Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Kolejne oszustwo?

Zaczęty przez Dario666, 04 Wrzesień 2013, 10:23

Dario666

Przyszedł do mnie taki mail:

Cytat
Witamy serdecznie,

Informujemy, że zgodnie z  prawem polskim, obowiązkowym jest zgłoszenie bazy danych sklepu internetowego w GIODO czy też sprzedaży odbywającej się za pośrednictwem Allegro .

Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom klientów oferujemy już w swojej ofercie, kompleksową - prawną obsługę, sporządzenie dokumentacji technicznej i zgłoszenie Państwa sklepu do GIODO.

Zdajemy sobie sprawę, że samo sporządzenie i wypełnienie wniosków dla wielu z Państwa jest problemem gdzie wszystko zostanie przez nas wykonane i poprawnie zgłoszone.

Otrzymany od nas poprawnie wypełniony formularz muszą Państwo jedynie podpisać, opieczętować  a następnie przesłać do Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych

gdzie otrzymają swój numer rejestracyjny bazy danych.

Nie polecamy lekceważyć tego obowiązku, ponieważ we wcześniejszym terminie wiele Stowarzyszeń "wyłapywały" sklepy internetowe z błędnymi regulaminami

a teraz zabierają się za sklepy, które nie mają stosownie otrzymanych i umieszczonych na swoich stronach numerów baz danych nadanych przez Inspektorat GIODO.

Niestety jak wiemy "ludzi życzliwych" nie brakuje.

W ciągu kilku minut możecie Państwo również paść ofiarą różnych Stowarzyszeń co uszczupli Państwa budżet o 50 tysięcy złotych (kara urzędowa bez możliwości odwołania).

Nie warto tak ryzykować - rejestruj się w GIODO !

Serdecznie zapraszamy i skorzystanie z naszej oferty gdzie wszystko zostanie bezbłędnie wykonane "na gotowo".

Wygląda mi to na kolejną próbę oszustwa, a Wy co o ty sądzicie?

cp

na 300% naciągacze. Ja bym zrobił szybkiego fw tego maila do GIODO

gregre

1. nie podali żadnych aktów prawnych
2. po wejściu na stronę GIODO na chwile pojawia się komunikat...

olać ich

Dario666

GIODO - informacja o rejestracji baz danych:

http://www.giodo.gov.pl/148/

Szopler

Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych

Nie ma czegoś takiego!
Jest za to:
Generalny INSPEKTOR Ochrony Danych Osobowych

I to oszustwo bazuje na tym, że ktoś się nie połapie... Choć polszczyzna tego tekstu jest taka, że ja bym i tak z automatu olał takiego maila.

philozoph

My nie mamy sklepu internetowego w firmie i też nam przysłali. Bez komentarza.

Krzysiak

Miałem pisać o tym samym przed urlopem bo też dostałem w ramach handlu UWAGA  ;D na Allegro

I szło tak:


[center][center][left]Witamy serdecznie,

Informujemy, że zgodnie z  prawem polskim, obowiązkowym jest zgłoszenie bazy danych sklepu internetowego w GIODO czy też sprzedaży odbywającej się za pośrednictwem Allegro .
Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom klientów oferujemy już w swojej ofercie, kompleksową - prawną obsługę, sporządzenie dokumentacji technicznej i zgłoszenie Państwa sklepu do GIODO.
Zdajemy sobie sprawę, że samo sporządzenie i wypełnienie wniosków dla wielu z Państwa jest problemem gdzie wszystko zostanie przez nas wykonane i poprawnie zgłoszone.
Otrzymany od nas poprawnie wypełniony formularz muszą Państwo jedynie podpisać, opieczętować  a następnie przesłać do Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych
gdzie otrzymają swój numer rejestracyjny bazy danych.
Nie polecamy lekceważyć tego obowiązku, ponieważ we wcześniejszym terminie wiele Stowarzyszeń "wyłapywały" sklepy internetowe z błędnymi regulaminami
a teraz zabierają się za sklepy, które nie mają stosownie otrzymanych i umieszczonych na swoich stronach numerów baz danych nadanych przez Inspektorat GIODO.
Niestety jak wiemy "ludzi życzliwych" nie brakuje.
W ciągu kilku minut możecie Państwo również paść ofiarą różnych Stowarzyszeń co uszczupli Państwa budżet o 50 tysięcy złotych (kara urzędowa bez możliwości odwołania).
Nie warto tak ryzykować - rejestruj się w GIODO !
Serdecznie zapraszamy i skorzystanie z naszej oferty gdzie wszystko zostanie bezbłędnie wykonane "na gotowo".
KLIKNIJ - ZAMÓW
Pod powyższym linkiem znajdują się też wszelakie niezbędne informacje związane z obowiązkiem GIODO.
W komplecie zawarto również wykonanie obowiązkowych dokumentów związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych.
-Pozdrawiamy i zapraszamy
ShopZone®[/left][/center][/center]


A Allegro odpisało:
Witam.

W ostatnim czasie otrzymujemy wiele zgłoszeń dotyczących mailingu, który firma zewnętrzna rozsyła do użytkowników Allegro. W treści wiadomości nadawca powołując się na przepisy polskiego prawa informuje o konieczności zgłoszenia baz danych do GIODO.

Dane osobowe użytkowników serwisu Allegro są przetwarzane przez Grupę Allegro sp. o.o. na podstawie zgody uzyskanej bezpośrednio od użytkowników. Grupa Allegro przekazuje dane osobowe sprzedającym w celu wykonania przez nich umowy sprzedaży. Sprzedający, co do zasady, nie ma zgody użytkowników na przetwarzanie danych osobowych do celów innych jak zawarcie i wykonanie umowy sprzedaży, a zatem nie powstaje obowiązek zgłoszenia zbioru danych osobowych, chyba, że kupujący i sprzedający umówili się inaczej.

Reasumując – jeśli sprzedający nie gromadzi danych w żadnej bazie a otrzymane przez Allegro dane użytkowników wykorzystuje jedynie w celu realizacji zamówienia, nie ma obowiązku zgłaszania się do GIODO.

Pozdrawiam,


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Naciagacze. Zgłosić to gdzie trzeba.

Dario666

Wysłałem to wczoraj do GIODO i przyszło potwiedzenie otwarcia maila. Ciekawe czy coś odpiszą...

krzyszp

Cytat: Troll81 w 04 Wrzesień 2013, 17:38
Naciagacze. Zgłosić to gdzie trzeba.
Czy aby na pewno?

"Lekko" mijają się z prawdą (a raczej piszą nieprecyzyjnie), że sprzedając na Allegro prowadzisz bazę danych osobowych... Chyba, że masz jakiś system ewidencjonowania sprzedaży (choćby zeszyt), gdzie zapisujesz dane kupujących - w takim przypadku już taką bazą zarządzasz i (teoretycznie) powinieneś bazę w GIODO zarejestrować...
Nie jest to oszustwo, ale dość daleka od etyki próba zdobycia klientów.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

Czyli co kartka z telefonem kontrahenta powinna być zgłaszana zgodnie z prawem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 05 Wrzesień 2013, 16:22
Czyli co kartka z telefonem kontrahenta powinna być zgłaszana zgodnie z prawem
Kontrachenta nie, dotyczy to danych osób prywatnych i jedna to nie, ale dwie to już baza danych :)
Wiem, że to brzmi głupio, ale formalnie tak jest...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

A jak mam adresy znajomych w telefonie to też muszę to zgłosić? Nie popadajmy w paranoję.

Krzysiak

Jak prowadzisz działalność


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: