Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Phobos

Zaczęty przez phobos, 03 Luty 2011, 02:18

phobos

Witam wszystkich.
Boinca zainstalowałem przedwczoraj i myślę, że dopóki mój komputer będzie nieobciążony renderowaniem to będzie liczył dla boinca

Coś o mnie:

Miejsce pobytu: obecnie Poznań, pochodzę ze Złocieńca w zachodniopomorskim

Urodzony: 1987

Zajmuję się: studiuję, aktualnie astronomię

Zainteresowania: Nieco zbyt szerokie, z tego względu skakałem długo między kierunkami studiów ;] Z wazniejszych to: komputery, grafika 3d (kilka próbnych renderów poniżej)), kolarstwo ekstremalne (freeride, downhill), astronomia, fizyka, s-f

Apropo zainteresowań, kilka moich przykładowych renderów:
Właściwie każdy z nich to niedokończony projekt który jakiś czas temu odłożyłem do szuflady... ale coś tam widac   %)


filmik z DNA: http://www.youtube.com/watch?v=imsqV99Le_Y#

Muzyka: rock, metal (raczej te lżejsze odmiany), klasyczna, filmowa i sporadycznie coś poza tymi gatunkami
wykonawcy: dream theater, pain of salvation, jethro tull, ayreon, diablo swing orchestra, god is an astronaut, godspeed you black emperor, mike oldfield, rhapsody, blind guardian, stratovarius, vivaldi, bethoven, bach, hans zimmer, itd. itp.

Ksiązki: dość rzadko i wyłącznie s-f lub fantasy

Filmy: dość rzadko i najchętniej s-f

Seriale: south park, family guy, futurama, american dad, big bang theory, top gear, neon genesis evangelion, ghost in the shell, battlestar galactica

Gry: głównie strzelanki, ale także np. Civilisation Call to power, Jedi knight II, KOTOR, Half-life (wprawdzie to też strzelanka ale uwielbiam całą serię wyjątkowo mocno), Portal, Mass effect, Baldur's gate, Mirror's Edge, Assassins creed, Shogun total war, Rome total war. Nie cierpie tylko gier na konsole lub gier zbyt przypominających gry na konsole. I konsol też nie cierpię. Oraz Apple. I księży. I greenpeace.

Dlaczego przyłączyłem się do boinc?
Nudziło mi się któregoś wieczoru i przypomniałem sobie o seti @ home. Stąd dowiedziałem się o boinc i całym tym światku.

Komputery:

1: Liczy 24/7
Gigabyte GA-790XTA-UD4
AMD Phenom II x2 3,1ghz odblokowany do x4 b50 processor
12gb ddr3 @ 1333mhz cl9
500gb samsung 5400rpm + 500gb seagate 5900rpm in raid 0
Radeon 4650 600core/400mem @ 700/600 mhz
msi geforce gtx 560 810/1600/2004 mhz



Moje staty:



mimeq

Witaj  :parrrty:


Cyfron

Witamy na pokładzie!!

Swoją drogą naprawdę niezłe te rendery :) (jak dla mnie - laika :) )

Może byśmy Ciebie zaprzęgli do roboty i zrobiłbyś nam jakąś tapetę albo logo albo coś? ???

Tomasz R. Gwiazda

Witamy na pokladzie :)

A i zainteresowania widze ze w czesci podobne do moich :) Jak muza, tak i filmy i gry  :parrrty:

AiDec

Yo, witam  :parrrty:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ładna wizytówka :D witam

lolek

Witam i ja  :parrrty:
Jakiś fajny render na tapetę na pewno by się przydał  :)

Pigu

witam :parrrty:

LAMAS

Witam i ja ziomka z zach-pom :)

GRID

Ciekawe grafiki.  :p_arr: Może kiedyś miałbyś ochotę zrobić jakąś związaną z BOINC. (+małe logo B@P)

phobos

#10
Zrobiłbym gdybym mógł, ale jest jedno spore ale :) Logo/plakat/reklama czy coś w tym stylu jest zasadniczo grafiką 2d. Nie potrafię robić takich rzeczy. Ja robię trójwymiarowe modele różnych rzeczy i nakładam na nie teksturki, nadaje im pewne właściwości fotorealistyczne, ustawiam oświetlenie i renderuję obraz z pewnej określonej "kamery" umieszczonej gdzieś w przestrzeni wokół obiektu. Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić trójwymiarową formę czegoś związanego z boinc. Mogę oczywiście wymodelować napis i odpicować go żeby wyglądał ładnie, ale niewiele poza tym potrafię sobie wyobrazić. Bez koncepcji nic nie będzie, a nie mam żadnej koncepcji. Dlatego jak masz, czy ktoś inny ma jakiś pomysł na coś takiego, to chętnie wysłucham i rozważę, ale nic nie mogę obiecać  :) To niestety jest trochę bardziej skomplikowane niż photoshop czy rysowanie i nie można się za coś zabrać i zobaczyć co z tego wyjdzie, trzeba dokładnie wiedzieć czego się chce, a nic mi nie przychodzi do głowy  ;)

Troll81

trójwymiary logo BOINC to mój kolega zrobił i chyba nawet wrzucałem na forum.

GRID

Phobos a oglądałeś film animowany Lords of the guardians ?

phobos

Nie oglądałem. Co wiecej, nie mogę nawet za bardzo znaleźć nigdzie w sieci niczego o nim... jakiś namiar ? Czemu pytasz ?

Troll81

http://www.imdb.com/title/tt1219342/

o ten chodzi?

GRID

Pomyliłem nazwę miało być -> Legend of the guardians

http://www.youtube.com/watch?v=gwnPvP_xGPU

animacje, tekstury itp graficzne aspekty na bardzo wysokim poziomie. Woda, pierze i ogień zrobione na mistrzowskim poziomie.
Ten film trzeba obejrzeć w odpowiedniej wersji.

phobos

Faktycznie, obejrzałem. I przyznaję, wizualnie prezentuje się genialnie. Jestem zwłaszcza pod wrażeniem mgieł. To dość wredny element animacji bo w przeciwieństwie do całej reszty nie można go uzyskać polygonami. W tym filmie mgieł było na prawdę pełno, w połączeniu z wszechobecnym raytraycingiem musiało to na prawdę ładnie "kosztować" w czasie renderingu... No ale film z 80 milionowym budżetem mógł sobie na to pozwolić  ;) Dzięki za rekomendację, ładny film  ;)