[2011-02-03 2011-02-09] World Community Grid - Year of the Rabbit Sprint

Zaczęty przez Ufol, 18 Styczeń 2011, 12:56

Ufol

http://pl.boincstats.com/bam/challengeChat.php?pr=wcg&chid=96
Jesteśmy już zapisani. Startują naprawdę wielkie ekipy takie jak:

Czech National Team
L'Alliance Francophone
Team China
Rechenkraft.net
Pamiętacie zażartą walkę z rechenkraftem w grudniu? Czas zawalczyć ponownie!
:attack:
      

Troll81



Troll81


sciagacz

zgłaszam propozycje "zezwolenie na zmianę głosu na PM ze względu na wyścig"

Cyfron

przecież można cofnąć głos i potem na nowo zagłosować :)

Zezwolenie niniejszym otrzymujesz:)

Ufol

A może by tak wrzucić informację o wyścigu do wiadomości. Gdyby wieść ukazała się na stronie głównej to więcej liczydłowych weźmie w nim udział. Kanał rss może okazać się bardzo pomocny w zachęceniu tych, którzy nie odwiedzają strony.
Co do projektu miesiąca to szanse na zwycięztwo Wcg w lutym 2011 są niestety nikłe.
Pamiętam doskonale wyścig grudniowy, praktycznie wszystko było w nim ustawione poza trzecim miejscem. Piszę o podium a nie o lokatach dalszych. Z rechenkraftem wygraliśmy naprawdę małą przewagą. Musimy zrobić wszystko, aby rozpropagować wyścig. Jeżeli będzie go liczyć tylu liczydłowych co w grudniu, to znowu popłyniemy. Zagłosowałem na Wcg w wątku dotyczącym projektu miesiąca. Napisałem również tam o wyścigu. Może ktoś wrzuciłby mojego pierwszego posta w tym temacie jako wiadomość na stronę.

Troll81


AXm77

Jak się nie przegapię to będę liczył. Jak można to PM poproszę 01-31 z przypomnieniem o wyścigu   :book:

AXm77

Już 50 team-ów  :fright: Zaczyna to wyglądać na Mistrzostwa Świata  XD

Troll81


AXm77

Ponieważ to będzie mój pierwszy wyścig, mam pytanie jak zaliczne są próbki: według daty pobrania czy daty odesłania?  :book:

ksysju

HI

Jedno i drugie, czy liczy się punktacja za wu pobrane  i odesłane  w czasie wyścigu.
ksysju

AXm77

Cytat: ksysju w 25 Styczeń 2011, 07:11
HI

Jedno i drugie, czy liczy się punktacja za wu pobrane  i odesłane  w czasie wyścigu.

|-? a można by tak jak krowie na miedzy...  |-? albo jakiś konkretny przykładzik, żebym po tym wyścigu się potem dwa tygodnie nie zastanawiał o co tam chodziło..  XD

apohawk

Liczy się każdy punkt, jaki zostanie przyznany przez WCG w czasie trwania wyścigu, niezależnie od daty pobrania i odesłania.
No good deed goes unpunished.

AXm77

Cytat: apohawk w 25 Styczeń 2011, 09:27
Liczy się każdy punkt, jaki zostanie przyznany przez WCG w czasie trwania wyścigu, niezależnie od daty pobrania i odesłania.

Dzięki  :respect:

Ufol

Muszę przyznać, że jestem niezwykle zaskoczony takim systemem liczenia punktów w wyścigach. ???
Pozwala on bowiem na swoiste spekulowanie próbkami. Mianowicie: Liczydłowy pobiera próbki przed wyścigiem, tak aby ich data zaraportowania mieściła się już w jego ramach. Następnie przelicza je, lecz nie odsyła. Czeka na start i dopiero wówczas trafiają one na serwer projektu. Co do powszechności Year of the Rabbit Sprint, to cieszy mnie, że znajdziemy się w zawodach tak dobrze obsadzonych. Może ilość biorących udział będzie jeszcze jednym argumentem do uczestnictwa w nim większej liczby liczydłowych z naszej drużyny.

apohawk

Możesz być zaskoczony, ale boincstats nie ma innej możliwości. To nie jest wyścig organizowany przez administratorów projektu.
No good deed goes unpunished.

lolek


Tobas

To może dajcie starsi liczydłowi koledzy tutoriala "jak krowie na rowie" opisującego dopakowanie maksymalnej ilości punktów jeszcze przed wyścigiem, chętnie skorzystam..

Ufol

W menedżeże boinc otwierasz menu i w zaawansowanych otwierasz użycie sieci. Tam ustawiasz na ile dób chcesz mieć zapas próbek. Pobierasz większy zapas przed wyścigiem, tak aby data zaraportowania próbek mieściła się już w jego ramach. W przypadku Wcg termin przeliczenia wynosi dziesięć dób. Musisz uważać, aby nie zakisić zadań! (Kiszenie, to odsyłanie próbek po terminie. Żadnych punktów już za to nie otrzymasz. Całe liczenie idzie na marne. ) W żadnym razie nie wolno dopuszczać do zakiszania zadań.
Po pobraniu próbek w menu klikasz aktywność, a tam opcję zablokuj dostęp do sieci. Wyniki nie zostaną automatycznie odesłane po przeliczeniu. Gdy wyścig wystartuje klikasz w menu aktywność na sieć zawsze dostępna i menedżer odsyła próbki. Co do mojego poprzedniego posta: Pisałem, iż jestem zaskoczony. Stało się tak, ponieważ byłem przekonany o tym, że liczą się wyłącznie próbki pobrane i odesłane w trakcie trwania wyścigu. Opcja ta nie dawałaby możliwości "dopakowania maksymalnej ilości punktów".

kret


mimeq



apohawk

Przypomnijcie Powiedzcie mi, które podprojekty szybko się liczą (max. parę godzin) i mają quorum 1 lub 2.

EDIT
Pewnie od ostatniego razu jak liczyłem WCG, to trochę podprojektów ubyło i przybyło...
No good deed goes unpunished.

mimeq

Wedlug WUprop chyba Help Conquer Cancer ma najkrotszy czas liczenia (u mnie glownie teraz sie licza w cloudzie):



i ma tylko 2 minimum quorum:

Project Name: Help Conquer Cancer
Created: 11-01-28
Name: X0000061241174200511291431
Minimum Quorum: 2
Replication: 2


apohawk

No good deed goes unpunished.

mimeq

No byc moze  ;) teraz "dostep do sieci zablokowany" mam tam ale po starcie wyscigu sprobuje FightAIDS bo cloud na Debianie 64  :attack:


apohawk

1. jak wymusić 64bitową aplikację na linuksa? ściągnęło mi faah, ale wygląda na 32bity :(
2. jak na stronach wcg znaleźć info o dostępnych aplikacjach na różne platformy? takie apps.php w normalnych projektach

EDIT
przypomina mi się, dlaczego nie lubię wcg... wszystko pomieszane
No good deed goes unpunished.

kret

Cytat: mimeq w 30 Styczeń 2011, 05:50
http://i53.tinypic.com/2883137.jpg

Page 1-49  In progress  ;D ;D  :attack: :attack:
wow :o

jakieś konkretne projekty polecacie liczyć/wyłączyć?

mimeq

Ja wybralem podprojekty z niewielkim minimum quorum (2) czyli Help Conquer Cancer. Czesc podprojektow musi byc przeliczona nawet przez 15 roznych hostow co czasem moze troche trwac. Nie wnikam tu w ilosc przyznawanych pkt.


mimeq

Juz nie moge sie doczekac, moze przez przychomikowanie na cloudzie na poczatku nie bede trzymal tylow  %)

http://i53.tinypic.com/6pxkle.jpg


kret

Cytat: mimeq w 30 Styczeń 2011, 22:18
Ja wybralem podprojekty z niewielkim minimum quorum (2) czyli Help Conquer Cancer. Czesc podprojektow musi byc przeliczona nawet przez 15 roznych hostow co czasem moze troche trwac. Nie wnikam tu w ilosc przyznawanych pkt.
idąc za radą zrobiłem podobnie :)

AXm77

No to zaczynamy !!!
Wygląda na to że jesteśmy 4-tym zespołem w statystykach.
Miejmy nadzieję że niżej nie skończymy.
Ja mam nadzieję że mi prądu nie wywali, bo dzisiejszą zawieruchę wytrzymało (50cm śniegu w 18 godzin) %)
ale zobaczymy jak przetrzyma dzisiejszą noc. (poniżej -30C)



mimeq

No juz jest troche lepiej :D Odeslalem wszystko co mialem schomikowane  :P




kret

ja też..mamy pierwsze miejsce :) ale konkurencja nie śpi! dalej kamrrrraci  :attack:


Tobas

Czesi nas właśnie pocisnęli, ale ja przed chwilą uwolniłem swoje próbki to powinniśmy znowu wskoczyć na top ;-)

sciagacz

moje próbki dopiero po 23 będą się odsyłać więc pomogą

kret

no fajnie :) ja to znów jakoś mało wspomogę coś czuje :D

Tobas

Niestety.
Czesi mają już 50k przewagi i rośnie, z kolei Żaby niebezpiecznie się do nas zbliżają 10k im zostało i zbliżają się ..