Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

KotFryc

Zaczęty przez kotfryc, 16 Sierpień 2010, 12:00

Troll81

zacznij od usunięcia kurzu ze środka :D nawet kilkanascie stopni mniej :D potem postawka chłodząca...

kotfryc

Otworzyłem mydelniczkę, ale w środku czysto... kurzu prawie nie było...
Kupiłem go od jakiegoś emeryta co go prawie nie używał ... stan idealny oprócz nadpękniętego zawiasu i skaczącego obrazu...

Zrobiłem prowizoryczną podstawkę z wentylatorka co leżał i się nudził -6 stopni
Odvoltowałem o 0,1v co dało -7 stopni

Wyniki oczywiście są z grubsza i na oko, nie biorą temp. otoczenia pod uwagę i trzeba by było dane zbierać. Ale póki co to spokojnie wystarcza i lapek może sobie bez stresu liczyć ...  ::)

Troll81

to jeszcze zdejmij radiator z procka i daj jakąś dobrą paste termoprzewodzącą.

kotfryc

Hmm nie mam żadnej pasty w domu, będę musiał coś kupić... Jest na forum jakiś kątek majsterkowicza? jaka pasta dobra, jaka nie itp??

Troll81

coolaboratory liquid metal pro

albo tańsza arctic silver

kotfryc

arctic silver nie przewodzi prądu i można ją nakładać na dowolne powierzchnie...
Przypomniało mi się jak dawno temu robiłem wzmacniacz i było przebicie między tranzystorem a radiatorem ... lol ...  %) Swoją drogą gdyby istniała możliwość fizycznego podłączenia radiatorów które wtedy stosowałem to prawdopodobnie nie trzeba by było żadnej wody, oleju ani niczego... ale jak podłączyć tam 1,5 kg aluminium hmmm...

AiDec

Arctic Silver 5. Zdecydowanie nie bierz Coolaboratory liquid metal pro jesli nie masz wprawy w takich dzialaniach.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kotfryc

Postanowiłem wrócić do zespołu, czas troch ostudził emocje, a i nie mam już tyle czasu na BOINC co dawniej.

Dzięki poradom kolegów w tym wątku laptop o którym pisałem wcześniej chodzi stabilnie od kilku miesięcy i zbiera punkciki.
Przesmarowane Arctic Silver 5 dało spadek - 10, także teraz nie trzeba żadnych dodatkowych wentylatorów.

AiDec

Ciesze sie widzac Cie ponownie na starych smieciach :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

witam z powrotem :D

apohawk

Witam ponownie  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Pigu


lolek

 :parrrty: a co do czasu to większość z nas ma za mało czasu  :(

krzyszp

Ja również witam z powrotem :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

Pierwsza bańka combined z głowy i choć starym wyjadaczom nie podskoczę to i tak mam radochę.
A w międzyczasie przyszło wyrównanie za prąd, okazało się że mamy w domu całkiem konkretną nadpłatę w stosunku do roku ubiegłego (gdzie nie liczyłem), więc okazało się że moje pomiary watomierzem i wyliczenia jakoś się sprawdziły i żona nie ma więcej powodów już do czepiania się  %)

Troll81

pewnie sie w ZE pomylili :D

:parrrty: gratuluje pierwszej bańki :D

Pigu

pierwsza jest najtrudniejsza  :parrrty:

Szopler

to gratuluję ja muszę dopłacić ponad 900 złotych :(

lolek

no to ładnie Cię skasowali  :(

kotfryc

#59
W życiu Kota-Fryca nastąpiło parę zmian.
W końcu dopukało pół roku roku od momentu gdy zakończyłem   leczenie i wbrew standardom w medycynie nadal żyje i mam się dobrze. (edit: nawet jakieś punkty dla boinc robię) :whistle:

Zacząłem nową pracę  %)

Żona nadal ta sama i nadal kochana  %)

Nie wiem co zrobić z Boinc i naszą drużyną, czegoś mi brakuje żeby się w naszą działalność zaangażować w pełnym wymiarze... hmmm...  :-\

Czy ktoś jeszcze kojarzy http://www.youtube.com/watch?v=qDuW3NvjqJY ?  :p_arr:

Troll81

a czego ci brak?

kotfryc

Czeka do odebrania AMD Phenom II X6 1090T i parę innych dobrodziejstw :) niedługo update sprzętu :D


Troll81


krzyszp

Czy mi się wydaje, czy w WEP-M+2 Project nie jesteś w dryżynie? :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

Cytat: krzyszp w 29 Marzec 2011, 11:02
Czy mi się wydaje, czy w WEP-M+2 Project nie jesteś w dryżynie? :)


Bam mówi że jestem... to z Docking@Home  mam problem, bo nie chce się słuchać managera.

Gargul

BAM mam założone, ale nie korzystam. Właśnie z racji na cyrki, które mu się zdażają. Zarządzając dwoma hostami w BOINC (w sumie trzema, jeśli uwzględnimy dwa systemy na jednym z nich) nie jest to jakoś mnie obciążające.  :P

Widzę, że sie zadomowiłeś: 250 postów i 3 strony "wizytówki". ;)


GRID

Tylko nie widać Cie ostatnio na Ircu  :book:

kotfryc

W sobotę i niedzielę miałem trochę zabawy...
Nowa budka, Ninja3-scythe, zasiłka bequiet także zabrałem się do modelowania :)
Dziś wracam z parcy a tu wszystko leży, nawet załączyć się nie chce... Rozebrałem wszystko i przejrzałem ... nic nie zauważyłem. Na głupa przez przypadek odpaliłem bez twardego ... i poszło ...  :wacko:

krzyszp

No, to problem z zasilaniem hdd?, czy po prostu twardziel zmiękł?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ja bym obastawiał zasiłę. Bez dysku to bios powinien wstać.....

krzyszp

Nie zawsze.
Kilka razy mi się zdarzyło, że BIOS czekał na odpowiedź dysku... bez końca...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

no to skopany BIOS

kotfryc

Hmmm zasiłka powinna być ok wydaje mi się ... sprawdzałem napięcia podczas pracy wcześniej i zawsze były ok. W innych konfiguracjach póki co działa wszystko.No i to nie jest zupełnie najtańszy zasilacz...
Wiatraki wszystkie wstawały prawidłowo, ino BIOS nie chciał wstać...

A twardy już wcześniej dawał o sobie znać, dodatkowo ostatnio często system wykorzystywał swapa bo mam za mało ramu tylko 4g, następne 4 idzie pocztą i coś dojść nie może ...

No nic dzisiaj podłączam samsunga w miejsce WD i będę się modlił że to faktycznie sam twardy zepsuty był...
Szkoda tylko czasu, rozebrałem wszystko bo myślałem że to ja coś spartoliłem...

Hmmm można sprawdzić jakoś starego twardego ? np poprzez przejściówkę i do USB, czy lepiej się nie grzebać z tym ?

AiDec

Cytat: kotfryc w 19 Kwiecień 2011, 15:54
Hmmm można sprawdzić jakoś starego twardego ? np poprzez przejściówkę i do USB, czy lepiej się nie grzebać z tym ?

Mozna, jesli masz na mobo wyjscie eSATA. Oczywiscie komp musi byc sprawny. Podlaczasz testowany dysk kabelkiem ktory ma z jednej strony zlacze SATA a z drugiej eSATA. Ofc zasilanie tez musisz podlaczyc z zasilki.


Tak wyglada taki kabelek: http://www.netshop.no/Avdelinger/Datautstyr/Kabler/S-ATA/Diverse/Serial-ATA-kabel-1m-eSATA-SATA-Datakabel-25031.aspx



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kotfryc

Problemów ciąg dalszy...   :-\
Wymiana dysku twardego zaowocowała chwilową poprawą, jednak po jakimś czasie wracamy do punktu wyjścia...
Wymiana zasilacza, nic nie zmienia.
Wymiana radiatora + wentylatora (powrót do pierwotnej wersji) - wszystko wstało jak powinno  |-? zostawię go tak na jakiś czas podłączonego do BOINC i zobaczymy czy będzie się stabilnie zachowywał  ???

krzyszp

Albo mi się coś pomyliło, albo problemy spowodowała wymiana radiatora i wentylatora. To oznacza albo źle położoną pastę, albo przebicie na wentylatorze (silniku/kablu)...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

Cytat: krzyszp w 26 Kwiecień 2011, 10:53
Albo mi się coś pomyliło, albo problemy spowodowała wymiana radiatora i wentylatora. To oznacza albo źle położoną pastę, albo przebicie na wentylatorze (silniku/kablu)...
Hmmm pastę wymieniałem już wiele razy i nigdy nie miałem takich problemów...
Całość próbowałem również odpalić bez wentylatora (sam radiator) i też lipa...

Samo montowanie radiatora w takim razie mogło by być wadliwe (hmmm albo płyta główna lipna). I fakt miałem problemy, blacha z tyłu musiała być delikatnie naciągnięta w jedną stronę, bo w innym wypadku dotykała by punktów lutowniczych. Dodatkowo wydaje mi się, że uciskała elementy SMD które są nalutowane bezpośrednio z tyłu procesora na płycie głównej.
No zobaczę czy przy starym chłodzeniu będzie to stabilne, jeśli tak to muszę się za nowym radiatorem rozejrzeć który by był pozbawiony mankamentów wyżej.

Troll81

Zaizolować starego taśmą :D w miejscach w których podejrzewasz przebicia....

kotfryc

#78
Przyszedł długo oczekiwany zestaw NH-U12 SE2 od Noctua
Od wczoraj system pracował stabilnie na jednym wiatraku, temperatura ok 50 C przy pełnym obciążeniu. Dziś dodałem drugi wiatrak, temp właściwie się nie zmieniła, ale to pewnie dlatego że pierwszy wiatrak tworzył już tunel z wentylatorem zasilacza. Może dam później zdjęcia to będzie wiadomo o co chodzi... Właściwie żadnych problemów podczas montażu, genialnie rozwiązane mocowanie, tak że przedszkolak by sobie z tym poradził.
W porównaniu do Scythe gorszy radiator. Mniejszy i wykonany z gorszych materiałów. Ale wydaje się, że osobom które nie będą podkręcać sprzętu powinno wystarczyć.
I ta cisza...

Polecam wszystkim początkującym i średnio-zaawansowanym.
:p_arr:

Cały czas nie wiem w czym tkwił wcześniejszy problem ze Scythe ... Ale ponieważ w tej chwili wydaje się, że wszystko działa stabilnie to nie mam zamiaru się w tym więcej babrać ... :)

Krzysiak

Na jakim procku ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: