Ułatwienia dla aut elektrycznych

Zaczęty przez Troll81, 06 Sierpień 2015, 18:54

AiDec

http://samochodyelektryczne.org/abb_dostarczy_12_autobusow_tosa_ladowalnych_moca_600_kw_w_15-sekund.htm



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Langsam aber sicher.... ale nie w Polsce :(

toms83

AiDec napisz parę słów o swoim samochodziku. Jak tam eksploatacja itp. W końcu kawałek czasu już minął od momentu nabycia.  :attack:

AiDec

Ok, zrobie to z przyjemnoscia, chociaz niepredko (bo temat dluzszy).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

stasieks

I ja dopiszę się do listy oczekujących na aktualności. Może trochę to Ciebie zmobilizuje. Sam planuje zakup elektryka i to w Polsce !

Tobas

Każdy z nas planuje zakup elektryka, tylko nie każdy jeszcze o tym wie i nie każdy wie kiedy.
Myślę że pójdzie to tak lawinowo, że w perspektywie 15 lat będzie to standard.

toms83

Cytat: toms83 w 01 Sierpień 2016, 17:56
AiDec napisz parę słów o swoim samochodziku. Jak tam eksploatacja itp. W końcu kawałek czasu już minął od momentu nabycia.  :attack:

Tak się przypominam. :)

AiDec

Jaki wstyd, jaki wstyd, jaki wstyd!!! :/  :(

http://innpoland.pl/129261,za-90-mln-stworzyli-super-instytut-energii-odnawialnej-aby-skorzystac-z-ich-ladowarki-slonecznej-trzeba-wyslac-podanie



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec

http://wonderfulengineering.com/guy-converts-an-old-fiat-into-an-electric-vehicle-watch-the-step-by-step-process/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

jeden aku wart więcej niż całe auto....

necavi

@Troll Jakie auto? Toż to maluch %) A tak poważnie, to w Turcji rzecz się dzieje?


AiDec

Szkoda tylko ze to auto z najgorszej niemieckiej stajni. Wolalbym zaczekac na odpowiedz od lepszych graczy niemieckich (BMW, Audi), badz azjatyckich.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

"Takiego napędu jeszcze nie było"... czyli Tesla to wymysł jakiś...
Ten marketingowy bełkot...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Coś się zaczyna dziać - http://wyborcza.biz/biznes/1,147749,20727498,nowe-podatki-na-auta-spalinowe-ulgi-na-elektryczne.html

W przyszłym tygodniu Ministerstwo Finansów ma przedstawić projekt opłaty rejestracyjnej, nowego podatku dla posiadaczy samochodów osobowych - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie z dobrze poinformowanych źródeł w branży motoryzacyjnej. Z opłaty będą zwolnieni posiadacze aut elektrycznych.

krzyszp

To nie jest dobra wiadomość... po prostu kolejny podatek na 500+...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

krzyszp, http://tvn24bis.pl/moto,99/29-mln-aut-z-silnikiem-diesla-przekracza-normy-emisji-spalin,677591.html

CytatOk. 29 mln samochodów wyposażonych w silniki Diesla przekracza obowiązujące normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6 - wynika z opublikowanych w poniedziałek rezultatów badania przeprowadzonego przez organizację pozarządową Transport & Environment

Najwięcej takich samochodów jeździ po drogach Francji (5,5 mln), Niemiec (5,3 mln), Wielkiej Brytanii (4,3 mln) oraz Włoch (3,1 mln). Po polskich drogach jeździ 430 tys. takich "brudnych" aut z silnikiem Diesla.
Jeśli chodzi o poszczególne marki, to według raportu Volkswagen wypada najlepiej, "tylko" dwukrotnie przekraczając obecnie obowiązujące normy Euro 6. Najgorzej wypadają Fiat, Alfa Romeo i Suzuki (15-krotne przekroczenie norm), Renault, Dacia i Nissan (ponad 14 razy) oraz Opel-Vauxhall (10 razy).

No i co można powiedzieć... pomiary co roku dla każdego auta na stacji robić? Bo jak widać normy niewiele znaczą :P

krzyszp

Cytatopłaty rejestracyjnej, nowego podatku dla posiadaczy samochodów osobowych
To jest nowy podatek, a to, że elektryki będą zwolnione... Poczekaj, ludzie ich zaczną więcej rejestrować, to nie będą...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

toms83

Cytat: krzyszp w 23 Wrzesień 2016, 10:58
To jest nowy podatek, a to, że elektryki będą zwolnione... Poczekaj, ludzie ich zaczną więcej rejestrować, to nie będą...

Dokładnie tak. W taki sam sposób znikną darmowe punkty ładowania. Wystarczy poczekać jak elektryków będzie większa ilość.

Tobas

To jest bardzo dobry pomysł.
Mam nadzieję, że wypali.

Tak samo jak minimalna cena reklamówki plastikowej w sklepie - 1zł,
bo teraz jak są po 5-10gr to ludzie je biorą na potęgę.

Troll81

nowy podatek pod płaszczykie dbania o ekologie. podczas gdy ten sam rząd tnie lasy na potege i przepycha ustawy pozwalające na masowe odstrzały nawet chronionych gatunków....

Martin Fox

Nie marudź, na 500+ musi być !
A poza tym to już jest plan podniesienia podatków przy okazji wprowadzania "superpodatku".
Trzeba było qrwa kupować pole jak był dobry moment i na KRUS iść, rolnicy jak zawsze uprzywilejowani, nie zostaną tym objęci, bo się PiS boi że zagłosują na PSL i będzie kaplica jak im podatki podniosą.
I wyjdzie na to że facet mający mały warzywniak pod blokiem zapłaci więcej niż przedsiębiorca... znaczy się rolnik mający 1000 hektarów...

Troll81

to kiedy przechodzisz do rolnictwa?? :d

Martin Fox

 
Cytat: Troll81 w 29 Wrzesień 2016, 19:47
to kiedy przechodzisz do rolnictwa?? :d
Trochę to utrudnili teraz, więc raczej nie szybko. Głupi byłem jak byłem młody.

Martin Fox

CytatNiemcy pracują nad wprowadzeniem zakazu sprzedaży samochodów osobowych z silnikami spalinowymi w całej Europie.
Uchwałę w tej sprawie przyjęła Izba Krajów Związkowych (Bundesrat). Wzywa w niej Komisję Europejską, by najpóźniej od 2030 roku rejestrować w Unii Europejskiej jedynie samochody niewydzielające spalin - informuje "Der Spiegel". Zakazem objęte mają być najpierw samochody osobowe, w przypadku ciężarówek na razie nie planuje się takich restrykcji.
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20825206,niemcy-chca-rewolucji-po-2030-roku-nie-kupimy-juz-w-europie.html#BoxBiz#BoxBizCz
Ciekawy jestem czy im to wyjdzie. Ale kierunek mi się podoba, żeby tylko jeszcze ceny autek były znośne i punktów ładowania dużo...

apohawk

Do tej pory słyszałem o zakazie sprzedaży nowych aut spalinowych od 2030, zakaz rejestracji uderza znacznie mocniej. Co z prawami nabytymi?
Może trzeba będzie kupić jakieś sprawne autko w 2029 i nigdy nie przerejestrowywać, czyli nie przeprowadzać się, nie zmieniać nazwiska, etc., jak ceny, osiągi elektryków dalej będą takie słabe (do jazdy praca<->dom ok, ale w trasę tragedia).
Przyglądałem się przez chwilę ostatnio elektrykom i zauważyłem jakiś dziwny trend, kupujesz auto, ale baterie w leasing, nie można ich kupić. Tak chyba renault robi. Ktoś coś z tego rozumie?
No good deed goes unpunished.

cp

Cytat: Martin Fox w 14 Październik 2016, 10:48
Ciekawy jestem czy im to wyjdzie. Ale kierunek mi się podoba, żeby tylko jeszcze ceny autek były znośne i punktów ładowania dużo...

A mi się ten pomysł bardzo nie podoba, za sam fakt urzędniczego przymusu. Przed oczami staje mi wizja (o ile pamięam, opisana przez Ziemiańskiego w "Toy Wars") zdobywania dziesiątek urzędniczych pozwoleń (wręcz do limitu litrów spalonej benzyny) na jeżdżenie sportowym samochodem (Porsche?) z silnikiem spalinowym. Wtedy brałem to za ironię i żart godny korwinistów. Teraz nie jest mi już do śmiechu, bo rzeczywistość zaczyna doganiać, a nawet przeganiać wizję literacką.

Szymon

Tragizm naszej sytuacji polega na tym, że jeśli zakażemy sprzedaży samochodów to będzie źle, a jeśli nie zrobimy tego to będzie jeszcze gorzej.
http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=b99d405900ea644cb4b3d598af0ba854

AiDec

Cytat: apohawk w 14 Październik 2016, 11:03
Przyglądałem się przez chwilę ostatnio elektrykom i zauważyłem jakiś dziwny trend, kupujesz auto, ale baterie w leasing, nie można ich kupić. Tak chyba renault robi. Ktoś coś z tego rozumie?

Tak, ja. Od zawsze mowie zeby sie trzymac z dala od francuzow.
I dlatego kiedys wczesniej pisalem ze Renault Zoe nawet nie testowalem - szajsu i pokopanych pomyslow nie kupuje.

Pomysl niby jest taki, ze baterii nie kupujesz tylko wypozyczasz. Niby ma to byc na Twoja korzysc - nie interesuja Cie baterie, maja byc zawsze sprawne a o to ma juz dbac producent (dlatego placisz abonament). Tylko ze ja temu oszukanczemu producentowi NIGDY w zyciu nie zaufam :P
Wole miec MOJE baterie i w razie potrzeby wole je SAM wymienic :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tobas

AiDec - jako, że od dłuższego czasu przymierzam się do elektryka, to oglądam oferty jakie są na rynku.
Renault Zoe jest sprzedawany zarówno z baterią jak i bez baterii.
Różnica w cenie jest ok 35.000 PLN - łatwo zatem policzyć czy i komu się opłaca.

krzyszp

Cytat: Tobas w 14 Październik 2016, 17:35
Różnica w cenie jest ok 35.000 PLN - łatwo zatem policzyć czy i komu się opłaca.
35k za aku w aucie???

Kurde, chcę być proekologiczny, ale to co na rynku się dzieje, to jest budowanie mafii elektrycznej do wymiany paliwowej...
Może i będzie czyściej, ale cholernie drożej...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 14 Październik 2016, 21:02
35k za aku w aucie???

Kurde, chcę być proekologiczny, ale to co na rynku się dzieje, to jest budowanie mafii elektrycznej do wymiany paliwowej...
Może i będzie czyściej, ale cholernie drożej...
Krzyszp? A kto mówił o cenie? Ma być ekologicznie, cena się nie liczy, będzie nakaz to i tak się sprzedadzą.

Tobas

#233
Krzysztof nie aferuj się.
Zwróć uwagę, że do tej pory nie było praktycznie żadnej konkurencji, a technologie nie wdrożone masowo były po prostu drogie.
W 2017r. sytuacja zmieni się diametralnie.
Niemal każdy liczący się producent będzie miał w ofercie elektryki.
Powstają  jak grzyby po deszczu mega fabryki akumulatorów - choćby po Wrocławiem, ze ponad 1 MLD $

Rynek się ustabilizuje i ceny będą podobne jak kopciuchów.
Do tego zapowiadana przez Morawieckiego zachęta do elektromobilności.
Jestem dobrej myśli. Tego nikt już nie zatrzyma.

Żebyście sobie uzmysłowili co nas czeka, posłużę się zdjęciami, które na swoich wykładach pokazuje Marcin Popkiewicz.

Na pierwszym zdjęciu jest 5 Aleja w Nowym Jorku w 1900r.
Co na niej widać. Morze dorożek i 1 samochód:


Na drugim zdjęciu ta sama ulica tylko 13 lat później.
Co na niej widać. Może samochodów i 1 dorożka!
[smg id=10605]

Szopler


krzyszp

Cytat: Tobas w 17 Październik 2016, 10:05
Krzysztof nie aferuj się.
...
Do tego zapowiadana przez Morawieckiego zachęta do elektromobilności.
Nie aferuję się, obserwuję rzeczywistość w kraju nad Wisłą (nie dotyczy to Norwegii).
A co do Morawieckiego... Na temat tego pana i jego (mrzonek)zapowiedzi mam swoje osobiste zdanie, które nie nadaje się do publikacji gdyż łamie kilka punktów regulaminu forum...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

tez jestem sceptykiem, pozyjem uwidzim....

Tobas

Cytat: Szopler w 17 Październik 2016, 11:05
Drugie zdjęcie 404 :ahoy:

Dziwne. Ja widzę.

http://www.shorpy.com/files/images/11656u.jpg

krzyszp

Cytat: Tobas w 18 Październik 2016, 10:44
Cytat: Szopler w 17 Październik 2016, 11:05
Drugie zdjęcie 404 :ahoy:

Dziwne. Ja widzę.

http://www.shorpy.com/files/images/11656u.jpg
"Page not found. "

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawg

U mnie drugie zdjęcie też 404, ale link działa