewno zgłoszę się po opinie przed planowaną wymianą  ;D
Pożyjemy, zobaczymy   ;)
No good deed goes unpunished.

Cyfron

Witamy, a co do liczenia - mówiłem niejednokrotnie i nadal się tego trzymam - liczy się każda pomoc :)

lolek

Witam  :parrrty: A co do nowego sprzętu to jak się wciągniesz w liczenie to pogadamy  ;)

AiDec

Z sasiedniego kraju wikingow witam ja i podobna do `pazura` na Twoich ramionach, kotka Tequila  :parrrty:








http://www.adrive.com/public/c3ea9f1edd82142eea5f58234f25ad520a56ed395658346e0be4614d7eb11a66.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Waldek1989

Witam !   :parrrty:

KrzychuP

A i ja witam!!  :parrrty:

kotfryc

#8
Dzięki za miłe przywitanie  :)

Wow AiDec jak wpadniemy z żoną na piwo to wyściska waszego sierściucha tak, że będzie się za nim kurzyło :D




AiDec

Cytat: kotfryc w 17 Sierpień 2010, 16:23
Na lapku po zakończeniu liczenia jednej z paczek widniał status "odesłane" przez chyba ponad dobę, po czym zrobiłem aktualizację projektu i dopiero wtedy znikło. Rozumiem, że bez mojej ingerencji też by znikło po jakimś czasie?

- Tak, tez by zniklo. Teoretycznie powinno chyba po 24h, ale to zalezy rowniez od projektu jak i od Twoich ustawien w BM (BOINC Manager). Rzuc okiem do Zaawansowane -> Preferencje lokalne -> Uzycie sieci -> Lacz sie z siecia co... (ustawienie na zero spowoduje czestsze odsylanie probek).

- Poza tym pamietaj, ze cale to 4um jest kopalnia wiedzy - korzystaj z wyszukiwarki (wpisz sobie `manager` i przeczytaj kilka/nascie pierwszych linkow - sporo sie dowiesz o podstawowych problemach itp.)

- Mamy rowniez strone internetowa z wypasiona wiki nt. BOINC www.boincatpoland.org - tam tez korzystaj z wyszukiwarki. Polecam Ci zwlaszcza:

Instrukcja obsługi Menedżera BOINC

Konfiguracja Menedżera BOINC - to dla zaawansowanych


Cytat: kotfryc w 17 Sierpień 2010, 16:23
Projekt podawał mi linki do innych statystyk gdzie moje konta zostały utworzone z automatu. Czy również tam mam możliwość rejestracji i zarządzania tymi kontami, edycja profilu np?

Za malo danych - jaki projekt, jakie statystyki, musisz podac szczegolowe dane.


Cytat: kotfryc w 17 Sierpień 2010, 16:23
Wow AiDec jak wpadniemy z żoną na piwo to wyściska waszego sierściucha tak, że będzie się za nim kurzyło

Moze byc ciezko ;), Tequila to dziki kot, taki tygrys w miescie ;). Jak akurat nie bedzie miala ochoty sie przytulac, to dwa dni jej nie zlapiesz  :P:


[IMG=http://img691.imageshack.us/img691/7698/img2770p.th.jpg][/IMG]


Cytat: kotfryc w 17 Sierpień 2010, 16:23
Ustawiłem u żony menagera tak że powinien liczyć po paru minutach bezczynności. A mimo to zaczyna zaraz po starcie systemu ... i mi się małżonka krzywi :/ Klient chodzi pod Ubuntu, ma ktoś jakiś pomysł?

Taaa, polecam uzycie prostego skryptu:

:a
cd zona
replace_with `new_model`
if satisfied then exit
goto a


%)



PS. Skrypt 3mac profilaktycznie na pulpicie, zeby byl zawsze pod reka  :parrrty:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Vega


_Aleksander_

Witaj na pokładzie!

P.S
Nie wiem czy to przejdzie, ale skoro kolega wspomina Rydzykowo to chyba kujawsko-pomorskie....więc może zaliczymy jako "Wikinga liczydłowego" dla naszego regionu?

Troll81

Chyba że kolega woli liczyć jako zagraniczny :D

kotfryc

Eeee jeszcze nie doszedłem jak zmienić kraj zamieszkania...  :) (może ktoś mnie oświeci? - w dziale "Informacje o użytkowniku" zmieniłem, ale nie przyniosło to rezultatu...)
Wybaczcie ustawienia/interfejsy przy Boinc są typowo akademickie i mają niewiele do czynienia z intuicją  ;) Ja dziecko technologii Google gdzie 2 kliknięcia myszą i odpowiednie zapytanie rozwiązują sprawę gubię się jeszcze w tym.

Taaa Kujawsko-pomorskie jak najbardziej :)

Troll81

Na stronie kazego projektu podajesz swój kraj i druzynę :D

kotfryc

Kraj   Poland
Członek zespołu   BOINC@Poland  :arrr:

Troll81

i tak we wszystkich projektach. Za jakiś czas Boincstats zdąży zebrac nowe dane. To si sie sygnaturka poprawi :D (jakiś czas czasem znaczy tydzień)

kotfryc

Cytat: Troll81 w 18 Sierpień 2010, 00:34
(jakiś czas czasem znaczy tydzień)

Do tego powoli się zaczynam przyzwyczajać...

Są gdzieś jakieś statystyki projektów pod kątem "wielkości" poszczególnych paczek? Chodzi mi o to, żeby jakieś mniej wymagające projekty ustawić na komputerach okazyjnie włączonych, lub słabszych i wtedy można o nich zapomnieć. W ten sposób miałbym pewność że o "Termin zaraportowania" nie musiałbym się martwić.  :)
RNA World mi wysyłało małe paczki, ale Avira (antyvir) na lapku w pewnym momencie zaczęła się burzyć i się zrobił ładny generator errorów LOL  ;D

Tomasz R. Gwiazda

som

jest nawet caly projekt ktory sie tym zajmuje (ps: dopinaj kazdy komp do niego, bo to NonCPU projekt, 50pkt za kazda probke 12h)

http://wuprop.boinc-af.org/results.html

Troll81

Sciągnij na te kompy próbki climar\te :D niektóre maja deadline do 2013 roku :D

kotfryc

Cytat: Troll81 w 18 Sierpień 2010, 18:58
Sciągnij na te kompy próbki climar\te :D niektóre maja deadline do 2013 roku :D

Dzięki, o coś takiego mi chodziło :)

AiDec

A moim zdaniem jest tylko jeden projekt ktoremu zawsze mozna zaufac, a w szczegolnosci ktoremu zaufam na kazdym kompie i ktory ma male probki pasujace do kazdego kompa i ktory ma wspanialy deadline i ktory nie wycina lacza w przeciwienstwie do wielu innych projektow - Enigma@home.



I nawet nie musze zagladac do kompow zeby wiedziec kiedy serwer wylaczony  :arrr:.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kotfryc

Dzięki AiDec za podpowiedź  :)
A tymczasem pojawiła mi się prawidłowa flaga  ;D

Troll81


apohawk

Witamy w kraju  XD
No good deed goes unpunished.

kotfryc

Cytat: apohawk w 20 Sierpień 2010, 20:46
Witamy w kraju  XD

Buehhehehe właściwie to tak się złorzyło, że chwilowo do jutra w Katowicach siedzę LOL  ;D

kotfryc

1. Przez najbliższe 2 miesiące powinienem dysponować czasem wolnym - w ilościach losowych  ;) Więc może trochę rozruszam forum i spróbuję nagarnąć jakichś liczydłowych. Ewentualnie gdyby ktoś miał propozycje spożytkowania czasu wolnego w inny sposób to niech da znać.

2. Przekonałem żonę, że komputer w trzecim nieużywanym pokoju to tak jak grzejnik i może chodzić zamiast niego (mamy ogrzewanie elektryczne w domu)  :arrr:. I tym sposobem liczy praktycznie 24/7, nawet dokupiłem mu monitorka ostatnio hehe  :)

Troll81

Zgadza sie. Kkomputer obciążony na 100% ma taką samą sprawność jak grzejnik elektryczny. Możesz w związku z tym śmiało ogrzewać mieszkanie komputerami. Gdybym ja miał ogrzewanie elektryczne to właśnie tak bym zrobił :D

apohawk

To zależy od komputera i grzejnika. Grzejnik u mnie stojący, niby takie nic, a 1500W ma. A komputerki to nawet do 500W nie dojdą (wedle miernika). Będę musiał dokupić grafy na zimę, jak będę chciał go zastąpić.  XD
No good deed goes unpunished.

kotfryc

Trochę się naguuglowałem żeby to znaleźć, może komuś się przyda:
Ostatnio trochę się głowiłem nad tym jak zarządzać zdalnie komputerami (zdalny pulpit itd). Natchnął mnie temat w wątku Serwis "SKP@P", oraz własne doświadczenia w stylu tel od matki: "Marcin znów mi nic nie działa"  XP Dodatkowo rozwiązanie musi być łatwe (coś dla takich lamerów jak ja).
No więc na początek udało mi się połączyć z Vistą (pokój obok, teraz już nie muszę biegać do niego żeby zobaczyć co robi hahaha) :)

Tutaj jakby ktoś nie wierzył: http://img10.imageshack.us/img10/116/comph.png

Program użyty to TeamViever (żadnej konfiguracji portów, żadnego fire.)...
http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx
Bezpłatny do użytku niekomercyjnego, są wersje na różne platformy  ;D
Po zdalnym restarcie udało mi się znów uzyskać kontrolę nad Vistą, wszystko chodzi jak ta lala :D Niedługo mam w planach instalację tego cuda na paru innych maszynach u znajomych, zobaczymy na ile to będzie stabilne :)


Troll81


kotfryc

Cytat: Troll81 w 23 Wrzesień 2010, 10:47
Obacz LogMeIn
http://www.makeuseof.com/tag/3-logmein-alternatives-ubuntu/

Troll81

#32
Ciekawi mnie że jest logmein dla mac a nie ma dla linuksa.... przecie to prawie jedno i to samo....

http://www.40tech.com/2010/03/16/remote-access-shootout-logmein-vs-teamviewer/

http://logmein-free.en.softonic.com/compare/teamviewer,logmein,echovnc



kotfryc

Cytat: Troll81 w 23 Wrzesień 2010, 11:52
Ciekawi mnie że jest logmein dla mac a nie ma dla linuksa.... przecie to prawie jedno i to samo....

Jest jakaś wersja na linuksa, ale bez wsparcia i  nie wszystko z nią można. Z tego co zrozumiałem z poziomu linuksa można zarządzać windowsami, ale nie odwrotnie... Czy jakoś tak...

W Teamviewer możesz zarządzać każdą platformą z każdej platformy.
Próbowałem Vista, Win7 i Ubuntu w dowolnych kombinacjach i działa.

krzyszp

Zobacz ceny licencji dla TV przy więcej niż dwóch połączeniach. Zabijają...

VNC niestety też daje tylko jedno połączenie (a dokładniej, to nawet sto, ale do jednego pulpitu) i do zalogowanego usera.

logmein jest w niewspieranej wersji do starych Ubuntu, pod 10.04 nie działa...

Edit

Obecnie walczę na serwerze w pracy z FreeNX, ale tak, by uzyskać jednoczesny dostęp nawet do 30 userów. Niestety, robię to z doskoku między innymi zajęciami, ale jak mi coś z tego wyjdzie, to będzie to świetny zamiennik dla maszyn wirtualnych...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

#35
Cytat: krzyszp w 23 Wrzesień 2010, 23:34
Zobacz ceny licencji dla TV przy więcej niż dwóch połączeniach. Zabijają...

Hmm pisze, że do użytku NIE komercyjnego licencja jest darmowa, na takiej samej zasadzie Avira udostępnia oprogramowanie antywirusowe. Jeśli są wątpliwości to można do nich napisać :)
Więcej niż dwa jednoczesne połączenia ja to tak rozumiem... Czyli nic nie stoi na przeszkodzie żeby się pierw z jedną maszyną połączyć, później z drugą.  :)

Cytat: krzyszp w 23 Wrzesień 2010, 23:34
Obecnie walczę na serwerze w pracy z FreeNX
Jak coś wywalczysz to daj znać, ja pewnie będę zainteresowany :)

Edit:
"In any case, a use of TeamViewer with family and friends without any financial compensation is considered private use." - orłem z ang. nie byłem, także nie wiem czy dobrze rozumiem :)

krzyszp

Cytat: kotfryc w 24 Wrzesień 2010, 00:49

"In any case, a use of TeamViewer with family and friends without any financial compensation is considered private use." - orłem z ang. nie byłem, także nie wiem czy dobrze rozumiem :)


Niestety, ale wersja darmowa nie połączy na raz więcej niż 2 klientów do jednego komputera.

FreeNX generalnie jest prosty w instalacji i konfiguracji, niestety mieszają mi tu biblioteki pozostałe po TV - to z nimi muszę powalczyć, a do tego muszę złapać moment, gdy serwer będzie nie używany (czyli któregoś dnia w nocy).

Oczywiście jak zakończę walkę, to opiszę co i jak.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

będę oczekiwał z niecierpliwością...

kotfryc

Mała aktualizacja. Skutkiem nieodpowiedzialnych  :P kliknięć na aukcji dziś pojawił się w domu:
MSI VR602 /Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5800 @ 2.00GHz 2GB RAM / 250 hdd / xp

Ma trochę wiechnięty monitor, ale to nie przeszkadza. Już widzę, że będę musiał jakoś z chłodzeniem w przyszłości zawalczyć bo procek momentami dochodzi do max 85c.

lolek

Zacznij od odvoltowania to zawsze kilka stopni mniej